صفحه 3 از 14 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 132

موضوع: ویزای کشور لهستان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در لهستان

نقل قول نوشته اصلی توسط Zahiri نمایش پست ها
    سلام متشکر برای پاسختان ، من بورس تحصیلی گرفتم که براساس آن بیمه و هزینه بلیت هم پرداخت میشه
    میخواستم ببینم با توجه به این موضوع باید در خصوص بیمه باز هم گواهی ارائه کنم یا نه ، (در نامه پذیرش تقبل این هزینه ها از سوی دانشگاه ذکر شده است)
    در ضمن در خصوص بلیت چه کنم باید کپی رزرو بلیت رفت و برگشت ارائه کنم یا نه .
    سوال دیگه اینه که گواهی سلامت پزشکی لازم است یا نه.
    متشکرم از کمک و راهنمایی که می کنید

با سلام
    در خصوص بيمه نميدانم ولي من شخصا بيمه مسافرتي 3 ماهه خريدم و ارائه دادم
    در مورذ بليط من يك رزرو ارائه دادم اما فكر نميكنم مهم باشد و زمان ويزاي من را بدون توجه به رزروبليط و يك ماه قبل از شروع كلاس ها شروع ميشود .
    در مورد گواهي پزشكي جز مدارك مورد درخواست سفارت نبود و من به سفارت ارائه ندادم اما دانشگاه من براي پذير ش اين گواهس را خواسته بود كه آنهم البته يك گواهي كلي كه تنها اظهار كند ميتواند ادامه تحصيل دهد از يك دكتر گرفتم

يك راه خوب اين است كه اگر شك داريد سولاتتان را شخصا از داخل سفارت بپرسيد كه كارمند شان كه ميتواند فارسي هم صحبت كند راهنمايي ميكند- البته وققتان كمي تلف ميشود

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای لهستان

طبق قوانین جدید اتحادیه شما می توانید به کل اتحادیه سفر کنید حتی با ویزای یکبار ورود مخصوص لهستان
    نگران نباشید من با ویزای نوع دی یکبار ورود لهستان به آلمان رفتم و پلیس هم مدارکم را چک کرد.
    در ثانی دوستان دانشجو ملزم به اقدام برای کارت اقامت یک ساله هستند حداکثر سه ماه پس از ورودشان به لهستان. که آن کارت چیزی مانند گرین کارت در اروپایی محسوب می شود.

سلام دوستان عزیز
    من 1سوال داشتم که میخواستم هر کدوم از دوستان که اطلاع دارند لطف کنن و بهم جواب بدن. خیلی هم عجله دارم.
    پروسه ی گرفتن ویزا از روزی که میریم سفارت برای گرفتن وقت تا روزی که ویزا صادر میشه چقدر طول میکشه؟
    ممنون میشم اگر لطف کنید و سریع جواب بدید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. of Physics from University of Zanjan

سلام
    بنده برای شرکت در یک کنفرانس در کراکف لهستان ویزا گرفتم. خواستم مراحل رو خدمت شما قرار دهم شاید مفید واقع شود. البته اگر جاش اینجا نیست لطفا بنده را ببخشید.
    در مرحله اول برای گرفتن قرار ملاقات از وب سایت سفارت لهستان اقدام به گرفتن وقت کردم، در آخر یک فایل پی دی اف از همان فرم را میدهد که باید پرینت گرفته شود و امضا شود(محل امضا را خود منشی سفارت بهم گفت) و همراه دیگر مدارک تحویل سفارت داده شود.
    مدارک مقابل را تهیه نمودم. رزرو بلیط از آزانس مسافرتی، بیمه مسافرتی تا سقف 30000 یورو(بیمه ایران را قبول ندارند!!!)، ترجمه تمام صفحات شناسنامه(ممهور به مهر دادگستری) و گردش سه ماهه حساب بانکی(در حساب من یک میلیون و ششصد هزار تومان بود. هر چقدر بیشتر بهتر. همچنین بعضی از بانکها خودشان ترجمه شده میدهند که ممکن هست یک مقدار زمانبر باشد اما خوب هزینش کمتر از ترجمه خواهد بود. اگر حساب سپرده گزاری یا همچین چیزی هم باشد بهترتر خواهد بود.ممهور به مهر دادگستری)ترجمه گواهی اشتغال به کار(ممهور به مهر دارالترجمه. نیاز به دادگستری ندارد) دعوتنامه، پرینت فرم ثبت نام سفارت، یک قطعه عکس 3در4 (که تا میشود صورت بیشتر دیده شود اما اجباری نبود برای من!) و یک فتوکپی از صفحه مشخصات پاسپورت. بنده فایل های ترجمه شده زیر را هم که خودم ترجمه کردم را پیوست کردم. رزومه، نمرات و فتوکپی گواهی موقت تحصیلی به فارسی. سفارت لهستان فقط یورو دریافت میکند بنابراین باید 60 یورو(برای من که اینقدر بود اما اگر تغییر کند تو سایت زده میشود)را از هر جا شده تهیه کرد.
    همه مدارک را به سفارت تحویل دادم. 10 روز بعد برای ملاقات حضوری دعوت شدم و با یک آقا (یک خانم هم هر از گاهی کار ملاقات را انجام میدهد) به زبان انگلیسی(انگلیسی متوسط کفایت میکند اما اگر با زبان فارسی بروید اگر در دعوت نامه قید شده باشد که مترجم در اختیار قرار میدهند فکر نمیکنم ایرادی داشته باشد و با شما مصاحبه فارسی انجام میدهند. یکی همزمان بنده اینکار را کرد!!) انجام دادم و هم آنجا به من گفت فردا برای گرفتن ویزا بروم که فردای آنروز ویزا را به بنده تحویل دادند(البته یکم استرس دار شاید بشه. عجله نباید کرد ) و همچنین ترجمه مدارک را نیز تحویل دادند.
    اینها تجربه بنده از گرفتن ویزا بود. حال اگر انشالله توانستم بروم اطلاعات دیگری اگر بود در اختیار قرار میدهم. موفق باشید

سلام ممنون می شم اگه منو راهنمایی کنید
    دوست من از دانشگاه wroclaw پذیرش گرفته (البته فعلا برای کالج زبان) کارشناسی کامپیوتر 29 سالشه
    به نظرتون توی ویزا گرفتن به مشکل بر می خوره؟
    مدرک زبان هم نداره!
    آخرین مدرک تحصیلی هم دیپلم و پیش دانشگاهی
    help please

Junior Member ultra_1 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط panizza نمایش پست ها
    سلام ممنون می شم اگه منو راهنمایی کنید
    دوست من از دانشگاه wroclaw پذیرش گرفته (البته فعلا برای کالج زبان) کارشناسی کامپیوتر 29 سالشه
    به نظرتون توی ویزا گرفتن به مشکل بر می خوره؟
    مدرک زبان هم نداره!
    آخرین مدرک تحصیلی هم دیپلم و پیش دانشگاهی
    help please
    ببین دوست عزیز ویزای لهستان کاملا شانسیه هیچ روند و معیاری نداره.از بابت سن و سال و مدرک تحصیلی نگران نباش.ویزاش مثل یه هندونه سربسه میمونه.کسی بوده که برای لیسانس رفته و مدرک زبان نداشته.و بودن کساییکه IELTS داشتن و لیسانس دانشگاه دولتی برای مستر میخواست بره ویزا ندادن.کاملا سلیقه ای برخورد میشه در سفارت لهستان.اگه سوالی بود در خدمتم.موفق باشی.

Junior Member

سلام.قصد سفر به ورشو برای یک نمایشگاه دارم و فقط به لهستان میرم. باید ویزای شینگن بگیرم یا نشنال(تایپ c) ؟
    برنامم 12 خرداد هست .اگه 25 اردیبهشت وقت سفارت بگیرم دیره؟
    کلا راهنمایی می خوام.خیلی فوریـــــــــــــــــــــ ــــــــــــــه

Junior Member

باید بلیط هواپیما و هتل رو بگیرم؟ اگه سفارت ویزا نداد تکلیف چیه؟؟؟؟؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    physics

سلام بچه ها
    دانشجوی دکترای فیزیک هستم. برای یه دوره تحقیقاتی 6 ماهه از دانشگاه ورشو پذیرش دارم. اگه بخوام با همسرم برم بهم راحت ویزا میدن یا از کشور دیگه ای اقدام کنم؟ اخه میگن به زن و شوهر همراه هم سخت ویزا میدن.
    هنوز معلوم نیست بهم فاند میدن یا نه، اگه فاد نداشته باشی احتمال ریجکت شدن زیاده یا نه؟

عزیزانی که ویزا گرفتین لطفا بگین تو سفارت بیشتر درباره چی صحبت می شه که ما خودمون رو آماده کنیم سوتی ندیم اونجا....ضمننا اگه ویزا گرفتین یا نگرفتین با رشتتون و اسم دانشگاتون بگین ....اگه دلیل رد شدنم بگید خیلی عالی میشه
    دیگه ماالکی نریم پول بدیم به این موسسه های بی در و پیکر وقتی می تونیم هم دیگرو کمک کنیم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)