صفحه 2 از 85 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 849

موضوع: نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی ویزای آمریکا در آنکارا در سال ۲۰۱۱

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی ویزای آمریکا در آنکارا در سال ۲۰۱۱

دوستان عزیز من تجربه ی خودم در 8 دسامبر 2010 میگم براتون . من برای بار دوم میرفتم برای مصاحبه ، که اصلا هم استرس نداشتم چون میدونستم اینکه میگم توی اتاق انتظار با سیخ بشینی و با کسی حرف نزنی حرف چرتیه هر چی خودت باشی بهتره . به هر حال ، من برای بار دوم رفتم دم در باجه برای مصاحبه ، خانمی که ازمن سوالات پرشید خیلی خوش اخلاق نبود اما با احترام رفتار میکرد از من 14 سوال پرسید که کجا می خوای بری ؟ چرا آمریکا انتخاب کردی ؟ جرا دانشگاهت را انتخاب کردی ؟ کسی را اونجا داری ؟ خواهر یا برادر بزرگتر داری ؟ اکه داری کجا زندکی می کنن ؟ چیکار می کنن؟ هزینه ی دانشگاهت را کی میده ؟ گرایش رشته ات چیه ؟ از گرایشت می خوای بعدا کجا استفاده کنی ؟ امتحان های وروردی منظورش تاقل یا جی آر ایی دادی ؟ شغل پدرت چیه ؟ من همه را جواب دادم و به من گفت من قانع شدم و همه چیز خوب به نظر می رسه و برگه ی زرد داد و من بعد از 22 روز هم کلیر شدم. ان شاء الله همه دوستان میرین و ویزا را می گیرین.

Member
    رشته و دانشگاه
    MS of IT

سلام دوستان
    من و همسرم22 فوريه آنكارا مصاحبه شديم و برگه ی زرد را گرفتيم.نوع ويزا توريستي بود. سئوالات: چرا ميخواهيد بريد آمريكا؟ سوال در مورد كار هردو ؟ وضعيت سربازي همسرم؟ بعد پاسهايمان را نگاه كرد (كه هردويمان چندين ويزاي شينگن داشتيم و ويزاي معتبر چندبار ورود شينگن). بدون پرسش سوال ديگر و بدون اينكه هيچ مدركي بخواهد برگه زرد را به ما داد. راستي من يكبار 3 سال پيش دوبي ريجكت شده بودم.در مجموع برخورد كارمندهاي سفارت آ نكارا خيلي خوب بود و قابل مقايسه با دويي نبود.من فكر مي كنم اگه شرايط شما مشكل حادي نداشته باشد، آنكارا بهترين گزينه است. ان شاء الله همگي ویزا بگیرین.

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

یک سوالی برام مطرح شده ،

آیا داشتن سفرهای خارجی ( حالا یدونه ) بر روی گرفتن ویزا از ترکیه تاثیر مثبت داره ؟

من توی تاپیک قبرس خوندم که یکی از بچه ها رو به دلیل اینکه سفر خارجی نداشته Reject کردن .

ممنونم .
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    یک سوالی برام مطرح شده ،

آیا داشتن سفرهای خارجی ( حالا یدونه ) بر روی گرفتن ویزا از ترکیه تاثیر مثبت داره ؟

من توی تاپیک قبرس خوندم که یکی از بچه ها رو به دلیل اینکه سفر خارجی نداشته Reject کردن .

ممنونم .
    این رو واقعا کسی نمی تونه به قاطعیت جواب بده .اما چیزی که من امروز اینجا دیدم و جالب بود این هست که یه خانواده 3 نفره که تا حالا از ایران بیرون نرفته بودند رو OK کردن که برای دیدن پسرشون می رفتن!! و کلا از کسانی که اونجا دیدم خیلی راجع به سفرهاشون سوال نکردن!!
    ضمنا مادرم برای توریستی اقدام کرد که OK شد. ایشون شینگن نداشت ولی شاغل هستن و تنها اقدام کرده بود.
    چندین مورد F1 هم دیدم که همه برگ زرد رو راحت گرفتن. دو تاشون بدون فاند بودن حتی !!
    یک مورد هم که قبلا ریجکت شده بود .برگه زرد گرفت.
    بنظرم کلا اینجا فعلا جو خوبی داره با توجه به نفرات زیادی که این یک هفته دیدم( چندین مورد برگه آبی هم مشاهده شده!!) و یک مورد RETURNING STUDENT که واقعا کیس پیچیده ای داشت. بنابراین فکر می کنم جای نگرانی نیست موفق باشید
    ویرایش توسط gil77 : March 21st, 2011 در ساعت 08:04 PM

Junior Member

اون returning student رد شد یا گرفت؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط gil77 نمایش پست ها
    این رو واقعا کسی نمی تونه به قاطعیت جواب بده .اما چیزی که من امروز اینجا دیدم و جالب بود این هست که یه خانواده 3 نفره که تا حالا از ایران بیرون نرفته بودند رو OK کردن که برای دیدن پسرشون می رفتن!! و کلا از کسانی که اونجا دیدم خیلی راجع به سفرهاشون سوال نکردن!!
    ضمنا مادرم برای توریستی اقدام کرد که OK شد. ایشون شینگن نداشت ولی شاغل هستن و تنها اقدام کرده بود.
    چندین مورد F1 هم دیدم که همه برگ زرد رو راحت گرفتن. دو تاشون بدون فاند بودن حتی !!
    یک مورد هم که قبلا ریجکت شده بود .برگه زرد گرفت.
    بنظرم کلا اینجا فعلا جو خوبی داره با توجه به نفرات زیادی که این یک هفته دیدم( چندین مورد برگه آبی هم مشاهده شده!!) و یک مورد RETURNING STUDENT که واقعا کیس پیچیده ای داشت. بنابراین فکر می کنم جای نگرانی نیست موفق باشید

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryetta نمایش پست ها
    اون returning student رد شد یا گرفت؟
    خوشبختانه قبول شد.البته ایشون در برگشت ویزای f1 نگرفت بلکه چون لاتاری برنده شده بود ویزاشون به مهاجرتی تبدیل شد.
    یک مورد returning دیدم که بعلت فوت پدرش برگشته بود ایران .اون رو هم فرستادن برای FBI CHECK

Junior Member

من 28 مارس مصاحبه داشتم، خوشبختانه برگ زرد گرفتم. اون روز دانشجوی دیگری ندیدم ولی تمام توریستیهای موجود (یک خانواده/ یک مادر/ یک پدرومادر / دوبرادر) هم برگ زرد گرفتند. من واسه تابستون دارم میرم و فول فاند هستم و جالبه که گفت اگر بنک استیتمنت هم داری بده که من نداشتم ولی پس انداز حدودی ام رو پرسید! نمره تافل و جی آر ای پرسید که من کارنامه هام رو دادم. اصلا راجع به آینده و برگشتن به ایران حرفی نزد!!! بیشتر در مورد دانشگاه و زمینه کاریم تو دانشگاه امریکا و علت انتخاب اون و همین طور سایر دانشگاههایی که اپلای کرده و قبول شدم پرسید. کارنامه هم ندید.

علاوه بر این موارد فوق، خواستم دو سه مورد رو بگم شاید واسه دوستان مفید باشه:

1- بانک fortis با بانک TEB یکی شده و شما باید 140 دلار هزینه مصاحبه رو در بانک TEB پرداخت کنید.
    2- سوالاتی که من بعدازظهر روز مصاحبه دریافت کردم از نظر محتوا شبیه همون 14،15 سوال معروف بود ولی به نحوی ترکیب شده بودکه فقط 8 تا سوال بود.
    3- قابل توجه برخی خانوما: در عکس بنده هیچ اثری از گوش نبود و به من چیزی نگفتن. در حالیکه به دلایل حرفهای شنیده شده دو تا از مادرهای موجود که واسه مصاحبه اومده بودن، صبح قبل مصاحبه رفتن عکس با گوش انداختن! ولی تجربه من نشون داد ظاهرا مشکلی پیش نمیاد.

با آرزوی موفقیت برای تمام دوستان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط S_I نمایش پست ها
    من 28 مارس مصاحبه داشتم، خوشبختانه برگ زرد گرفتم. اون روز دانشجوی دیگری ندیدم ولی تمام توریستیهای موجود (یک خانواده/ یک مادر/ یک پدرومادر / دوبرادر) هم برگ زرد گرفتند. من واسه تابستون دارم میرم و فول فاند هستم و جالبه که گفت اگر بنک استیتمنت هم داری بده که من نداشتم ولی پس انداز حدودی ام رو پرسید! نمره تافل و جی آر ای پرسید که من کارنامه هام رو دادم. اصلا راجع به آینده و برگشتن به ایران حرفی نزد!!! بیشتر در مورد دانشگاه و زمینه کاریم تو دانشگاه امریکا و علت انتخاب اون و همین طور سایر دانشگاههایی که اپلای کرده و قبول شدم پرسید. کارنامه هم ندید.
    ببخشید ممکنه رنک دانشگاه تون رو هم بگید. آخه من شنیدم که اگر دانشگاه خوب باشه در مورد برگشت و این چیزا سوالی نمی کنن.
    سوال دیگه اینکه با فول فاند، انتظار دارند چقدر پس انداز داشته باشید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nimar نمایش پست ها
    ببخشید ممکنه رنک دانشگاه تون رو هم بگید. آخه من شنیدم که اگر دانشگاه خوب باشه در مورد برگشت و این چیزا سوالی نمی کنن.
    سوال دیگه اینکه با فول فاند، انتظار دارند چقدر پس انداز داشته باشید؟
    والا من از 40 تا 80 واسه دانشگاهه رنك ديدم! در مورد پس انداز هم نميدونم!! هر چند تو تاپيكهاي سالاي قبل فروم بعضيا نظراتي دادن؛ شايد بخوني مفيد باشه ...

Junior Member sepideh.1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Nebraska, Lincoln

سلام
    من دیروز مصاحبه داشتم و با درخواستم موافقت شد. یه زن و شوهر دیگه که خانم همراه بود هم ویزاشون okشد. دانشجویی هیچ کسی رد نشد. تاکید روی توضیح رشته و دانشگاه هایی که درخواست کردی و نحوه پرداخت هزینه ها بود

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)