صفحه 64 از 86 نخستنخست ... 14545556575859606162636465666768697071727374 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 631 تا 640 , از مجموع 855

موضوع: پرسش و پاسخ در زمینه ویزای H-1

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, US

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در زمینه ویزای H-1

نقل قول نوشته اصلی توسط moji_660000 نمایش پست ها
    سلام. لطفا من رو راهنمایی کنین.
    من مهندس هواپیما هستم . گواهینامه فنی هواپیما رو دارم و رتبه 12 کنکور سراسری روزانه هستم. برای گذروندن یک certificate تخصصی هواپیما از دانشگاه لوس انجلس موافقت اصولی و اولیه رو برای اپلای و کلا پذیرش در fall 2016 گرفتم. خدمتم رفتم و مشکلی ندارم برای ویزای F-1 . از طرفی از بزرگترین شرکت تعمیر و نگهداری هواپیما در غرب امریکا دعوت به کار شدم و قراره همین هفته دعوت نامه برام بفرستن یا حداقل مراحلش رو شروع کنن و گرین کارتم قولش رو بهم دادن.

من با کدوم روش (ایشالا) وارد امریکا بشم خوبه؟ با دانشگاه مکاتبه کردم میگه با h1 میتونی اپلای کنی اما برای اینکه بتونی درس بخونی باید تبدیل به F1 کنیش. اونجوری کارم به مشکل میخوره. با H1 یعنی نمیشه درس خوند؟ من به نظزتون چه کنم؟ واقعا تصمیم گیری برام مشکله. حتی اگر با h1 وارد امریکا بشم اون موقع دیگه fall رو از دست میدم. همزمان با 2 تا ویزا که نمیشه برم!

ممنون میشم کمک کنین. انگاری زیادی خوش شانسم نه؟ دو تا ویزا همزمان جلو راهمه و نمیدونم باید چی کار کنم
    خیلی شرایط خوبی دارید. بهترین راه این هست که با ویزای F1 وارد امریکا بشید و درستون رو شروع کنید. اگر تصمیم به ادامه درس دارید نباید برای ویزای H1 اپلای کنید، بلکه شرکت شما باید مستقیما برای Green Card اپلای بکنه و احتمالا بعد از حدود یک سال و نیم کار شما درست بشه. اون موقع امکان تحصیل و کار همزمان رو پیدا می کنید.
    اگر برای H1 اقدام بکنید، اون موقع اگر قبول بشید باید بین درس و کار یکی رو انتخاب کنید و بر اون اساس از ویزای F1 یا H1 انصراف بدبد.
    .Please upvote my post if you found it helpful or informative

Junior Member

سلام. لطفا من رو راهنمایی کنین.
    من مهندس هواپیما هستم . گواهینامه فنی هواپیما رو دارم و رتبه 12 کنکور سراسری روزانه هستم. برای گذروندن یک certificate تخصصی هواپیما از دانشگاه لوس انجلس موافقت اصولی و اولیه رو برای اپلای و کلا پذیرش در fall 2016 گرفتم. خدمتم رفتم و مشکلی ندارم برای ویزای F-1 . از طرفی از بزرگترین شرکت تعمیر و نگهداری هواپیما در غرب امریکا دعوت به کار شدم و قراره همین هفته دعوت نامه برام بفرستن یا حداقل مراحلش رو شروع کنن و گرین کارتم قولش رو بهم دادن.

من با کدوم روش (ایشالا) وارد امریکا بشم خوبه؟ با دانشگاه مکاتبه کردم میگه با h1 میتونی اپلای کنی اما برای اینکه بتونی درس بخونی باید تبدیل به F1 کنیش. اونجوری کارم به مشکل میخوره. با H1 یعنی نمیشه درس خوند؟ من به نظزتون چه کنم؟ واقعا تصمیم گیری برام مشکله. حتی اگر با h1 وارد امریکا بشم اون موقع دیگه fall رو از دست میدم. همزمان با 2 تا ویزا که نمیشه برم!

ممنون میشم کمک کنین. انگاری زیادی خوش شانسم نه؟ دو تا ویزا همزمان جلو راهمه و نمیدونم باید چی کار کنم

I cant understand why some people give the wrong answer about something that they don't know. Please don't share your idea if you are not confident about your answer. Regarding your question, you can have H1b visa and study simultaneously without any problems, this is one of the advantages of H1b visa compare to other visa. I think you are much more safer if you apply for H1b visa and come to US, but with F1 visa you are in border and they can accept or reject you without any reasons.

Good Luck!!!

[QUOTE=Marsha;2195898]I cant understand why some people give the wrong answer about something that they don't know. Please don't share your idea if you are not confident about your answer. Regarding your question, you can have H1b visa and study simultaneously without any problems, this is one of the advantages of H1b visa compare to other visa. I think you are much more safer if you apply for H1b visa and come to US, but with F1 visa you are in border and they can accept or reject you without any reasons.

ممنون. اما با دانشگاه مکاتبه کردم میگه ویزات رو باید به F-1 تبدیل کنی. چطور پس میگید که میتونم همزمان درس بخونم و کار کنم...

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

ممنون. اما با دانشگاه مکاتبه کردم میگه ویزات رو باید به F-1 تبدیل کنی. چطور پس میگید که میتونم همزمان درس بخونم و کار کنم...
    شما با ویزای H1 میتونید به صورت "پاره وقت" درس بخونید چون برای حفظ status ویزای H تون باید به صورت "تمام وقت" کار کنید. بنابراین

you can take full-time classes as long as it does not interfere with your full-time work

لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    شما با ویزای H1 میتونید به صورت "پاره وقت" درس بخونید چون برای حفظ status ویزای H تون باید به صورت "تمام وقت" کار کنید. بنابراین

you can take full-time classes as long as it does not interfere with your full-time work

ی سوالی داشتم. من میتونم برای f1 اقدام کنم و وقت سفارت رو طوری بگیرم که از 1 april که موقع ویزای h1 هست رد کنه که اگر ویزای h1 رو قرعه کشیش رو قبول شدم دیگه f1 رو نرم و برای h1 وقت سفارت بگیرم؟ (چون همونطور که میدونید h1 اگر از حد مجاز متقاضیش بیشتر بشه قرعه کشی میکنن)
    میخوام اینکار رو بکنم که اگر قرعه کشی شد و قبول نشدم حداقل ویزای f1 رو از دست ندم. اگر ویزای h1 رو قبول شدم و مصاحبه f1 رو نرم مشکلی پیش نمیاد؟

ببخشید اگه سوالم پیچیده شد...

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

ی سوالی داشتم. من میتونم برای f1 اقدام کنم و وقت سفارت رو طوری بگیرم که از 1 april که موقع ویزای h1 هست رد کنه که اگر ویزای h1 رو قرعه کشیش رو قبول شدم دیگه f1 رو نرم و برای h1 وقت سفارت بگیرم؟ (چون همونطور که میدونید h1 اگر از حد مجاز متقاضیش بیشتر بشه قرعه کشی میکنن)
    میخوام اینکار رو بکنم که اگر قرعه کشی شد و قبول نشدم حداقل ویزای f1 رو از دست ندم. اگر ویزای h1 رو قبول شدم و مصاحبه f1 رو نرم مشکلی پیش نمیاد؟

ببخشید اگه سوالم پیچیده شد...
    اول اپریل "ثبت نام" برای ویزای H هستش و شما با فرض برنده شدن در لاتاری مربوط به ویزای H، تا اول اکتبر نمیتونید به صورت قانونی با اون ویزا (status) در امریکا باشید، یعنی برای اینکه بتونید با ویزای H کار کنید، باید تا اول اکتبر صبر کنید - یعنی پروسه بین 3 تا 6 ماه زمان میبره، مگر اینکه بخواهید premium بگیرید که با هزینه بیشتر (1200 دلار)، خیلی زودتر نتیجه رو بهتون اعلام خواهند کرد (15 روزه)

ضمن اینکه وقتی شما برای یک ویزا درخواست میدید، نمیتونید برای ویزای sub class دیگه ای هم درخواست بدید! یعنی نمیشه هم برای ویزای F برید سفارت و بعد شرکت برای شما petition ویزای H پر کنه!

https://travel.state.gov/content/vis...temporary.html
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    اول اپریل "ثبت نام" برای ویزای H هستش و شما با فرض برنده شدن در لاتاری مربوط به ویزای H، تا اول اکتبر نمیتونید به صورت قانونی با اون ویزا (status) در امریکا باشید، یعنی برای اینکه بتونید با ویزای H کار کنید، باید تا اول اکتبر صبر کنید - یعنی پروسه بین 3 تا 6 ماه زمان میبره، مگر اینکه بخواهید premium بگیرید که با هزینه بیشتر (1200 دلار)، خیلی زودتر نتیجه رو بهتون اعلام خواهند کرد (15 روزه)ضمن اینکه وقتی شما برای یک ویزا درخواست میدید، نمیتونید برای ویزای sub class دیگه ای هم درخواست بدید! یعنی نمیشه هم برای ویزای F برید سفارت و بعد شرکت برای شما petition ویزای H پر کنه!https://travel.state.gov/content/vis...temporary.html
    متوجه هستم. اما من صرفا ی وقت مصاحبه قراره بگیرم و قرار نیست تا قبل از معلوم شدن تکلیف h1 برم سفارت برای مصاحبه f1 . یعنی این هم اشکال داره؟ قبل از رفتن به مصاحبه f1 نمیتونه شرکت برای h1 من اقدام کنه؟ صرفا به دلیل اینکه من وقت سفارت برای f1 بگیرم اقدام برای h1 تا قبل از انجام مصاحبه f1 من غیر عملی میشه؟؟؟؟

من دکترا گرفتم تو امریکا و الان تو یه دانشگاه adjunct faculty هستم و از کار من هم خیلی راضی هستن . با این حال بعد از مدت ها کش دادن قضیه و جوابهای دو پهلو، رییس دپارتمان آب پاکی رو ریخت رو دستم که دانشگاه مایل نیست واسه ویزای h1 برام اقدام کنه!!!

از طرفی یه موسسه تدریس دروس دبیرستانی ، sat, act (یه چیزی تو مایه های کلاس کنکور خودمون) هست که من براشون تدریس میکنم و اخیرا کارشون رو گسترش دادم به تدریس درس های مهندسی و نرم افزار های مهندسی . اینا حاضرند برای ویزای h1 واسه من اقدام کنن.

حالا سوال من اینه: آیا این کلا کیس خوبی هست و به نتیجه میرسه یا بیخیالش بشم؟
    برای h1 امسال دیر نشده؟ زمان بندی کارها باید به چه شکلی باشه تا بتونم به h1 امسال برسم؟

ممنون از همه دوستان

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط SBR نمایش پست ها
    من دکترا گرفتم تو امریکا و الان تو یه دانشگاه adjunct faculty هستم و از کار من هم خیلی راضی هستن . با این حال بعد از مدت ها کش دادن قضیه و جوابهای دو پهلو، رییس دپارتمان آب پاکی رو ریخت رو دستم که دانشگاه مایل نیست واسه ویزای h1 برام اقدام کنه!!!

از طرفی یه موسسه تدریس دروس دبیرستانی ، sat, act (یه چیزی تو مایه های کلاس کنکور خودمون) هست که من براشون تدریس میکنم و اخیرا کارشون رو گسترش دادم به تدریس درس های مهندسی و نرم افزار های مهندسی . اینا حاضرند برای ویزای h1 واسه من اقدام کنن.

حالا سوال من اینه: آیا این کلا کیس خوبی هست و به نتیجه میرسه یا بیخیالش بشم؟
    برای h1 امسال دیر نشده؟ زمان بندی کارها باید به چه شکلی باشه تا بتونم به h1 امسال برسم؟

ممنون از همه دوستان
    اگه موسسه شامل Cap Exempt باشه (مثل دانشگاه) که موردی نیست. برای امسال باید اول LC رو براتون بگیرن بعد از ۱ آوریل ارسال کنن. باید نگاه کنین LC چقد زمان میبره.

من میدونم که کمپانی ما بر حسب سنت معمولا اوایل فوریه کار LC ها رو شروع میکنه.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

چجوری میشه فهمید که این موسسه Cap Exempt هست یا نه

به فرض اینکه Cap Exempt نباشن (که احتمالا نیستن) الان هنوز وقت هست برای گرفتن LC ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)