صفحه 1 از 76 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 777

موضوع: مباحث کلی پذیرش از فنلاند،مقطع لیسانس (پست اول حتما خوانده شود)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

Lightbulb مباحث کلی پذیرش از فنلاند،مقطع لیسانس (پست اول حتما خوانده شود)

سلام
    من امروز به Oulu University of Applied Sciences ايميل زدم و گفتم من ديپلم 11 ساله دارم ايا به پيش دانشگاهي كه همون پايان 12 سال باشه براي اپلاي نياز دارم اونام گفتن:

:Dear recipient,

Thank you for your interest in studies at Oulu UAS. You will need to have your final Upper secondary school diploma in order to apply to Oulu UAS. The next application round will be in January 2010 but you may still not have your final graduation diploma during that application period

منظور از اين secondary school diploma چيه؟

Junior Member blue_ice آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کارشناسی (لیسانس) در فنلاند

سلام
    من بیشتر سایت های دانشگاه های اروپا رو جست و جو کردم ... از نظر مالی فنلاند برای لیسانس به نظرم یکی از بهترین گزینه هاست ، البته به زبان انگلیسی یه سری رشته محدود مهندسی و بیزینس بیشتر ارائه نمیده ولی باز خوبه
    سوئد که دیگه نمیصرفه و پولی شده دانشگاه ها
    منم از بد شانسی همین چند روز پیش برای فنلاند متوجه شدم و مدرک زبان آماده نکردم و دیگه نمیرسم تا 25 Feb ...
    اما برای بقیه خواستم اطلاعات بدم که چون رایگان هست بالطبع از جهان سوم هم زیاد اپلای میکنند و میدونید که آزمون ورودی هم داره ...اما وقتی سوال های کنکورشون رو دیدم گفتم اینجا هم بنویسم برای اونایی که میخوان احیانا اقدام کنند که سوال ها در حد اول دبیرستان یا به زور دوم دبیرستان خودمون هست و کلا خیلی آبکیه !!! حدود ده تا سوال ساده با 2.15 ساعت وقت ! که همین وقت برای کنکور خودمونه ... یعنی ایرانی که با کلیات مباحث کتب درسی آشنا باشه و زبانش هم خوب باشه حتما قبول میشه ، البته سوالات ورودی چند تا کشور دیگه مثل هند هم دیدم و به این نتیجه رسیدم که هیچ کجای دنیا امتحان ورودی دانشگاه ها به سختی همین کنکور بی شاخ و دم خودمون نیست ...
    برای رشته مهندسی مکانیک پارسال 477 نفر اپلای کردند که مدارک 155 نفر از اون ها قابل قبول بوده و به امتحان دعوت شدند و تعداد سیت این رشته 25 نفر بوده یعنی از هر 6 نفر یک نفر قبول شده ، پس شانس قبولی در این آزمون لااقل برای ما خیلی بالاست و از این نظر خیالی نیست.
    جدای از این ها دو تا شرط دیگه برای ویزا هست اولین و مهم ترین عدم مشمولیت سربازیه(یا معاف یا پایان خدمت ولاغیر) و دومین هم ارائه استیتمنت بانکی به مبلغ 6000 یورو برای سال اول یعنی ماهی 500 یورو مینیمم هزینه زندگی .

کسی که لیسانسش رو در فنلاند گذرونده باشه و اهل درس باشه بالطبع برای فوق هم میتونه به راحتی(خیلی راحت تر از ایران) از دانشگاه های درجه یک فنلاند پذیرش بگیره و هم اینکه پس از این شش سال میتونه درخواست گذرنامه فنلاندی و اقامت دائم بکنه که این از همش بهتره (به نظر من)
    فنلاند همواره جزو کشورهایی با بالاترین استاندارد زندگی بوده و فقط مشکل بزرگ اون سردی هوا و سردی مردمش هست.

البته منم نا امید نیستم و یک سری رایزنی هایی دارم انجام میدم که بعدا مدرک زبان ارائه کنم...
    خلاصه هرکس برای امسال اپلای کرده اینجا اعلام کنه تا ما هم مستفیض بشیم
    یا حق
    ویرایش توسط blue_ice : January 30th, 2011 در ساعت 04:57 PM

Junior Member

سلام دوست عزیز
    من برای امسال اقدام کردم و دعوتم کردن یک ماه دیگه فنلاند باشم اما هنوز تصمیم نگرفتم برم هزینش زیاده باید درسم بخونم برای جای دیگه اقدام کردم امیدوارم جواب اون زودتر بیاد.

Junior Member

نحوه پذيرش از دانشگاه هاي فنلاند
    دوستان اگر دوست داريد تا ما هم بتوانيم براي گرفتن پذيرش از دانشگاه هاي فنلاند رهنماي کنيد
    لطفا کساني که ثبت نام کردن
    نحوه
    ثبت نام از اول و قدم به قدم شرح دهيد

ApplyAbroad Veteran
    kasra-dan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing @ BI

نقل قول نوشته اصلی توسط iranman نمایش پست ها
    نحوه پذيرش از دانشگاه هاي فنلاند
    دوستان اگر دوست داريد تا ما هم بتوانيم براي گرفتن پذيرش از دانشگاه هاي فنلاند رهنماي کنيد
    لطفا کساني که ثبت نام کردن
    نحوه
    ثبت نام از اول و قدم به قدم شرح دهيد
    دوست من روال کار برای فنلاند (لیسانس) یه روال روتین و مشخصه.اما من باز به طور کلی یه اشاره ای می کنم

*نکته ی مهم اینه که ددلاین مدت ها است که گذشته و امتحانات ورودی هم برگزار شده و ما هم منتظر نتایج هستیم

1-باید این رو بدونی که امکان خوندن لیسانس به زبان انگلیسی فقط در پلی تکنیک ها ممکن هست.پس بهتره یه سرچ داخل گول بکنی و لیست پلی تکنیک هایی که رشته ی مورد علاقت رو داشته باشن به دست بیاری

2-فنلاند نسبت به مدرک زبان و تاریخ ددلاین خیلی سخت گیری نشون میده پس بهتره هر چه زودتر ترجمه ی مدارک مورد نیازشون به همراه مدرک زبان رو آماده کرده باشی (البته برای سال دیگه)

3-در تاریخ معین خودش که در وبسایت پلی تکنیک ها هم اعلام میشه (امسال که اوایل دی ماه بود) به وبسایت www.admissions.fi مراجعه کنی و 4 رشته ی انتخابیت رو تعیین کنی

4-بقیه ی مراحل دیگه خیلی روتین هست.ارسال مدارک مورد نیاز ،منتظر شدن برای ارسال دعوت نامه برای حضور در امتحان ورودی ، شرکت در امتحان ورودی و ویزا و ...
    Galaxy Lights, Solar Echoes and Dark Matters Calling Us to Sth Bigger

John Oliver Explains Everything That is Wrong With Standardized Testing

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of IP Law - Beheshti Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط blue_ice نمایش پست ها
    سلام

جدای از این ها دو تا شرط دیگه برای ویزا هست اولین و مهم ترین عدم مشمولیت سربازیه(یا معاف یا پایان خدمت ولاغیر) و دومین هم ارائه استیتمنت بانکی به مبلغ 6000 یورو برای سال اول یعنی ماهی 500 یورو مینیمم هزینه زندگی .

چنین چیزی صحت داره؟؟؟

من این مطلب رو توی پست ایشون خوندم و توی صفحات دیگر تا 20 جلو اومدم مطلب دیگه ای در این زمینه ندیدم....

Senior Member OSX آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University School of Science and Technology - Radio Communications Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط goody_good نمایش پست ها
    چنین چیزی صحت داره؟؟؟

من این مطلب رو توی پست ایشون خوندم و توی صفحات دیگر تا 20 جلو اومدم مطلب دیگه ای در این زمینه ندیدم....
    '

سفارت که کاری به سربازی نداره . فقط پاسپورت میخواد که اونم تا معافیت تحصیلی نگیرین بهتون نمیدن . معافیت تحصیلی هم زمانی می گیرین که پذیرش داشته باشین و وثیقه گذاشته باشین !
    موجودی حساب هم که معادل ریالی 6000 یورو ( به نرخ بانک مرکزی) باید تو حساب خودتون باشه و نامشو از بانک بگیری . بعد که نامرو گرفتی می تونی پول و از حساب ورداری !

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط OSX نمایش پست ها
    '

سفارت که کاری به سربازی نداره . فقط پاسپورت میخواد که اونم تا معافیت تحصیلی نگیرین بهتون نمیدن . معافیت تحصیلی هم زمانی می گیرین که پذیرش داشته باشین و وثیقه گذاشته باشین !
    موجودی حساب هم که معادل ریالی 6000 یورو ( به نرخ بانک مرکزی) باید تو حساب خودتون باشه و نامشو از بانک بگیری . بعد که نامرو گرفتی می تونی پول و از حساب ورداری !

اینجور که من متوجه شدم برای مقطع لیسانس اصلا اجازه خروج از کشور حتی با وثیقه و پذیرش صادر نمیشه.... سئوال من دقیقا مربوط به همین اجازه خروج از کشور و سربازی بود (که بولد کرده بودم) و در مورد قسمت پول سئوالی نداشتم...

Senior Member OSX آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University School of Science and Technology - Radio Communications Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط goody_good نمایش پست ها
    اینجور که من متوجه شدم برای مقطع لیسانس اصلا اجازه خروج از کشور حتی با وثیقه و پذیرش صادر نمیشه.... سئوال من دقیقا مربوط به همین اجازه خروج از کشور و سربازی بود (که بولد کرده بودم) و در مورد قسمت پول سئوالی نداشتم...
    من آدمای زیادی می شناسم که مشمول بودن و برای لیسانس رفتن هند و مالزی و انگلیس . پس امکانش هست !

شما مگه برای لیسانس می خوای بری؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط OSX نمایش پست ها
    من آدمای زیادی می شناسم که مشمول بودن و برای لیسانس رفتن هند و مالزی و انگلیس . پس امکانش هست !

شما مگه برای لیسانس می خوای بری؟
    البته الان شاید اخطار دریافت کنیم که این جواب بی ربطه بنابراین کوتاه مینویسم....
    منکه دختر هستم برای یکی از اقوام میپرسم ... ولی من تا جایی که از وزارت علوم شنیدم با پذیرش تحصیلی برای مقطع لیسانس اجازه خروج از کشور صادر نمیشه... و رویه اینه که بچه هایی که قبل از رسیدن به سن مشمول شدن یعنی 18 سال تمام از کشور خارج بشن (مثلا برای دبیرستان) و بعدش از جایی پذیرش دانشگاه بگیرند، مدارکشون رو میفرستن و بعد معافیت تحصیلی میگیرن...

صفحه 1 از 76 123456789101151 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)