صفحه 42 از 43 نخستنخست ... 323334353637383940414243 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 425

موضوع: دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

نقل قول نوشته اصلی توسط dadydady نمایش پست ها
    با سلام بنده هم واسه فنلاند در دانشگاه AALTO پذیرش دارم و هم برای آلبورگ دانمارک واسه دکترا - هر دو فاندش تقریبا یکیه- موندم بین دو راهی لطفا راهنمایی کنید رشته مهندسی صنایع . متشکرم
    فکر می کنم داتمارک هوای بهتری نسبت به فنلاند داره علاوه بر این دانمارک به کشورهای مهم اروپا مثل آلمان و فرانسه نزدیکتر هست. زبان دانمارکی جزو خانواده زبانهای هندواروپایی هست و شبیه به سویدی است و یادگیری آن برای انگلیسی دانها به دلیل همین نزدیکی آسانتر است اما زیان فنلاندی به خانواده دیگری از زبانها ( فکر کنم اورالی) تعلق دارد و تنها الفبای لاتین دارد. من دانمارک رو گزینه بهتری می دونم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master Of Computer Engineering

سلام دوستان، وقتتون بخیر

من شنیدم که با وجود اینکه تحصیل در دانشگاه های فنلاند هزینه دار شده، میشه قسمت زیادی از اون هزینه رو به عنوان تخفیف پرداخت نکرد، در کل تحصیل در فنلاند الان وضعیتش چطوره؟ از لحاظ مالی

ApplyAbroad Superstar

سلام من تبادل دانشجویی/استادی بین دانشگاههای دانمارک را با دیگر دانشگاهها خیلی بیشتر دیده ام تا فنلاند. مثلا در ۱۰ سال گذشته در انگلستان تعداد قابل توجهی استاد دیدم که برای سخنرانی یا حتی کار به دانمارک رفته اند یا برعکس از دانمارک آمده اند ولی الان هرچه فکر میکنم حتی یک مورد فنلاندی هم به ذهنم نمیرسد. به نظر دانشگاههای دانمارک بهتر با بقیه دنیا همسان و مخلوط شده باشند تا فنلاند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط dadydady نمایش پست ها
    با سلام بنده هم واسه فنلاند در دانشگاه AALTO پذیرش دارم و هم برای آلبورگ دانمارک واسه دکترا - هر دو فاندش تقریبا یکیه- موندم بین دو راهی لطفا راهنمایی کنید رشته مهندسی صنایع . متشکرم

Junior Member

فنلاند واقعا کشور خوبیه من حدودا همه جای اروپا را دیدم فرهنگ ادب و مهربانی این مردم مثال زدنی هست و یک خوبی بزرگ داره و اینکه هیچ اثری از نژاد پرستی و برخورد بد با خارجی ها دیده نمیشه فقط یکم کشور گرونی است البته در مقابل همه چیز فول کیفیت هست

بله این کشور خیلی خوبیه فقط برای کسایی که سرما اذیتشون می کنه اصلا قابل تحمل نیست من کسایی رو میشناسم که اونجا بودن (خصوصا شمالش) و افسردگی گرفتن یا اینکه مدت کوتاهی موندن و بعد رفتن جای دیگه. کلا شمال کشورهای اسکاندیناوی آب و هوای خشنی داره حتما باید آمادگیش رو در خودتون ایجاد کنین اگر قصد موندن در این کشورها رو دارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط samanm67 نمایش پست ها
    فنلاند واقعا کشور خوبیه من حدودا همه جای اروپا را دیدم فرهنگ ادب و مهربانی این مردم مثال زدنی هست و یک خوبی بزرگ داره و اینکه هیچ اثری از نژاد پرستی و برخورد بد با خارجی ها دیده نمیشه فقط یکم کشور گرونی است البته در مقابل همه چیز فول کیفیت هست

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط samanm67 نمایش پست ها
    سلام در مورد فرهنگ و ادب بسته به اینکه کدام شهر فنلاند باشید برخورد مردم فرق دارد ولی بطور کلی فنلاندی ها مردمی هستند که به حریم خصوصی افراد احترام می گذارند و من ندیدم مثلایک فنلاندی پا پیش بگذارد و سلام کند
    در مورد فرهنگ عرض کنم مردمی بسیار قانون مدار هستند و اگه فرض مثال شما سهوا چراق قرمز را رد کنید و دوست صمیمی فنلاندی شما در کنار شما باشد و پلیس ماشین را متوقف کند اولین کسی که می گوید شما از چراق قرمز رد شدید دوست صمیمی فنلاندی شماست پس هرگز در این موارد به دوست صمیمی فنلاندی اعتماد نکنید
    در مورد نزاد پرستی همه کشورها وجود دارد منتها در فنلاند بروز نمی دهند ولی اخیرا در اسپو یکی از شهرهای فنلاتد بیست جوان فنلاندی به یک مرد متاهل پاکستانی رو بروی منزلش با چاقو حمله ور شده و بیست و اندی ضربه با ایشان وارد کردند ولی خوشبختانه ایشان زنده ماندند جرم ایشان مسلمان و خارجی بودن بود
    خیلی بهشت نسازید از هیچ کجا همه جا بالا و پایین دارد
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

سلام میخاستم بدونم فنلاند تو زمینه ی مهتدسی پزشکی چجور کشوریه لرای بازار کار و ادامه تحصیل

Junior Member

سلام دوستان؛ من با دو گزینه زیر جهت انتخاب مسیر آینده زندگیم روبرو هستم. خیلی ممنون مشیم از نقطه نظر خودتون این دو گزینه رو بررسی کنید و بفرمایید اگر جای من بودید کدوم انتخاب میکردید؟

پست داک کشور فنلاند در یک دانشگاه رنک پایین (Lappeenranta University of Technology در حدود ۵۰۰). حوزه کاری پست داک تقریبا غیرمرتبط با فیلد کاری. آب و هوای نامناسب و همچنین عدم علاقه شخصی برای ماندن در این کشور. حقوق بیشتر. مقطع بالاتر و پذیرش این موقعیت به معنای حرکت رو به جلو در جا نزدن محسوب میشه. دسترسی به بازار کار کل اروپا و عدم ایزوله بودن کشور مانند استرالیا

موقعیت دکتری دوم در یکی از بهترین دانشگاه های استرالیا. دپارتمان مربوطه رنک تک رقمی در دنیا داره. فول اسکالرشیپ. آب و هوای بهتر و در صورت یافتن کار بعد از دکتری علاقه شخصی جهت ماندن منتها ۴ سال دیگه باید تلف کنم با دستمزد کمتر نسبت به پست داک و اگر کار پیدا نشه واقعا عمر تلف شده محسوب میشه این چهارسال و عدم امکان اقامت. بعد از ۴ سال دکتری باید ۴ سال دیگه هم صبر کنم تا پاس بگیرم. در کل وضعیت ۴ سال دیگه رو نمیشه پیش بینی کرد اما شرایط برای رشته من داره روز به روز سختر میشه

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط MrCarbon نمایش پست ها
    سلام دوستان؛ من با دو گزینه زیر جهت انتخاب مسیر آینده زندگیم روبرو هستم. خیلی ممنون مشیم از نقطه نظر خودتون این دو گزینه رو بررسی کنید و بفرمایید اگر جای من بودید کدوم انتخاب میکردید؟

پست داک کشور فنلاند در یک دانشگاه رنک پایین (Lappeenranta University of Technology در حدود ۵۰۰). حوزه کاری پست داک تقریبا غیرمرتبط با فیلد کاری. آب و هوای نامناسب و همچنین عدم علاقه شخصی برای ماندن در این کشور. حقوق بیشتر. مقطع بالاتر و پذیرش این موقعیت به معنای حرکت رو به جلو در جا نزدن محسوب میشه. دسترسی به بازار کار کل اروپا و عدم ایزوله بودن کشور مانند استرالیا

موقعیت دکتری دوم در یکی از بهترین دانشگاه های استرالیا. دپارتمان مربوطه رنک تک رقمی در دنیا داره. فول اسکالرشیپ. آب و هوای بهتر و در صورت یافتن کار بعد از دکتری علاقه شخصی جهت ماندن منتها ۴ سال دیگه باید تلف کنم با دستمزد کمتر نسبت به پست داک و اگر کار پیدا نشه واقعا عمر تلف شده محسوب میشه این چهارسال و عدم امکان اقامت. بعد از ۴ سال دکتری باید ۴ سال دیگه هم صبر کنم تا پاس بگیرم. در کل وضعیت ۴ سال دیگه رو نمیشه پیش بینی کرد اما شرایط برای رشته من داره روز به روز سختر میشه
    سلام
    من چهار سال هست فنلاند زندگی میکنم بنظر من شما فنلاند شانس بسیار بالایی برای اقامت داری و همچنین بعد اتمام تحصیل هیات علمی بشی
    فنلاند شهر شما خیلی هم بد نیست ارامش و نظم و امنیت اینجا بینظیر هست استرالیا ایده شما چندان مشخص نیست
    من بودم فنلاند می امدم که اقامت و پاس هم نسبت به ۹۵ درصد کشورها راحت تر می ده
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    سلام
    من چهار سال هست فنلاند زندگی میکنم بنظر من شما فنلاند شانس بسیار بالایی برای اقامت داری و همچنین بعد اتمام تحصیل هیات علمی بشی
    فنلاند شهر شما خیلی هم بد نیست ارامش و نظم و امنیت اینجا بینظیر هست استرالیا ایده شما چندان مشخص نیست
    من بودم فنلاند می امدم که اقامت و پاس هم نسبت به ۹۵ درصد کشورها راحت تر می ده
    سلام جناب Saaaaam خیلی ممنون از اینکه لطف کردید و نظرتون بیان کردید. من هم با شما در خصوص کیفیت زندگی و همچنین نظم و امنیت این کشورها موافقم. منتها من به فنلاند به عنوان یک سکوی پرتاب نگاه میکنم برای یک کشور خوش آب وهوا و انگلیسی زبان. چون بعد از دکتری استرالیا برای رشته من وجود کار تضمین شده نیست دارم به فنلاند فکر میکنم. نظر شما به این دید که از فنلاند پلی بسازیم برای جای دیگه چیه و چقدر امکانش هست؟ شما چون خودتون در محیط هستید خیلی خوب میتونید به من مشورت بدید. این پست داکی که من گفتم دوساله هست و از سال دوم باید به دنبال یک موقعیت دیگه در کشوری دیگر باشم و همونطور که خود شما هم میدونید گذراندن دو پست داک متوالی در یک کشور کار خیلی سختی هست. البته تا اونجایی که اطلاع دارم و اگر درست باشه من در پایان دو سال میتونم بلو کارت هم بگیرم که بوسیله اون در کشورهای اسکاندیناوی میتونم کار کنم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)