صفحه 41 از 43 نخستنخست ... 31323334353637383940414243 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 425

موضوع: دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

Member rebvar1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering, PhD, University of Oulu

پیش فرض پاسخ : دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

البته همیشه اونجوری نیست. من قراردادم از روز اول چهار ساله امضا شد، تا آخر ٢٠١٩ و دیگه لازم نیست قرارداد رو هر سال تمدید کنم. حالا ممکنه دو سال دیگه استادم بگه تو کاراتو خوب انجام ندادی و گروه بگه به سلامت ولی در کل اون قانون کلی نیست. حالا درسته خیلیا قراردادشون یک ساله هستش (حتی کمتر از یک سال هم دارن). این حرف رو هم قبول ندارم که کار رو نیمه کارە ول کنی و هرجا منفعتت باشه (حالا از نظر مالی). حآلا شما رزومت خوبه از همون اول ی جای خوب اپلای کن و حداقل فرصت ها رو برای دیگران خراب نکن. اکثر بچه ها به دانشگاه های فنلاند هیچ که راضین، از خداشونم هست و اومدن و فاند گرفتن و وسط کار ول کردن، باعث میشه دیگه استادا به دانشجوهای ایرانی اعتماد نکنن. همونجوری که الان خیلیا اعتماد ندارن. به نظرم قبل اومدن باید کامل تحقیق کنید. اگه میدونید میتونید ٤ سال بمونید، و با حقوق و سرما و مردم و وضعیت آینده خودتون رو وفق بدید اون موقع اپلای کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط nicesky نمایش پست ها
    موافقم باهاتون. بعصیا فقط میخوان بدون در نظر گرفتن واقعیات از عقاید نادرست خودشون دفاع کنن. از حرف زدن بعصیا مشخصه که حتی یک بار هم واسه دکترا اپلای نکردن و اینجور مطمین نظر میدن. قرارداد دکترا سال به سال اپدیت میشه حتی اگه دانشجو فاند چهارساله بتونه از دانشگاه بگیره باز هم سال به سال با دانشجو قرارداد میبندن! !!!
    Rebvar Hosseini
    PhD Researcher of Computer Software Engineering, Department of Information Processing Science
    University of Oulu, Oulu, Finland.

Member rebvar1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

فنلاند از سال آینده شهریه دار میشه و از همین الان باید به فکر این باشید که اگه نتونید فاند شهریه بگیرید، آیا میتونید خودتون هزینه هاتون رو بدید؟ شهریه هم فک میکنم چیزی در حدود سالی ١٠٠٠٠ یورو باشه. برای ارشد هم مدرک زبان فک کنم لازمه (مطمئن نیستم البته) و اینکه ددلاین واسه اپلایش فک کنم اواسط ژانویه هستش.

نقل قول نوشته اصلی توسط NaeimNA نمایش پست ها
    سلام خدمت همگی وقتتون بخیر

دوستان لطفا هرکس اطلاعات داره راهنماییم کنه چون واقعا گیج شدم و احساس میکنم دارم وقت رو از دست میدم.

اول راجع به خودم بگم :

من لیسانس آمار با معدل14 دارم و فوق لیسانس مدیریت اجرایی (eMBA) گرایش استراتژیک با معدل17

ولی میخوام مجدد برای ارشد پذیرش بگیرم در رشته های مدیریت یا MBA

مقاله و مدرک زبان ندارم ولی کار پژوهشی و تحقیقات در زمینه رشته مدیریت و بازاریابی زیاد دارم .

همچنین کار تدریس انجام دادم و سابقه برگزاری چند دوره آموزشی دارم به عنوان مدرس در زمینه های بازاریابی و مدیریت فروش و...

حالا میخوام اگه کسی اطلاعات داره کمکم کنه که آیا از فنلاند میتونم پذیرش بگیرم که تحصیلم انگلیسی باشه و باید چیکار کنم ؟ ضمنا وقت برام مهمه تو این زمینه
    Rebvar Hosseini
    PhD Researcher of Computer Software Engineering, Department of Information Processing Science

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rebvar1 نمایش پست ها
    البته همیشه اونجوری نیست. من قراردادم از روز اول چهار ساله امضا شد، تا آخر ٢٠١٩ و دیگه لازم نیست قرارداد رو هر سال تمدید کنم. حالا ممکنه دو سال دیگه استادم بگه تو کاراتو خوب انجام ندادی و گروه بگه به سلامت ولی در کل اون قانون کلی نیست. حالا درسته خیلیا قراردادشون یک ساله هستش (حتی کمتر از یک سال هم دارن). این حرف رو هم قبول ندارم که کار رو نیمه کارە ول کنی و هرجا منفعتت باشه (حالا از نظر مالی). حآلا شما رزومت خوبه از همون اول ی جای خوب اپلای کن و حداقل فرصت ها رو برای دیگران خراب نکن. اکثر بچه ها به دانشگاه های فنلاند هیچ که راضین، از خداشونم هست و اومدن و فاند گرفتن و وسط کار ول کردن، باعث میشه دیگه استادا به دانشجوهای ایرانی اعتماد نکنن. همونجوری که الان خیلیا اعتماد ندارن. به نظرم قبل اومدن باید کامل تحقیق کنید. اگه میدونید میتونید ٤ سال بمونید، و با حقوق و سرما و مردم و وضعیت آینده خودتون رو وفق بدید اون موقع اپلای کنید.

حرفای شما کاملا درست ولی‌، فکر نکنم منظور دوستان
    "به شکل کلی‌" این چیزی باشه که شما فکر می‌کنید. منظور دوستان این هست که ایرانی‌‌ها بهتر هست به جای احساساتی‌ بودن و اعتماد به دیگران (صرف فنلاندی بودن) کمی‌ معقول تر فکر کنن. یه پوزیشن دکترا که تو شروع فقط یه قرار داد ۱ ساله هست احتمال اینکه تمدید نشه هست چه بسا که خیلی‌ پیش آمده توی تامپره و توی تمام موارد، تمدید نشدن به دلیل نبود منابع مالی بوده، و نه کار بی‌ کیفیت دانشجو. . به همین دلیل ایرانی‌‌ها به جای خوش خیالی و اعتماد بی‌ جا، بهتره هر لحظه آماده جابجایی‌ از یه پوزیشن به پوزیشن دیگه و حتا کشور دیگه‌ای رو داشته باشن. منظورم این هست که افراد با چشم باز مراقب دور و ور باشن، چیزی که ما داریم میبینم اتفاق‌های خیلی‌ ناخوشایندی تو این مدت پیش آمده، وضعیت فعلی فنلاند زیاد جای اعتماد نیست. حالا اگه شما صرفاً شرایط خوبی‌ دارید، این برای عموم نیست.
    ویرایش توسط arvin-1980 : November 2nd, 2016 در ساعت 11:11 PM

Member rebvar1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

خب مشکلات قطعا وجود دارە، ولی تشویق به اینکه کار رو نیمه تمام ولی کنی از اونم بدترە. من نمیگم طرف کورکورانه و بدون تحقیق انتخاب کنه. ولی اگه قرارە بیاد اینجا و کار رو نیمه تمام ول کنه خیلی بدتر هستش. متاسفانه، یکی از دلایل بی اعتمادی به ما ایرانی ها دقیقا همین موارد هستش. خیلیا میان اینجا چون راحت تر ویزا میدە دو یا سه ماه هم حقوق میگیرن که بتونن از پس هزینه های سفر به ی کشور دیگه بر بیان و بعد اون سه ماه مثلا، اینجا رو ول میکنن و میرن ی کشور دیگه. همین دلیل شده که خیلی از استادا میگن من دیگه دانشجو از ایران نمیگیرم. در مورد قرارداد هم، درسته، اکثر قرارداد ها یک ساله هستش. بحث من اون بود که بحث این دوستمون در حالت کلی درست نیست. عموم هم چرا، دقیقا این وضع عموم هستش. ماشالا بچه های ایرانی به تعداد زیاد اینجا میان و حداقل تو این ١ سال و نیمی که من اینجام، نه از بچه های قدیم و نه از بچه های جدید شنیدم که مشکلی تو تمدید قراردادشون باشه. اینم بگم که مطمئن نیستم مشکل کلا وجود ندارە. ممکنه دانشگاه های دیگه و سالهای قبل تر چیزای بدی اتفاق افتادە باشه مثلا قراداد یک سری از دانشجوها تمدید نشده باشه. مهمتر اینکه من هیچ جایی بحثم این نبوده که مشکل حتما از خود دانشجو بوده که قراردادش تمدید نشده. حدس منم اینه که اکثر مواقعی که چنین چیزی پیش اومده باشه، سر نبود پول بوده و نه مشکل از دانشجو. بحث اینکه که آیا این مورد برای عموم پیش اومده که تجربه من میگه نه. آمادگی جابجایی رو من مشکلی ندارم. من اگه فردا اینجا کارم رو از دست بدم، دقیقا یک دقیقه بعد از اتمام کار اینجام شروع میکنم به گشتن واسه پوزیشن و کار جدید ی جای دیگه. ولی این مورد به این معنی نیست که الان وقتم رو واسه گشتن برای ی کار دیگه تلف میکنم به این دلیل که ممکنه به کمترین احتمال کارم رو به هر دلیلی از دست بدم... در کل صحبت من اینه که عاقلانه و از روی تحقیق انتخاب کنید و مسیر رو برای دوستان دیگه ای که آرزوشون اینه که ی همچینین پوزیشنایی داشته باشن خراب نکنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط arvin-1980 نمایش پست ها

حرفای شما کاملا درست ولی‌، فکر نکنم منظور دوستان
    "به شکل کلی‌" این چیزی باشه که شما فکر می‌کنید. منظور دوستان این هست که ایرانی‌‌ها بهتر هست به جای احساساتی‌ بودن و اعتماد به دیگران (صرف فنلاندی بودن) کمی‌ معقول تر فکر کنن. یه پوزیشن دکترا که تو شروع فقط یه قرار داد ۱ ساله هست احتمال اینکه تمدید نشه هست چه بسا که خیلی‌ پیش آمده توی تامپره و توی تمام موارد، تمدید نشدن به دلیل نبود منابع مالی بوده، و نه کار بی‌ کیفیت دانشجو. . به همین دلیل ایرانی‌‌ها به جای خوش خیالی و اعتماد بی‌ جا، بهتره هر لحظه آماده جابجایی‌ از یه پوزیشن به پوزیشن دیگه و حتا کشور دیگه‌ای رو داشته باشن. منظورم این هست که افراد با چشم باز مراقب دور و ور باشن، چیزی که ما داریم میبینم اتفاق‌های خیلی‌ ناخوشایندی تو این مدت پیش آمده، وضعیت فعلی فنلاند زیاد جای اعتماد نیست. حالا اگه شما صرفاً شرایط خوبی‌ دارید، این برای عموم نیست.
    ویرایش توسط rebvar1 : November 7th, 2016 در ساعت 03:23 PM
    Rebvar Hosseini

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rebvar1 نمایش پست ها
    خب مشکلات قطعا وجود دارە، ولی تشویق به اینکه کار رو نیمه تمام ولی کنی از اونم بدترە. من نمیگم طرف کورکورانه و بدون تحقیق انتخاب کنه. ولی اگه قرارە بیاد اینجا و کار رو نیمه تمام ول کنه خیلی بدتر هستش. متاسفانه، یکی از دلایل بی اعتمادی به ما ایرانی ها دقیقا همین موارد هستش. خیلیا میان اینجا چون راحت تر ویزا میدە دو یا سه ماه هم حقوق میگیرن که بتونن از پس هزینه های سفر به ی کشور دیگه بر بیان و بعد اون سه ماه مثلا، اینجا رو ول میکنن و میرن ی کشور دیگه. همین دلیل شده که خیلی از استادا میگن من دیگه دانشجو از ایران نمیگیرم. در مورد قرارداد هم، درسته، اکثر قرارداد ها یک ساله هستش. بحث من اون بود که بحث این دوستمون در حالت کلی درست نیست. عموم هم چرا، دقیقا این وضع عموم هستش. ماشالا بچه های ایرانی به تعداد زیاد اینجا میان و حداقل تو این ١ سال و نیمی که من اینجام، نه از بچه های قدیم و نه از بچه های جدید شنیدم که مشکلی تو تمدید قراردادشون باشه. اینم بگم که مطمئن نیستم مشکل کلا وجود ندارە. ممکنه دانشگاه های دیگه و سالهای قبل تر چیزای بدی اتفاق افتادە باشه مثلا قراداد یک سری از دانشجوها تمدید نشده باشه. مهمتر اینکه من هیچ جایی بحثم این نبوده که مشکل حتما از خود دانشجو بوده که قراردادش تمدید نشده. حدس منم اینه که اکثر مواقعی که چنین چیزی پیش اومده باشه، سر نبود پول بوده و نه مشکل از دانشجو. بحث اینکه که آیا این مورد برای عموم پیش اومده که تجربه من میگه نه. آمادگی جابجایی رو من مشکلی ندارم. من اگه فردا اینجا کارم رو از دست بدم، دقیقا یک دقیقه بعد از اتمام کار اینجام شروع میکنم به گشتن واسه پوزیشن و کار جدید ی جای دیگه. ولی این مورد به این معنی نیست که الان وقتم رو واسه گشتن برای ی کار دیگه تلف میکنم به این دلیل که ممکنه به کمترین احتمال کارم رو به هر دلیلی از دست بدم... در کل صحبت من اینه که عاقلانه و از روی تحقیق انتخاب کنید و مسیر رو برای دوستان دیگه ای که آرزوشون اینه که ی همچینین پوزیشنایی داشته باشن خراب نکنید.
    من از ۵ سال پیش تامپره هستم. من هیچ ایرانی‌ در تامپره ندیدم که برا ۳ ماه حقوق پاشه بیاد اینجا و بعد با پولش از فنلاند فرار کنه. از هیچکی تو تامپره هم نشنیدم اسم ایرانی‌‌ها خراب شده، تا جایی‌ که من دیدم ایرانی‌‌ها توی دانشگاه شهرت خیلی‌ خیلی‌ خوب داشته اند. ولی‌ از ۲ سال پیش بودجه دانشگاه برا ریسرچ خیلی‌ محدود شد، خیلی‌ از گروه‌های ریسرچ از هم پاشیدن، اوضاع بعضی‌ از دپارتمان‌ها بد شد، بعضی‌ از فارغ تحصیل‌ها با شرایط خوب نه کار پیدا کردن و نه پوزیشن آکادمیک. بعضی‌ از قرارداد‌ها توی دانشگاه به دلیل نبود بودجه تمدید نشد. بیرون از دانشگاه توی تکنولوژی، بعضی‌ از قراراد‌ها تمدید نشد، در نتیجه یه عده از ایرانی‌ برا خارج از فنلاند اقدام کردن و پوزیشن‌های خیلی‌ خوبی‌ گرفتن و رفتند. این چیزی هست که من توی تامپره دیدم. حالا احتمالا شما در اولو چیزی دیگه‌ای دیدین و تجربه کردین. من از اولو هیچ چیزی نمی‌دونم جز اینکه دانشگاه بهتری نسبت به تامپره هست.

Member rebvar1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

من هم دقیقا چیزایی که شما میگید رو اینجا اصلا ندیدم، ولی سر کار گذاشتن استاد رو چرا. اتفاقا یکی از بچه های ایرانی همین چند وقت پیش اومد اینجا و برای من میگفت اگه تو نمی اومدی دیگه هیچ ایرانی ای نمیگرفتم چون دوتای قبل تو من رو سر کار گذاشتن. برای چند ماه حقوق هم، نه به عنوان دلیل اصلی، ولی خب دیدم میان و میگیرن و میرن. اتفاقا در مورد همین به شخصه دیدم، طرف اومده اینجا چون نمیتونسته واسه آمریکا ویزا بگیره یا براش سخت بوده. ی مدت کوتاه مونده بعدش ول کرده و رفته اونجا. ی دوست دیگه من میگفت (البته نه تو فنلاند) تو گروهشون سر همین موضوع دانشجو و استاد کارشون کشیده به دادگاه. در مورد رپیوتیشن خب قطعا یلی دانشجوهای که هستن و ول نمیکنن خوب کار میکنن که اساتید اینجا هنوز مایل هستن که دانشجو از ایران بگیرن. تعداد اپلای و rate پذیرش واسه پوزیشن های فاند دار هم به نظر من خودش ی گواهه بر این موضوع که کار ما به نسبت خیلی از کشور های دیگه سخت ترە و غیر از مسائل سیاست بین الملل که دلیل اصلش هستش، ی دلیل دیگش همین سر کار گذاشتناس. در مورد اوضاع بد اقتصادی من حرفی ندارم، میدونیم که یکی دو سال قبل دانشگاه هلسینکی خیلی ها رو اخراج کرد که خیلیاشون اصلا فنلاندی بودن، پس طبیعیه تو این شرایط که انتظار چیزای بد هم باشه. حرف من دقیقا اینه: تشویق به ول کردن کار وسط راه خیلی بده و این چیزی بود که من از حرف اون دوستان برداشت کردم.

نقل قول نوشته اصلی توسط arvin-1980 نمایش پست ها
    من از ۵ سال پیش تامپره هستم. من هیچ ایرانی‌ در تامپره ندیدم که برا ۳ ماه حقوق پاشه بیاد اینجا و بعد با پولش از فنلاند فرار کنه. از هیچکی تو تامپره هم نشنیدم اسم ایرانی‌‌ها خراب شده، تا جایی‌ که من دیدم ایرانی‌‌ها توی دانشگاه شهرت خیلی‌ خیلی‌ خوب داشته اند. ولی‌ از ۲ سال پیش بودجه دانشگاه برا ریسرچ خیلی‌ محدود شد، خیلی‌ از گروه‌های ریسرچ از هم پاشیدن، اوضاع بعضی‌ از دپارتمان‌ها بد شد، بعضی‌ از فارغ تحصیل‌ها با شرایط خوب نه کار پیدا کردن و نه پوزیشن آکادمیک. بعضی‌ از قرارداد‌ها توی دانشگاه به دلیل نبود بودجه تمدید نشد. بیرون از دانشگاه توی تکنولوژی، بعضی‌ از قراراد‌ها تمدید نشد، در نتیجه یه عده از ایرانی‌ برا خارج از فنلاند اقدام کردن و پوزیشن‌های خیلی‌ خوبی‌ گرفتن و رفتند. این چیزی هست که من توی تامپره دیدم. حالا احتمالا شما در اولو چیزی دیگه‌ای دیدین و تجربه کردین. من از اولو هیچ چیزی نمی‌دونم جز اینکه دانشگاه بهتری نسبت به تامپره هست.
    Rebvar Hosseini

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    soil science, master, university of tehran

سلام وقت همه دوستان بخیر
    یه چند تا سئوال ذهنمو مشغول کرده لطف میکنید منو راهنمایی کنید
    من لیسانس مهندسی کشاورزی گرایش خاک شناسی دارم و الان هم دانشجوی دوره ارشد هستم ( ترم یکم). لیسانسمو دانشگاه تهران بودم ولی معدلم خوب نیست ( میشه گفت بده) 13.36 و الان هم دانشگاه تهرانم.
    مدرک زبان و مقاله ندارم ولی تا سال دیگه تافلمو میگیرم. میخوام واسه دکتری پذیرش بگیرم
    از لحاظ مالی هم وضعم خوب نیست و نمیتونم با هزینه شخصی واسه پذیرش اقدام کنم. اوایل خیلی دوست داشتم بیام فنلاند از وقتی با این تاپیک آشنا شدم و صحبتای دوستای خوبم رو تو اینجا خوندم یک کم دو دل شدم. ( درباره اینکه میشه بورس گرفت و آیا اساتید منو قبول میکنن یا نه؟ آیا کشور دیگه ای هست که بتونم واسه اونجا اقدام کنم؟ بتونم بورس بگیرم و تحصیلم تو اونجا پلی باشه واسه گرفتن اقامت ) شانسم واسه گرفتن پذیرش از فنلاند چقدره؟؟ ممنون میشم منو راهنمایی کنین
    ویرایش توسط mohajer63 : October 6th, 2017 در ساعت 02:38 PM

با سلام بنده هم واسه فنلاند در دانشگاه AALTO پذیرش دارم و هم برای آلبورگ دانمارک واسه دکترا - هر دو فاندش تقریبا یکیه- موندم بین دو راهی لطفا راهنمایی کنید رشته مهندسی صنایع . متشکرم

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط dadydady نمایش پست ها
    با سلام بنده هم واسه فنلاند در دانشگاه AALTO پذیرش دارم و هم برای آلبورگ دانمارک واسه دکترا - هر دو فاندش تقریبا یکیه- موندم بین دو راهی لطفا راهنمایی کنید رشته مهندسی صنایع . متشکرم
    سلام صد درصد دانمارک را انتخاب کنید به دو دلیل شرایط بازار کاری بهتر و زبان بسیار ساده تر برای یادگیری
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Junior Member

دوستان گستردگی زبان سوئدی در فنلاند به چه صورت هست ؟ آیا در هلسینکی همه سوئدی بلدند و میشه با دانستن این زبان زندگی و کار کرد ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)