صفحه 8 از 39 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 386

موضوع: قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرهنگ و آداب و رسوم کانادایی ها

نقل قول نوشته اصلی توسط marjanmohajer نمایش پست ها
    سابقه كه ثبت مي شه و... بهتره برند پيش كارشناس امور خانواده تا عواقب را به حداقل برسونند
    بله مثل اینکه ثبت میشه. بعد از کلی خوندن مطالب عجیب غریب به نتایج زیر رسیدم.
    1- همسر می تونه برای موارد زیر شکایت کنه
    assault : حتی شامل حول دادن هم میشه!!!
    توهین کردن در خانه.
    تحت محدودیت بودن مثلا مانع از کار همسر شدن یا مانع از جایی رفتن همسر
    و ...
    2- بعد از زنگ زدن به پلیس دیگه نه شاکی میتونه جلوی پرونده رو بگیره و نه کس دیگه
    3- مساله به دادگاه کشیده میشه
    4- تا زمان دادگاهی متهم چه مستقیم و چه غیر مستقیم حق تماس با شاکی رو نداره و اگر تخطی کنه تا 3 ماه زندان و 5000 دلار جریمه (البته این قانون آلبرتاست)
    5- متهم تا زمان دادگاهی باید برای خود محلی را برای زندگی پیدا کند
    6- مورد 4 و 5 ممکنه توسط دادگاه تمدید بشه
    7- مواردی که میتونه جریمه جرم را شاید کاهش بده
    اعتراف به گناه زودهنگام!!!!
    عدم سو پیشینه متهم
    ابراز ندامت از کاری که کرده
    8- family violence جز جرمهای جدی هست و کلا اگر در سابقه ثبت بشه دیگه فرد به عنوان آدم سابقه دار به حساب میاد

نتیجه گیری:
    آقایون اینجا کلا با ایران فرق میکنه. سعی کنید با احترام با همسرتون رفتار کنید و اگر هم عصبانی شدید برید تو اتاق و دور از دید همسرتون به بالش مشت بزنید تا خالی شید (جلوش اینکارو نکنید که میتونه به عنوان عدم تعادل روحی و روانی براتون مشکل ساز بشه و همون مباحث بالا رخ بده)
    خانوما اینجا کلا با ایران فرق میکنه. سعی کنید به پلیس زنگ نزنید چون بعد از اون دیگه دست شما نیست و کلا زندگیتون از هم میپاشه و حتما مد نظر داشته باشید که با این اقدام اولین کسی صدمه میخوره خود شما هستید مگر اینکه بخواید خدای ناخواسته طلاق بگیرید.

کلا: چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی.
    ویرایش توسط zini_zinparast : February 1st, 2013 در ساعت 03:07 AM
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

متهم احتمالا طبق قانون نانوشته برخی از برخی دیگه برابرترند احتمالا مرد هست در همه حالات! درسته؟
    چون ممکنه خانوم خشونت فیزیکی نداشته باشه ولی می تونه با توهینهاش مرتکب آزار روحی مرد بشه و مرد به پلیس زنگ بزنه تماس مرد رو هم بررسی می کنند؟
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    متهم احتمالا طبق قانون نانوشته برخی از برخی دیگه برابرترند احتمالا مرد هست در همه حالات! درسته؟
    چون ممکنه خانوم خشونت فیزیکی نداشته باشه ولی می تونه با توهینهاش مرتکب آزار روحی مرد بشه و مرد به پلیس زنگ بزنه تماس مرد رو هم بررسی می کنند؟
    پلیس وقتی بطور فوری درگیر قضیه میشه که safety کسی بخطر بیفته. توهین همینطوری باعث خطر جانی نمیشه. البته harrassment جرم جنایی و اگر شکایت کنید قابل پیگیری است. اگرزنی هم امنیت جانی مردی یا بچه ای را بخطر بیندازه پلیس دستبند میزنه و میبردش. ولی در عمل خیلی کم چنین شرایطی پیش میاد. طبق آمار اکثریت قاطع خشونت های فیزیکی و ایجاد خطر جانی توسط مردها برعلیه زنها اتفاق میفته و بندرت برعکس.

والا چی بگم یه آماری که میخوندم میگفت که اگر چه قانون کانادا gender neutral هست اما کمتر جدی گرفته میشه شکایت مرد!!!
    کلا قانون کانادا فرض کرده که خانوما به ذات خود ندارن عیبی. هر عیبی که هست از ما مرداست.
    خوب دوست عزیز، اینجا هم یه سری خوبیها و بدیهایی داره دیگه مدینه فاضله که نیست. بد نیست دوستانی که تشریف میارن اینجا به این موارد هم توجه کنند تا اومدن اینجا نامید نشن.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    والا چی بگم یه آماری که میخوندم میگفت که اگر چه قانون کانادا gender neutral هست اما کمتر جدی گرفته میشه شکایت مرد!!!
    کلا قانون کانادا فرض کرده که خانوما به ذات خود ندارن عیبی. هر عیبی که هست از ما مرداست.
    خوب دوست عزیز، اینجا هم یه سری خوبیها و بدیهایی داره دیگه مدینه فاضله که نیست. بد نیست دوستانی که تشریف میارن اینجا به این موارد هم توجه کنند تا اومدن اینجا نامید نشن.
    خب این که صدالبته. فکر می کنم اونها هم شبیه اعراب ماجرای آدم و حوا رو دارند منتها برعکسش (kidding).

فقط از این بابت این سوالو پرسیدم که گفتید متهم (نه مجرم) رو مجبور می کنند بره یک جای دیگه تا پیش از دادگاه. من نه کانادا توی اروپا خیلی زیاد شنیدم به صورت پیش فرض مرد رو مجرم می دونند و در صورت شکایت دوطرف از هم مرد باید جدا در یک خونه جدا بشه. یکی از بچه های فروم که هلند بودند هم این موضوع رو در چت به من گفتند. تو دادگاههاشون واقعا یکسان برخورد می کنند؟ می خوام بدونم تقاص کار پدرانمون رو اونجا تا چه حد باید بدیم؟

بعدش این برابری تو فرهنگشون هم هست؟ مثلا در رعایت نوبت زن و مرد که وجود نداره؟ یا مسائل این چنینی
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

خب این که صدالبته. فکر می کنم اونها هم شبیه اعراب ماجرای آدم و حوا رو دارند منتها برعکسش (kidding).

فقط از این بابت این سوالو پرسیدم که گفتید متهم (نه مجرم) رو مجبور می کنند بره یک جای دیگه تا پیش از دادگاه. من نه کانادا توی اروپا خیلی زیاد شنیدم به صورت پیش فرض مرد رو مجرم می دونند و در صورت شکایت دوطرف از هم مرد باید جدا در یک خونه جدا بشه. یکی از بچه های فروم که هلند بودند هم این موضوع رو در چت به من گفتند. تو دادگاههاشون واقعا یکسان برخورد می کنند؟ می خوام بدونم تقاص کار پدرانمون رو اونجا تا چه حد باید بدیم؟

بعدش این برابری تو فرهنگشون هم هست؟ مثلا در رعایت نوبت زن و مرد که وجود نداره؟ یا مسائل این چنینی
    نه دوست عزیز، فکر کنم به جز این مساله family violence در بقیه موارد واقعا برابری هست. مثلا اونیکه حقوقش بیشتر هست بعد از جدایی باید نفقه بده به اونی که حقوقش کمتره!!! خوب اینجا به نفع ما مردا بوده!!! تو ایران من رفته بودم خودمو و خانومم رو بیمه کنم گفتن اگه آقا بمیره خانوم می تونه مستمری مرد رو بگیره اما اگر خانوم بمیره مرد نمیتونه بگیره. (کلا دندش نرم بره کار کنه)!!

Senior Member

منم فکر میکنم ما از اینور بوم افتادیم اینها از اون ور، اگه برابری هست باید حقوق دو طرف رعایت بشه. مثلا یکی تعریف میکرد که شب توی خونه خودش با دوست دخترش دعواش شده بوده که خانم به پلیس زنگ میزنه وقتی پلیس میاد ماجرا رو فیصله میدن اما پلیس که از خونه میره بیرون هنوز دور نشده بوده خانومه دوباره داد میزنه و اینبار پلیس میاد به آقاهه (و همینطور یکی از دوستان آقاهه که اونجا بوده) میگه شما امشب از خونه برید بیرون! و اون دو آقا مجبور میشن تا صبح توی ماشین بخوابن! البته اگه طبق گفته دوستان آمار نشون میده که معمولا آقا متهم هست شاید این پیش فرض متهم بودن آقا توجیه پذیر باشه، اما اگه ماجرا برخلاف این پیش فرض باشه حق طرف آقا ضایع میشه.
    Culture lives in everything we do

ApplyAbroad Guru

چون معمولا نگهداری بچه ها رو به مادر واگذار میکنند در نتیجه معمولا این پدره که باید تا زمان دادگاه یک جای دیگر پیدا کنه. اگر مادر دست به خشونت زده باشه پدر میتونه تقاضا کنه که ارتباط مادر با بچه ها قطع باشه و در این صورت مادر باید حای دیگری پیدا کنه. بطور کلی در مسائل مربوط به دادگاه خانواده مصلحت بچه ها در اولویت قرار میگیره.

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    در این مورد یه متن جالب پیدا کردم :

It is very simple to accuse someone of domestic violence due to the lax standards used in family court. Because of true abuse, family law employs a lax standard in order to move quickly to stop abuse from occurring. The problem with this method is it leads to a situation where a man accused of domestic violence is guilty until proven innocent, instead of the other way around.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mina7 نمایش پست ها
    منم فکر میکنم ما از اینور بوم افتادیم اینها از اون ور، اگه برابری هست باید حقوق دو طرف رعایت بشه. مثلا یکی تعریف میکرد که شب توی خونه خودش با دوست دخترش دعواش شده بوده که خانم به پلیس زنگ میزنه وقتی پلیس میاد ماجرا رو فیصله میدن اما پلیس که از خونه میره بیرون هنوز دور نشده بوده خانومه دوباره داد میزنه و اینبار پلیس میاد به آقاهه (و همینطور یکی از دوستان آقاهه که اونجا بوده) میگه شما امشب از خونه برید بیرون! و اون دو آقا مجبور میشن تا صبح توی ماشین بخوابن! البته اگه طبق گفته دوستان آمار نشون میده که معمولا آقا متهم هست شاید این پیش فرض متهم بودن آقا توجیه پذیر باشه، اما اگه ماجرا برخلاف این پیش فرض باشه حق طرف آقا ضایع میشه.
    اگردوست دخترش با ایشون در یک خونه زندگی میکرده که دیگه خونه خودش نیست؛ خونه هر دو است. پلیس در این موارد معمولا مساله امنیت و حفظ آرامش رو بعهده داره و اگر بخاطر شکایت بی دلیل خانم، آقا دچار مشکل بشه آقا میتونه بعدا از خانم شکایت کنه و طلب خسارت کنه ولی طبعا در آن لحظه باید به تصمیم پلیس تمکین کرد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)