صفحه 9 از 39 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 386

موضوع: قوانین خانواده در نظام حقوقی کانادا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرهنگ و آداب و رسوم کانادایی ها

این فقط مربوط به family court و دادگاه طلاق است نه دادگاه جنایی. در دادگاه طلاق تصمیم گیری صرفا برای اینست که حق و حقوق دوطرف نسبت بهم چیست و بقول این متن استاندارد Lax تری دارد ولی برای اینکه در دادگاه جنایی یکنفر را بخاطر خشونت محکوم کنند باید سند و مدرک محکمی وجود داشته باشد. یعنی هیچ مردی صرفا بخاطر اتهام از طرف زنش و بدون شاهد و دلیل به زندان محکوم نمیشود ولی مثلا اگر در دادگاه خانواده بر سر سرپرستی بچه ها بحث میکنند و خانم آقا را متهم به خشونت کند ممکن است بتواند قاضی را متقاعد کند که سرپرستی بچه ها را به او بدهند. به همین دلیل برای این قبیل مسائل داشتن یک وکیل زبده ضروری است و صرفا به عدالت دادگاه تکیه نکنید.

Senior Member sama7452 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه فردوسی - الکترونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    نه دوست عزیز، فکر کنم به جز این مساله family violence در بقیه موارد واقعا برابری هست. مثلا اونیکه حقوقش بیشتر هست بعد از جدایی باید نفقه بده به اونی که حقوقش کمتره!!! خوب اینجا به نفع ما مردا بوده!!! تو ایران من رفته بودم خودمو و خانومم رو بیمه کنم گفتن اگه آقا بمیره خانوم می تونه مستمری مرد رو بگیره اما اگر خانوم بمیره مرد نمیتونه بگیره. (کلا دندش نرم بره کار کنه)!!
    راستشو بخواین من آشنایی چندانی با مسائل حقوقی ندارم ولی توی مملکت گل و بلبل خودمون، شاهد بودم خانمی رو که با چشم گریون ناچار شد کارش رو ترک کنه و خونه نشین بشه. چرا؟ چون همسر مهربانشون پاشدن اومدن امور اداری کارخونه و گفتن دوست ندارن!!!!!! که همسرشون کار کنن. اونم توی محیطی که همه کارگرا خانم بودن! میفرمودن که زیر سر خانمشون بلند میشه! وقتی یک نفر دیگه به این راحتی میتونه کسی رو استثمار کنه، نباید بقول شما ( دور ازجون) دندش نرم شه بره کار کنه؟!
    وقتی برای خروج از مرز، طبق قوانین موجود همسر یا ولی باید اظهارنظر کنه و خود اون خانم بزعم شرع، فاقد عقلانیت لازم برای تصمیم گیری هست، دیگه نمیشه فقط یه طرف قضیه رو نگاه کرد. وقتی سهم اناث از ماترک والدین نصف سهم ذکوره، دیگه گلایه آقایون بابت چیه؛ من نمیفهمم. خداروشکر که ماها توی خانواده هایی بزرگ شدیم که همه تحصیلکرده بودن و این مسائل رو نداشتیم ولی بادرنظر گرفتن فقر فرهنگی که متاسفانه توی جامعه ایرانی بوفور دیده میشه، هرکدوم از این مطالب مشکلاتی رو ایجاد میکنه که عاقبتش فقط شکنجه طولانی مدته برای زنانی که اسیر خانوادشون هستن.
    همینم بگم و رفع زحمت کنم: یکبار توی بیمارستانی رفته بودم برای دیدن یک دوست پزشک. خانمی اومده بود اونجا که سیاه و کبود از کتکای شوهرش بود. با لب ورم کرده و دندون شکسته داشت بزور تلاش میکرد که همه غذاش رو تا ته بخوره و سعی میکرد شاد باشه. دلیلش رو ازش پرسیدم. جوابش این بود: الان که برگردم خونه باید دوباره کتک بخورم. یه نیرویی باید به بدنم برسونم که تحمل دستای سنگین شوهرم رو داشته باشم.
    بنظرتون این صحیحه؟
    به سلامتی زندگی ، که اگه خوش بگذره اسمش میشه " خاطره " اگه پدرت دربیاد اسمش میشه " تجربه " !!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sama7452 نمایش پست ها
    بنظرتون این صحیحه؟
    سما جان از ایران که آدم بخواد یادش بیاره واقعا باید بشینه خون گریه کنه در حد یکی دو مثال هم نیست جریان روزمره زندگی خیلی ها همینه، مگه تو این بحث ها کسی هم گفت که این اوضاع صحیحه؟ به قول شما منم روزی حداقل یک بار خدا رو شکر میکنم که شرایط خانوادگی منو مجبور به تحمل شکنجه هایی (چه فیزیکی چه روحی) که خودم تو زندگی خیلی ها میدیدم نکرده، امیدوارم روزی قوانین درست بشه.
    Culture lives in everything we do

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط mina7 نمایش پست ها
    منم فکر میکنم ما از اینور بوم افتادیم اینها از اون ور، اگه برابری هست باید حقوق دو طرف رعایت بشه. مثلا یکی تعریف میکرد که شب توی خونه خودش با دوست دخترش دعواش شده بوده که خانم به پلیس زنگ میزنه وقتی پلیس میاد ماجرا رو فیصله میدن اما پلیس که از خونه میره بیرون هنوز دور نشده بوده خانومه دوباره داد میزنه و اینبار پلیس میاد به آقاهه (و همینطور یکی از دوستان آقاهه که اونجا بوده) میگه شما امشب از خونه برید بیرون! و اون دو آقا مجبور میشن تا صبح توی ماشین بخوابن! البته اگه طبق گفته دوستان آمار نشون میده که معمولا آقا متهم هست شاید این پیش فرض متهم بودن آقا توجیه پذیر باشه، اما اگه ماجرا برخلاف این پیش فرض باشه حق طرف آقا ضایع میشه.
    به هر حال از اونجا كه در تمام دنيا خانم ها آسيب پذيرترند، مسلما اين آقا هست كه بايد منزل را ترك كنه.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

what about legal equality?
    Is this true that international people (those who have not established either PR o Canadian citizenship) are subject to different laws?
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

دوستان کلا این موضوع داره شر میشه. من فقط خواستم قوانین رو به دوستانی که تازه تشریف میارن گوشزد کنم و هر دو طرف رو از اینکار باز دارم البته در شرایط معمولی
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    what about legal equality?
    Is this true that international people (those who have not established either PR o Canadian citizenship) are subject to different laws?
    The Supreme Court of Canada has ruled that the Canadian Charter of Rights applies to all people present in Canada whether they are on temporary visit or permanent. But obviously the temporary visitors do not enjoy certain rights such as the right to work or study or voting and such.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    The Supreme Court of Canada has ruled that the Canadian Charter of Rights applies to all people present in Canada whether they are on temporary visit or permanent. But obviously the temporary visitors do not enjoy certain rights such as the right to work or study or voting and such.
    My major concern is about penalties
    For example, people say that for the same level of a crime, say Driving Under the Influence (DUI), a US citizen would be sentenced according to the law, but an international student will be deported.
    I know it may be different here in US.

Generally speaking, what's the best way to find the most accurate information about the law in North America, without hiring a lawyer?
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    My major concern is about penalties
    For example, people say that for the same level of a crime, say Driving Under the Influence (DUI), a US citizen would be sentenced according to the law, but an international student will be deported.
    I know it may be different here in US.

Generally speaking, what's the best way to find the most accurate information about the law in North America, without hiring a lawyer?
    In Canada he will likely get deported too. The criminal law is the same, but as an international student you are also subject to another law that a citizen is not Subject to: The immigration law. A citizen cannot be deported. In addition to all criminal and civil law, a non-citizen is also Subject to immigration law. In Canada the immigration law actually extends not just to visitors but also non-citizen permanent residents too, i.e. if a permanent resident commits a major or violent crime, the immigration law stipulates that he can be deprived from his permanent resident status and be deported.

تا اونجايي كه من اطلاع دارم بازداشت آقايان در اين گونه موارد در امريكاي شمالي نه سوپيشينه ايي دارد و نه دليلي بر مجرم بودن وي هست.
    پليس توي اين موارد فقط به صورت دستوري موظف هست كه مرد رو بدون بررسي علت فعلن بازداشت كند حتي اگر از طرف زن سواستفاده از اين قانون شده باشد.
    البته مرد ميتونه از پارتنرش بعدن بابت تماس بي دليل با پليس و بازداشت بي دليلش شكايت كند.
    دليل قانون گذار براي اجراي اين حكم بازداشت فقط جنبه بازدارنده جرائم احتمالي بعدي بوده كه ممكن است به وقوع بپيوندد. مثلن درگيري فيزيكي بالا بگيرد.
    به هر حال اين تنها راه دور كردن موقتي دو نفر هست كه توي يك آدرس زندگي مي كنند
    در ضمن ممكنه اگر مرد هم تماس بگيرد زن رو بازداشت كنند

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)