صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 78

موضوع: گذرنامه به منظور سفرهای تفریحی

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : گذرنامه جهت سفرهای تفریحی برای مشمولان

سلام
    اون روندی که من میدونم و می خوام بگم از دانشگاه انجام میشه
    اول تو یه برگه سفید درخواست رسمی تو می نویسی مثلا:!
    اینجانب .. شماره دانشجویی ... ورودی ... تمام وقت کارشناسی یا کاردانی رشته .... درخواست مجوز خروج از کشور دارم
    بعدش دو خط زیرشو خالی بذار بنویس
    تعداد واحد پاس شده:
    تعداد واحد مانده:
    بعدش این برگه رو وردار ببر گروهتون، منشی گروه از طریق سیستم آنلاین با وارد کردن ببینه چندتا واحدت مونده و چندتا پاس کردی بعدش زیرشم امضا کنه
    با این برگه باید بری مدیر کل آموزش دانشگاه زیر مجموعه معاونت دانشجویی تا تایید کنه و ادامشم رفتن سراغ معاونت دانشجویی و امور مشمولین و دبیرخانه واست دروخواستتو به شکل اشتغال به تحصیل تایپ می کنه و درنهایت مهر و امضا رئیس دانشگاه و بعدشم سازمان مرکزی و بعدش نظام وظیفه و وثیقه گذاشتن و ....
    از اول شروع کنی انجام دادن مرحله بعدی رو قبلی بهت میگه
    زیاد سخت نگیر به اینکه اینجا کسی نتونه جواب بده
    شما باید خودت کارتو شروع کنی
    روند دانشگاه ما اینطوریه
    منم آزادم
    شاید برای شما فرق کنه چون واحدت شاید فرق کنه
    اما امور مشمولین واحدت یه سوال بکنی بهت توضیح میدن چه جوریه
    پاسپورتی که میدن 5 سالیت بله مثل پاسپورتای عادیه فرقی نداره

Junior Member anamis5300 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    lab-sciences of Sari

سلام.من واسه اقامت آلمان از طریق ازدواج دارم اقدام میکنم و کسی که باش ازدواج میکنم باید از طریق ترکیه واسم ویزا بگیره ومن باید چندین بار برم ترکیه. می خواستم ببینم با گذاشتن وثیقه و گرفتن پاس میشه چند بار برم ترکیه تا ویزامو بگیرم؟

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط anamis5300 نمایش پست ها
    سلام.من واسه اقامت آلمان از طریق ازدواج دارم اقدام میکنم و کسی که باش ازدواج میکنم باید از طریق ترکیه واسم ویزا بگیره ومن باید چندین بار برم ترکیه. می خواستم ببینم با گذاشتن وثیقه و گرفتن پاس میشه چند بار برم ترکیه تا ویزامو بگیرم؟
    سلام

دانشجوی چه مقطعی هستید؟
    حداکثر می تونید ترمی یک بار به بهانه سفر علمی با گذاشتن وثیقه خارج شید.

موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Junior Member anamis5300 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    lab-sciences of Sari

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    سلام

دانشجوی چه مقطعی هستید؟
    حداکثر می تونید ترمی یک بار به بهانه سفر علمی با گذاشتن وثیقه خارج شید.

موفق باشید
    سلام. من دانشجوی کارشناسی هستم ترم2. اگه من با پاسپورتی که واسه سفر علمی هست برم ترکیه میتونم با همون پاس از ترکیه برم آلمان یا نه؟ اگه نه به نظر شما چه راهی هست که یه جوری خودمو به آلمان برسونم؟

Junior Member

شما با اجاز خروج فقط یکبار و به مدت 20 روز میتونی بری خارج از کشور.
    حالا وقتی خارج شده ، میتونی هر روز 10 تا کشور مختلف بری و نظام وظیفه فقط به تاریخ خروج و ورودت کار داره و کاری نداره چند تا کشور و کجاها رفتی!
    مهم اینه ی بار میتونی بری و 20 روز بعد برگردی.
    حالا اگه تو همون 20 روزت وقتی رفتی ترکیه ،آلمان هم بری هیچ مشکلی برات پیش نمیاد.

البته اینها برای سفر سیاحتی هست.زیارتی بحثش جداست
    ویرایش توسط hamed_aa : February 8th, 2012 در ساعت 03:08 PM

Senior Member Shahab_H آواتار ها

ممنون به خاطر توضیح کاملتون. من پنج شنبه نامه رو از دانشگاه گرفتم برای نظام وظیفه فقط چند تا سوال دارم:
    1- من تاریخ خروج رو از 15 فروردین تا 1 اردیبهشت درخواست دادم برای سفر تفریحی. جواب پذیرش ها هم اردیبهشت میاد و من دوباره باید اواخر اردیبهشت برم ترکیه یا دوبی برای سفارت! دوباره بهم اجازه خروج می دن؟ اگه نه چی کار باید بکنم الان؟ 2
    - هر کی میره نظام وظیفه میگه اونجا هیچ کس راهنمایی نمی کنه! می خواستم ببینم دقیقا کدوم قسمت باید برم؟ ممنون

Senior Member Shahab_H آواتار ها

خب من رفتم 3 روز طول کشید که البته یه روزش به خاطر قطع بودن سیستم بانک اضافه شد ولی در کل اگر مراحل رو می دونستم 1 روزه می شد همه کارش رو کرد به شرطی که صبح تا 8 اونجا باشین.
    1- وقتی رفتین تو ساختمون نظام وظیفه باید به باجه خروج از کشور مراجعه کنید و نامه ی دانشگاه رو نشون بدین، بهتون یه برگه برای رفتن به داخل می ده و بدون اون راه نمی دن. بهش می گن برگه ی ارجاع
    2- برگه ی ارجاع رو نشون می دین و بعد از این که می گردنتون می تونین برین داخل، باید برین سالن 3 از دستگاه نوبت دهی سمت راست دکمه خروج از کشور رو بزنین، تو اون ساعتا معمولا 1 ساعت طول می کشه تا نوبتتون بشه و باجه های 7،8 و 9 برای این کارن و معمولا 2 تاشون کار می کنن!
    3- نوبتتون که شد نامه ی دانشگاه رو می دین 2 تا فرم بهتون می ده که عین هم هستن و باید اون رو پر کنین و برین امور مالی (آخر سالن دست راست تقریبا می شه رو به روی باجه ی 5) اون جا فرم ها رو می بینه و بهتون یه نامه میده برای بانک ملی شعبه ی خواجه نصیر و میگه برین خیابون خواجه نصیر 5 دقیقه تا نظام وظیفه پیاده راهه (البته تو خود نظام وظیفه بانک ملی هست نمی دونم چرا می فرستن اونجا)
    4- تو بانک ملی باید یک حساب باز کنین 15 میلیون بریزین و یک ضمانتنامه ی 15 میلیونی بگیرین. بانکش خلوته به شرطی که سیستم قطع نشه زود انجام می شه. (2 تا کپی شناسنامه و کارت ملی داشته باشین + اصل)
    5- ضمانتنامه و 2 تا کپی ازش + فرم هایی که قبلا از نظام وظیفه گرفتین + """ 2 تا پوشه مقوایی (اگر نداشته باشین انجام نمی دن) "" می برین امور مالی یکی از 2 فرم و اصل ضمانتنامه و یک کپیش و یک پوشه رو برمیداره و اون یکی فرمتون رو مهر می زنه (قبلش برای خروج از کشور دوباره نوبت بگیرین چون کار امور مالی نهایت 10 دقیقه ست) نوبتتون که شد فرم + 1 پوشه مقوایی + 1 کپی ضمانتنامه و نامه ی دانشگاه رو می گیره.
    به همین سادگی! حالا فقط کافیه برین از پست فرم پاسپورت بگیرین و پر کنین و فیش هاشو پرداخت کنین و برین پلیس +10
    حتما شناسنامه و کارت ملی همراهتون باشه

اون برگه ی ارجاع رو حتما نگه دارین چون موقع خارج شدن اگر نباشه خیلی اذیت می کنن و می گن باید بیاری حتی 1 نفرو دیدم فرستادن دوباره تو که برگشو پیدا کنه! من نمی دونستم روز اول برگه رو تحویل باجه دادم اونم هیچی نگفت اومدم بیام بیرون به جلوییم گفت برگت کو؟ شانس آوردم همون موقع یه دفه شلوغ پلوغ شد حواسش پرت شد من اودم بیرون
    ویرایش توسط daniyal_arj : March 3rd, 2012 در ساعت 04:19 AM

Junior Member

درود بر دوستان گرامی
    من در تاریخ 17.12.90 از دانشگاه دولتی کاشان تو مقطع لیسانس زبان انگلیسی فارغ التحصیل شدم و فورا تو دانشگاه آزاد علوم تحقیقات کرمان واسه کارشناسی ارشد آموزش زبان ثبت نام کردم،اما فعلا بخاطر اینکه دانشگاه واحد ارائه نکرده بود مرخصی بدون احتصاب در سنوات تا مهر دارم (ترم قبل هم چون دانشجوی کاشان بودم مرخصی عادی گرفته بودم)

متولد 26 اردیبهشت 68 هستم و مشمول سربازی هستم که فعلا معافیت تحصیلی دارم ساکن اصفهانم

حالا یه دایی دارم تو کشور رومانی میخواستم ببینم چطوری میتونم تابستون برم رومانی و برگردم واسه مهر؟
    شرمنده اگه توضیحاتم طولانی شد
    ویرایش توسط behzad_68 : March 26th, 2012 در ساعت 11:56 PM

Junior Member

اگه پاس بدن اونوقت ممکنه یه سفارتی مثل سفارت آلمان 2 تا 3 ماه کار اداری برای صدور ویزا داشته باشه.اونموقع تکلیف چیه؟اگه اعتبار پاس تموم بشه؟

Junior Member im_am آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architettura

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinab نمایش پست ها
    من به دلیل اینکه مدیر این بخش زیاد منطقی نیست تصمیم داشتم این جا پست ننویسم اما برای اینکه کارت فوری هستش و اینکه توی شهرستان هستی و راحت دوره بهت جواب می دم.

پاسپورت های جدید بار کد دارند ! یعنی چی یعنی یه چیزی شبیه به اونی که می ری شهروند می گیرند روش قیمتش در می یاد رو کاغذ ! این بار کد مثل کد ملی هستش و تقریبا ارزشش معادل پاستون ! در این پاسپورت ها دیگه نوشته نمی شه که این فقط برای 1 بار خروج از کشور کافی هستش در عوض وقتی شما می خواید باهاش از کشور خارج شید اگه مجوز خروج نداشته باشید توی فرودگاه جلتون رو می گیرند ! تمامی این پاس ها اعتبار 5 ساله دارند درست عین بقیه پاس های عادی و تمدید شدن توش معنی نداره ! فقط شما باید برای هر دفعه خروج فرم 300 تومنی مجوز خروج رو پرکرده باشید و نظام وظیفه تایید کرده باشه !

( من الان خودم این نوع پاسپورت رو دارم و باهاش ایشالا می خوام برم کویت)
    سلام
    من ترم آخر کارشناسی هستم اواسط یا اواخر تیر درسم تموم میشه!
    5 تیر برای ویزا گفتن برم کنسول گری.پذیرش دارم ولی تا درسم تموم نشه نمیتونم پاس بگیرم!درسته؟
    میخوام پاس برای تفریح زیارت یا هر چیز دیگه بگیرم. با این شرایط که شما گفتید مثلا" برای عراق یا عربستان بگیرم دیگه تو پاس مهر نمی خوره؟میتونم واسه عراق بگیرم کنسل کنم وثیقه رو بگیرم پاس رو ببرم ویزا بگیرم واسه خروج اون موقع اشتغال به تحصیل لازمه دیگه؟
    میتونم این کار رو کنم؟ یا پیشنهاد دیگه ای دارید
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)