صفحه 4 از 86 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 855

موضوع: پرسش و پاسخ در زمینه ویزای H-1

Junior Member

پیش فرض پرسش و پاسخ در زمینه روادید H

تعداد تقاضای ارسال شده در سال جاری چقدر بوده و آیا سهمیه کافی برای همه وجود دارد؟
    برای سال جاری در سهمیه عادی حدود ۱۳۵۰۰۰ و برای سهمیه تحصیلات تکمیلی حدود ۳۱۰۰۰ تقاضا فرستاده شده بود. بنابراین برای هر دو سهمیه قرعه‌کشی انجام گرفت. متقاضیان مشمول سهمیه تحصیلات تکمیلی یک بار در قرعه‌کشی ۲۰۰۰۰ سهمیه تحصیلات تکمیلی شرکت داده شدند و آن تعدادی که موفق به دریافت روادید نشدند، یک بار دیگر در سهمیه عادی نیز شرکت داده شدند. بنابراین کسانی که دارای مدرک تحصیلات تکمیلی از دانشگاه‌های آمریکا هستند شانس بسیار بیشتری برای دریافت روادید دارند.

برای سال گذشته تعداد تقاضای ارسال شده در سهمیه عادی حدود ۱۲۵۰۰۰ تقاضا در دو روز اول بود که از طریق قرعه‌کشی تقسیم شد. تکمیل شدن سهمیه تحصیلات تکمیلی یک ماه بطول انجامید و بنابراین به تمام تقاضای دریافت شده در این سهمیه روادید تعلق گرفت.
    قبلا در گروه یاهو با نام Subomani عضو بودم.

Junior Member

زمان ارسال تقاضا برای روادید H-1B چه تاریخی است؟
    دوره دریافت تقاضا برای روادید H-1B روز اول آوریل هر سال آغاز می‌شود. در صورتی که روادید شما تأیید و صادر شود می‌توانید از اول اکتبر همان سال مشغول به کار بشوید.

در گذشته که تعداد سهمیه سالانه بیشتر از تعداد تقاضاها بود، تا زمانی که سهمیه به سقف آن نرسیده بود تقاضاهای جدید دریافت شده و مورد رسیدگی قرار می‌گرفت. سال ۲۰۰۷ اولین سالی بود که در همان دو روز اول ۱۲۵۰۰۰ تقاضا برای ۶۵۰۰۰ سهمیه عادی دریافت شد. در این سال برای اولین بار بین این ۱۳۵۰۰۰ تقاضا قرعه‌کشی انجام گرفت. اما یک ماه طول کشید که سهمیه تحصیلات تکمیلی به سقف خود برسد.

برای سال ۲۰۰۸ دولت آمریکا اعلام کرد که به مدت ۵ روز کاری از اول آوریل تقاضاها را دریافت می‌نماید و در صورت رسیدن به سقف سهمیه بین تقاضاهای دریافت شده قرعه‌کشی برگزار می‌کند. هر دو سهمیه عادی و تحصیلات تکمیلی در همان ۵ روز به سقف خود رسیدند و برای هر دو سهمیه قرعه‌کشی برگزار شد.

Junior Member

مدت اعتبار ویزای H-1B چقدر است؟
    مدت اولین ویزای H-1B صادر شده ۳ سال است. پس از پایان ۳ سال اول، شرکت متبوع می‌تواند برای تمدید ۳ سال دوم تقاضا بدهد. بعد از سپری شدن ۶ سال روادید H-1B منقضی خواهد شد. در صورتی که در این مدت ۶ ساله کارفرما برای گرین کارت تقاضا داده باشد، روادید H-1B قابل تمدید شدن سال به سال تا زمان صدور گرین کارت خواهد بود.

Junior Member

آیا روادید H-1B چند بار ورود است؟
    روادید H-1B بطور معمول چند بار ورود است. همان طور که روادید F-1 هم بطور معمول چند بار ورود است. با این حال برای شهروندان چند کشور خاص این روادید بصورت یک بار ورود صادر می‌شود و متأسفانه ایران هم یکی از این کشورهاست. بنابراین هر بار که از آمریکا خارج می‌شوید برای بازگشت باید به یکی از سفارت‌خانه‌های آمریکا برای دریافت مجدد روادید مراجعه کنید.

با این حال دریافت مجدد روادید H-1B خیلی دشوار نیست. اولین مزیت این است که برای دریافت مجدد نگرانی از بابت سهمیه سالانه نخواهید داشت، چرا که روادید قبلی شما برای شما محفوظ است. دومین مزیت این است که برای دریافت روادید H-1B لزومی ندارد که مأمور سفارت آمریکا را قانع کنید که حتما به کشورتان باز خواهید گشت. این موضوع دریافت مجدد روادید H-1B را در مقایسه با روادید دانشجویی بسیار بسیار آسان‌تر می‌کند. چرا که درصد عمده رد تقاضاهای روادید دانشجویی به دلیل نبود مناسبات محکم با کشور اصلی فرد از دید مأمور سفارت است.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : h1

سلام دوستان

خواهش می کنم از دوستان اگر اطلاعاتی در مورد interview ویزای H1 دارند منو راهنمایی کنند. من برادرم برای این ویزا اقدام کرده ولی هرچه در فروم گشتم راجع به سوالاتی که در interview پرسیده میشه نتونستم اطلاعاتی پیدا کنم. ممنمون میشم کمک کنین.

آزاده

naha
    Guest

پیش فرض H1-B visa - for posdoctoral researchers and faculty members

Salaam be hame,

If you have any information or experience about obtaining H1-B visa as a posdoctoral researcher/faculty member from US embassies, please share here with others.

Thanks
    Naha

Junior Member

پیش فرض اطلاعات درباره اخذ ویزای H1

من از یک شرکت آمریکایی در PEN یک Job Offer دریافت کردم و تا یک ماه دیگه H1 ام به دست ام می رسه، یه سری سوال داشتم:

1- آیا کسی در چنین شرایطی ویزا گرفته که بتونم از تمِ اصلی سوالاتِ سفارت، آگاه شم؟
    2- کسی در موردِ درصد توفقِ گرفتنِ ویزایِ کار چیزی می دونه؟
    3- آیا سفارتِ خاصی هست که بهتر باشه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مطالعات خاورمیانه- دانشگاه کلمبیا- نیویورک

پیش فرض پاسخ : اطلاعات درباره اخذ ویزای H1

http://www.applyabroad.org/forum/ind....html#msg35162

اینجا یه سری اطلاعات درباره H1 هست ولی ظاهرا از خود آمریکا.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : h1

سلام دوستان
    من هم مشكل azadeh٢٢٢٢ را دارم . لطفا اگر كسي در اين زمينه اطلاعاتي داره ممنون مي شم بهم بگه

پیش فرض پاسخ : اطلاعات درباره اخذ ویزای H1

من میدونم که یکی از دوستام به طور مشابهی ویزا H1 گرفت و از ایران اومد. معمولا برای ویزای H1 کسی رو رد نمیکنن. یه فرق مهم H1 با بقیه ویزاها اینکه که لازم نیست ثابت کنید که حتما به کشورتون برمیگردید!
    با اونجا که من شنیدم حتی اگه به شما ویزا ندن اون شرکت آمریکایی میتونه از دست دولت شکایت کنه. پس خیالتون راحت!
    لطفا قوانین فروم رو بخونید و با رعایت اونها در بهبود کیفیت فروم سهیم باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)