صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: مزايا و معايب فرستادن مقاله به كنفرانس ها در آمريكا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng

پیش فرض مزايا و معايب فرستادن مقاله به كنفرانس ها در آمريكا

سلام

لطفاً اگه مقدور دوستاني كه اين مسير رو طي كردن نظرشون رو در اين مورد بگن.
    آيا اين كار شدني هست؟ ويزا براي اين منظور ميدن؟

ممنون

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مزايا و معايب فرستادن مقاله به كنفرانس ها در آمريكا

نقل قول نوشته اصلی توسط longerhonse نمایش پست ها
    سلام

لطفاً اگه مقدور دوستاني كه اين مسير رو طي كردن نظرشون رو در اين مورد بگن.
    آيا اين كار شدني هست؟ ويزا براي اين منظور ميدن؟

ممنون
    خودم تجربه ندارم
    اما تجربه دوستان نشون میده که ویزا اگه در ایران استاد باشید شانستون بیشتره تا دانشجو.
    بنظرم بهتره با استادتون هماهنگ کنید تا ایشون مقاله را ارایه دهند.

موفق باشید
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member

سلام
    من در world congress on engineering and computer science 2010 که در دانشگاه برکلی برگزار میشد یه مقاله داشتم.
    فرصت خوبی بود برای رفتن اما نشد برم.
    اهمیت کنفرانس ها رو میشه با خیلی از ملاک ها مثل index شدن، حمایت کنندگان کنفرانس، چندمین سال برگزاری، اعضاء کمیته برگزارکننده و ملاک های دیگه سنجید. تجربه شخصیم در حوزه فعالیتم میگه که اگه کنفرانسی تو آمریکا برگزار میشه و همزمان در همون حوزه در کشورهای دیگه، ترجیح میدم که به آمریکا بفرستم.
    اما این موضوع برای کسانیه که میخواهند فقط مقاله شون پذیرفته و در proceedings چاپ بشه (بسیاری از کنفرانس ها تأکید میکنند که ارائه شدن مقاله شرط برخورداری از امتیازاته اما در اکثر موارد چون آمریکایی ها خودشون به مسائل ویزا واقف هستند این مشکل رو ندارند). اگه میخواهید محیط کنفرانس رو بشخصه تجربه کنید و از جو فوق العادش لذت ببرید آمریکا بخاطر سخت ویزا دادنش انتخاب خوبی نیست.

Banned

من برای2011 ASME قسمت Manufacturing اقدام کردم و در حال حاضر منتظر جوابم ! ایشالا جوابش که اومد براتون می نویسیم داستانم رو ! مخصوصا قسمت نظام وظیفش برام جالب خواهد بود.

ایشالا به امید موفقیت ایرانیان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng

ممنون از دوستاني كه نظر دادند. لطفا اگر دوستان ديگه هم در اين مورد تجربه خاصي دارن نظرشون رو بگن.

M0X2 عزيز، نگفتيد دقيقا علت اينكه نشد برين چي بوده. اگه ممكنه جزييات رو بيشتر شرح بديد.

سلام
    یکی از دوستای من با یک دانشجوی دکترا کار مشترک داشت و تابستون به یکی از کنفرانسهای امریکا کار رو فرستادن
    البته خودش به خاطر هزینه نمیخواست بره و قرار شد دانشجوی دکترا بره و اونم تونست ویزا بگیره و رفت
    البته درخواست ویزا برای خودش و خانومش داده بود که به خانمش ندادن و خودش 2 هفته ای رفت و اومد

Junior Member

من تحقیق کردم و وقتی شنیدم که ویزا برای ارائه مقاله بسیار سخت میدن ترجیح دادم این وقت رو تو راه دبی-تهران تلف نکنم.
    کنفرانسها یه محفل کامل دوستانه رو ایجاد میکنند که میشه بزرگترین دانشمندانی رو که حتی صحبت شدن باهاشون آزرو بنظر میرسه براحتی دید و چندین دقیقه باهاشون حرف زد. اگه دفعه اولتونه که به کنفرانس بین المللی میرید ارزشش رو داره که زحمت ویزا گرفتن و دردسر هاشو برای دیدن بعضی ها با جون و دل بخرید.
    بگذارید از تجربه خودم براتون بنویسم. گفتنش سودی بحال من نداره ولی ممکنه در تصمیمتون مؤثر باشه. (مدیران هم تذکر ندهید لطفاً).
    من با یه گروه کارمیکردم (بهتر بگم کارای یه گروه رو میکردم!!) و حاصل این تلاش دست جمعی (!!!؟؟) چند مقاله شد. از اونجایی که استاده نمی خواست پای مقاله ها بیشتر از 2 تا اسم باشه تصمیم بر این شد که اسم استاد هر بار با یه دانشجو نوشته بشه. به تعداد اعضای گروه مقاله بود. چون اونا ترم بالایی بودن مقاله های اول به اونا رسید. یکی رفت به دوسالانه هوش مصنوعی که پروفسور لطفی زاده (پایه گذار منطق فازی) هم شرکت داشت... تا رسید به من یه کنفرانس تقریباً نا مرتبط بهم رسید. به اون کنفرانس رفتم و بخاطر ارائه م بهترین ارائه دهنده کنفرانس انتخاب شدم. اما چه سود!! که تمام هزینه و زحمت و توانم صرف کنفرانسی شد که چندان با رشتم همخوانی نداشت. باچندتاشون تا مدتها ارتباط داشتم اما...
    تجربه میگه نمیشه برای ارائه مقاله به بیشتر از یک کنفرانس خارجی رفت.(هم هزینه و هم وقت و توان غالباً بیشتر از این اجازه نمیده)
    همه مثل من در انتخابشون اشتباه نمیکنند. یه انتخاب خوب مساوی با اشنایی با اساتیدی که دوستان خوبی براتون میشن. و براتون آینده سازند.
    پس : کنفرانسی رو برای رفتن انتخاب کنید که ارزش همه زحمت رو داشته باشه.
    برقراری تعادل بین این دو کفه ترازو باشما: 1- گرفتن ویزا، هزینه سفر، صرف زمان زیاد 2- ارزش مصاحبت با حضار کنفرانس
    ویرایش توسط M0X2 : January 7th, 2011 در ساعت 12:25 AM

Junior Member

سلام

در مجموع حدودا شرکت کردن تو یه کنفرانس در کشور امریکا چقدر هزینه بره؟
    منظورم کامله هم هزینه رفت و برگشتها برای دریافت ویزا و هزینه های اکسپت مقاله و اقامت و غیره یا بهتره بگم چقدر آب می خوره

سلام
    من مقاله فرستادم برای کنفرانسی در آمریکا.
    واقعا گیجم . طبق تحقیقاتم حداقل 2 میلیون پول می خوات و کلی وقت صرف کردن. تا مارچ 2011 هم وقت دارم. تقریبا ناامید شدم. میشه گفت از اینکه مقاله ام رو دادم واسه آمریکا پشیمونم.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1366 نمایش پست ها
    سلام
    من مقاله فرستادم برای کنفرانسی در آمریکا.
    واقعا گیجم . طبق تحقیقاتم حداقل 2 میلیون پول می خوات و کلی وقت صرف کردن. تا مارچ 2011 هم وقت دارم. تقریبا ناامید شدم. میشه گفت از اینکه مقاله ام رو دادم واسه آمریکا پشیمونم.

دقیقا حق با شماست ! من هم برای ASME 2011 مقاله فرستادم اما احتمالا نمی رم ! فقط می خواستم اون ایمیلشون رو برای دانشگاهها بفرستم که فقط اعتبار بشه برام !

اما در حقیقت کاری سخت هستش !

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین