صفحه 76 از 86 نخستنخست ... 266667686970717273747576777879808182838485 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 751 تا 760 , از مجموع 855

موضوع: پرسش و پاسخ در زمینه ویزای H-1

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در زمینه ویزای H-1

سلام دوستان
    راستش این سوالی که می پرسم تو صفحات اولیه ی این بحث جواب داده شده بود ولی چون زمان زیادی گذشته ازش، دوباره می پرسم که اگه قوانین عوض شده بدونم
    وقتی برای گرفتن ویزای h1b لاتاری صورت میگیره، آیا شانس کسی که PHD داره با کسی که MASTER داره برابره؟
    الان شرایط من طوری هست که میتونم با مدرک مستر فارغ التحصیل شم و یا اینکه ادامه بدم و PHDرو بگیرم، و این مورد روی تصمیمم تاثیر میذاره

یه موضوع دیگه هم اینه که چطور میشه از طریق کار GREEN CARD گرفت؟ تا جایی که می دونم شرکت ها یا برای ویزای H1Bاقدام میکنن و یا پروسه ی گرین کارت.
    و اینکه در این شرایط هم آیا تفاوتی بین متقاضیان با مدرک مستر و یا دکتری وجود داره یا نه؟ (طبیغتا به جز موضوع رزومه)

متشکرم

Junior Member

دوستان عزیز من یه سوالی از شما داشتم،

من ترم آخر دکتری در آمریکا هستم و پیشنهاد کار استادی از یک دانشگاه در اینجا رو دارم (که طبیعتا cap-exempt هستش). شروع پوزیشن از 1 آگوست هست. دانشگاه قبول کرده که از الان ویزای H1B رو از طریق premium که فقط 15 روز کاری صدورش طول میکشه انجام بده. نکته اینجاست که من تا آخر June امسال دانشجو خواهم بود و هنوز هم OPT اپلای نکردم.

به نظر شما، اگر درخواست ویزای H1B خیلی زود، مثلا ماه مارچ پذیرفته بشه، ویزا دانشجوییم دچار مشکل میشه؟ می دونم که در این صورت، درخواست برای OPT بی معنی میشه ولی آیا مشکلی برای تمام کردن درسم تا آخر ماه June پیش نمیاد؟

ممنون

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط visahope نمایش پست ها
    دوستان عزیز من یه سوالی از شما داشتم،

من ترم آخر دکتری در آمریکا هستم و پیشنهاد کار استادی از یک دانشگاه در اینجا رو دارم (که طبیعتا cap-exempt هستش). شروع پوزیشن از 1 آگوست هست. دانشگاه قبول کرده که از الان ویزای H1B رو از طریق premium که فقط 15 روز کاری صدورش طول میکشه انجام بده. نکته اینجاست که من تا آخر June امسال دانشجو خواهم بود و هنوز هم OPT اپلای نکردم.

به نظر شما، اگر درخواست ویزای H1B خیلی زود، مثلا ماه مارچ پذیرفته بشه، ویزا دانشجوییم دچار مشکل میشه؟ می دونم که در این صورت، درخواست برای OPT بی معنی میشه ولی آیا مشکلی برای تمام کردن درسم تا آخر ماه June پیش نمیاد؟

ممنون
    راهی که به ذهن من میرسه اینه؛

شما 3 ماه زودتر از فارغ التحصیلی درخواست OPT بده، یعنی مثلا اگر جون فارغ التحصیل میشی، توی مارچ درخواست او پی تی بده، وقتی فارغ التحصیل شدی، میتونی از همون 1 آگست با او پی تی شروع به کار کنی، همزمان با شروع کارت، دانشگاه هم برات درخواست ویزای اچ میده و وقتی ویزای اچ اومد، میری روی اچ... دیگه استرس اینکه اگر اچ زود بیاد یا دیر بیاد چی میشه رو هم نداری
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    راهی که به ذهن من میرسه اینه؛

شما 3 ماه زودتر از فارغ التحصیلی درخواست OPT بده، یعنی مثلا اگر جون فارغ التحصیل میشی، توی مارچ درخواست او پی تی بده، وقتی فارغ التحصیل شدی، میتونی از همون 1 آگست با او پی تی شروع به کار کنی، همزمان با شروع کارت، دانشگاه هم برات درخواست ویزای اچ میده و وقتی ویزای اچ اومد، میری روی اچ... دیگه استرس اینکه اگر اچ زود بیاد یا دیر بیاد چی میشه رو هم نداری
    بسیار ممنونم. به نظرتون مشکلی ایجاد میشه اگر به جای ویزای H1، ازشون بخوام همزمان که برای OPT اپلای میکنم، پروسه PERM Labor Certification رو برام شروع کنن (به عنوان قدم اول در پروسه گرین کارت employment-based)؟

اینجوری شاید بشه وقتی کار رو شروع میکنم با OPT، قدم های بعدی (I-140 و I-485) رو استارت بزنن. در این حالت شاید نیاز به H1B نباشه، درسته؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شبكه هاي كامپيوتري - امير كبير

سلام دوستان
    من در حال حاضر در حال تحصيل در مقطع فوق ليسانس كامپيوتر در يكي از دانشگاههاي ايالتي كاليفرنيا هستم ممنون ميشم اگه اطلاع دارين جواب بدين
    كه آيا طبق قوانين جديد مثل قبل ميشه اسپانسر پيدا كرد و از اون طريق ويزاي كار و در نهايت گرين كارت گرفت؟ راهي يا پيشنهادي هست؟
    ممنون

Junior Member shervinariaee آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران تهران

با درود.
    بچه ها من 3 سال پیش اقدام کردم و مصاحبه رفتم ولی به دلایلی ویزا بهم ندادن و مدارکم برای رفع نقص به اداره مهاجرت برگشت. نقص پرونده رو 10 ماه پیش برطرف کردم. اما هنوز سایت اداره مهاجرت اپ دیت نمیشه.
    می خواستم ببینم کسی تجربه مشابه داره؟
    یا اینکه می دونه وضعیت رسیدگی به پرونده ها در اداره مهاجرت به چه شکل و با چه دوره تناوب زمانیه؟
    سپاس.

Junior Member

سلام دوستان،

من ایران هستم و دکتری برقم رو از ایران گرفتم. برای پست داک از امریکا پذیرش گرفتم و استادم گفته که می خواد برام درخواست ویزای H1B بده. تا جایی که من اطلاع دارم در حال حاضر فقط ویزاهای J و F پذیرفته می شه، آیا کسی از ویزای H1B برای پست داک خبر داره؟ آیا کسی بعد از محدودیت های اعمال شده، این ویزا رو گرفته؟ ممنون میشم راهنماییم کنید چون خیلی نگرانم!

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط Small_Sky نمایش پست ها
    سلام دوستان،

من ایران هستم و دکتری برقم رو از ایران گرفتم. برای پست داک از امریکا پذیرش گرفتم و استادم گفته که می خواد برام درخواست ویزای H1B بده. تا جایی که من اطلاع دارم در حال حاضر فقط ویزاهای J و F پذیرفته می شه، آیا کسی از ویزای H1B برای پست داک خبر داره؟ آیا کسی بعد از محدودیت های اعمال شده، این ویزا رو گرفته؟ ممنون میشم راهنماییم کنید چون خیلی نگرانم!

با تشکر
    الان فقط به ایرانی ها ویزای F و J میدن - بنظرم میتونی با J بیای امریکا و وقتی اینجا هستی تغییر استاتوس بدی به H
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!

Junior Member

سلام.
    یک. با توجه به ممنوعیت ترامپ فردی که اینجا تحصیلش تموم میشه(ویزای اف وان) آیا الان میتونه برای h1b اقدام کنه؟(از داخل خاک آمریکا)
    دو. به همسرش ویزا میدن؟ ( در داخل آمریکا)
    سه. برای استاد دانشگاه شدن باید یکی از دو ویزای h1b یا niw رو گرفت. درسته؟

مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyarrs نمایش پست ها
    سلام.
    یک. با توجه به ممنوعیت ترامپ فردی که اینجا تحصیلش تموم میشه(ویزای اف وان) آیا الان میتونه برای h1b اقدام کنه؟(از داخل خاک آمریکا)
    دو. به همسرش ویزا میدن؟ ( در داخل آمریکا)
    سه. برای استاد دانشگاه شدن باید یکی از دو ویزای h1b یا niw رو گرفت. درسته؟

مرسی

یک، بله
    دو، منظورتون تغییر استاتوس هستش؟ بله
    سه، لزوما خیر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)