صفحه 2 از 76 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 777

موضوع: مباحث کلی پذیرش از فنلاند،مقطع لیسانس (پست اول حتما خوانده شود)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : کارشناسی (لیسانس) در فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط blue_ice نمایش پست ها
    سلام
    من بیشتر سایت های دانشگاه های اروپا رو جست و جو کردم ... از نظر مالی فنلاند برای لیسانس به نظرم یکی از بهترین گزینه هاست ، البته به زبان انگلیسی یه سری رشته محدود مهندسی و بیزینس بیشتر ارائه نمیده ولی باز خوبه
    سوئد که دیگه نمیصرفه و پولی شده دانشگاه ها
    منم از بد شانسی همین چند روز پیش برای فنلاند متوجه شدم و مدرک زبان آماده نکردم و دیگه نمیرسم تا 25 Feb ...
    اما برای بقیه خواستم اطلاعات بدم که چون رایگان هست بالطبع از جهان سوم هم زیاد اپلای میکنند و میدونید که آزمون ورودی هم داره ...اما وقتی سوال های کنکورشون رو دیدم گفتم اینجا هم بنویسم برای اونایی که میخوان احیانا اقدام کنند که سوال ها در حد اول دبیرستان یا به زور دوم دبیرستان خودمون هست و کلا خیلی آبکیه !!! حدود ده تا سوال ساده با 2.15 ساعت وقت ! که همین وقت برای کنکور خودمونه ... یعنی ایرانی که با کلیات مباحث کتب درسی آشنا باشه و زبانش هم خوب باشه حتما قبول میشه ، البته سوالات ورودی چند تا کشور دیگه مثل هند هم دیدم و به این نتیجه رسیدم که هیچ کجای دنیا امتحان ورودی دانشگاه ها به سختی همین کنکور بی شاخ و دم خودمون نیست ...
    برای رشته مهندسی مکانیک پارسال 477 نفر اپلای کردند که مدارک 155 نفر از اون ها قابل قبول بوده و به امتحان دعوت شدند و تعداد سیت این رشته 25 نفر بوده یعنی از هر 6 نفر یک نفر قبول شده ، پس شانس قبولی در این آزمون لااقل برای ما خیلی بالاست و از این نظر خیالی نیست.
    جدای از این ها دو تا شرط دیگه برای ویزا هست اولین و مهم ترین عدم مشمولیت سربازیه(یا معاف یا پایان خدمت ولاغیر) و دومین هم ارائه استیتمنت بانکی به مبلغ 6000 یورو برای سال اول یعنی ماهی 500 یورو مینیمم هزینه زندگی .

کسی که لیسانسش رو در فنلاند گذرونده باشه و اهل درس باشه بالطبع برای فوق هم میتونه به راحتی(خیلی راحت تر از ایران) از دانشگاه های درجه یک فنلاند پذیرش بگیره و هم اینکه پس از این شش سال میتونه درخواست گذرنامه فنلاندی و اقامت دائم بکنه که این از همش بهتره (به نظر من)
    فنلاند همواره جزو کشورهایی با بالاترین استاندارد زندگی بوده و فقط مشکل بزرگ اون سردی هوا و سردی مردمش هست.

البته منم نا امید نیستم و یک سری رایزنی هایی دارم انجام میدم که بعدا مدرک زبان ارائه کنم...
    خلاصه هرکس برای امسال اپلای کرده اینجا اعلام کنه تا ما هم مستفیض بشیم
    یا حق
    آیا این قضیه واقعا صحت داره؟ یعنی من که الان خارج از کشور زندگی میکنم و لیسانسم رو دارم اینجا میخونم و هر بار برای رفتن به ایران باید برم سفارت و مهر ورود به ایران رو بزنم (یا به عبارتی معافیت تحصیلی رو تمدید کنم) دیگه نمیتونم ویزای فنلاند رو بگیرم؟ من الان چهار ساله ارمنستان زندگی میکنم و از وقت سربازیم هم ۴ سال گذشته اما فعلا معافیت تحصیلی دارم.

و یک سوال هم در مورد آزمون ورودی: آیا این آزمون برای مقطع فوق لیسانس هم برگزار میشه و آیا همه ی دانشگاه ها این آزمون رو دارند؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Cyanide نمایش پست ها
    آیا این قضیه واقعا صحت داره؟ یعنی من که الان خارج از کشور زندگی میکنم و لیسانسم رو دارم اینجا میخونم و هر بار برای رفتن به ایران باید برم سفارت و مهر ورود به ایران رو بزنم (یا به عبارتی معافیت تحصیلی رو تمدید کنم) دیگه نمیتونم ویزای فنلاند رو بگیرم؟ من الان چهار ساله ارمنستان زندگی میکنم و از وقت سربازیم هم ۴ سال گذشته اما فعلا معافیت تحصیلی دارم.
    و یک سوال هم در مورد آزمون ورودی: آیا این آزمون برای مقطع فوق لیسانس هم برگزار میشه و آیا همه ی دانشگاه ها این آزمون رو دارند؟
    دوستانی که سال قبل اقدام کردند .. لطفا" پاسخ بدید ... آیا وقتی به سفارت رفتید برای اخذ ویزا از شما مدرکی درخواست کردن مبنی بر اینکه سربازی رفتید و یا کارت پایان خدمت خواستند ؟ یا مواردی از این دست ؟
    من هم در مالزی هستم و بمهمه بدونم مدرک معافی میخوان یا نه ؟

Junior Member Chloe آواتار ها

سلام
    من دانشجوی سال آخر ادبیات انگلیسی در دانشگاه علامه طباطبایی تهران هستم و فعلا معدلم ۱۸.۳۰ هست.
    تو قسمت ارشد فنلاند برای ادامه رشته ام پیام گذاشتم اما اینجا میخوام بپرسم اگر بخوام لیسانس روانشناسی بخونم میتونم تو فنلاند اقدام کنم؟
    متشکرم

Member heavenboy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications and Computer Networks Engineering, POLITO

نقل قول نوشته اصلی توسط Chloe نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی سال آخر ادبیات انگلیسی در دانشگاه علامه طباطبایی تهران هستم و فعلا معدلم ۱۸.۳۰ هست.
    تو قسمت ارشد فنلاند برای ادامه رشته ام پیام گذاشتم اما اینجا میخوام بپرسم اگر بخوام لیسانس روانشناسی بخونم میتونم تو فنلاند اقدام کنم؟
    متشکرم
    دوست عزیز هر رشته ای برای خودش نیازمندی هایی داره
    از سایت خود دانشگاه چک کنین که برای اپلای کردن باید رشته لیسانستون چی باشه.
    موفق باشید
    خداوندا؛ یک عمر هر دردی به من دادی، حس می کنم عین نیازم بود !

ApplyAbroad Veteran
    kasra-dan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing @ BI

Blue-Ice :

خیلی خوشحالم که می بینم تا این حد اطلاعاتت رو تکمیل کردی و از این نظر ناراحتم که به یکی از اساسی ترین مشکل های پروسه ی پدیرش در فنلاند (به خصوص لیسانس) برخورد کردی.فنلاندی ها به شدت روی مدرک زان حساس هستن و این مشکل برای من هم پیش اومده.من 15 ژانویه تافل دادم،اگر بخوای به حقایق کلی نگاه کنی می بینی که نتایج باید تا اون موقع برسه.اما 1 یا 2 درصد احتمال داره که به یک یا دو دانشگاه نرسه،من ایمیل زدم اما با قاطعیت جواب دادن که 1 دقیقه تاخیر(!) هم باعث میشه که از پروسه خارج بشید.به هر حال خوشحال میشم که شرایط کلی خودت رو از طریق پی ام با من در میون بذاری تا بتونیم در ارتباط باشیم.شروع کردن لیسانس کار سخت تری هست و شاید با همفکری بشه نتیجه ی بهتری گرفت
    Galaxy Lights, Solar Echoes and Dark Matters Calling Us to Sth Bigger

John Oliver Explains Everything That is Wrong With Standardized Testing

Junior Member blue_ice آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra-dan نمایش پست ها
    Blue-Ice :

خیلی خوشحالم که می بینم تا این حد اطلاعاتت رو تکمیل کردی و از این نظر ناراحتم که به یکی از اساسی ترین مشکل های پروسه ی پدیرش در فنلاند (به خصوص لیسانس) برخورد کردی.فنلاندی ها به شدت روی مدرک زان حساس هستن و این مشکل برای من هم پیش اومده.من 15 ژانویه تافل دادم،اگر بخوای به حقایق کلی نگاه کنی می بینی که نتایج باید تا اون موقع برسه.اما 1 یا 2 درصد احتمال داره که به یک یا دو دانشگاه نرسه،من ایمیل زدم اما با قاطعیت جواب دادن که 1 دقیقه تاخیر(!) هم باعث میشه که از پروسه خارج بشید.به هر حال خوشحال میشم که شرایط کلی خودت رو از طریق پی ام با من در میون بذاری تا بتونیم در ارتباط باشیم.شروع کردن لیسانس کار سخت تری هست و شاید با همفکری بشه نتیجه ی بهتری گرفت
    Its nice too meet u

بله دقیقا این نظم ساعتی فنلاندی ها من رو شیفته خودش کرده اما متاسفانه اینجا به ضرر من تموم شده من مدارکم کامله فقط دارم تو این ماه تافل میدم و بعید میدونم تا ددلاین به دستشون برسه ...
    برای شما طبق روال عادی باید به دستشون برسه (ibt) مگه اینکه ETS خرابکاری کنه که قبلا سابقه داشته (امیدوارم اینطور نباشه)
    راستی اگه مدرکت رو ترجمه کردی ، علاوه بر مهر دادگستری و وزارت خارجه ، مهر سفارت فنلاند هم بزن روش.

بهرحال برای لیسانس جایی فاند پیدا نمیشه و نسبتا باید خرج کرد(حداقل سال اول) و باید دنبال ارزون ترین و با کیفیت ترین مکان گشت که بدون شک فنلاند یکی از بهترین گزینه ها در غرب هست ... بعد از اون میشه کار پیدا کرد و حتی مازاد بر مخارج زندگی هم پول دراورد (با توجه به حداقل دستمزد ها) ولی باید زبان فنلاندی یاد گرفت که اون هم در محیط خیلی سخت نیست و میشه یک ساله یادش گرفت.

فنلاند هم نشد ، گزینه های دیگه وجود داره ، روسیه ، نروژ ، آلمان ، فرانسه ، ایتالیا ، ... من به شدت در حال تحقیقم .
    اگه دانشگاه خوبی با هزینه های کم پیدا کردم حتما بهت پی ام میدم.

راستی اگه برات نامه دعوت به آزمون اومد اینجا یک ندا بده تا ما هم از چند و چون کار باخبر بشیم ...

موفق باشی
    ویرایش توسط blue_ice : January 31st, 2011 در ساعت 05:19 AM

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مدارك لازم براي پذيرش از فنلاند

سلام .

من می خواهم برای مقطع کارشناسی اقدام کنم.
    اکثر دانشگاه ها نوشته بودند . که آیلتس 6 می خواهیم حالا من 5 دارم . آیا میشه اونجا یک دوره زبان برم .

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدارك لازم براي پذيرش از فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط samanjan نمایش پست ها
    سلام .

من می خواهم برای مقطع کارشناسی اقدام کنم.
    اکثر دانشگاه ها نوشته بودند . که آیلتس 6 می خواهیم حالا من 5 دارم . آیا میشه اونجا یک دوره زبان برم .
    من فکر میکنم اگه حدنصاب نمره ی زبان رو کسب نکرده باشین وارد پروسه ی پذیرش به کل نمیشید اما با این حال ایمیل بزنید و از خود دانشگاه هم بپرسید.

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پرسش ها و مسایل پیرامون سایت universityadmissions

سلام . ببخشید می دانم این پست مربوط به اینجا نیست..

من از این سایت اقدام کردم برای مقطع کارشناسی
    https://www.admissions.fi/

حالا نمی دانم باید مدارک را از طریق ایمیل بفرستم یا پست . شک کردم .

و برای هر دانشگاه جداگانه یا یکی کافی است .

و کپی مدارک هم کافی است .

با تشکر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پرسش ها و مسایل پیرامون سایت universityadmissions

نقل قول نوشته اصلی توسط samanjan نمایش پست ها
    سلام . ببخشید می دانم این پست مربوط به اینجا نیست..

من از این سایت اقدام کردم برای مقطع کارشناسی
    https://www.admissions.fi/

حالا نمی دانم باید مدارک را از طریق ایمیل بفرستم یا پست . شک کردم .

و برای هر دانشگاه جداگانه یا یکی کافی است .

و کپی مدارک هم کافی است .

با تشکر

شما وقتی اقدام کردی مطمئنا مراحل رو خوندی توی سایتشون
    و مدارک رو باید پست کنید. مدارک رو باید کپی برابر اصل با مهر وزارت خارجه و دادگستری کنید و هر تعداد دانشگاه که اپلای کردید به همون تعداد باید مدرک بفرستید
    اگه چن دقیقه وقت میزاشتید میتونستین اطلاعات کاملتر و جامعتری ازین که من اینجا نوشتم توی همین تاپیک پیدا کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)