صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 78

موضوع: گذرنامه به منظور سفرهای تفریحی

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض پاسخ : گذرنامه جهت سفرهای تفریحی برای مشمولان

نقل قول نوشته اصلی توسط Molmed نمایش پست ها
    با سلام، من با استفاده از نامه اشتغال به تحصیل دانشگاه (ترم آخر اونم از نوع تابستونیش) می خوام بصورت سوری برای گذرنامه اقدام کنم، نامه رو از دانشگاه به عنوان سفر تفریحی گرفتم، حالا می خوام بدونم که اگر 15 میلیون بذارم و پاسپورت رو بگیرم حتما باید این سفر رو برم یا نه؟ بعد از اتمام مهلت من شنیدم که پاسپورتت رو پس می گیرن و نمی تونی با اون پاسپورت برای ویزای اروپا برای ادامه تحصیل اقدام کنی؟ آیا حقیقت داره یا شایعه است؟ در ضمن ضمانت نامه معتبربانکی هم بجای 15 میلیون قبوله یا نه؟ تو سایت نظام وظیفه که نوشته قبوله ولی فکر میکنم ظاهرا این جوری نیست؟ ایرانه دیگه !!!
    احسنت!دقیقا این سوال منم هست...فک کنم یه جورایی سول همه مشمولین باشه!حالا چه برا کارشناسی یا ارشد یا هر چی!
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PSYc-NSR University of Columbia

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    احسنت!دقیقا این سوال منم هست...فک کنم یه جورایی سول همه مشمولین باشه!حالا چه برا کارشناسی یا ارشد یا هر چی!
    نوشته اصلی توسط
    Molmed
    با سلام، من با استفاده از نامه اشتغال به تحصیل دانشگاه (ترم آخر اونم از نوع تابستونیش) می خوام بصورت سوری برای گذرنامه اقدام کنم، نامه رو از دانشگاه به عنوان سفر تفریحی گرفتم، حالا می خوام بدونم که اگر 15 میلیون بذارم و پاسپورت رو بگیرم حتما باید این سفر رو برم یا نه؟ بعد از اتمام مهلت من شنیدم که پاسپورتت رو پس می گیرن و نمی تونی با اون پاسپورت برای ویزای اروپا برای ادامه تحصیل اقدام کنی؟ آیا حقیقت داره یا شایعه است؟ در ضمن ضمانت نامه معتبربانکی هم بجای 15 میلیون قبوله یا نه؟ تو سایت نظام وظیفه که نوشته قبوله ولی فکر میکنم ظاهرا این جوری نیست؟ ایرانه دیگه !!!
    درود!
    ببینید اجباری به رفتن نیست و کسی از شما نمیخواد حتما برید اونم توریستی! اما بعد از اون تاریخ پاسپورت شما اتوماتیک از طریق سیستم اداره گذرنامه بسته و اجازه خروج نخواهید داشت،قانوناً هر ترم(یا هر سال) 1بار اجازه درخواست داری اما چون درخواست ویزای توریستی دادی بار اول مشکلی نداره میشه دوباره درخواست داد اما بار دوم باید حتما نامه پذیرش و مدرک مرتبط داشته باشید که شامل نامه پذیرش غیر مشروط و تاییده وزارت علوم هستش.درخصوص ضمانت بانکی اونجوری که میدونم بانک قوامین بانک عامل هستش و اکثر دوستان از طریق این بانک و یا سند ملکی برابر استفاده میکنن.بانک های دیگر رو دقیقا اطلاع ندارم.
    از پاسخ به سوالات عمومی در بخش پیغام خصوصی معدوزم

Junior Member

سلام
    ما که معافیت تحصیلی داریم . میتونیم برای سفر های کاری از ایران خارج بشیم و دیگه بر نگردیم ؟
    من درسم تموم شده و فعلا معافیت تحصیلی دارم.

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ahsan-khodami نمایش پست ها
    ...
    قانوناً هر ترم(یا هر سال) 1بار اجازه درخواست داری
    ...
    درود
    بیشتر از یک ساله که این محدودیت برداشته شده.

11- آيا صدور مجوز خروج براي دانشجويان از سوي وظيفه عمومي محدوديت دارد؟
    خير صدور مجوز خروج در هر ترم تحصيلي از نظر وظيفه عمومي هيچ محدوديتي ندارد.
    منبع
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh11 نمایش پست ها
    سلام
    ما که معافیت تحصیلی داریم . میتونیم برای سفر های کاری از ایران خارج بشیم و دیگه بر نگردیم ؟
    من درسم تموم شده و فعلا معافیت تحصیلی دارم.
    سلام
    با داشتن معافیت تحصیلی و سپردن وثیقه میتونید اجازه خروج معتبر بگیرید و خارج شید.
    دیگه اونجا می خواهید چی کار کنید و ... به کسی ربطی نداره!
    فقط وثیقه ضبط میشه و هنگام بازگشت همانند یک مشمول غایب باهاتون رفتار میشه.
    موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    سلام
    با داشتن معافیت تحصیلی و سپردن وثیقه میتونید اجازه خروج معتبر بگیرید و خارج شید.
    دیگه اونجا می خواهید چی کار کنید و ... به کسی ربطی نداره!
    فقط وثیقه ضبط میشه و هنگام بازگشت همانند یک مشمول غایب باهاتون رفتار میشه.
    موفق باشید
    موضوع اینجا اگر ویزا بدن تو پاس میزنن
    موقع خروج گیر نمیدن ؟
    و یک سوال دیگه
    سفارت . پاس موقت که مهلت خروج 20 روزه داره قبول میکنن ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم‌افزار، امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh11 نمایش پست ها
    موضوع اینجا اگر ویزا بدن تو پاس میزنن
    موقع خروج گیر نمیدن ؟
    و یک سوال دیگه
    سفارت . پاس موقت که مهلت خروج 20 روزه داره قبول میکنن ؟
    کسی نگاه نمی‌کنه موقع خروج شما چی هستی و کجا میری. موقع برگشتن هم باز کسی کاری نداره چی هستی و کجا هستی. همه‌ی این اطلاعات در پایگاه نظام وظیفه ثبت میشه و مهر ورود و خروج‌هاتون چه به ایران و چه به مقصد دیگه نگه‌داری میشه و دردسر بعدا میاد سراغتون (البته اگر تخطی کنید).

تا جایی که می‌دونم چیزی به اسم پاسپورت موقت وجود نداره، اینکه از کی تا کی اجازه خروج دارید در پایگاه نظام وظیفه ثبت شده، و پاسپورتتون به صورت مستقل تا پنج سال اعتبار خواهد داشت. (فقط نمی‌گذارن برید بیرون)

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Groningen

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    درود
    بیشتر از یک ساله که این محدودیت برداشته شده.

منبع
    من برای دانشجو ها رو نمیدونم ولی برای فارق هایی که تو فرجه یک ساله هستند ۱ بار بیشتر نمیشه خارج شد. من از اون سربازه توی نظام وظیفه که مسول کارای خروج هست باجه ۸ یا ۹ پرسیدم البته فک کنم گفت اگه بخوای بری ولی مسافرت کنسل شه عیبی نداره

Junior Member

دوستانی که رفتم بیرون و پاس گرفتم .

داخل پاس تاریخ ورود خروج زده اعتبار پاس چقدر هست ؟
    میشه برای سفارت استفاده کرد یا نه ؟ تو مدارک مورد نیاز پاس با اعتباره 6 ماهه میخوان
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Information Systems - UdG

بسم الله الرحمن الرحیم... سلام دوستان من شش ماهی هست فارغ التحصیل شدم و تو فرجه یک ساله نظام وظیفه ام نام خانوادگی ام عوض شده و می خوام گذرنامه ام را زودتر اصلاح کنم تا اگه پذیرش دانشگاه دیر اومد برای اصلاح نام خانوادگی وقتم تلف نشه. پلیس +10 گفت باید دوباره گذرنامه بگیری. حالا می خوام با استفاده از درخواست سفر تفریحی نامه ی موافقت معاونت وظیفه را بگیرم. راهی به ذهنم رسیده لطفا اگه مشکلی داره راهنماییم کنین. می خوام برم از دانشگاه گواهی فراغت از تحصیل رو بگیرم ببرم نظام وظیفه. یه وثیقه 15 میلیونی یک ماهه قرض کنم و درخواست سفر تفریحی به مثلا ترکیه بدهم برای تاریخ سفر یک ماه بعد و مدت سفر 3 روز. بعد برم پلیس+10 درخواست گذرنامه جدید بدهم و وقتی گذرنامه ان شاءالله اومد بدون این که برم سفر صبر کنم؛ تاریخ پایان سفر که رسید برم گذرنامه ام را نشون بدهم که نرفتم بیرون، وثیقه م رو بردارم. اینجوری گذرنامه میاد دستم. آیا مشکلی می بینید؟ پیشاپیش از جواباتون تشکر می کنم. یاعلی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)