صفحه 7 از 39 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 386

موضوع: قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

پیش فرض طلاق به سبک ایرانی در کاندا

سوال اول من اینه که آیا دو تا ایرانی می تونن بعد از ورود به کانادا و قبل از یک سال اقامت با قوانین ایران از هم جدا بشن و دوم اینکه تکلیف مهریه چی میشهسوم هم اینکه اگه طلاق بگیرن آیا اقامت هردو و یا یکی باطل می شه یا نه
    شروع پروسه در دمشق : جون 2007 دریافت نامه استانی : فوریه 2012 درخواست مدارک استانی : اکتبر 2012

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : طلاق به سبک ایرانی در کاندا

نقل قول نوشته اصلی توسط Hft نمایش پست ها
    سوال اول من اینه که آیا دو تا ایرانی می تونن بعد از ورود به کانادا و قبل از یک سال اقامت با قوانین ایران از هم جدا بشن و دوم اینکه تکلیف مهریه چی میشهسوم هم اینکه اگه طلاق بگیرن آیا اقامت هردو و یا یکی باطل می شه یا نه
    مقیم کانادا که شدید دیگر نمیتوانید با قوانین ایران از هم جدا بشوید و باید از قوانین کانادا تبعیت کنید. مهریه و هرچیزی که در ازدواج تعهد شده باید پرداخت بشه.
    در ضمن بر طبق یک قانون جدید اگر کمتر از دو سال ازدواج کرده باشید ممکنه برای اقامت ایجاد مشکل کنه (ولی جزییاتش هنوز دقیقا روشن نیست).

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    مقیم کانادا که شدید دیگر نمیتوانید با قوانین ایران از هم جدا بشوید و باید از قوانین کانادا تبعیت کنید. مهریه و هرچیزی که در ازدواج تعهد شده باید پرداخت بشه.
    در ضمن بر طبق یک قانون جدید اگر کمتر از دو سال ازدواج کرده باشید ممکنه برای اقامت ایجاد مشکل کنه (ولی جزییاتش هنوز دقیقا روشن نیست).
    ببخشید، من درست متوجه شدم؟
    فرضا من 300 سکه مهر خانمم هستش. هر دو ساکن کانادا شدیم. ایا برای طلاق باید بهش مهریه بدم؟ و این که ایا باید پول دیگه ای برای خودش یا خرج بچمون علاوه بر اون 300 سکه بدم؟
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    فرضا من 300 سکه مهر خانمم هستش. هر دو ساکن کانادا شدیم. ایا برای طلاق باید بهش مهریه بدم؟ و این که ایا باید پول دیگه ای برای خودش یا خرج بچمون علاوه بر اون 300 سکه بدم؟
    اگر در قرارداد ازدواج تون ذکر شده وکیل ایشون میتونه از دادگاه تقاضا کنه که شما رو وادار به پرداخت کنند. حالا شاید وکیل شما بتونه ادعا کنه که این پول بجای نفقه است و این به دادگاه بستگی داره که چطور تصمیم بگیره. بهرحال این مثل قراردادی یه که دو تا کانادایی در یک کشور دیگر با هم میبندند. حتی طبق قانون ایران هم مهریه مانع از نفقه نمیشه. طبق عقدنامه های قدیم تر ایران که من دیدم (دهه 1370) خانم هم میتونست تقاضای مهریه اش رو بکنه، هم نصف اموال شوهر و هم نفقه. این موارد کاملا از هم جدا هستند.

در کانادا نفقه (یا همون alimony) بر اساس درآمد و اموال هرطرف تعیین میشه و تا جایی که بنده میدونم قوانین کانادا در این مورد gender neutral است یعنی اگر خانم درآمد و اموال بیشتری داشته باشه خانم باید به آقا نفقه بده و اگر آقا بیشتر داشته باشه آقا باید نفقه بده. البته طبعا مخارج رو برحسب اینکه کی بچه ها رو نگه میداره تعیین میکنند. البته من خودم تجربه شخصی نداشته ام و اگر اطلاعات دقیق تر بخواهید باید با وکیل مشورت کنید.

Member maraljoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    متاسفانه یکی از دوستان من مجبور شد عین 500 تا سکه مهریه رو به دلار تحویل خانمش بده بعلاوه بقیه حقوقی که طبق قانون کانادا به خانم تعلق میگرفت ، و خرج بچه ها کاملا جداگانه محاسبه شد و طفلک دوست من کم مونده بود از موندن توی کانادا صرفه نظر کنه و برگرده ایران ، میگفت که مهریه در قوانین کانادا سندی هستش که امضای شما پاشه و طبق اون شما موظف به پرداخت عین مبلغی هستین که در سند ذکر شده،

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering

پیش فرض پاسخ : قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

1- اگه دارایی شهر به اندازه مهر نباشه قستی میشه ؟ چقدر از جقوقشو باید قسط بده؟
    2-اگر در ایران رای مبنی بر دادن ماهانه یک سکه صادر شده باشه کانادا با اون رای چطور رفتار میکنه؟
    کد رشته:2145 ،اقدام: از طریق وکیل، فایل نامبر دوم :Jan 10, 2010 , ارسال به ورشو: December 12, 2011، اين پراسس: February 7, 2012، مدیکال بهمراه آپدیت: September 4, 2012، پاس ریکوئست: January 9, 2013 و بلاخره اخذ ویزا: January 21, 2013

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط maraljoon نمایش پست ها
    متاسفانه یکی از دوستان من مجبور شد عین 500 تا سکه مهریه رو به دلار تحویل خانمش بده بعلاوه بقیه حقوقی که طبق قانون کانادا به خانم تعلق میگرفت ، و خرج بچه ها کاملا جداگانه محاسبه شد و طفلک دوست من کم مونده بود از موندن توی کانادا صرفه نظر کنه و برگرده ایران ، میگفت که مهریه در قوانین کانادا سندی هستش که امضای شما پاشه و طبق اون شما موظف به پرداخت عین مبلغی هستین که در سند ذکر شده،
    1- اگه دارایی شوهر به اندازه مهر نباشه قستی میشه ؟ چقدر از جقوقشو باید قسط بده؟
    2-اگر در ایران رای مبنی بر دادن ماهانه یک سکه صادر شده باشه کانادا با اون رای چطور رفتار میکنه؟
    کد رشته:2145 ،اقدام: از طریق وکیل، فایل نامبر دوم :Jan 10, 2010 , ارسال به ورشو: December 12, 2011، اين پراسس: February 7, 2012، مدیکال بهمراه آپدیت: September 4, 2012، پاس ریکوئست: January 9, 2013 و بلاخره اخذ ویزا: January 21, 2013

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرهنگ و آداب و رسوم کانادایی ها

دوستان، چند تا سوال حقوقی داشتم.
    یکی از دوستان من خانومش زنگ زده پلیس اومدن بردنش زندان و تا صبح نگه داشتنش!!! و قرار دادگاه هم گذاشتن هفته بعد. حالا هر دوشون از کاری که کردن پشیمونند هم خانوم که زنگ زده پلیس و هم آقا از رفتاری که با خانوم داشت. سوالا:
    1- در دادگاه چه طوری میشه موضوع رو ختم به خیر کرد که هیچ کدومشون متهم نشن؟
    2- مثله اینکه یه سابقه ای هم در پرونده آقا ثبت میشه این سابقه چقدر جدی هست؟ میشه کاری کرد که ایجاد نشه؟
    در ضمن آقا سیتی زن و خانم پی آر داره.
    ممون میشم کمکم کنید
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    یکی از دوستان من خانومش زنگ زده پلیس اومدن بردنش زندان و تا صبح نگه داشتنش!!! و قرار دادگاه هم گذاشتن هفته بعد. حالا هر دوشون از کاری که کردن پشیمونند هم خانوم که زنگ زده پلیس و هم آقا از رفتاری که با خانوم داشت. سوالا:
    2- مثله اینکه یه سابقه ای هم در پرونده آقا ثبت میشه این سابقه چقدر جدی هست؟ میشه کاری کرد که ایجاد نشه؟
    ممون میشم کمکم کنید
    حتما با یک وکیل در این مورد مشورت کنند و منتظر راهنمایی از اپلای ابرود نباشید. حتی اگر موضوع خیلی هم جدی نباشه در اینگونه موارد باید از متخصص این امور کمک گرفته بشه نه از شنیده های افراد عادی مثل ما.

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    ممون میشم کمکم کنید
    سابقه كه ثبت مي شه و... بهتره برند پيش كارشناس امور خانواده تا عواقب را به حداقل برسونند

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)