صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: اصول مصاحبه برای نفر همراه (کبک)

Senior Member atarod آواتار ها

پیش فرض اصول مصاحبه برای نفر همراه (کبک)

دوستان سلام،تمام بحث‌هایی‌ که تا حالا در مورد مصاحبه‌ها مطرح شده، بیشتر در مورد نفر اصلی‌ پرونده بوده و تمرکز بیشتری روی نفر همراه نبوده، درصورتی که امتیازی که نفر همراه دریافت می‌کنه هم مهمه برای قبولی، دوستانی که مصاحبه رو گذروندن، خواهشاً سوالاتی که از نفر همراه شده رو تو این قسمت بنویسن تا بقیه بتونن از این تجربیات استفاده کنن، و دوستانی که هنوز مصاحبه نرفتن و سوالاتی در مورد نفر همراه دارن همین‌طور. به امید موفقیت همه دوستان.

پیش فرض پاسخ : اصول مصاحبه برای نفر همراه (کبک)

سلام

از من اصل شناسنامه و مدرک تحصیلی لیسانس همراه با ریز نمراتش و ترجمه هاشون رو خواست.ازم پرسید بری کبک میخوای چکار کنی؟در مورد

سفرهای خارجیم پرسید.

در ضمن لازمه که اضافه کنم من خانم هستم و میدونم که اگر نفر دوم آقا باشه آفیسر به اندازه نفر اصلی ازش انتظار داره و کلی سوال پیچش میکنه چون به

هر حال مرده و مسئولیت خانواده رو به دوش باید بکشه پس انتظار زیادی ازش میره.
    رشته :6 امتیازی ،متاهل، ارسال مدارک:6 نوامبر2010 ، فایل نامبر :7 مارس 2011 ، سی اس کیو :23 آوریل 2013 ، فایل نامبر فدرال: 19 جولای 2013 ، انتقال به پاریس : 14 آگوست 2013، ای مدیکال و آپدیت : 25 سپتامبر 2013 ،آپلود مدیکال:20 اکتبر 2013،اینپروسس و مدیکال رسیود:17 ژانویه 2014

Member mr-farshad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

به نقل از سایت http://mohajerquebec.blogfa.com بخشی از مصاحبه مربوط به همراه........................................ "یه هو گفت موسیو!همسرو که نگاه کردم دیدم رنگش پریده! ازش خواست که مدرک لیسانس و سابقه کاریشو بده. پرسید می دونی همسرت از چه رنگی خوشش می اد؟ کجا باهم آشنا شدید؟ چند سال از همسرت بزرگتری؟؟ من می دونستم همسرم بعلت مشغله کاری زیاد فرانسه رو خوب نخونده بود یکم نگران شدم و پیش خودم گفتم الان اوضاع خراب میشه البته خوشبختانه تونست جواب سوالات رو نصف و نیمه بده. افیسر به همسرم گفت شما باید بیشتر فرانسه بخونید و از همسرتون کمک بگیر!"

Member mr-farshad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

...............از خانمم مدرک دیپلمش رو خواست گفت تو چه رشته ای درس خوندی؟ خانمم با مکث جواب داد و بعد بهش گفت تو بعد از دیپلم کاری نکردی؟ درس نخوندی؟ کلا بیکار بودی؟ صفحه شغلی فرم اصلی خانمم رو بهش نشون داد و گفت از 8 سال پیش تا حالا بیکار بودی؟ خانمم با فرم های آشنا نبود و خیلی متوجه حرفش نشد. ولی با کمی تاخیر متوجه شد و گفت که من یکی از بردارم مریض بود و ازش نگهداری کردم و چند سال طول کشید ولی متاسفانه فوت شد ولی بعدش رفتم کلاس آشپزی و کامپیوتر که بهش گفت مدرک کامپیوترت رو بده مدرک فنی و حرفه ای را بررسی کرد و دو باره رو کرد به من و گفت مصاحبه با خانمت تمام شد

دوستان،طبق تجربه معمولاً نمره زبان اعلام شده برای نفر همراه کمتر از نفر اصلی‌ هستش، و از اونجایی که سوالاتی که آفیسر از نفر همراه میپرسه بستگی به نمره زبان اعلام شده داره،پس لطفاً نمره زبانی که تو فرم‌ها اعلام کردین هم بفرماید شاید بتونیم یه جم بندی بکنیم که چه سوالاتی مربوط به چه امتیازی از زبان هستش.ممنون( البته اگه این مشخصات رو تو امضاتون نذاشتین).

Member efes آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار - علم و فرهنگ

من هنوز مصاحبه نرفتم ولی با اطلاعاتی که گرفتم بحث بر سر اینه مدارک شما رو چک میکنه ، سطح زبانتون رو هم چک کنه و با سوالاتی که در مورد کبک میپرسه امتیاز انطباق رو هم تعیین کنه لذا خیلی نمیشه به این قضیه بصورت فرمول نگاه کرد که چه سوالاتی حتماً پرسیده میشه !
    مهم اینه که سوالات رو بفهمیم و جواب بدیم که این دانش فرانسه رو طلب میکنه .
    پیروز باشید .
    ارسال : دسامبر 2011 فایل : ژانویه 2012رشته خودم :نرم افزار مدارک b1-b2 و5 Ielts رشته همسر : نرم افزار مدرک b1-b2 یک فرزند 15 سال سابقه بیمه خودم و حدود 2سال همسر دریافت آپدیت : ژوئیه 2015 ارسال آپدیت : اکتبر 2015 دریافت CSQ : دسامبر 2015

درسته دوست عزیز، ولی‌ خوب منظور اینه که یه تجربه در این مورد به دست بیاریم،مثلا من خودم منتظر تاریخ مصاحبه هستم و خیلی‌ چیزارو می‌خوام در این مورد بدونم،به عنوان مثال آیا از نفر همراه هم سوالاتی برای ۶ امتیاز انطباق می‌پرسن؟ یا مثلا در مورد سرچ خونه، و یا اگه کسی‌ بچه هم داره چه سوالاتی در مورد بچه از نفر همراه پرسیده می‌شه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط efes نمایش پست ها
    من هنوز مصاحبه نرفتم ولی با اطلاعاتی که گرفتم بحث بر سر اینه مدارک شما رو چک میکنه ، سطح زبانتون رو هم چک کنه و با سوالاتی که در مورد کبک میپرسه امتیاز انطباق رو هم تعیین کنه لذا خیلی نمیشه به این قضیه بصورت فرمول نگاه کرد که چه سوالاتی حتماً پرسیده میشه !
    مهم اینه که سوالات رو بفهمیم و جواب بدیم که این دانش فرانسه رو طلب میکنه .
    پیروز باشید .

Junior Member Erik آواتار ها

تاپيك بسيار به جايي است. مرسي. اميدوارم خيلي زود پر و پيمون بشه.
    Visa office: Paris - QFN:APR.2011 - CSQ:NOV.2013 - FFN:APR.2014 - MEDICAL SENT:17.MAY.2014 - Received:14.June.2014 - PR: 25.06.2014? zzz

Member pouyaquebec آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک آزاد کرج

سلام دوستان امیدوارم خوب باشید
    و اینکه این تایپیک فعال تر باشه
    به نظر من که خودم نفر همراه هستم و تازه از مصاحبه برگشتم . آمادگی نفر همراه و کامل بودن مدارک نیز اهمیت ویژه ای داره و نه تنها اهمیتش کمتر نیست چه بسا هم ردیف نفر اصلی هست.
    چیزی که من دیدم اصلا براشون تفاوتی نداره که چه کسی نفر همراه هست چه کسی اصلی چون تو مصاحبه کاملا رفتارش برابر و انتظاراتش یکسان بود ( دنیل)
    اولین سوالی که از خانمم پرسید از من هم دقیقا بعدش پرسید و تمام مدارک من و حتی سابقه بیمه که اصلا جزء شرایط و مدارک نفر همراه نیست رو هم دقیق چک کرد
    اگر که تو مصاحبه ها فشار زبان کمتری رو نفر همراه هست فقط بخاطر اینه که اصولا نفر همراه نمره پایین تری رو اظهار کرده.
    شما اگر نمره زبانتون هم سطح نفر اصلی باشه میبینید که همون فشار رو هم به شما میاره.
    همکاریتون سر جلسه مصاحبه خیلی مهمه... مثلا یه نفر که مدارک رو ارائه میده نفر بعد جمعشون کنه و تو صحبتا اگر جاش بود مداخله کنه ( بی ادبی نکنه فقط شریک بحث بشه)
    حتی از نفر اصلی یه جاهایی دفاع کنه و پشتش در بیاد
    مثلا خود من جایی که دیدم افیسر به همسرم گیر داده که تو نمیتونی کار پیدا کنی و ... گفتم چرا نباید بتونه ؟ اون خیلی با استعداده
    این برای مثال بود دیگه هر جو مصاحبه خواص خودشه
    خلاصه به نظر من جدا سازی نفر اصلی و همراه از هم دیگه کار زیاد درستی نیست
    از لحاظ اطلاعات.. توانایی زبان.. تکمیل بودن مدارک.. و امادگی مصاحبه..
    همه وهمه باید 2 نفر تو یه سطح باشن
    یک من واحد

به امید موفقیت همه دوستان عزیز
    ارسال مدارک مین sep 2010 اضافه همسرapr 2011/درخواست مدرک زبانagu 2012/نامه مصاحبه بدون انتظار : march 2013/ مصاحبه : 16 mai 2013/ارسال مدارک فدرال jun,2013,24 /فایل فدرال :23, sep,2013/اضافه فرزند agu 2014 / صدور csq فرزند sep 2014 (به ما نرسید)/صدور مدیکال 24, nov, 2015/( به ما نرسید)/پیگیری مدیکال و ارسال: 28 jan 2015/مدیکال رسیود 6, feb, 2015 /ویزا (با پیگیری) 21 aprl 2015

Junior Member

سلام دوستان.
    من و همسرم به تازگی از مصاحبه برگشتیم. زبان همسرم خوب نبود و بنا به دلایلی فقط تونسته بود یک ترم فرانسه بخونه. ما معلم خصوصی برای مصاحبه گرفتیم و نظر ایشون این بود که همسر فقط لازمه بتونه خودشو معرفی کنه و یک سری سوال مشخص در مورد کار و تحصیل.
    و اما روز مصاحبه: افیسر در مورد همه چی پرسید. چرا مهاجرت می کنی؟ چرا کبک؟ در ایران چه مشکلی داری و ....
    البته چون همسرم نتونست پاسخ بده روشش رو تغییر داد و فقط یک سری سوال معمولی پرسید که سطح زبان رو بسنجه حتی گفت چندتا رنگ رو نام ببر، یه جاهایی که همسرم متوجه سوال نمی شد آفیسر از من می خواست که با لهجه خودم سوال رو برای همسرم تکرار کنم و بعضی موارد که جواب براش مهم بود از همسرم خواست که انگلیسی جواب بده.
    اما در نهایت باید بگم که همه چیز به پرونده بر می گرده. ما همه امتیازات رو داشتیم و افیسر در آخر گفت که هر چند زبان همسرت خوب نیست اما جمع امتیازتون خوبه و قبولمون کرد.

به امید موفقیت همه شما

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)