نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: با تقسیم تاپیک "اصول مصاحبه" به دو تاپیک مجزا؟

رأی دهندگان
56. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • موافقم

34 60.71%
  • مخالفم

22 39.29%
صفحه 7 از 207 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 2066

موضوع: آرشیو پستهای قدیمی

ApplyAbroad Hero ali.1361 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مهاجرت بهQuébec فقط مواردي كه تاپيك جداگانه ندارند

نقل قول نوشته اصلی توسط parham نمایش پست ها
    همین فکرا رو کردید که همیشه از بقیه عقب تر هستید .من که ۱۵ ماه منتظر مدیکالم میدونم که تا ۷-۸ ماه دیگه ویزام دستمه واسه خودتون گفتم .کی‌ گفت که دولته کانادا آسون داره مهاجر میگیره همچینم اسون نیست واسه شماها واسه بقیه کشورها چرا آسونه.
    والله من نمیدونم شما برای دولت کانادا چه جایگاه ویژه ای داشتید و شما چه کار خارق العاده کردید که فکر میکنید از بقیه بچه های منتظر مصاحبه، جلوترید و بقیه عقب ترند. ولی این رو میدونم هیچ کشور پیشرفته ای نمیاد شما رو به صرف داشتن یک مدرک دانشگاهی و سابقه کار و بدون مدرک زبان و غیره به عنوان یک مهاجر دائم بپذیره

Junior Member

سلام

دوستان، من براي متقاضي هاي كبك يك پيشنهاد دارم. به نظر من مشكل اصلي ما در حال حاضر اينه كه نمي دونيم واقعا چه اتفاقي داره مي افته و اصلا روند بررسي پرونده ها قراره چطوري باشه. هر كسي هم كه با سفارت تماس مي گيره، جواب روشني نمي گيره. فكر مي كنم بهتره يه نامه تهيه كنيم و توي اون قيد كنيم كه مي خوايم بدونيم روند كار به چه شكله؟ مصاحبه ها كي و كجا شروع ميشه؟ وضعيت مديكال ها چطوره؟ و ...... بعدش تعداد زيادي از ماها(هر چي بيشتر، بهتر)، امضا كنيم و واسشون بفرستيم. اگه موافقين، نظر بدين تا زودتر دست به كار بشيم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقدام جهت اعتراض به عملکرد سیستم مهاجرتی کانادا (کبک)

عالیه
    به نظر من بهترین کار ممکن و معقولانه ترینش همینه.قبل از هر اعتراضی اول باید از روند کار مطمعن شد.شاید فی الواقع اونا برنامه خاصی داشته باشن در هر صورت الهام جان هر وقت شروع کردی منم هستم

لطفا اگه کسی شماره تلفن و فاکس جدید سفارت رو داره به ما هم بده من هم الان میخوام یه نامه بدم ببینم وضعیت پروندم در چه مرحله ایه. بعدش هم پیشنهاد میکنم که به جای نوشتن یک طومار که ممکنه به جای تاثیر سوء تاثیر بذاره یک نفر که واردتره یک نامه بنویسه و فرمت و متنشو در اختیاره بقیه بگذاره فقط قسمت تاریخ ارسال مدارک و..تو هر نامه ای تفاوت داره تا هرکدوممون جدا گانه پست یا فاکس کنیم فکر میکنم زودتر جواب بده

Senior Member

به نظر من اصلا صلاح نیست اونها قبلا اعلام کردند که تا آخر ژوئیه مصاحبه ندارند و الان که هنوز وسط ژوئیه هم نشده پس صبر کنید چرا می خواهیم یک کاری بکنیم که شاید بعدا برای خودمون هم بدتر بشه ضمنا کشورهای دیگه هم هستن آیا به فروم اون کشورها سر زدید ببینید اونها اعتراضی کردند یا نه جوری نشه که فقط ما ایرانیها اعتراض کنیم و برای پرونده های خودمون بد بشه

ارسال مدارک :2010/12/28 تاریخ مصاحبه و قبولی 2013
    /10/22 تحویل مدارک فدرال به سیدنی: 2013/11/01 فایل فدرال: 2013/12/17 آپدیت از پاریس: 2014/01/21 مدیکال: 2014/02/11 پراسس : 2014/02/18 مدیکال رسیو:2014/03/14 پاس ریکوئست:2014/03/17 لندینگ در مونترال:2014/05/01 رشته دیمند 16 امتیازی

دوستان اون نامه ای که به صورت پیشنهادی گذاشته شده بود به نظر غیر منطقی میاد. چونکه فقط ایران نیست که دفتر خاورمیانه کبک کارش رو در سوریه انجام میداده، دقیقا 20 کشور یودن. چطور شما توقع اومدن مصاحبه ها به تهران دارید!
    و اینکه آیا اماراتی ها و قطری ها و بقیه این 20 کشور هم از این اعتراض ها می کنن. و اگه یه سر به بخش delai تو سایت اداره مهاجرت کبک بزنید می بینید که خیلی از کشورهای اروپایی مثل آلمان، اتریش، اسکاتلند و لهستان هم فعلا مصاحبه هاشون کنسله

Junior Member

به نظر من اگه کسی آشنایی در مونترال داره می تونه ازش بخواهد که برود اداره مهاجرت و این طوری یک پرس و جویی بکند که چه خبر است و این ها.
    با ایمیل و تلفن زدن فکر نکنم که کسی کارش پیش برود.
    مثلا در همین پست که در رابطه با شرایط کبک هست. دوستان زیادی هستند که در کبک و مونترال اقامت دارند. و می توانند برایمان یک پرس و جو انجام دهند.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa1358 نمایش پست ها
    به نظر من اگه کسی آشنایی در مونترال داره می تونه ازش بخواهد که برود اداره مهاجرت و این طوری یک پرس و جویی بکند که چه خبر است و این ها.
    با ایمیل و تلفن زدن فکر نکنم که کسی کارش پیش برود.
    مثلا در همین پست که در رابطه با شرایط کبک هست. دوستان زیادی هستند که در کبک و مونترال اقامت دارند. و می توانند برایمان یک پرس و جو انجام دهند.
    دوست عزیز کانادا که ایران نیست که برای انجام کار به اداره مراجعه کنید. هشتاد درصد کارهای اداری آنلاین یا با تلفن انجام میشود. من اصلا در کانادا دفتر اداره مهاجرت (برای مراجعه کننده) ندیده ام! یک شماره تلفن هست که با همون باید همه کارها را انجام داد.

Junior Member Herman آواتار ها

با سلام

من دوست کوچکتر شما هستم که مدتیه از نظرات شما در اپلای ابرود استفاده میکنم. واقعا بعضی جاها این فروم به کمک من اومده و بعضی مسائل منو حل کرده مثلا موقعی که تشکیل پرونده میدادم یا موقعی که در مورد ارسال مدارکم سوال داشتم، اما اخیرا در بعضی از تاپیک ها مثل همین تاپیک (اقدام برای اعتراض و غیره!) چیزایی میبینم که (با عرض معذرت) منو کمی دلسرد میکنه. فکر میکنم خوب باشه کسایی که به این تاپیک سر میزنن این مطلبو بخونن. شاید در تاپیک مدت فایل نامبر تا مصاحبه هم اینو گذاشتم چون از اونجایی که اخیرا بیشتر به اونجا سر میزنم، فکر میکنم به درد اونجا هم بخوره. دلم میخواد علاقه مندان مهاجرت به کبک از این پست استفاده کنن:

عزیزان، واقعا از خودتون پرسیدین که پرس و جو و (در برخی موارد) دامن زدن به شایعات چه سودی برای شما داره جز استرس یا نا امیدی؟ چند وقت پیش که خبر (یا بهتره بگم شایعه) تعطیلی دفتر دمشق رو اولین بار در این فروم خوندم و به فاصله چند روزی سایت رسمی کبک هم این مطلبو اعلام کرد، اولش یکم خوشم اومد ولی بعد که فکر کردم، دیدم که دونستن این موضوع چند روز زودتر چه فایده ای برای من داشت به غیر از اینکه زودتر نگران شدم!؟ آیا کاری از دست من بر میامد؟ یا وقتی که شایعه شد یکی دو نفر رفتن آنکارا برای مصاحبه و اینکه روند مصاحبه ها دوباره شروع شده (که بعدا دیدیم نشده!) به فرض هم که میشد چه سودی داشت که من نوعی، زودتر از این موضوع با خبر بشم؟ منم مثل شما بسیار دوست دارم روند زندگیم شکل خوبی داشته باشه و تکلیفم در یک سری موارد روشن بشه. من تو نوبت خودم میرم شما هم تو نوبت خودتون. اینکه حالا بیایین زنگ بزنینو فکس بزنینو ایمیل که ما چکار باید بکنیم، اونجا هم یه تلفنچی بهتون جواب بده که ما هم نمیدونیم (!) چه دردی از شما دوا میکنه! اگه نوبت کسی شد بد نیست بقیه رو هم در جریان بذاره ولی حدس و گمان و شایعه کمکی به کسی نمیکنه. از طرف دیگه فکر میکنیم که مثلا دولت کبک نوکر پدر ماست و باید زودتر به ما جواب بده و تکلیف مارو معلوم کنه! قبول دارم که نسبت به قبل یکم روند کندتری پیش رو داریم ولی بهتره تو این فرصت به زندگی خودمون برسیم و برنامه مهاجرتمونو سامان بدیم. برنامه ریزی کنیم. به نظر من این فروم در بعضی از موارد به جای سوال و مشاوره تبدیل شده به محلی برای انعکاس انرژیهای منفی. از حرف یک عزیزی در این فرومها خوشم اومد و اون این بود که ما هر روز به امید یاد گرفتن چیزی جدید در مسیر مهاجرت به این فروم سر میزنیم ولی ناامید تر از قبل برمیگردیم!

بهتون بر نخوره ولی ما ایرانیا از حرف و حدیث بدمون نمیاد. به خدا تو این کشور هم میشه خوش بود و زندگی کرد. منظورم این نیست که قید مهاجرتو بزنین، منظورم اینه که به تاخیری که ایجاد شده به صورت موقتی و مثبت نگاه کنین. آیا درسته برای خروج از این کشور به آب و آتش زد و با پی گیریهای مداوم (مثل افراد درمانده) به این در و آن در زد. شایعه درست کرد! همش تو حول و ولا بود که چی میخواد بشه، من کی از این شرایط فلان و فلان نجات پیدا میکنم؟ اگه مدرک از من میخوان چرا جعل نکنم! (مثل مدارک فنی و حرفه ای که بعضی از دلالهای مهاجرتی به کرّات جعل کردند) چرا سابقه بیمه جعلی ندم! (همتون تقریبا راجع به اینکه بعضی از افراد اقدام به این کار کردن و شرایطو برای بقیه سخت تر کردن شنیدین). راستی حالا که فرانسه خوندم چرا نرم فرانسه ادامه تحصیل بدم؟ دو سال هم دو ساله! من دوستی دارم که سالهاست با آرزوی تحصیل تو فرانسه درس و زبان خونده و حالا که از چند تا دانشگاه فرانسه پذیرش گرفته و تا دم در سفارت رسیده به خاطر هجوم بی سابقه ایرانیان فرانسه زبان (!!) طی یکی دو سال اخیر (که برای خود فرانسویها هم پدیده ای جالب بوده) با ناامیدی منتظر ویزاییه که احتمال نشدنش بیشتر از احتمال شدنشه (به دلیل سخت گیری در مورد کسانی که ممکنه بعد از ورود به فرانسه برای تحصیل دیگه از اون کشور خارج نشن) و همه میدونیم که اکثر کسایی که بی هدف برای مهاجرت اقدام میکنن قصد برگشت به کشورشونو ندارن. جدیدا هم دیدم کسی میگفت کاش میرفتیم استرالیا! اگه رفته بودیم تا الان ویزا داشتیم! شدیم مثل یک سری موش که هرجا یکی گفت بوی پنیر میاد همگی به صورت دسته جمعی با چشم بسته و با بو کشیدن راهمونو به سمت اون بو کچ میکنیم. قبول کنید که اگه دارید بیهدف مهاجرت میکنید و فقط میخواید از این کشور برید هرکجا که برید موفق نمیشید. بهتون قول میدم. هدفم این نیست که براتون آیه یاس بخونم. میخوام بگم که برای رفتنتون هدف داشته باشید. همه شرایطو بررسی کنید و صرفا به فکر رفتن نباشید. باور کنین من یکی که اگر جای افسر مصاحبه کننده بودم به آدمهایی که از زور درماندگی میخواستن مهاجرت کنن ویزا نمیدادم! چرا آدمهای درمونده و وبال باید به عنوان مهاجر بیان تو کشورم؟ میگفتم شماها برید پناهنده بشید تا ما بدونیم با شما باید چه جوری رفتار کنیم! قبول کنید که خیلی از مهاجران در واقع پناهندگانی بالقوه اند!

حالا میخوایم کار گروهی انجام بدیم! اینکه برید اعتراض کنید دم در یه سفارتی که روحشم از کارای مهاجرت کبک خبر نداره چه جیزیو میخواد ثابت کنه غیر از اینکه از سفارت مستقر در تهران بهشون فکس بزنن بگن اینایی که دارین کارای مهاجرتشونو انجام میدین از همین الان نیومده دارن شلنگ تخته میندازن! نمیگم توسری خور باشیم ولی هر کاری روال خودشو داره و باید تحمل کرد. به نظر بنده، کلا کارای گروهی سازمان یافته (چه مثبت و چه منفی) منجر به ایجاد حالتی بحرانی و غیر معمول در یک اجتماع کوچک میشه و باعث میشه کشور پذیرنده از ترس اینکه اجتماع این افراد بعدا برای کشور مادر مشکل ساز نشه نسبت به پذیرفتن این قشر با احتیاط عمل کنن ولو اینکه همگی این افراد برای جامعه آینده کبک بسیار مهم و تأثیر گذار باشن. به نظر من با پیگیری های مداوم و روزمره ما (که ماشاالله کم هم نیستیم!) به جز تصویر زشتی از یک سری آدم از خود بیگانه و درمونده، چیزی به جا نمیمونه. شما که کارهای اداری لازمو انجام دادید. منتظر باشید تا مراحل بعدی اعلام بشه. قبول دارم که ما اینجا تو پر قو و بین گل و بلبل زندگی نمیکنیم ولی نه خودتونو (و نه بقیه ماهارو) جلوی یک ملت دیگه کوچیک نکنید. به عنوان کسی مهاجرت کنید که بعدا قراره برای اون کشور سودمند باشه نه کسی که فقط اومده اونجا که از یک سری مسائل تو کشور خودش دور باشه و مثل زالو به مزایای کشور هدف آویزان بشه. بنابراین، (بازهم به نظر بنده) اقدام حرکات اساسی و اعتراضی مانند تجمع در مقابل سفارت صرفا با شور حسینی (!) برای روند کلی مهاجرت بسیار خطرناک و مضره و بهتر همگی صبر پیشه کنیم و در این فرصت به وجود آمده به زندگی خودمون برسیم و خودمونو از هر لحاظ برای مهاجرت آماده کنیم و این گونه خبرها رو از سایت رسمی کبک پیگیری کنیم.

من به شخصه فقط برای بهبود وضعیت کاری مشتاق رفتن به کبک هستم و با تاپیکی که جدیدا در مورد اوضاع کار در کبک (به جز پیشنهاد ها و مطالب خوب و قابل استفاده) به صورت اساسی مخالفم. به نظر من هر کس با توجه به دانشی که کسب میکنه و تلاشی که انجام میده تو کارش موفق میشه. براتون یه مثال میزنم: دوستی از دوره دبیرستان داشتم که حدود هفت یا هشت ساله با خانواده رفته کانادا. باور کنید با اینکه دوستش دارم باید بگم اگه تو ایران مونده بود، حتی همین شغلی که من الان دارمم نداشت ولی در حال حاضر، با نشون دادن تواناییهای شخصی از طرف یه بانک کانادایی شده یک آدم صاحب منصب و مسئول در یک شعبه از اون بانک در لندن! باور میکنین! ازتون خواهش میکنم از این فرومها فقط چیزای مثبتشو بگیرید. سعی کنید فقط از این انجمنها چیزای جدید و مفید یاد بگیرید و یادتون باشه پرونده و شرایط خودتونو با هیچکس مقایسه نکنید. هیچ دو پرونده ای شبیه به هم نیستند.

من کلا تو اپلای ابرود زیاد نمینویسم ولی با توجه به دیدگاه های بعضی از دوستان لازم دیدم این مواردو با شما دوستان خوبم در میون بذارم. پر حرفی منو ببخشید. هدف درد دل و بیان نظرات بود. اگه موضوعی گفته شد هدف درس دادن به شما بزرگواران نبود. ما هنوز داریم پیش شما درس پس میدیم! واقعا از اینکه تا این لحظه از نظراتتون استفاده کردم خوشحالم. امیدوارم همگی موفق باشید.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Ingenieur Chimiste

نقل قول نوشته اصلی توسط Vers Canada نمایش پست ها
    دوستان اون نامه ای که به صورت پیشنهادی گذاشته شده بود به نظر غیر منطقی میاد. چونکه فقط ایران نیست که دفتر خاورمیانه کبک کارش رو در سوریه انجام میداده، دقیقا 20 کشور یودن. چطور شما توقع اومدن مصاحبه ها به تهران دارید!
    و اینکه آیا اماراتی ها و قطری ها و بقیه این 20 کشور هم از این اعتراض ها می کنن. و اگه یه سر به بخش delai تو سایت اداره مهاجرت کبک بزنید می بینید که خیلی از کشورهای اروپایی مثل آلمان، اتریش، اسکاتلند و لهستان هم فعلا مصاحبه هاشون کنسله
    البته همه می دونیم که در چند سال گذشته 90 درصد مشتری این دفتر ایرانی ها بودن و کشورهای دیگر منطقه چندان استقبالی از اون نمی کنند
    ویرایش توسط Kazy : July 13th, 2011 در ساعت 10:24 AM
    QFN:01-Mar-2010,CSQ&FFN:12-Oct-2010Medical:23-Aug-2013,Upload:15-Sep-2013,Pass Request:26-June-2014