صفحه 36 از 39 نخستنخست ... 2627282930313233343536373839 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 360 , از مجموع 386

موضوع: قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط amiralikha نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر من یه سوال داشتم اگر مردی همسرش ازش به پلیس شکایت کنه و بگه منو زده یا تهدید کرده و پلیس هم اون مرد رو به زندان ببره و بعد از آزادی پلیس شروطی برای مرد گذاشته باشه که حق خروج از شهر رو نداره و حق نزدیک شدن به محل اقامتش تا مدتی رو نداره . آیا اون مرد برای مدت یکسالی که باید جدا از همسرش زندگی کنه میتونه اون مدت رو خارج از اون کشور بگذرون ممنوع الخروج از کشور هم هست یا نه و چطوری میتونه استعلام بگیره در خصوص ممنوعیت خروج از کانادا ممنون میشم پاسخ بدین
    اگر در شرایط آزادی گفته شده باشه که حق خروج از شهر را نداره خوب طبعا حق خروج از کشور را هم نداره. باید با یک وکیل تماس بگیره و تقاضای تغییر شرایط رو بده.

Junior Member

سلام. یه سئوالی دارم در مورده پرداخته مهریه و وضایفه اسپانسر در کانادا. اگه اینجا دادگاهی حکم به پرداخت مهریه بده شرایطه پرداخت به چه صورتی هست؟ میشه اقساط پرداخت کرد؟ آیا میشه پرداخت رو در جایی مثله محضره ایرانی ثبت کرد که در ایران هم قابله استناد و اثبات باشه؟ اصن میشه مهریه ر در کانادا پرداخت کرد و در ایران ثبت کرد؟
    چنانچه اسپانسره همسر باشید چه تعهداته مالی بعد از جدایی گردنه شماست؟ موقعی که من فرمه اسپانسری رو امضا کردم نوشته بود که اسپانسر تا سه سال مسئولیته مالی داره یعنی مثلا اگه طرف از دولته کانادا ولفر بگیره اسپانسر مسئوله پرداختشه. آیا بعد از جدایی وظیفه دیگم مثله پرداخت هزینه هایه زندگیه طرف (اجاره، خوراک) رو داره؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1888 نمایش پست ها
    سلام. یه سئوالی دارم در مورده پرداخته مهریه و وضایفه اسپانسر در کانادا. اگه اینجا دادگاهی حکم به پرداخت مهریه بده شرایطه پرداخت به چه صورتی هست؟ میشه اقساط پرداخت کرد؟ آیا میشه پرداخت رو در جایی مثله محضره ایرانی ثبت کرد که در ایران هم قابله استناد و اثبات باشه؟ اصن میشه مهریه ر در کانادا پرداخت کرد و در ایران ثبت کرد؟
    چنانچه اسپانسره همسر باشید چه تعهداته مالی بعد از جدایی گردنه شماست؟ موقعی که من فرمه اسپانسری رو امضا کردم نوشته بود که اسپانسر تا سه سال مسئولیته مالی داره یعنی مثلا اگه طرف از دولته کانادا ولفر بگیره اسپانسر مسئوله پرداختشه. آیا بعد از جدایی وظیفه دیگم مثله پرداخت هزینه هایه زندگیه طرف (اجاره، خوراک) رو داره؟
    چه اسپانسر باشید و چه نباشید، بعد از جدایی سرمایه ای که از زمان ازدواج بدست آمده باشه تقسیم میشه و طرفی که درآمد بیشتر داره باید ماهانه مشخصی به طرف دیگر پرداخت کنه. لینک زیر برآورد تقریبی از حدود ارقام پرداخت ماهانه میده (البته رقم دقیق را توافقی یا با حکم دادگاه تعیین میکنند):
    https://www.mysupportcalculator.ca/calculator

مسأله مهریه به دادگاهای ایران مربوط میشه ، در دادگاهای کانادا بر اساس قوانین کانادا حکم صادر میشه

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    مسأله مهریه به دادگاهای ایران مربوط میشه ، در دادگاهای کانادا بر اساس قوانین کانادا حکم صادر میشه
    در برخی استانها اگر ازدواج به ثبت رسیده باشه مهریه رو به عنوان بدهی مرد به حساب میاید هنگام جدا شدن اول مهریه رو از دارایی مرد کم میکنند و بعد باقیمانده رو نصف میکنند.
    درحال حاضر ممکن است بشه مهریه در ایران پیچوند اما در کانادا اگر دادگاه حکم بده هیچ راهی برای پیچش وجود نداره
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    در برخی استانها اگر ازدواج به ثبت رسیده باشه مهریه رو به عنوان بدهی مرد به حساب میاید هنگام جدا شدن اول مهریه رو از دارایی مرد کم میکنند و بعد باقیمانده رو نصف میکنند.
    درحال حاضر ممکن است بشه مهریه در ایران پیچوند اما در کانادا اگر دادگاه حکم بده هیچ راهی برای پیچش وجود نداره
    این بحث حقوقی احتمالا خیلی مفصل و پیچیده هست ولی تا جایی که من می‌دونم دادگاهای کانادا موظف به اجرای احکام و قوانین خارج از کانادا نیستند یعنی ممکنه یک زوج اسناد و مدارکی از ایران بیارن و قاضی تشخیص بده که خب مثلا مرد می‌تونه یک مبلغی به عنوان بدهی به زن پرداخت کنه از جهت تعهد قانونی که نسبت به هم داشتن ولی در عین حال هیچ وقت یک قاضی در کانادا مردی رو که شرایط مالی معمولی داره نمیتونه مجبور به پرداخت چند هزار سکه طلا بکنه چون از نظر اخلاقی و قانونی چنین حکمی منصفانه و عملی نیست،یعنی قاضی با توجه به شرایط دو نفر و مدارکی که ارایه میکنند می‌تونه تصمیم بگیره که چطور با این موضوع برخورد کنه.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    این بحث حقوقی احتمالا خیلی مفصل و پیچیده هست ولی تا جایی که من می‌دونم دادگاهای کانادا موظف به اجرای احکام و قوانین خارج از کانادا نیستند یعنی ممکنه یک زوج اسناد و مدارکی از ایران بیارن و قاضی تشخیص بده که خب مثلا مرد می‌تونه یک مبلغی به عنوان بدهی به زن پرداخت کنه از جهت تعهد قانونی که نسبت به هم داشتن ولی در عین حال هیچ وقت یک قاضی در کانادا مردی رو که شرایط مالی معمولی داره نمیتونه مجبور به پرداخت چند هزار سکه طلا بکنه چون از نظر اخلاقی و قانونی چنین حکمی منصفانه و عملی نیست،یعنی قاضی با توجه به شرایط دو نفر و مدارکی که ارایه میکنند می‌تونه تصمیم بگیره که چطور با این موضوع برخورد کنه.
    بله موظف به اجرای قوانین خارج از کانادا نیست اما از دید قاضی سند ازدواج میتونه یه قرارداد بحساب بیاد که مستقل از اینکه کجا امضا شده به تنهایی معتبر

https://www.thelawyersdaily.ca/artic...iage-contracts
    فکر کنم در اوایل این تاپیک من چند نمونه آورده بودم
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    چه اسپانسر باشید و چه نباشید، بعد از جدایی سرمایه ای که از زمان ازدواج بدست آمده باشه تقسیم میشه و طرفی که درآمد بیشتر داره باید ماهانه مشخصی به طرف دیگر پرداخت کنه. لینک زیر برآورد تقریبی از حدود ارقام پرداخت ماهانه میده (البته رقم دقیق را توافقی یا با حکم دادگاه تعیین میکنند):
    https://www.mysupportcalculator.ca/calculator

ممنون از پاسخه شما. بله شرایطه alimony رو میدونم. من زیره یکساله با ایشون زندگی میکنم زیره شش ماهم هست کانادا کار میکنم فک نمیکنم مبلغه alimony زیاد بشه. منظورم وظایفه مالیه اسپانسر هست که در صورته جدایی چه مسئولیته مالی در قباله همسر داره؟ اداره مهاجرت مبهم توضیح داده. ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره توضیح بده.

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    بله موظف به اجرای قوانین خارج از کانادا نیست اما از دید قاضی سند ازدواج میتونه یه قرارداد بحساب بیاد که مستقل از اینکه کجا امضا شده به تنهایی معتبر

https://www.thelawyersdaily.ca/artic...iage-contracts
    فکر کنم در اوایل این تاپیک من چند نمونه آورده بودم

در ضمن اگه مهریه اینجا پرداخت شه آیا راهی داره که طوری ثبت بشه که در ایران بشه گفت من فلان جا پرداخت کردم؟
    ویرایش توسط alikanosala : August 17th, 2018 در ساعت 07:45 AM

ممنون از پاسخه شما. بله شرایطه alimony رو میدونم. من زیره یکساله با ایشون زندگی میکنم زیره شش ماهم هست کانادا کار میکنم فک نمیکنم مبلغه alimony زیاد بشه. منظورم وظایفه مالیه اسپانسر هست که در صورته جدایی چه مسئولیته مالی در قباله همسر داره؟ اداره مهاجرت مبهم توضیح داده. ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره توضیح بده.

در ضمن اگه مهریه اینجا پرداخت شه آیا راهی داره که طوری ثبت بشه که در ایران بشه گفت من فلان جا پرداخت کردم؟
    در مورد قوانین کانادایی من پیشنهاد میکنم حتما یک community legal clinic اطراف محل زندگیتون پیدا کنید و ازشون کمک بگیرید خیلی از خدمات اینها در زمینه مشاوره ، رایگان هست،

درمورد مساله مهریه اگر در اطراف محل زندگیتون مرکز اسلامی مورد تایید ایران وجود داره میتونید با همراه داشتن مدارک طلاق کانادایی اونجا مراجعه کنید تا بصورت رسمی براتون گواهی طلاق صادر کنند که البته فکر میکنم پروسه کمی طولانی باشه و اسناد و مدارک پرداخت و دریافت مهریه از طرفین رو تایید کنند و بعد شما به کمک دفتر منافع واشنگتن حکم طلاق رو در شناسنامه ها با جزییاتش ثبت کنید.

علت اینکه باید حتما این پروسه رو به صورت ایرانی ثبت کنید اینه که اگر بدهکار مهریه باشید و به ایران سفر کنید قانونا همسر شما میتونه برای شما حکم ممنوع الخروجی بگیره.

دوستان سلام. من مدتی قبل ار خانمم در ایران جداشدم. من حکم رای دادگاه ابران برای طلاق و اینکه حضانت فرزند با من هست را دارم و در حال حاضر با فرزندم در کانادا زندگی می کنم. اینطور که شنیدم بایستی این حکم رو در یکی از دادگاههای کانادا ثبت کنم. نمی دونم چجوری اینکار رو می تونم انجام بدم با هزینه کم. ممنون میشم اگر کسی اطلاعی در این خصوص داره من رو راهنمایی کنه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)