صفحه 6 از 39 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 386

موضوع: قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط h10h10 نمایش پست ها
    به عنوان یک تازه مهاجر، فرضاً با بیست هزار دلار وارد کانادا می شویم. این مقدار پول باید در دو حساب جداگانه برای زن و شوهر باشد یا یک حساب فقط برای شوهر یا یک حساب فقط برای متقاضی اصلی یا یک حساب مشترک؟
    هرطور خودتان بخواهید. بایدی در این مورد وجود ندارد.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    هرطور خودتان بخواهید. بایدی در این مورد وجود ندارد.
    اگر خدای نکرده، یک نفر از زوجین فوت کند، آن وقت تکلیف چیست؟
    ضمناً یک سوال دیگر اگر هر دو به دلیلی فوت شدند، تکلیف بچه ها به لحاظ مالی و سرپرستی،چه می شود؟
    آن که حقیقت را نمی داند، فقط بی شعور است، اما آن که حقیقت را می داند و آن را دروغ می نامد، تبهکار است (برتولت برشت)

ApplyAbroad Guru

ضمناً یک سوال دیگر اگر هر دو به دلیلی فوت شدند، تکلیف بچه ها به لحاظ مالی و سرپرستی،چه می شود؟
    فکر می کنم مثل ایران پروسه انحصار وراثت باید طی شود.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    فکر می کنم مثل ایران پروسه انحصار وراثت باید طی شود.
    من قبلاً شنیده ام که اگر وصیت نامه نداشته باشید، دولت اموالتان را ضبط می کند. همچنین است راجع به بچه ها. بدون وصیت نامه، دولت آنها را سرپرستی می کند. درست هست یا نه.
    آن که حقیقت را نمی داند، فقط بی شعور است، اما آن که حقیقت را می داند و آن را دروغ می نامد، تبهکار است (برتولت برشت)

ApplyAbroad Guru

من قبلاً شنیده ام که اگر وصیت نامه نداشته باشید، دولت اموالتان را ضبط می کند. همچنین است راجع به بچه ها. بدون وصیت نامه، دولت آنها را سرپرستی می کند. درست هست یا نه.
    خیر اینطور نیست. طبعا یکنفر باید ادعای انحصار وراثت بکند و اگر هیچ ورثه ای وجود نداشته باشد ممکن است دولت قدم پیش بگذارد ولی به وصیت کردن یا نکردن بستگی ندارد. یکنفر ممکن است وصیت هم بکند ولی ورثه به وصیت نامه اعتراض کنند و با کمک دادگاه مفاد آن را تغییر بدهند.

این صفحه اطلاعات مفیدی در این خصوص دارد:

http://www.self-counsel.com/news/law...in-canada.html

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

ای بابا این فکرها چیه میکنید؟
    دیده شده بچه هایی که والدینشون فوت کردن رو فرستادن ایران پیش اقوامشون.... حالا اینکه در مورد همه اینکار رو میکنن یا این موارد خاص بودن و یا اینکه بستگی به درخواست اقوام داره و یا بستگی به این داره که تبعه شده باشن یا فقط اقامت داشته باشن دیگه من نمیدونم...
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

Member maraljoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

در مورد حساب سرمایه گذاری که یه آپشنی داره سوال میکنه اگه شما مردین پول به کی برسه ... شما هم اسم هرکی رو خواستین میدین ، بعدا (خدای نکرده ) اون شخص با پیس آف آی دی میاد پول رو برمیداره ،
    موفق باشین

Senior Member sama7452 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه فردوسی - الکترونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    ای بابا این فکرها چیه میکنید؟
    دیده شده بچه هایی که والدینشون فوت کردن رو فرستادن ایران پیش اقوامشون.... حالا اینکه در مورد همه اینکار رو میکنن یا این موارد خاص بودن و یا اینکه بستگی به درخواست اقوام داره و یا بستگی به این داره که تبعه شده باشن یا فقط اقامت داشته باشن دیگه من نمیدونم...
    من یادمه چندسال پیش فامیل جان ما که کانادا بود، به همسرجان بنده اطلاع داد که وصیت نامه ای با همسرش تنظیم کردن و توش قید کردن که اگه زبونم لال، خدای نکرده مشکلی برای خودش و همسرش پیش اومد، سرپرستی پسرشون با همسر من باشه. اون موقع یادمه که میگفت اگه تکلیف بچه رو مشخص نکنن، میبرنش پرورشگاه. از صحت و سقمش هم اطلاعی ندارم ولی دقیقا یادمه که این گفتگوها اون زمان انجام شد.
    حالا توروخدا این صحبتا چیه؟! آدم از شنیدنش هم دلش میگیره. انشالله همگی شمع تولد 120 سالگیمون رو با هم فوت میکنیم.
    به سلامتی زندگی ، که اگه خوش بگذره اسمش میشه " خاطره " اگه پدرت دربیاد اسمش میشه " تجربه " !!

Junior Member markou آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sama7452 نمایش پست ها
    من یادمه چندسال پیش فامیل جان ما که کانادا بود، به همسرجان بنده اطلاع داد که وصیت نامه ای با همسرش تنظیم کردن و توش قید کردن که اگه زبونم لال، خدای نکرده مشکلی برای خودش و همسرش پیش اومد، سرپرستی پسرشون با همسر من باشه. اون موقع یادمه که میگفت اگه تکلیف بچه رو مشخص نکنن، میبرنش پرورشگاه. از صحت و سقمش هم اطلاعی ندارم ولی دقیقا یادمه که این گفتگوها اون زمان انجام شد.
    حالا توروخدا این صحبتا چیه؟! آدم از شنیدنش هم دلش میگیره. انشالله همگی شمع تولد 120 سالگیمون رو با هم فوت میکنیم.
    راستش این برای ما کمی سخت یا حرفش رو نزن هستش. ولی دقیقا تو یه workshop که شرکت کرده بودم میگفتن که وقتی افراد بچه دار میشن توصیه زیادی میشه که حتما وصیت نامه رو تنظیم کنن. خیلی وارد Detail نشد که چه اتفاقی میفته. ولی میگفت باید دقیقا ذکر بشه مسئولیت بچه با کی خواهد بود و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط markou نمایش پست ها
    راستش این برای ما کمی سخت یا حرفش رو نزن هستش. ولی دقیقا تو یه workshop که شرکت کرده بودم میگفتن که وقتی افراد بچه دار میشن توصیه زیادی میشه که حتما وصیت نامه رو تنظیم کنن. خیلی وارد Detail نشد که چه اتفاقی میفته. ولی میگفت باید دقیقا ذکر بشه مسئولیت بچه با کی خواهد بود و ...
    با تشکر از شما، من هم فکر می کنم یکی از جنبه های تفکر منطقی، دیدن تمام واقعیت ها و در نظر گرفتن همه احتمالات است.
    یک سوال، وصیت نامه را می شود از ایران تهیه کرد؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)