صفحه 8 از 85 نخستنخست 12345678910111213141516171858 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 849

موضوع: نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی ویزای آمریکا در آنکارا در سال ۲۰۱۱

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی ویزای آمریکا در آنکارا در سال ۲۰۱۱

نقل قول نوشته اصلی توسط sina88 نمایش پست ها
    يعني براش مهم نبود شما چه جوابي ميدين؟
    ببین نمیگم مهم نبود چون خوب داشت تو کامپیوتر وارد می کرد. ولی نه گیری به حرفای من می داد، نه کوچکترین عکس العملی نشون داد. فقط سری سوال بعدیو می پرسید.
    بعدم بدون مکس برگه زردو منگنه کرد به مدارکم و داد دستم و گفت باید منتظر باشی.
    همین!
    راستی یه ایمیل هم برای من اومده که توش سوال داره و باید جواب بدم. این یه روند معمولیه؟!!

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    دوست عزيز ميشه بگيد از كدوم دانشگاه پذيرش داشتيد و فيلد كاريتون چي بود...؟
    اون چيزي كه مهمه برا مكانيكي ها فيلد كاري هست! به همه ي فيلد ها گير نمي دن!
    من از University of California, San Diego پذیرش با فاند داشتم و فیلدم هم در کل Energy Science (Renewable )j.
    ولی اونجا بیشتر به پروژم که Solar Assessment اشاره کردم.

Member azadeh25 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط mikefox نمایش پست ها
    سلام دوست من
    همون طور که S-I گفتن اسم بانک به TEB تغییر پیدا کرده..میرید توی بانک نوبت میگیرید؛ یکسری فرم آماده دم یکی از گیشه ها هست یه فرم پر شده نمونه هم به یکی از شیشه ها چسبوندن که شما عین اونو توی فرم پر می کنید بجز اسم و فامیلتون و تاریخ و امضا!! وقتی نوبتتون شد به همراه پاسپورت میرید دم گیشه و پول و فرمو تحویل میدید و رسید میگیرید
    با توجه به تعطیلی شنبه و 1 شنبه و وقت اول صبحتون باید همون جمعه پولو بریزید به حساب
    شاد و پیروز باشید
    سلام
    یعنی اسم بانک فورتیس عوض شده به TEB؟ یا اینکه کلا بانک عوض شده؟ آدرسش کجاس؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط azadeh25 نمایش پست ها
    سلام
    یعنی اسم بانک فورتیس عوض شده به TEB؟ یا اینکه کلا بانک عوض شده؟ آدرسش کجاس؟
    سلام آزاده
    بله. اسم بانک که عوض شده به TEB . ولی شعبه های زیادی ازش هست و توی همون خیابون سفارت به راحتی می تونید پیداش کنید. ولی وقتی توی سفارت (چن دقیقه ایی بعد از ورود) مدارک اصلیو دونه دونه ازتون میگیره (کانفیرمیشن دی-اس160،آی-20، پاسپورت، سویس فی، رسید 140 دلاری) مجددا بهتون میگه "Your fortis receipt" که شما برگه بانک رو تحویل میدین و یه شماره میگیرید و میرید داخل.
    شاد و پیروز باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط nenazarian نمایش پست ها
    ببین نمیگم مهم نبود چون خوب داشت تو کامپیوتر وارد می کرد. ولی نه گیری به حرفای من می داد، نه کوچکترین عکس العملی نشون داد. فقط سری سوال بعدیو می پرسید.
    بعدم بدون مکس برگه زردو منگنه کرد به مدارکم و داد دستم و گفت باید منتظر باشی.
    همین!
    راستی یه ایمیل هم برای من اومده که توش سوال داره و باید جواب بدم. این یه روند معمولیه؟!!
    بله دوست من باید به دقت جواب این 8 سوال رو بدین و به ایمیل سفارت تحت عنوان NIVCV ایمیل کنید و حتما کانفیرمیشن دریافت ایمیل از طرف سفارت رو هم دریافت کنید. تا جواب سوال ها رو ندید پروسه کلیرنس شما شروع نخواهد شد.
    شاد و پیروز باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mikefox نمایش پست ها
    سلام آزاده
    بله. اسم بانک که عوض شده به TEB . ولی شعبه های زیادی ازش هست و توی همون خیابون سفارت به راحتی می تونید پیداش کنید. ولی وقتی توی سفارت (چن دقیقه ایی بعد از ورود) مدارک اصلیو دونه دونه ازتون میگیره (کانفیرمیشن دی-اس160،آی-20، پاسپورت، سویس فی، رسید 140 دلاری) مجددا بهتون میگه "Your fortis receipt" که شما برگه بانک رو تحویل میدین و یه شماره میگیرید و میرید داخل.
    شاد و پیروز باشید
    دوست عزیز اول اینکه اگر ویزای من هم درست بشه ترم بعد هم دانشگاهی هستیم :دی
    دوم، مگه اون رسید 140 دلاری همون fortis receipt نیست؟

Banned

داستان این I-20 بالاخره چی شد ؟ اصلش رو بدیم بهشون یا کپی شرو بدیم! یعنی اصلش رو توی یه دستمون باشه و کپیشم توی یه دست دیگمون بعد بگیم این کپی هستش این اصل تا ببینیم کدوم رو می خواد. از شما کدوم رو گرفتند ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.L نمایش پست ها
    آقا خیلی ممنون از راهنماییت. راستش من همین کار رو هم کردم. من سوابق خوبی تو شرکتهای بین المللی دارم.و همونطور که گفتم علاوه بر این دانشگاه 2 تا دانشگاه رنک خوب هم قبول شدم. حتی job offerاز شرکتم هم داشتم. راستی یک نکته شاید برای بقیه خوب باشه... به هم گفت تو میخوای بعد 2 سال دوباره برگردی شرکتت!! نم گفتم بله من کارم رو خیلی دوست دارم و دوست دارم مجدد برگردم و ادامه بدم.

آقا با توجه به تجربت من کی و کدوم کشور اقدام کنم برای ویزا؟
    من واقعا تجربه لازم را ندارم و تازه خودم می‏خوام برم برای ویزا اقدام کنم، یک پستی هست در مورد بچه‏هایی که یک با ریجکت شدن، از تجربه بچه‏ها استفاده کن، ان شاالله با کمک اون پست‏ها و بهبود پاسخ‏هایی که به آفیسر میدی این دفعه ویزا را به راحتی میگیری

سلام دوستان
    من امروز ساعت 1:30 آنکارا مصاحبه داشتم و خدا رو شکر که به خوبی گذشت و برگه زرد رو گرفتم در اون زمانی که من داخل سفارت بودم؛3 تا دانشجوی متقاضی اف-1 به جز من به علاوه یک متقاضی توریستی و یکی هم بی-1 برگه زرد گرفتن.
    یه خانومی که برای جی-1 اقدام کرده بود و برای فرصت مطالعاتی می خواست بره متاسفانه ریجکت شد دلیلش هم این بود که ساپورترش یه شرکت خصوصی بود و ساپورتر اصلی که وزارت علوم بود رو به آفیسر نگفته بود.
    خیلــــی کل پروسه آسونتر از اون چیزی بود که همه مون قبل از رفتن فکر می کنیم.
    من پذیرش فول فاند از SIUC دارم برای مستر رشته کامپیوتر.
    تنها document ای که ازم خواست transcript بود که وقتی گفتم sealed اش رو میخواهید یا باز شده گفت باز شده اش رو بده.
    سوالهایی که پرسید هم اینا بودن:
    - چرا میخوای بری آمریکا؟
    - چه رشته ای؟
    - به چه دانشگاه های دیگه ای درخواست فرستادی؟ ( که من اسم 3 تا رو گفتم در 3 تا ایالت مختلف و اون رفت سوال بعدی )
    - معیارت برای انتخاب دانشگاهت چی بوده؟ ( گفتم که research field برای مهم بوده )
    - چه مدرکی داری؟ از کجا؟ ترنسکریپت رو نشون بده.
    - چه کسی پول تحصیلت رو میده؟
    - fundای که دریافت کردی merit-based بوده یا need-based ؟
    - فامیلی در آمریکا داری؟
    - هیچ entrance exam ای برای این دانشگاه دادی ؟( که من گفتم نه!! بعد پرسید که تافل و جی آر ای ندادی گفتم آها آها اونا رو دادم :دی :دی)

همین! case number رو رو برگه زرد نوشت و راجع به 15 تا سوال توضیح داد و تمام ...

امیدوارم که همگــــــی موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, Sharif

سلام

من هم امروز 1.5 آنکارا مصاحبه داشتم، راستی سلام شادی! من بغل دستی شما بودم!!

خوشبختانه همون طور که شادی گفت امروز سفارت عالی بود و کلا بنا بر این بود که به همه بدن ویزا رو. از من هم دقیقا سوالات شادی رو پرسیدن و به جز کارنامه هیچی نخواستن. از من پرسید چند جا اپلای کردی و من گفتم 11
    تا تو امریکا و 2 تا تو کانادا و براش اسم بردم و گفتم کجا ها رو گرفتم.

و دیگه اینکه خیلی راحت تر از اون چیزیه که فکر می کنید، فقط ببینید چی ازتون می پرسه اون رو جواب بدین.
    به من گفت سوالات رو برات ایمیل می کنیم ولی هنوز ایمیل نکرده. گفت هر موقع جواب بدی شروع میشه. گفت تا 2 ماه منتظر باید باشید برای کلیر تقریبا.

امروز سفارت جو خوبی داشت، یک بازیگر هم اومده بود که به دلیل قوانین سایت اسمش رو نمی گم!! اون هم گرفت توریستی رو... دو تا بی فاند گرفتن، دو تا با فاند هم گرفتن، کلا همه دانشجو ها فکر کنم امروز گرفتن و اون خانمی هم که جِی 1 بود و نگرفت (و من کلی ناراحت شدم براش) می خواست واسه فرصت مطالعاتی بره.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)