صفحه 26 از 39 نخستنخست ... 161718192021222324252627282930313233343536 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 386

موضوع: قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

پیش فرض پاسخ : قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط yaaalda نمایش پست ها
    خير چنين قانوني نداريم. اوني كه شما ميفرماييد حالتي است كه مرد منزل مشترك را ترك كند و ٥ سال از وي خبري در دست نباشد. در اين حالت زن با اثبات عسر و حرج در دادگاه ميتواند تقاضاي طلاق كند. اما اگر خانمي به خواست خود از شوهر تمكين نكند نه تنها نفقه به وي تعلق نميگيرد بلكه نميتواند از دادگاه هم تقاضاي طلاق كند تازه متاسفانه گاهي در اين شرايط دادگاه به مرد اذن ازدواج مجدد هم ميدهد!
    بنده هم که گفتم قانون نیست و تشخیص دادگاه هست. بنده دو نفر رو میشناسم که اینطوری طلاق گرفتند
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Phd student of business Tehran uni

نقل قول نوشته اصلی توسط Z_MOAZEMI نمایش پست ها
    یعنی من و دخترم اگر ممنوع الخروج نشده باشیم، نیاز به اجازه خروج محضری از همسرم نداریم برای رفتن از ایران؟ من میتونم دخترم رو بدون اجازه محضری از کشور خارج کنم؟ چون پاسپورت خودم و پاسپورتهای دخترم همراه خودم هستند
    دوست عزيز اگه ممنوع الخروج نشدين سريعتر از كشور خارج بشين.چون در ايران متاسفانه خيلي از آقايون همسراشون را ممنوع الخروج ميكنن.

Junior Member

سلام خسته نباشید،من الان حدود چهار ماه است که کانادا کنار همسرم امدم ولی متاسفانه هر چه تلاش برای بهبود رابطمون میکنم بیفایدست،من pr دارم و حدود 5سال تاریخ اعتبارش است،اگه خدایی نکرده همسرم تصمیم به جدایی بگیره ایا من مجبورم به ایران برگردم و پی آر من باطل میشه؟ممنون میشم راهنماییم کنید،چون شنیدم اگه زیر دوسال اسپانسر من یا من تصمیم به جدایی بگیریم پی آر من باطل میشه
    ویرایش توسط Bdg : February 22nd, 2016 در ساعت 04:20 AM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Bdg نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید،من الان حدود چهار ماه است که کانادا کنار همسرم امدم ولی متاسفانه هر چه تلاش برای بهبود رابطمون میکنم بیفایدست،من pr دارم و حدود 5سال تاریخ اعتبارش است،اگه خدایی نکرده همسرم تصمیم به جدایی بگیره ایا من مجبورم به ایران برگردم و پی آر من باطل میشه؟ممنون میشم راهنماییم کنید،چون شنیدم اگه زیر دوسال اسپانسر من یا من تصمیم به جدایی بگیریم پی آر من باطل میشه
    حتما با یک وکیل معتبر در این مورد مشورت کنید.

چطور سیستم قضایی کانادا حکم به پرداخت حق یکطرفه مالی مهریه که از قوانین مسخره و ظالمانه ایران است رای بدهند؟ چگونه میشود کانادا که ادعای حمایت و برابری و عدالت از هر دو جنس را دارد قوانین یکطرفه ایران را در کانادا اجرا کند؟ وقتی قوانین این چنینی تو ایران هست چرا تو کانادا اجرا میشود؟ چجوری میشه حکم به انتقتال تمام دارایی های مرد به زن شود؟ به چه امیدی به کانادا میشه رفت وقتی به اندازه جرز دیوار برای مرد ارزش قائل نیستن؟ یعنی اینجا هم بی عدالتی ..... به همین راحتی همه چی به زن میرسه ؟ پس تقسیم مناصفه اموال چی با زبون خودشون میگن هر چی بدست اوردید برای هر دو تون هستند بعد بلافاصله بعد عقد هر چی واسه مهریه.....یعنی چی اخه ؟ لابد هم زندانی هم میشود.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط mastercard23 نمایش پست ها
    چطور سیستم قضایی کانادا حکم به پرداخت حق یکطرفه مالی مهریه که از قوانین مسخره و ظالمانه ایران است رای بدهند؟ چگونه میشود کانادا که ادعای حمایت و برابری و عدالت از هر دو جنس را دارد قوانین یکطرفه ایران را در کانادا اجرا کند؟ وقتی قوانین این چنینی تو ایران هست چرا تو کانادا اجرا میشود؟ چجوری میشه حکم به انتقتال تمام دارایی های مرد به زن شود؟ به چه امیدی به کانادا میشه رفت وقتی به اندازه جرز دیوار برای مرد ارزش قائل نیستن؟ یعنی اینجا هم بی عدالتی ..... به همین راحتی همه چی به زن میرسه ؟ پس تقسیم مناصفه اموال چی با زبون خودشون میگن هر چی بدست اوردید برای هر دو تون هستند بعد بلافاصله بعد عقد هر چی واسه مهریه.....یعنی چی اخه ؟ لابد هم زندانی هم میشود.
    مهریه در واقع یک قرارداد هست که شما روز اول امضا کردید و الان مثل هر قرارداد دیگه ای نمیتونید فسخش کنید مگر اینکه به شروط داخل قرارداد عمل کنید.بعد هم جسارتا کدوم یکی از قوانین ایران در خصوص مهریه برای اقایون ظالمانه است؟

ApplyAbroad Guru

شما تحربه شخصی در این مورد داشته اید یا بر اساس شنیده هاست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    شما تحربه شخصی در این مورد داشته اید یا بر اساس شنیده هاست؟
    هم داشتم هم پرونده های زیادی رو دیدم توی شهر های مختلف .از اونجا که قضات سلیقه ای عمل میکنند ممکنه جایی به ضرر مرد جایی به ضرر زن باشد یعنی گاهی به زن چیزی نرسه گاهی مرد همه چیز یا قسمت اعظمش رو بده یا حتی جوری که ادامه زندگی میسر نباشد .کاری به اینا ندارم من در مورد نظام حقوقی کشور صحبت میکنم عدالت و منطق در کشور ها چگونه توصیف میشه اینکه طرفین از خقوق برابر و منصفانه که طرفین نتوانند از ان سوء استفاده کنند قوانین یکطرفه ما تبدیل به فرهنگ میشود و به ان خاطر هیچ یک از طرفین امنیت اقتصادی ندارند نه زن نه مرد چون معلوم نیست اخرش چی میشه خب یعنی چی اینا؟ پس چرا در کانادا اینجوری نیست؟ من میگم برابر باشند که هیچ یک از هستی ساقط نشوند نه اینکه یکی دهنده یکی گیرنده باشد .هر چند سوال من در مورد چیز دیگری بود قوانین ایران چه ربطی به قوانین کانادا داره؟ هر کشوری باید طبق قانون خودش جلو بره چرا قانون کشور دیگر توی اون کشور اعمال میشه ؟

ApplyAbroad Guru

هم داشتم هم پرونده های زیادی رو دیدم توی شهر های مختلف .از اونجا که قضات سلیقه ای عمل میکنند ممکنه جایی به ضرر مرد جایی به ضرر زن باشد یعنی گاهی به زن چیزی نرسه گاهی مرد همه چیز یا قسمت اعظمش رو بده یا حتی جوری که ادامه زندگی میسر نباشد .کاری به اینا ندارم من در مورد نظام حقوقی کشور صحبت میکنم عدالت و منطق در کشور ها چگونه توصیف میشه اینکه طرفین از خقوق برابر و منصفانه که طرفین نتوانند از ان سوء استفاده کنند قوانین یکطرفه ما تبدیل به فرهنگ میشود و به ان خاطر هیچ یک از طرفین امنیت اقتصادی ندارند نه زن نه مرد چون معلوم نیست اخرش چی میشه خب یعنی چی اینا؟ پس چرا در کانادا اینجوری نیست؟ من میگم برابر باشند که هیچ یک از هستی ساقط نشوند نه اینکه یکی دهنده یکی گیرنده باشد .هر چند سوال من در مورد چیز دیگری بود قوانین ایران چه ربطی به قوانین کانادا داره؟ هر کشوری باید طبق قانون خودش جلو بره چرا قانون کشور دیگر توی اون کشور اعمال میشه ؟
    منظورم این بود که تجربه شما در کاناداست یا در ایران؟ ایتجا قوانین حقوقی کانادا را بررسی میکنیم نه ایران.
    در مورد مهریه همانطور که دوست عزیز newapplicant فرمودند قراردادی بوده که در ایران به اختیار خودتان امضا کردید و عندالمطالبه است یعنی مشروط به طلاق نیست. وقتی فرد مقیم کانادا میشود قرار نیست بدهی هایش در تمام دنیا پاک بشود. منتهی یک نکته ای که بنظرم میرسد اینست که وقتی مهریه همسر را پرداختید مبلغ مهریه جزو اموال همسر میشود و قاعدتا در زمان طلاق باید بتوانید ادعا کنید که مطابق قانون کانادا باید این مبلغ هم نصف و نصف تقسیم بشود یعنی فکر میکنم آن وقت همسرتان باید نصف مبلغ مهریه را برگرداند. البته یک وکیل کارکشته میخواهد که این موضوع را دقیق تر بررسی و تبیین کند.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    منظورم این بود که تجربه شما در کاناداست یا در ایران؟ ایتجا قوانین حقوقی کانادا را بررسی میکنیم نه ایران.
    در مورد مهریه همانطور که دوست عزیز newapplicant فرمودند قراردادی بوده که در ایران به اختیار خودتان امضا کردید و عندالمطالبه است یعنی مشروط به طلاق نیست. وقتی فرد مقیم کانادا میشود قرار نیست بدهی هایش در تمام دنیا پاک بشود. منتهی یک نکته ای که بنظرم میرسد اینست که وقتی مهریه همسر را پرداختید مبلغ مهریه جزو اموال همسر میشود و قاعدتا در زمان طلاق باید بتوانید ادعا کنید که مطابق قانون کانادا باید این مبلغ هم نصف و نصف تقسیم بشود یعنی فکر میکنم آن وقت همسرتان باید نصف مبلغ مهریه را برگرداند. البته یک وکیل کارکشته میخواهد که این موضوع را دقیق تر بررسی و تبیین کند.
    در ایران این مشکل برایم بوجود امد.نمیخوام وارد حواشی بشم ولی این قرارداد مثل نفقه اجباری است ولی در ایران به شکل فرهنگ و رسم و رسوم به ان نگاه میشود نه بدهی بدون حساب و کتاب که طرفین هم بر غیر قابل وصول بودن ان تمام ان اتمام حجت دارند بگذریم حرف من اینه که
    هر کشوری باید طبق قانون خودش جلو بره چرا قانون کشور دیگر توی اون کشور اعمال میشه ؟ مگه میشه یکطرف ایرانی یه طرف دیگه کانادایی؟ اگر فرض بگیریم در صورت بی پول شدن مرد دولت چه حمایتی از نظر اقتصادی ( معیشتی ) از مرد بعمل خواهد اورد؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)