صفحه 6 از 66 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 652

موضوع: نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی ویزای آمریکا در دوبی در سال ۲۰۱۱

Banned

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی ویزای آمریکا در دوبی در سال ۲۰۱۱

ميخواستم ببينم با توجه به اينكه كت شلوار و كراوات تو ايران زياد معمول نيست، اگه برا مصاحبه با كراوات بريم چه وجهه اي ميتونه داشته باشه؟مثبت با منفي.ممكنه ديد منفي ايجاد كنه ؟(مثلا پيش خودشون بگن اين ديگه آمريكايي شده از حالا!!)

ApplyAbroad Champion
    hossein2266 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط respina2000 نمایش پست ها
    ميخواستم ببينم با توجه به اينكه كت شلوار و كراوات تو ايران زياد معمول نيست، اگه برا مصاحبه با كراوات بريم چه وجهه اي ميتونه داشته باشه؟مثبت با منفي.ممكنه ديد منفي ايجاد كنه ؟(مثلا پيش خودشون بگن اين ديگه آمريكايي شده از حالا!!)
    دوست عزيز
    هيچ فرقي نميكنه. بهتره كه با ظاهر آراسته بري حالا كت و شلوار و كراوات باشه يا هرجور ديگه!! ولي من بعيد ميدونم كه تو هواي گرم دبي بتوني با كت و شلوار بري!! مخصوصا اگه حداقل يكي 2 ساعت ايستادن تو صفو هم بهش اضافه كني!

Junior Member

کسی تا حالا با کپی آی20 و بدون اصلش رفته برای مصاحبه؟

خواهش می کنم اگر چنین نمونه ای دیدید یا پیشنهادی دارید خیلی فوری بگید و راهنمایی کنید. پس فردا پرواز دارم اما هنوز آی20 و نامه ادمیشن نرسیده، فقط اسکنشون رو دارم که خود دانشگاه برام فرستاده.

ApplyAbroad Champion
    hossein2266 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nimar نمایش پست ها
    کسی تا حالا با کپی آی20 و بدون اصلش رفته برای مصاحبه؟

خواهش می کنم اگر چنین نمونه ای دیدید یا پیشنهادی دارید خیلی فوری بگید و راهنمایی کنید. پس فردا پرواز دارم اما هنوز آی20 و نامه ادمیشن نرسیده، فقط اسکنشون رو دارم که خود دانشگاه برام فرستاده.
    از بيشتر بچه ها از جمله خود من هيچ جا اصل I20 رو نخواستن و حتي محض رضاي خدا نگاه هم نكردن. اما خود سفارت تاكيد ميكنه كه Original I20 همراهتون بايد باشه. اين مساله رو حتي تو جواب ايميلي كه به وقتهاي اضطراري هم ميده تاكيد ميكنه. پيشنهاد من اينه كه اگه ميتونين وقت اضطراري بگيرين، وقتتونو كنسل كنيد و براي تاريخي كه مطمينيد I20 به دستتون ميرسه وقت اضطراري دوباره اي بگيريد (چون به هر حال براي رفتن به دبي داريد متحمل هزينه ميشيد و اگه خداي نكرده ازتون اصل I20 رو بخوان اونوقت ممكنه ردتون كنن و بگن دوباره با اصلش بيا)

موفق باشيد.

Junior Member

ممنون از جواب.
    راستش موضوع اینه که همه هزینه سفر (بلیط و هتل) رو دادم و حالا هم دیگه پسش نمیدن به همین دلیل احتمالا سفر رو برم. اما بدون آی20 اصلا راهم میدن توی سفارت؟ و اگر اونجا ازم قبول نکنند مهر ریجکت توی پاسم می زنند یا اینکه میگن نقص پرونده است؟ منظورم اینه که پرونده ام خراب میشه و ممکنه که برام بد بشه؟ بهتره اصلا نرم یا اینکه شانسم رو امتحان کنم؟

البته من که نرفتم اما دوستام می گفتن یه جا قبل از مصاحبه اصل و کپی ای20 رو میگیرن نگاه می کنن و بعد پس میدن. اینطوری نیست؟

لطفا اگر کسی تجربه اش رو داره راهنمایی کنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nimar نمایش پست ها
    ممنون از جواب.
    راستش موضوع اینه که همه هزینه سفر (بلیط و هتل) رو دادم و حالا هم دیگه پسش نمیدن به همین دلیل احتمالا سفر رو برم. اما بدون آی20 اصلا راهم میدن توی سفارت؟ و اگر اونجا ازم قبول نکنند مهر ریجکت توی پاسم می زنند یا اینکه میگن نقص پرونده است؟ منظورم اینه که پرونده ام خراب میشه و ممکنه که برام بد بشه؟ بهتره اصلا نرم یا اینکه شانسم رو امتحان کنم؟

البته من که نرفتم اما دوستام می گفتن یه جا قبل از مصاحبه اصل و کپی ای20 رو میگیرن نگاه می کنن و بعد پس میدن. اینطوری نیست؟

لطفا اگر کسی تجربه اش رو داره راهنمایی کنه.

آقا از ما که هفته پیش 5شنبه رفتیم فقط کپی I-20 رو نگاه کردن. به اصلش هم نگاه ننداختن! با این اوصاف که میگی پول رو باید بدی برو با خیال راحت... فقط اگه احیانا احیانا احیانا ازت خواستن بگرد تو وسایلت بعد خودتو بزن کوچه حسن چپ، بگو جا گذاشتم ایران! نقص پرونده هم بت میدن و ریجکت نمی کنن به نظرم...

از دوستم دقیق ترشو پرسیدم. میگه یه جایی هست که شماره مصاحبه میدن و از صف چهار تا چهارتا صدا می کنن که برن جلوی 3 تا باجه. میگه خودش نفر چهارم بوده و منتظر وایساده. یکی از اون سه تا کارش تموم شده و دوستم رفته جلوی اون. هندی بوده یارو. پرسیده آخرین مدرکت چیه؟ (دوستم سال آخر لیسانسه) گفته دیپلم. اونم گیر داده و نذاشته بره برای مصاحبه.

Junior Member

من و همسرم روز دوشنبه 9 می وقت سفارت داشتیم، از روز شنبه رفتیم دبی و اون دو روز کلی خوش گذروندیم! Application fee رو میخواستیم روز یکشنبه صبح پرداخت کنیم ولی همون شنبه که با گشت شهر رفته بودیم دبی مال، دیدیم بانک بازه و ساعت 9:30 شب در کمال ناباوری هزینه رو پرداخت کردیم. انقدر همه چیز خوب بود و مدارک رو هم صد بار چک کرده بودیم و مطمئن بودیم دست پر بر میگردیم. روز دوشنبه ساعت حدود 6 و نیم جلوی سفارت بودیم و فکر کنم قبل از ما 40-50 نفری اومده بودن. حدود یه ربع به هشت بود که وارد White cabin شدیم و مدارک رو چک کردن که نخستین شوک به ما وارد شد. با همه دقت کردن ها، نمی دونستیم که فرم DS160 رو باید برای متقاضی ویزای F2 هم پر کرد. آب سردی بود که روی ما ریختن. طرف گفت اگه تا قبل از 9 با DS160 برای این خانم برگردین، من راتون میدم. خوشبختانه توی همون World Trade Center یه دفتری بود که اینجور نواقص رو سریع ردیف میکرد و یه ربعه فرم جدید رو آماده کرد، البته این بی دقتی ما حدود 50 هزار تومن هزینه برداشت ولی میدونم میتونست خیلی گرون تر از اینا تموم بشه. دوباره ساعت 8:20 اونایی که توی صف ایستاده بودن رو کنار زدیم و نفس زنون خودمون رو رسوندیم به کابین. نکته جالب این بود که من و همسرم به شدت لباسمون رسمی بود و حین رد کردن صف شنیدیم که ملت میگفتن " اینا کارمندای سفارتن!" )
    خلاصه به موقع رسیدیم و کلیه مراحل بازدید بدنی و اسکنینگ رو رد کردیم و شماره گرفتیم و رفتیم توی صف انگشت نگاری. خانمی که انگشت نگاری میکرد خیلی خوش برخورد بود و کلی ابراز دلتنگی برای کشور خودش کرد و بعد به همسرم گفت خانواده ات چی فکر میکنن؟ دارن دخترشون رو ازشون دور میکنن و این حرفا! (;
    خلاصه نشستیم تا نوبتمون بشه. یکی از افرادی که خیلی جالب بود بهش ویزا دادن، یه دختر خانم جوونی بود که قرار بود با شوهر و خواهر و شوهر خواهرش بره آمریکا بگرده و بلند بلند داشت با آفیسره صحبت میکرد و خوش و بش میکرد و آخرم برگه زرد گرفت! ساعت 11 نشده بود که یک نفر شماره ما رو خودش صدا کرد و گفت برین باجه 8. آفیسر یه پسر خیلی جوون شاید زیر 30 سال بود که رفتار خیلی رسمی داشت. سوالاتی که پرسید:
    - چرا میخوای بری آمریکا؟
    - برنامه تحقیقت رو توضیح بده.
    - قبلا چه تحقیقاتی کردی؟
    - ریز نمراتت رو بده.
    - وقتی درست تموم شد میخوای چیکار کنی؟ (وقتی بهش گفتم که میخوام برگردم و توی دانشگاه درس بدم، خندید و گفت چرا همه همین جواب رو میدن. اینجا دومین شوک وارد شد و من ادامه دادم که از من ساپورت میشه و در صورت برگشتن میتونم توی زمینه تحقیقاتی ام کار بیشتری کنم که عمرا راضیش کرده باشه!! )
    - مدارک ازدواجت رو بده.
    - رو به خانمم: تو میخوای اونجا چیکار کنی؟

بعد شروع کرد به گشتن پشت میزش... تاپ تاپ تاپ(این صدای قلب ماست)... شروع کرد به تایپ کردن یه چیزایی... تاپ تاپ تاپ... دوباره دنبال یه چیزی گشت... تاپ تاپ تاپ... رفت از کابینش بیرون و بعد از لحظاتی که سالها گذشت با برگه زرد رنگ برگشت و کیس نامبر داد و گفت براش CV و RP رو فورا میل کنم و گفت یک ماه حدودا کلیرنس طول میکشه.

کل مصاحبه 5 دقیقه هم نشد، نه نمرات تافل و GRE خواست، نه پرسید چرا این دانشگاه و کجاها اپلای کنی. تنها مدارکی که خواست I20، قرارداد دانشگاه برای RA (البته اینو خودم به عنوان مدرک تکمیلی آورده بودم چون دانشگاه توی I20 لطف کرده بود و فاند رو ننوشته بود)، Bank Statement، ریز نمرات و سند ازدواج بود.

خلاصه که منتظریم تا کلیر بشیم!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط soheilg1 نمایش پست ها
    آقا از ما که هفته پیش 5شنبه رفتیم فقط کپی I-20 رو نگاه کردن.
    دوستمون راست میگه زیاد نگران نباش آی 20 رو معمولا اوریجینالشو نگاه نمیکنند. از ما هم موقع ورود فقط کپی آی 20 رو خواستند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, Imam Khomeini Intrenational University

سلام به همه دوستان، منم 10 می تو دبی مصاحبه داشتم، و به سلامتی گرفتم برگه زرد رو!! شرایطم هم لیسانس برق از امام خمینی قزوین و برای مستر فایننس از دانشگاه تگزاس دالاس پذیرش گرفتم بدون فاند البته!! معدل 16.31 ، تافل 94 ، جی آر ای 1160!!
    اول اینکه اگر وقت دارید قسمت تجربیات بچه ها برای مصاحبه دوبی 2010 رو بخونید، یه مقدار زیاده!! من خودم 30 صفحه اش رو خوندم که یه سری از بچه ها کلی زحمت کشیده بودن و ثانیه به ثانیه مراحل رو توضیح داده بودن که بحق دستشون درد نکنه!!
    و اینکه سوالایی که ازم پرسید یه تعدادی سوالایی که از همه میپرسن به اضافه یه سوالایی که به رشته ام مربوط میشد!! مثلاً پرسید "چرا قیمت های بورس تهران داره زیاد میشه؟" با توجه به اینکه رشته ام برای ارشد به اقتصاد مربوط میشد!!
    برای این سوالات آمادگی داشته باشین خیلی خوبه:
    1.چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی؟
    2. چرا می خوای بری آمریکا؟
    3.برنامه برای بعد از تحصیلت چیه؟
    4. رشته تحصیلیت دقیقا چیه؟ چرا این رشته را می خوای بخونی؟
    5. آیا دانشگاه های دیگر هم اقدام کرده بودی؟
    6.پدر و مادرت که قرار هزینه تحصیلت رو بدن شغلشون چیه؟
    7. تو آمریکا فامیل دارین ؟ دوست چطور؟ (مخصوصاً تو اون ایالتی که اپلای کردین رو میخواد بدونه!!)
    8.کی فارغ التحصیل شدی؟ الان چی کار میکنی؟ (اگر میگید که الان مشغول به کار هستید باید مسئولیت هایی که تو اون شرکت دارید رو بتونید در موردش به خوبی توضیح بدید!!)
    از این قسمت که بگذریم تجربیات من اینا بود:
    1- در مورد پول بانک که تو سایت سفارت 4 تا شعبه رو معرفی کرده، خواستم یاد آور بشم که حتماً نیازی نیست که به همونا برید!! آخه من هتل که رسیدم لیدر تور بهم گفت برو همین رو به رو هتل بریز!! منم گفتم مگه میشه؟؟ آخه تو سایت گفته این4 تا شعبه!! گفت برو میشه ریخت!! خلاصه رفتم و به راحتی شد!! منظورم اینه که سوال کنید و شاید نزدیک هتل شما هم یه شعبه از اون بانکه باشه!! تابلو بانک سبز رنگه و به اسم "البانک الوطنی الابوظبی" شناخته میشه!! و دقیقاً 540 درهم هستش!!
    2- اگر که روز قبل دوبی باشین یا حتی 2 روز قبل خوبه، و اینکه من روز قبل از مصاحبه ام رفتم برج مرکز تجارت جهانی که سفارت توشه و با یه عده ای که مصاحبه داده بودن به صورت حضوری آشنا شدم و همچنین با محیط اونجا!! و واقعیت اینه که خیلی کمکم کرد و دیدم که شرایط بسیارخوبه و کلی آروم تر شدم!! اگر شما هم روز قبل برید یه سر خودتون با اون کسایی که مصاحبه کردن صحبت کنید که به نظرم فکر خوبیه!!
    3- اگر میتونید صبح 5 اونجا باشید که بهتره، فرق اینکه دیر یا زود برید در اینه که: اگر زود برید باید در صف سر پا وایسید و تا ساعت 7:30 که میرید تو کابین سفید وایمیسید!! ولی نکته مثبت بعدش هستش که وقتی میرید بالا دیگه نیاز نیست معطل بشید و در کل کارتون تا نهایت 8:30 یا 9 تموم میشه!!
    اگر دیر برید خوب کمتر توی صف باید سر پا وایسید و میرید بالا و روی صندلی های توی سالن منتظر میمونید!! نکته منفی در این حالت اینه که اون بوقی که برای نوبت هستش و میزنه یه مقدار بلنده و اینکه ممکنه آدم هی با خودش بگه یعنی کی نوبت من میشه؟؟ و اینکه از کنجکاوی نگاه کنه به اینکه کی زرد گرفت یا خدای نکرده کی سفید!!
    در کل فرق زود رفتن و دیر رفتن رو توضیح دادم و هر کس هر جوری احساس میکنه راحت تره همون رو انجام بده!!
    4- سعی کنید اگر کسی از کسایی که تو صف یا جای دیگه دور و برتون هست و داره آیه یأس میخونه بهش بی توجهی کنید!! اون روزی که من رفته بودم یکی تو صف بود که اولش برگشت گفت "دیروز یکی تو هتل ما ریجکت شد به خاطر اینکه حساب بانکی به نام خودش نبود" خوب منم حساب بانکی به نام پدرم بود و گفتم "به نظرم خیلی ربطی نداره ها" خلاصه این گذشت و چند دقیقه بعدش گفت "که آره فلان استاد ما فلان بوده خیلی خفن بوده و اونم 6 ماه پیش اومد و بهش ندادن" اینجا بود که با اعتراض دوستانه من مواجه شد، بهش گفتم " تو صفی که همه منتظر انجام مصاحبه هستن هیچ وقت این طوری آدم حرف نمیزنه" که همه اطرافیان حرف منو تأیید کردن!!
    خلاصه اینکه همه جا از این جور آدما پیدا میشه و سعی کنید که گوش نکنید!!
    5- حتماً صبحونه میل کنید، حتی شده یه شیر کاکائو و کیک بازهم بهتر از هیچ چی خوردنه، و شکلات هم داشته باشین همراهتون که اگر نیاز شد بخورید!!
    6- در مورد فرم DS-160 بهتون بگم که حتماً یادتون باشه که برای خانوم ها اگر عکستون با حجابه اونجا محجبه برید و برعکس، برای آقایون هم بگم که هر طوری که اون روز میخواید برید عکس بگیرید!! یعنی اینکه یه آقا پسری اومده بود که ریش پروفسوری گذاشته بود ولی تو عکسی که آپلود کرده بود بدون ریش بود بهش گیر دادن و مجبور شد که دوباره بره عکس بگیره!! و یه خانومی هم عکسش با حجاب بود و خودش بی حجاب و در مورد اونم همین اتفاق افتاد و بهش گفتن برو و عکس بگیر!! که هزینه عکس هم 25 درهم بود و مثل اینکه همون جا خودشون میگرفتن تو برج مرکز تجارت جهانی!! مطمئن نیستم!!
    7- سعی کنید که خودتون رو بسیار با انگیزه نشون بدید، و این مسأله باید در جواب به سوالایی مثل اینکه "چرا این دانشگاه" یا "در مورد رشته ات توضیح بده" نمود داشته باشه!! یعنی اینکه آفیسر بفهمه که همین طوری اون دانشگاه انتخاب نشده و در مورد هم رشته و هم دانشگاه تحقیق کردین و الکی انتخابش نکردین!!
    8- بسیار ریلکس باشین، توجه داشته باشین که ریلکس بودن با این مسأله فرق میکنه که بیحال جواب بدین!! خیلی پر انرژی صحبت کنید و کاملاً بدون استرس!! به نظرم هر کسی که بتونه آفیسر رو قانع کنه که آدم با انگیزه ایه و نسبت به رشته ای میخواد ادامه بده اطلاعات داره و فقط اپلای نکرده که بره آمریکا برگه زرد رو میگیره!!
    9- اون روزی که من مصاحبه داشتم که اون 5 نفر اولی که تو صف با هم بودیم که همه گرفتن!! 2 تاشون مثل من دانشجو بودن، یکی برای کنگره میرفت، و یکی هم توریستی!! یه نکته ای هم اضافه کنم که در مورد ویزاهای توریستی و ویزیت هستش که اهمیت پیدا میکنه که طرف قبلش مسافرت اروپا باید رفته باشه!!
    و تو هتلی هم که بودم شرایط خیلی خوب بود و تا اون جایی که من دیدم همه گرفته بودن، حالا از انواع مختلف ویزا توشون بودن!!
    بنابراین در حال حاضر شرایط خیلی خوبه و به نظر میاد که به خوبی دارن به همه میدن!! شما هم با خیال راحت و با آمادگی خوب در مورد سوالات احتمالی برید که ایشالا میگیرین!!

خلاصه این بود تجربیات من،
    اگر بازم کسی سوالی داره خوشحال میشم که اگر بتونم کمک کنم،
    با آرزوی موفقیت برای همه

راستی ببخشید که این قدر فونت نوشته ها ریز شد!!
    آخه تو word تایپ کردم و بعد کپی کردم اینجا!!
    ویرایش توسط rashdy_chem : May 12th, 2011 در ساعت 09:03 PM
    The man who removes a mountain begins by carrying away small stones

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)