صفحه 3 از 86 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 855

موضوع: پرسش و پاسخ در زمینه ویزای H-1

Junior Member

پیش فرض پاسخ : h1

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamf
    1- اگه از اول با ویزای H1 بریم، چه جوری می شه؟
    2- برای کار در دانشگاه، چه ویزایی بهمون تعلق می گیره؟
    3- در صورتی که سال بعدش بخوایم PhD بخونیم، می شه برای گرین کارت اقدام کنیم؟
    4- وقتی گرین کارت داشته باشیم دیگه نیازی به کلیرانس نیست و می تونیم راحت رفت و آمد کنیم؟
    5- اگه بعد از گرفتن گرین کارت بخوایم برگردیم و ایران زندگی کنیم، مشکلیه؟ در این صورت هر وقت بخوایم می تونیم بریم US و برگردیم؟

پیشاپیش خیلی ممنون
    If you enter to US with H1 visa after that decided for studying in University you have to change your visa from H1 to F1, for working in university you can use H1 or J1 visa, it depends on your case and university's situation, actually with F1 visa it is so hard for applying green card I have not seen yet now! and if you get your green card, you have to enter to US from 6 moths but you do not have problem for going out or entering to US while you have green card!

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, University of Calgary

اینم یه مرجع خوب در مورد جزئیات ویزای H1B
    http://www.h1base.com/index.php?opti...id=86&Itemid=4
    لطفاً در صورتیکه از طریق پیغام خصوصی یا ایمیل با من (یا سایر دوستان خارج از کشور) تماس می گیرید سوال و جواب را بر روی فروم هم قرار دهید تا هم برای سایر اعضای فروم قابل استفاده باشد و هم وقت ما صرف پاسخ دادن به سوالات تکراری نشود.

Junior Member

If I apply for a job after M.S. do you know how long it will take for me to get my green card or to get allowance to come to Iran freely?( travel permit)

Hi all

The Correct name name of that document is :"Advance Parole" (Or "Travel Document")z

A realistic number to get that is 12-18 months after you start working

(6months for the company to start application (it is negotiable ,6-12 months is a realistic number)+~3months for"labor Certificate"+2-6 months to get advance parole itself...
    Read, Think, then Talk....z

Junior Member

پیش فرض مدرک لیسانس یا ریز نمره رسمی؟

سلام به همه.
    من یک Job Offer در US دارم که از اونجا دارن کارمو برای ویزای H1-B پیگیری می کنن.
    اخیرا ازم خواستن که مدرکم رو ترجمه کنم و براشون بفرستم.
    میدونین که حد اقل مدرکی که برای این ویزا لازمه bachelor 4 years هست.
    مدرک من هم مهندسی برق هست اما چون کارت پایان خدمت ندارم خوب اصل لیسانس رو بهم
    نمیدن و تنها چیزی که میشه گرفت همون ریز نمره و ترجمه رسمیشه که دارای مهر
    دادگستری و وزارت علوم و فکر میکنم وزارت امور خارجه هست.
    همون چیزی که برای ادامه تحصیل در هر دانشگاه خارجی میخوان.
    میخواستم بدونم میتونم از همین استفاده کنم و آیا بجای مدرک لیسانس ازم قبولش میکنن؟
    لطفا راهنماییم کنین
    خیلی ممنون.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : مدرک لیسانس یا ریز نمره رسمی؟

دانشگاه ها مدرک لیسانس و/یا فوق رو می خوان البته اکثرش تا ترم 2 وقت گذاشتن ولی این طور نیست که مدرک رو نخوان
    بلکه برای apply اکثرشون می گن همون کارنامه رسمی کافیه ولی وجودش برای ثبت نام در ترم های بعدی اجباریه.

من فکر کنم برای شما که می خواهید توی آمریکا کار کنید داشتن مدرک اجباریه.
    در ضمن شما چطوری می خواهید اجازه خروج از کشور رو بگیرید در صورتی که سربازی نرفتین؟
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدرک لیسانس یا ریز نمره رسمی؟

خیلی ممنونم.
    با توجه به تحقیقاتی که کردم فهمیدم که به دانشجوهایی که شبانه خوندن موظفند که اصل مدرک لیسانس رو بدن ، هرچند نمیدونم چقد اینکار آسون باشه؟!
    اگه کسی تجربه ای داره در این مورد لطفا کمک کنه!

در مورد سوالتون، باید بگم من قصد خروج از کشور برای ادامه تحصیل در دوره Master دارم.

Junior Member

پیش فرض پرسش و پاسخ در زمینه روادید H

اولین قدم برای دریافت روادید H-1B چیست؟
    اولین قدم پیدا کردن شرکت یا دانشگاهی است که به شما پیشنهاد کار بدهد و حاضر باشد از شما برای دریافت ویزای H-1B پشتیبانی کند. معمولا این قدم مشکل‌ترین بخش دریافت H-1B است. علاوه بر هزینه چند هزار دلاری که معمولا برای شرکت‌های کوچک رقم زیادی به حساب می‌آید، خیلی از شرکت‌ها حاضر نیستند دردسر آن را قبول کنند. معمولا در رشته‌هایی که آمریکا در آن خودکفا نیست، از جمله مهندسی، شرکت‌های بیشتری حاضر به استخدام نیروی کار غیرآمریکایی هستند.
    قبلا در گروه یاهو با نام Subomani عضو بودم.

Junior Member

آیا بین پیشنهاد کار از یک دانشگاه یا یک شرکت تفاوتی هست؟
    بله و این تفاوت خیلی سرنوشت‌ساز است. برای روادید H هر ساله سهمیه‌ای از سوی کنگره آمریکا تصویب می‌شود. تقاضاهای ارسال شده از سوی دانشگاه‌ها یا شرکت‌های غیرانتفاعی وابسته به مؤسسات آموزشی یا دولتی از این سهمیه مستثنی هستند که شانس دریافت روادید را بسیار افزایش می‌دهد. توجه داشته باشید که غیرانتفاعی بودن شرکت کافی نیست و حتما باید شرکت غیرانتفاعی وابسته به یک مؤسسه آموزش عالی یا دولت باشد.

Junior Member

سهمیه سالانه روادید H-1B چقدر است؟
    برای سال مالی که از اکتبر ۲۰۰۸ آغاز می‌شود و تقاضاهای آن در آوریل ۲۰۰۸ ارسال شده‌اند این سهمیه ۶۵۰۰۰ روادید برای تقاضا کنندگان عادی و ۲۰۰۰۰ روادید برای تقاضا کنندگان دارای مدارک تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا) از دانشگاه‌های آمریکا است. توجه داشته باشید که اگر مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا از دانشگاهی به غیر از آمریکا باشد، تقاضا کننده در سهمیه تقاضا کنندگان عادی قرار خواهد گرفت.

برای سال مالی که از اکتبر ۲۰۰۷ آغاز شد و تقاضاهای آن در آوریل ۲۰۰۷ ارسال شده بود نیز سهمیه سالانه مشابه سال ۲۰۰۸ بود.

شرکت‌های بزرگ از جمله مایکروسافت و اوراکل جزو حامیان اصلی طرح افزایش سهمیه روادید هستند که در این زمینه رایزنی‌های مداومی با اعضای کنگره دارند. بنابراین امکان تغییر در تعداد این سهمیه‌ها وجود دارد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)