صفحه 6 از 85 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 849

موضوع: نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی ویزای آمریکا در آنکارا در سال ۲۰۱۱

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی ویزای آمریکا در آنکارا در سال ۲۰۱۱

نقل قول نوشته اصلی توسط babakrezaie نمایش پست ها
    میشه بگید در چه مقطعی پذیرش داشتید؟ و اینکه رنک دانشگاهتون چه جوری بوده، اینطوری هم بچه‏ها از وضعیت بهتر مطلع می‏شوند، هم اینکه بهتر میشه گزینه دیگه را پیشنهاد داد.
    در مقطع ارشد. من چند تا دانشگاه خوب پذیرش گرفتم که این یکی کمک مالی هم بهم می کنه و رنکش پایین تر از اون یکی هاست. مگه رنک به ویزا ربط داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.L نمایش پست ها
    سلام,من امروز توآنکارا ریجکت شدم. مدارکه خاصی هم نگاه نکرد. من از تحصیکم 10 ساله گذشته گفت چرا می خوای ادامه بدی منم گفتم چون می خواستم اول کمی تجربه کاری کسب کنم. من از یک دانشگاه فاند 35% بودم.
    ممنون میشم راهنماییم کنید چیکار کنم. به نظرتون دوباره آنکارا اقدام کنم یا جای دیگه؟ کوجا خوبه؟ کی اقدام کنم خوبه؟ دوستان نگران نباشید شاید من بد شانس بودم. ممنون میشم راهنمایی کنید چی کار کنم. من از این دانشگاه RA هم گرفتم ولی هنوز به هم I20 جدید ندادند.
    سلام
    دلیل رجکت رو چی اعلام کردن؟
    به نظر من appeal بدید و دوباره اقدام کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

در مقطع ارشد. من چند تا دانشگاه خوب پذیرش گرفتم که این یکی کمک مالی هم بهم می کنه و رنکش پایین تر از اون یکی هاست. مگه رنک به ویزا ربط داره؟
    نه 100درصد. (تا حدی) در صورتی که رنک دانشگاه خیلی خیلی پایین باشه...ممکنه آفیسر ظنین بشه که قصد شما از رفتن به ایالات متحده چیه، چرا این دانشگاه رنک پایین؟؟ منتاها نه در حد زیاد. البته مسلما هر چی رنک بهتر باشه از موضع قوی تری میتونی با آفیسر صحبت کنی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mikefox نمایش پست ها
    نه 100درصد. (تا حدی) در صورتی که رنک دانشگاه خیلی خیلی پایین باشه...ممکنه آفیسر ظنین بشه که قصد شما از رفتن به ایالات متحده چیه، چرا این دانشگاه رنک پایین؟؟ منتاها نه در حد زیاد. البته مسلما هر چی رنک بهتر باشه از موضع قوی تری میتونی با آفیسر صحبت کنی.
    خوب مسلما وقتی آدم چند تا دانشگاه با رنک های مختلف قبول می شه اونی رو میره که بهش RAبدندو بتونه هزینه هاشو بده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mathteacher نمایش پست ها
    سلام
    دلیل رجکت رو چی اعلام کردن؟
    به نظر من appeal بدید و دوباره اقدام کنید.
    هیچ دلیلی نداد فقط گفت متاسفم qualify نیستی. بعدم یک برگه سفید داد که به فارسی بیشتر علت و social tie گفته بود.
    منظورتون از appealچیه؟به نظرتون کجا اقدام کن؟

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

خوب مسلما وقتی آدم چند تا دانشگاه با رنک های مختلف قبول می شه اونی رو میره که بهش RAبدندو بتونه هزینه هاشو بده.
    همیشه هم اینطور نیست دوست خوبم . خودِ من مثال نقض هستم ، من دانشگاهی رو انتخاب کردم که رنک خیلی بهتر داشت و تو زمینه ی موردِ علاقم Number 1 بودند .

شما باید خودتون رو Academic جلوه بدید. و صرفا بیان این مورد که چون Fund دادن انتخاب کردم نمیتونه قانع کننده باشه .
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    همیشه هم اینطور نیست دوست خوبم . خودِ من مثال نقض هستم ، من دانشگاهی رو انتخاب کردم که رنک خیلی بهتر داشت و تو زمینه ی موردِ علاقم Number 1 بودند .

شما باید خودتون رو Academic جلوه بدید. و صرفا بیان این مورد که چون Fund دادن انتخاب کردم نمیتونه قانع کننده باشه .
    علی جان همین طور که رادیان گفت، از اونجایی که شما بعد از 10 سال کار کردن تصمیم گرفتین که ادامه تحصیل بدین، اعلام این موضوع که این دانشگاه فاند داشته کافی نیست! شما به نسبت بقیه که به صورت پیوسته ادامه تحصیل میدن باید بیشتر در مورد انگیزه‏های آکادمیکت توضیح میدادی. عاوه بر اینکه فکر می‏کنم شما حدودا باید 30 سال را داشته باشید دیگه؟درسته؟ با توجه به سن‏تون باید یک دلیل خیلی خوب داشته باشید برای ادامه تحصیل و خودتون را خیلی خیلی مشتاق درس خوندن نشان بدین. من نمی‏دونم رشته‏تون چیه، اما مثلا می‏تونید بگید که فکر می‏کنید در محل کارتون به مرحله‏ای رسیدین که می‏بینید دانش‏تون کافی نیست و تو دانشگاه‏های ایران هم این حوزه از دانش را که شما بهش نیاز دارید در ایران ارائه نمی‏کنند. دفعه بعد میرید، یک بار قبلش ذهنتون را آماده جواب دادن به سوالات کنید و سعی کنید در جوابتون این نکات و نکاتی که دوستان دیگه گفتن را رعایت کنید، ان‏شاالله که دفعه بعد به راحتی اکسپ می‏شید.
    یک نکته دیگه اینکه، یک جوری اشاره کن به این موضوع که دانشگاه‏های خوب دیگه هم پذیرش گرفتی!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط babakrezaie نمایش پست ها
    علی جان همین طور که رادیان گفت، از اونجایی که شما بعد از 10 سال کار کردن تصمیم گرفتین که ادامه تحصیل بدین، اعلام این موضوع که این دانشگاه فاند داشته کافی نیست! شما به نسبت بقیه که به صورت پیوسته ادامه تحصیل میدن باید بیشتر در مورد انگیزه‏های آکادمیکت توضیح میدادی. عاوه بر اینکه فکر می‏کنم شما حدودا باید 30 سال را داشته باشید دیگه؟درسته؟ با توجه به سن‏تون باید یک دلیل خیلی خوب داشته باشید برای ادامه تحصیل و خودتون را خیلی خیلی مشتاق درس خوندن نشان بدین. من نمی‏دونم رشته‏تون چیه، اما مثلا می‏تونید بگید که فکر می‏کنید در محل کارتون به مرحله‏ای رسیدین که می‏بینید دانش‏تون کافی نیست و تو دانشگاه‏های ایران هم این حوزه از دانش را که شما بهش نیاز دارید در ایران ارائه نمی‏کنند. دفعه بعد میرید، یک بار قبلش ذهنتون را آماده جواب دادن به سوالات کنید و سعی کنید در جوابتون این نکات و نکاتی که دوستان دیگه گفتن را رعایت کنید، ان‏شاالله که دفعه بعد به راحتی اکسپ می‏شید.
    یک نکته دیگه اینکه، یک جوری اشاره کن به این موضوع که دانشگاه‏های خوب دیگه هم پذیرش گرفتی!
    آقا خیلی ممنون از راهنماییت. راستش من همین کار رو هم کردم. من سوابق خوبی تو شرکتهای بین المللی دارم.و همونطور که گفتم علاوه بر این دانشگاه 2 تا دانشگاه رنک خوب هم قبول شدم. حتی job offerاز شرکتم هم داشتم. راستی یک نکته شاید برای بقیه خوب باشه... به هم گفت تو میخوای بعد 2 سال دوباره برگردی شرکتت!! نم گفتم بله من کارم رو خیلی دوست دارم و دوست دارم مجدد برگردم و ادامه بدم.

آقا با توجه به تجربت من کی و کدوم کشور اقدام کنم برای ویزا؟

Junior Member

سلام
    اونجا کسی رو دیدین که پذیرش برای Master of engineering داشته باشه و نه Master of science؟ در ویزا دادن فرقی می کنه یا نه؟به نظرتون من که Master of engineering هستم و بدون فاند در آنکارا شانس دارم؟
    ویرایش توسط sarvinaz : April 24th, 2011 در ساعت 01:55 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط sarvinaz نمایش پست ها
    سلام
    اونجا کسی رو دیدین که پذیرش برای Master of engineering داشته باشه و نه Master of science؟ در ویزا دادن فرقی می کنه یا نه؟به نظرتون من که Master of engineering هستم و بدون فاند در آنکارا شانس دارم؟
    سلام دوست من. من به شخصه کسی رو ندیدم واسه "مستر اف اینجینیرینگ". اما با توجه به روند فوق العاده مثبت سفارت آنکارا گمون می کنم که مشکلی نباشه...حداقل بدون فاند بودن که مشکلی نیست (چون من هم بدون فاند بودم، پست قبلی من توی صفحه 3 رو بخون تا روحیه بگیری). به نظر من اگه احتمال اومدن پذیرش از دانشگاه دیگه ایی (با رنک بهتر و فاند) رو خیلی کم می بینی با همین آی-20 درخواست وقت اضطراری کن. مجددا میگم سفارت خیلی مثبت هست اما شما سعی کن خودت رو واسه هر پرسشی آماده کنی و جواب های کوتاه و قانع کننده ایی تو آستین داشته باشی.
    شاد و سرزنده باشی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)