صفحه 6 از 86 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 855

موضوع: پرسش و پاسخ در زمینه ویزای H-1

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا جدیداً گرفتن H1 سخت تر شده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    نقل قول نوشته اصلی توسط Iran-dokht

سلام،
    من شنیدم جدیداً بچه هایی که بعد از اتمام PhD برای کار apply می کنن، خیلی سخت بهشون کار میدن و به بعضی گفته میشه H1 به شما نمی دن و ما نمی تونیم روی شما حساب کنیم... این جوری که خیلی بده... بهتره بریم کانادا و پاسپورت بی دردسر بگیریم تا بریم آمریکا و بعد 7 سال با یه مدرک برگردیم. لطفاً اگر اطلاع و نظری دارید بگید. من نگرانم.
    سلام
    فکر نمی‌کنم شرایط گرفتن کار تغییر زیادی کرده باشه. البته یک مقدار سختگیری در مورد export license بیشتر شده، اما پیدا کردن کار به طور کلی تفاوت خیلی عمده‌ای نکرده. چیزی که عوض شده، گرفتن ویزا H-1B هست. جدیدا سیستم به صورت قرعه‌کشی در اومده و اگر اسم شما در قرعه‌کشی درنیاد ممکنه مجبور به ترک آمریکا بشی. البته احتمال برنده شدن در قرعه‌کشی کم نیست و اگر از آمریکا مدرک فوق لیسانس یا بالاتر گرفته باشید، به احتمال حدود ۸۰٪ می‌تونید H1 بگیرید. ضمن این که اگر بتونید OPT رو تمدید کنید می‌تونید بیشتر از یک بار برای H-1 اقدام کنید. اما به هر حال یک ریسکی وجود داره که با همه‌ی این احوال نشه H-1 گرفت و در اون صورت مجبور به ترک آمریکا خواهید بود.
    خیلی ممنون. اگه کسی از این OPT خبر داره، یه اطلاعاتی به بقیه بده.
    http://www.uscis.gov/portal/site/usc...0045f3d6a1RCRD

ممنون می شم.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Eliot
    ميبخشيد. سوالي داشتم. در صورتيكه جايي براي ما در خواست export license بده كه ديگه مجبور نيستيم در پروسه قرعه كشي شركت كنيم؟
    اين سوال من هم هست. ميشه يكي از دوستان كه مي دونه جواب بده؟ تا حالا راجع به قرعه كشي نشنيده بودم.

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در زمینه روادید H

برای Iran-dokht
    نمی‌دونم منظورتون چه جور اطلاعاتیه، اما اگر می‌خواهید بدونید که OPT چیه، باید بگم که شما اگر مدرک فوق لیسانس یا بالاتر از دانشگاه‌های آمریکا بگیرید، بعد از فارق‌التحصیلی بدون رفتن روی ویزا H-1 می‌تونید تا حداکثر یک سال در آمریکا بمونید و کار کنید. این مدت یکسال همون OPT هستش و باید قبل از فارق‌التحصیلی برای گرفتن OPT درخواست بدهید.

برای Eliot
    export license ارتباطی به قرعه کشی نداره و شما به هر صورت باید ویزای H-1 بگیرید و در حال حاضر ویزا H-1 به صورت قرعه‌کشی صادر می‌شه.

برای Mahin
    آمریکا هر سال تعداد مشخصی ویزا H-1 صادر می‌کنه. فکر می‌کنم برای کسانی که مدرک فوق لیسانس یا بالاتر از یکی از دانشگاه‌های آمریکا گرفته باشند، ۲۰۰۰۰ تا ویزای H-1 به صورت سالیانه صادر می‌شه (در مورد عددش کاملا مطمئن نیستم). اما از اونجا که تعداد متقضیان H-1 بیشتر از این تعداده، قرعه‌کشی بین متقضیان انجام می‌شه و کسانی که اسمشون دربیاد ویزا می‌گیرند.

مرسي از پاسختون. پس در اين صورت حتي اگر شركت يا موسسه اي بخواد براي شما ويزاي H-1 بگيره نميتونه بر اين مرحله لاتري اثرگذار باشه؟ خوب اينطوري شما حتي انيشتين هم باشيد بايد ببينيد چه قدر شانس داريد. خيلي بده كه
    Do not mistake coincidence for fate

Senior Member

ممنون. ببخشيد شايد سوالم تكراري باشه ولي چه چيزي تعيين كننده مدت ويزاي H1 هست؟ معمولا براي چه مدتي صادر ميشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahin
    ممنون. ببخشيد شايد سوالم تكراري باشه ولي چه چيزي تعيين كننده مدت ويزاي H1 هست؟ معمولا براي چه مدتي صادر ميشه؟
    ویزای H1 برای مدت سه سال اعتبار داره و میتونه یک بار هم تمدید بشه. بنابراین در کل شش سال.
    لطفا قوانین فروم رو بخونید و با رعایت اونها در بهبود کیفیت فروم سهیم باشید.

پیش فرض پاسخ : دوبی یا آنکارا

ویزای H1 رو باید شرکت مربوطه از دولت بگیره و معمولا سفارت تاثیری نداره. حتی اگر سفارت ویزای شما رو رد کنه، شرکت استخدام کننده میتونه شکایت کنه و پیگیر بشه که به شما مهر ویزا رو بدن.
    لطفا قوانین فروم رو بخونید و با رعایت اونها در بهبود کیفیت فروم سهیم باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahin
    ویزای H1 برای مدت سه سال اعتبار داره و میتونه یک بار هم تمدید بشه. بنابراین در کل شش سال.
    اگر پیش از پایان سال پنجم کارفرما برای شما تقاضای گرین کارت داده باشد، می‌توانید روادید H را سال به سال تا زمان دریافت گرین کارت تمدید کنید.
    قبلا در گروه یاهو با نام Subomani عضو بودم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Iran-dokht

سلام،
    من شنیدم جدیداً بچه هایی که بعد از اتمام PhD برای کار apply می کنن، خیلی سخت بهشون کار میدن و به بعضی گفته میشه H1 به شما نمی دن و ما نمی تونیم روی شما حساب کنیم... این جوری که خیلی بده... بهتره بریم کانادا و پاسپورت بی دردسر بگیریم تا بریم آمریکا و بعد 7 سال با یه مدرک برگردیم. لطفاً اگر اطلاع و نظری دارید بگید. من نگرانم.
    توجه داشته باشید که صدور روادید H برای کار در محیط دانشگاهی یا مراکز تحقیقاتی وابسته به دولت یا مراکز آموزش عالی، یا شرکت‌های غیرانتفاعی وابسته به مراکز آموزش عالی مشمول سهمیه نیست.

اما در شرکت‌های صنعتی و تجاری با توجه به این که کارفرما مطمئن نیست که نیروی کار موردنیازش موفق به دریافت روادید H خواهد شد کمی تمایل خود را نسبت به استخدام نیروی کار غیرآمریکایی از دست داده‌اند. البته در بیشتر رشته‌ها از جمله رشته‌های مهندسی کارفرماهای آمریکایی چاره‌ای جز استخدام نیروی کار غیرآمریکایی ندارند.

خلاصه این که اگر قصد داشتید که بعد از پایان تحصیلات در دانشگاه مشغول به تدریس بشوید، شرایط با گذشته فرقی نکرده است.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Eliot
    ميبخشيد. سوالي داشتم. در صورتيكه جايي براي ما در خواست export license بده كه ديگه مجبور نيستيم در پروسه قرعه كشي شركت كنيم؟
    ارتباطی ندارد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)