صفحه 25 از 39 نخستنخست ... 151617181920212223242526272829303132333435 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 386

موضوع: قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

سلام، لطفا راهنمایی کنید.
    من به اتفاق خانم سابقم پس از طی پروسه مهاجرت اسکیل ورکر (که من مین اپلیکنت بودم) در فوریه سال 2015 در کانادا لند کردیم. حدود شش ماه و نیم در کانادا با هم زندگی کردیم ولی بدیلی اختلافات جدی که پیش آمدم تصمیم گرفتیم از هم جدا شیم. بنابراین در ماه سپتامبر به ایران بازگشتیم و طلاق توافقی گرفتیم. ایشون به احتمال فیلی قوی نمیخوان دیگه به کانادا برگردن و من کپی ترجمه رسمی ایران و برابر اصل شناسنامه ها و طلاق نامه رو با خودم اوردم کانادا. با توجه به اینکه غیر از اداره مهاجرت هیچ سازمانی در مورد متاهل بودن ما اطلاع نداره ... و من از اون پس به محل کار و بانک و غیره اعلام کردم که دیورس کردم. آیا باید طلاف در کانادا هم ثبت بشه و یا نیازی نیست؟
    دوم اینکه اگه ثبت نشه، اگر من دوباره بخواهم در آینده ازدواج کنم چه داخل کانادا و چه از ایران شرایط چیه؟
    ممنون

Member Z_MOAZEMI آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    epidemiology

سلام به همگی. من و همسرم سپتامبر 2014 لند کردیم و بچه مون اونجا بدنیا اومد. 4 ماه پیش برای دیدار خانواده هامون به ایران اومدیم و حالا ایشون میگه دیگه قصد نداره برگرده کانادا. کارت pr من رو هم به من نمیده. از اونجایی که حق طلاق در ایران با ایشون هست، حاضر هم نیست منو طلاق بده. میگه بشرطی این کار رو میکنه که من پاسپورت کانادایی دخترمون رو بهش بدم و اونوقت خودم تنها بدون فرزندم برگردم. ولی من نمیخوام اینطوری باشه. ایا قانونی هست که بتونه از من و دخترم حمایت کنه؟ من میتونم بدون اجازه خروج فقط صرف داشتن پاسپورت با دخترم از ایران خارج بشم؟
    ممنون میشم اگر من رو راهنمایی بفرمایید

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Z_MOAZEMI نمایش پست ها
    سلام به همگی. من و همسرم سپتامبر 2014 لند کردیم و بچه مون اونجا بدنیا اومد. 4 ماه پیش برای دیدار خانواده هامون به ایران اومدیم و حالا ایشون میگه دیگه قصد نداره برگرده کانادا. کارت pr من رو هم به من نمیده. از اونجایی که حق طلاق در ایران با ایشون هست، حاضر هم نیست منو طلاق بده. میگه بشرطی این کار رو میکنه که من پاسپورت کانادایی دخترمون رو بهش بدم و اونوقت خودم تنها بدون فرزندم برگردم. ولی من نمیخوام اینطوری باشه. ایا قانونی هست که بتونه از من و دخترم حمایت کنه؟ من میتونم بدون اجازه خروج فقط صرف داشتن پاسپورت با دخترم از ایران خارج بشم؟
    واقعا متاسفم. سعی کنید کارت پی آر رو بگیرید.
    من اینجا به واشنگتن اجازه خروج همیشگی به همسر دادم تا پاسپورت جدید صادر کنند. حالا ازشون که میپرسیم میگند که باید در ایران اجازه خروج دوباره صادر بشه!
    تا اونجایی که من میدونم تا زمانی که از کشور خارج نشید دستتون به جایی بند نیست. پروسه طلاق هم در ایران اگر شوهر راضی نباشه بین 3 تا 4 سال طول میکشه.
    برای خروج از ایران اگر پاسپورت قبلیتون رو دارید میتونید خارج بشید مگر اینکه همسرتون شما رو ممنوع الخروج کرده باشه
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

سلام و وقت خوش
    متاسفانه بايد خدممتون عرض كنم كه شما در ايران از نظر قانوني هيچ كاري نميتونيد انجام بديد. اگر همسرتان شما و فرزندتان را ممنوع الخروج نكرده باشد ميتوانيد از كشور خارج شويد. بهرحال طبق قانون اجازه خروج از كشور زن شوهردار با شوهر ميباشد و كليه افراد زير ١٨ سال هم براي دريافت پاسپورت نياز به اذن ولي ( پدر يا جد پدري) دارند كه البته اين اذن قابل رجوع هم هست. يعني بعد از گرفتن پاسپورت هم هر زمان ايشان ميتوانند شما را ممنوع الخروج كنند. در مورد طلاق هم اگه از شوهرتان وكالت نداريد برخلاف نظر دوستمون بايد بگم ممكنه هيچ وقت نتونيد طلاق بگيريد. حق طلاق به صورت مطلق در اختيار مرد است و بنابراين ايشان ميتوانند هيچگاه شما را طلاق ندهند. البته معمولا خانم ها با اهرم هاي فشار مهريه و نفقه بالاخره شوهر را راضي به طلاق ميكنند اما اگر ايشام تمامي حقوق مالي شما را بپردازند ميتوانند تا ابد از طلاق دادن خودداري كنند. اگرهم بعد از طلاق در ايران بمانيد تا زمان ٧ سالگي فرزندتان اولويت حضانت با شماست ولي نميتوانيد بدون اجازه پدر فرزندتان را از كشور خارج كنيد.
    بنظرم بجاي فكر كردن به قانون با همسرتان منطقي در خصوص آينده فرزندتان صحبت كنيد و تصميم بگيريد.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط yaaalda نمایش پست ها
    سلام و وقت خوش
    متاسفانه بايد خدممتون عرض كنم كه شما در ايران از نظر قانوني هيچ كاري نميتونيد انجام بديد. اگر همسرتان شما و فرزندتان را ممنوع الخروج نكرده باشد ميتوانيد از كشور خارج شويد. بهرحال طبق قانون اجازه خروج از كشور زن شوهردار با شوهر ميباشد و كليه افراد زير ١٨ سال هم براي دريافت پاسپورت نياز به اذن ولي ( پدر يا جد پدري) دارند كه البته اين اذن قابل رجوع هم هست. يعني بعد از گرفتن پاسپورت هم هر زمان ايشان ميتوانند شما را ممنوع الخروج كنند. در مورد طلاق هم اگه از شوهرتان وكالت نداريد برخلاف نظر دوستمون بايد بگم ممكنه هيچ وقت نتونيد طلاق بگيريد. حق طلاق به صورت مطلق در اختيار مرد است و بنابراين ايشان ميتوانند هيچگاه شما را طلاق ندهند. البته معمولا خانم ها با اهرم هاي فشار مهريه و نفقه بالاخره شوهر را راضي به طلاق ميكنند اما اگر ايشام تمامي حقوق مالي شما را بپردازند ميتوانند تا ابد از طلاق دادن خودداري كنند. اگرهم بعد از طلاق در ايران بمانيد تا زمان ٧ سالگي فرزندتان اولويت حضانت با شماست ولي نميتوانيد بدون اجازه پدر فرزندتان را از كشور خارج كنيد.
    بنظرم بجاي فكر كردن به قانون با همسرتان منطقي در خصوص آينده فرزندتان صحبت كنيد و تصميم بگيريد.
    چرا اگر خانم به مدت ۳ یا ۴ سال و شاید هم بیشتر در مکانی به جز خانه همسر زندگی کند و البته ۳ یا ۴ شاهد باید این موضوع رو شهادت بدند و از نفقه و مهریه بگذرد می تواند طلاق بگیرد چون دادگاه تشخیص میدهد که ادامه زندگی ممکن نیست البته این قانون نیست و تشخیص دادگاه است. کلا ....
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Senior Member fanta آواتار ها

متاسفم. شاید این بدردتون بخوره:

If your PR Card is lost or stolen while you are outside Canada, you should report the loss or theft to the nearest Canadian visa office. To return to Canada, you’ll need to apply for a permanent resident travel document (PRTD). It is only valid for one entry into Canada. Once you are back in Canada, you can apply for a replacement PR card. You must fill out section G (solemn declaration) when completing the application and pay the $50 processing fee.
    Don't feed the trolls

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    چرا اگر خانم به مدت ۳ یا ۴ سال و شاید هم بیشتر در مکانی به جز خانه همسر زندگی کند و البته ۳ یا ۴ شاهد باید این موضوع رو شهادت بدند و از نفقه و مهریه بگذرد می تواند طلاق بگیرد چون دادگاه تشخیص میدهد که ادامه زندگی ممکن نیست البته این قانون نیست و تشخیص دادگاه است. کلا ....
    خير چنين قانوني نداريم. اوني كه شما ميفرماييد حالتي است كه مرد منزل مشترك را ترك كند و ٥ سال از وي خبري در دست نباشد. در اين حالت زن با اثبات عسر و حرج در دادگاه ميتواند تقاضاي طلاق كند. اما اگر خانمي به خواست خود از شوهر تمكين نكند نه تنها نفقه به وي تعلق نميگيرد بلكه نميتواند از دادگاه هم تقاضاي طلاق كند تازه متاسفانه گاهي در اين شرايط دادگاه به مرد اذن ازدواج مجدد هم ميدهد!

Member Z_MOAZEMI آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    epidemiology

یعنی من و دخترم اگر ممنوع الخروج نشده باشیم، نیاز به اجازه خروج محضری از همسرم نداریم برای رفتن از ایران؟ من میتونم دخترم رو بدون اجازه محضری از کشور خارج کنم؟ چون پاسپورت خودم و پاسپورتهای دخترم همراه خودم هستند

Senior Member fanta آواتار ها

یعنی من و دخترم اگر ممنوع الخروج نشده باشیم، نیاز به اجازه خروج محضری از همسرم نداریم برای رفتن از ایران؟ من میتونم دخترم رو بدون اجازه محضری از کشور خارج کنم؟ چون پاسپورت خودم و پاسپورتهای دخترم همراه خودم هستند
    من فکر نمیکنم با داشتن شرایط بالا و داشتن PR یا PRTD مشکلی داشته باشید ولی متاسفانه مطمئن نیستم
    Don't feed the trolls

اگر پاسپورت معتبر داريد و ممنوع الخروج نيستيد بله ميتوانيد خارج شويد.
    من عذرخواهي ميكنم كه اينجا بجاي قوانين خانواده در كانادا تبديل به قوانين خانواده در ايران شد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)