صفحه 82 از 86 نخستنخست ... 32727374757677787980818283848586 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 811 تا 820 , از مجموع 855

موضوع: پرسش و پاسخ در زمینه ویزای H-1

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران دانشگاه آزاد قزوین

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در زمینه ویزای H-1

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_k88 نمایش پست ها
    سلام دوستان

سوال من در باره H1B هست در حالی که من هنوز روی ویزای دانشجویی هستم.

من در حال حاضر دانشجوی دکتری ام و مطمن نیستم که بتونم تا آخر سال درسم رو تموم کنم. در همین حال وکیل شرکت برای ویزای H1B اپلی کرد و الان اسمم در اومده. من فوقم رو از ایران گرفتم. خودم ترجیح می دم که کار رو شروع کنم و همزمان درسم رو هم تموم کنم.

سوال : آیا من می تونم به ویزای H1B برم و همزمان درسم رو تموم کنم؟

لطفا اگر مورد دیگه ای هست که فکر می کنید من باید بهش توجه کنم بفرمایید.
    تبریک میگم بهتون. جواب لاتری شما با پست اومد؟ اطلاعی دارین که چقدر طول میکشه جواب قبول شده ها بیاد؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_k88 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط g_best نمایش پست ها
    تبریک میگم بهتون. جواب لاتری شما با پست اومد؟ اطلاعی دارین که چقدر طول میکشه جواب قبول شده ها بیاد؟
    ممنون. دو تا سه هفته طول می کشه.

یه سری اطلاعات هم تو این وبسایت هست:

https://www.lanepowell.com/Our-Insig...eceipt-Notices

پروسه Adjudication هم مثل اینکه از 20 می شروع میشه. این وبسایت توضیح داده که این پروسه شامل چی هست:https://www.uscis.gov/ilink/docView/...-0-0-1067.html
    Immigration Legal Update

The U.S. Citizenship and Immigration Service (USCIS) has begun to send emailed notifications of H-1B petitions that were accepted in the FY 2020 cap. This began one day after USCIS announced that it had completed the H-1B lottery selection processed and reached the master’s cap. The regular cap was reached on April 5, according to USCIS.
    Notes to Consider:

• Only premium processing petitions receive emailed receipt notices. H-1B petitions that were not filed with a premium processing request will have to wait for a paper Receipt Notice on Form I-797.
    • We recommend waiting for paper Receipt Notices on Form I-797 (even when an emailed receipt notice has been issued) before making any strategy or travel decisions.
    • USCIS has not announced when paper Receipt Notices will begin to be mailed.
    • 15-day adjudication: USCIS previously announced that premium processing cases will not be adjudicated immediately. Instead, the agency will begin to adjudicate premium processing cases on May 20, 2019. Therefore, H-1B petitions that receive emailed notifications of receipt now can still expect adjudications outside the normal 15-day period allotted for premium processing.

If one can do it, you too can do it, if no one can do it, you must do it

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

سلام دوستان

سوال من در باره H1B هست در حالی که من هنوز روی ویزای دانشجویی هستم.

من در حال حاضر دانشجوی دکتری ام و مطمن نیستم که بتونم تا آخر سال درسم رو تموم کنم. در همین حال وکیل شرکت برای ویزای H1B اپلی کرد و الان اسمم در اومده. من فوقم رو از ایران گرفتم. خودم ترجیح می دم که کار رو شروع کنم و همزمان درسم رو هم تموم کنم.

سوال : آیا من می تونم به ویزای H1B برم و همزمان درسم رو تموم کنم؟

لطفا اگر مورد دیگه ای هست که فکر می کنید من باید بهش توجه کنم بفرمایید.
    بله. من الان دارم همینکارو میکنم خودم.
    دانشگاه بهم گفت میتونم تا 6 credit hour هر ترم رجیستر کنم. هرچند من توی هیچ منبع دیگه نتونستم این محدودیت رو پیدا کنم (به صورت قطع میدونم که محدودیت 6 کردیت برای OPT وجود داره ولی فکر کنم دانشگاه به من اطلاعات احتمالا ناقص داده).
    خوبی روی H1B بودن و درس خوندن اینه که قانون مسخره بیمه درمانی کامل داشتن شامل حالت نمیشه. به همین دلیل هزینه ثبت نام ترمت کم میشه. همچنین اگه توی همون ایالتی که داری کار میکنی دانشگاه ایالتی بری میتونی in-state tuition بدی که تقریبا مفته (به شرطی که حداقل ۶ ماه روی H1B باشی). در کل به نظر من هیچی از دست نمیدی.

mohammad_k88 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط SirM2X نمایش پست ها
    بله. من الان دارم همینکارو میکنم خودم.
    دانشگاه بهم گفت میتونم تا 6 credit hour هر ترم رجیستر کنم. هرچند من توی هیچ منبع دیگه نتونستم این محدودیت رو پیدا کنم (به صورت قطع میدونم که محدودیت 6 کردیت برای OPT وجود داره ولی فکر کنم دانشگاه به من اطلاعات احتمالا ناقص داده).
    خوبی روی H1B بودن و درس خوندن اینه که قانون مسخره بیمه درمانی کامل داشتن شامل حالت نمیشه. به همین دلیل هزینه ثبت نام ترمت کم میشه. همچنین اگه توی همون ایالتی که داری کار میکنی دانشگاه ایالتی بری میتونی in-state tuition بدی که تقریبا مفته (به شرطی که حداقل ۶ ماه روی H1B باشی). در کل به نظر من هیچی از دست نمیدی.
    ممنون از اطلاعات خوبت.

در مورد برداشتن درس شما اگر دانشجوی دکتری باشید و درس ها تون رو که تو Plan of study پاس کرده باشی و امتحان کوال رو دادی، شما فقط باید یک واحد continuation of dissertation برداری. بله هزینه ها میره یه چیز روی 2000 دلار. شرکت هم که بیمه رو رد می کنه معمولا و پکج هاشون خوبه.

الان من یه سوال دیگه دارم. اینکه آیا می تونم اصلا به دانشگاه نگم که ویزام از F1 به H1B می خواد تغییر کنه؟ دلیلش هم اینه که اگر بفهمن که داری کار می کنی شروع می کنن به نگه داشتن دانشجو و پول گرفتن. از نظر من این پروسه تغییر ویزا به USCIS مربوط می شه نه به دانشگاه. دیگه از دست بخش اینترنشنال دانشگاه خارج هست. از طرف دیگه هم وضعیت ویزا به دانشکده یا استاد مربوط نیست، به دانشجو مربوطه که باید استتوس خودش رو حفظ کنه.

نظرتون چیه؟

mohammad_k88 آواتار ها

یه سوال دیگه هم دارم.

پروسه Adjudication چقدر طول می کشه معمولا؟

چیزی که من متوجه شدم طی این پروسه USCIS چک می کنه آیا پرونده ها درست پر شدن یا نه و مبلغ ها درست پرداخت شده باشن. همینطور صحت اطلاعات چک می شه.

آیا اینجای پروسه ممکن هست سورپراز خاصی پیش بیاد؟

کلا اگر در مورد پروسه اطلاعاتی دیگه ای دارید بفرمایید.

ممنون

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

ممنون از اطلاعات خوبت.

در مورد برداشتن درس شما اگر دانشجوی دکتری باشید و درس ها تون رو که تو Plan of study پاس کرده باشی و امتحان کوال رو دادی، شما فقط باید یک واحد continuation of dissertation برداری. بله هزینه ها میره یه چیز روی 2000 دلار. شرکت هم که بیمه رو رد می کنه معمولا و پکج هاشون خوبه.

الان من یه سوال دیگه دارم. اینکه آیا می تونم اصلا به دانشگاه نگم که ویزام از F1 به H1B می خواد تغییر کنه؟ دلیلش هم اینه که اگر بفهمن که داری کار می کنی شروع می کنن به نگه داشتن دانشجو و پول گرفتن. از نظر من این پروسه تغییر ویزا به USCIS مربوط می شه نه به دانشگاه. دیگه از دست بخش اینترنشنال دانشگاه خارج هست. از طرف دیگه هم وضعیت ویزا به دانشکده یا استاد مربوط نیست، به دانشجو مربوطه که باید استتوس خودش رو حفظ کنه.

نظرتون چیه؟
    آره منم همون دیسرتیشن رو فقط دارم بر میدارم.

من اطلاع ندادن به دانشگاه رو توصیه نمیکنم. دلیلش هم اینه که وقتی به دانشگاه اطلاع دادم، تشکر کرد و گفت فایل SEVIS ام رو بستن (در نظر داشته باش که SEVIS مربوط به ICE هست نه USCIS،‌ به همین دلیل یه من فکر نمیکنم شوخی بردار باشه). در مورد نگه داشتن هم که میگی، من با مشکل مشابه برخورد نداشتم، واسه همین نمیخوام حدس و گمان بزنم.

یه سوال دیگه هم دارم.

پروسه Adjudication چقدر طول می کشه معمولا؟

چیزی که من متوجه شدم طی این پروسه USCIS چک می کنه آیا پرونده ها درست پر شدن یا نه و مبلغ ها درست پرداخت شده باشن. همینطور صحت اطلاعات چک می شه.

آیا اینجای پروسه ممکن هست سورپراز خاصی پیش بیاد؟

کلا اگر در مورد پروسه اطلاعاتی دیگه ای دارید بفرمایید.

ممنون
    برای من متاسفانه خیلی طول کشید (اپریل پرونده select شد در قرعه کشی و اواسط اکتبر change of status اتفاق افتاد).
    مهمترین سورپرایز برای من RFE خوردن وسط جولای بود. RFEش هم در مورد این بود که شرکت باید ثابت میکرد کار من Specialty occupation هست. پوزیشن من نه تنها فقط مستر یا دکترا قبول میکرد، بلکه در یه شرکت خیلی بزرگ و معتبر بود و برای همین تعجب کردم. وکیلهای شرکت گفتن نگران نباش و فقط به خاطر سخت گیری های جدیده.
    در هر صورت از وقتی جواب RFE رو فرستادن سه ماه طول کشید که پرونده adjudicate بشه.

Junior Member

من اخیرا تو لاتاری H1-B انتخاب شدم. سوالم اینه که آیا سفر به ایران هنوز هم ریسک داره؟؟

mohammad_k88 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط karimi67 نمایش پست ها
    من اخیرا تو لاتاری H1-B انتخاب شدم. سوالم اینه که آیا سفر به ایران هنوز هم ریسک داره؟؟
    حداقل تا زمانی که جوابش بیاد نباید برید. اگر بسیار ضروری هست با وکیل صحبت کنید.

سلام به همه
    من یه سوالی داشتم. من فارغ التحصیل شده ام و الان در OPT هستم. میخواستم بپرسم اگه h1b من اوکی بشه (لاتاری انتخاب بشم و همه کارهاش ردیف بشه) آیا میتونم از آمریکا خارج بشم؟
    به علاوه اگر بخوایم از آمریکا خارج شیم برای stamp کردنش ویزا باید دوباره به سفارت برم. اونجا ممکنه به خاطر تراول بن ریجکت کنن؟ آیا کسی تجربه داره در این زمینه؟

Junior Member

سلام. همسر من تو امریکا مشغول تحصیله. اگه اونجا کار پیدا کنه و ویزای کار بگیره آیا میتونه برای ویزای من اقدام کنه یا با توجه به این قانون Travel ban ترامپ ویزا نمیدن بهم؟! خیلی مهمه لطفا اگه کسی میدونه جواب بده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)