نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 425

موضوع: دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    سلام
    خوب دانشگاه میلان که خیلی بهتره.رنکینگ و این چیزا! اما در مورد کشور خوب به نظر من فنلاند از خیلی از جهات بهتر از ایتالیاست به جز هوا ی سردش.
    اما در کل به نظر من میلان بهتره
    ممنون , حالا واقعا رنکینگ چقدر میتونه ملاک این باشه که دانشگاه خوبیه یا نه ! آخه میگن وسعت دانشگاه , تعداد دانشجوها و خیلی موارد دیگه موثر هست در رنکینگ !
    توضیح میدید که چرا در کل میلان بهتره ؟

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m_parsa نمایش پست ها
    ممنون , حالا واقعا رنکینگ چقدر میتونه ملاک این باشه که دانشگاه خوبیه یا نه ! آخه میگن وسعت دانشگاه , تعداد دانشجوها و خیلی موارد دیگه موثر هست در رنکینگ !
    من فکر میکنم کشور فنلاند برای رشته های فنی قوی تر از ایتالیا باشه. ایتالیا برای هنر و معماری ..... موزیک .... مد این جور چیزا بهترین جای دنیاست.بعد این دو تا دانشگاهی که در فنلاتد قبول شدی و دانشگاه میلان همه رنکشون بین 300 تا 400 است. bestuniversities رو خودت چک کن. من خودم فنلاند قبول شدم ولی چند وقت بود خودم رو داشتم اماده میکردم اگه از فنلاند ریجکت بشم بلافاصله برای ایتالیا اقدام کنم. من فقط به قصد درس میرم فنلاند وگرنه هیچ علاقه ای به جو و شرایط زندگی در فنلاند ندارم. عاشق زندگی توی ایتالیا یا اسپانیا هستم.چون زندگی توی این دو کشور واقعا هیجان داره و سوت و کور نیست. دلیل ان که برای درس فنلاند میرم اینه که متاسفانه با عقلم تصمیم گرفتم نه با قلبم.شما هم بسته به شرایط و روحیات خودتون تصمیم بگیرید.من بودم Software Development University of Tampere روبخاطر برتری جزئی که نسبت به دو تای دیگه داره انتخاب میکردم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arvin-1980 نمایش پست ها
    من فکر میکنم کشور فنلاند برای رشته های فنی قوی تر از ایتالیا باشه. ایتالیا برای هنر و معماری ..... موزیک .... مد این جور چیزا بهترین جای دنیاست.بعد این دو تا دانشگاهی که در فنلاتد قبول شدی و دانشگاه میلان همه رنکشون بین 300 تا 400 است. bestuniversities رو خودت چک کن. من خودم فنلاند قبول شدم ولی چند وقت بود خودم رو داشتم اماده میکردم اگه از فنلاند ریجکت بشم بلافاصله برای ایتالیا اقدام کنم. من فقط به قصد درس میرم فنلاند وگرنه هیچ علاقه ای به جو و شرایط زندگی در فنلاند ندارم. عاشق زندگی توی ایتالیا یا اسپانیا هستم.چون زندگی توی این دو کشور واقعا هیجان داره و سوت و کور نیست. دلیل ان که برای درس فنلاند میرم اینه که متاسفانه با عقلم تصمیم گرفتم نه با قلبم.شما هم بسته به شرایط و روحیات خودتون تصمیم بگیرید.من بودم Software Development University of Tampere روبخاطر برتری جزئی که نسبت به دو تای دیگه داره انتخاب میکردم.
    بسیار ممنونم , فقط اینکه رنک کلی دانشگاه ایتالیا با فنلاند در یک سطحه اما IT & Engineering در ایتالیا 63 هست که در فنلاند همون 300,400 هست , این باعث تردید من شده , یعنی واقعا اینقدر سطح IT این دانشگاه بالا هست ؟

Member

بسیار ممنونم , فقط اینکه رنک کلی دانشگاه ایتالیا با فنلاند در یک سطحه اما IT & Engineering در ایتالیا 63 هست که در فنلاند همون 300,400 هست , این باعث تردید من شده , یعنی واقعا اینقدر سطح IT این دانشگاه بالا هست ؟
    درسته . من امروز topuniversities رو دوباره چک کردن. رنک دانشگاه ایتالیایی که نام بردی در دپارتمان ای تی و مهندسی واقعا عالی بود اونم نه تنها در سال 2010 بلکه در تمام ساهای 2006 تا 2010 . ظاهرا پلی تکنیک میلان دپارتمان آی تی و مهندسی خیلی خیلی قوی داره. من قبلا اطلاع نداشتم و فقط رنک کلی دانشگاه رو میدونستم. خوشحال میشم اگه تصمیم نهایی خودت رو به من اطلاع بدی تا یه تجربه ای برای من بشه. ((من خودم فقط برای فنلاند اقدام کردم.))

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

با سلام،

بهتره بحث رتبه دانشگاه ها را در این موضوع دنبال بفرمایید، اونجا جامع تر هست .

بسیاری از رتبه بندی هایی که دوستان مطرح میکنند مربوط به کل دانشگاه هست نه فقط یک گروه (یا دیپارتمان) و خب این ملاک مناسبی برای انتخاب نیست.
    در ضمن باید توجه داشته باشید که تحصیل فقط یک بعد قضیه هست، شما قرار هست برای مدت دو سال در یک کشور دیگه زندگی کنید، پس اگر با اون کشور یا مردم یا آب و هواش یا ... مشکل دارید یا تحملش براتون سخته به نظر بنده روی تحصیلتون تاثیر منفی میزاره.

اما کلا برای انتخاب یک دانشگاه من پیشنهاد میدم شرایط زیر را در نظر بگیرید.

1- رتبه دیپارتمان مربوط به رشته شما
    2- رتبه کلی دانشگاه
    3- رتبه و درجه استاد های گروهتون.
    4- تحقیقات و پروژه های انجام شده در رشته شما در اون دیپارتمان
    5- وضعیت حمایت از محققان.
    6- برنامه درسی (لیست دروس) ارائه شده برای رشته شما.
    7-وضعیت تحصیل در مقطع دکتری در رشته شما و رشته های مرتبط.
    8- وضعیت کلی هزینه ها (دانشگاه و زندگی و حتی قیمت بلیط به کشور خودتون)
    9- وضعیت زندگی (امنیت، آب و هوا،فرهنگ مردم، وضعیت رفتار با خارجی ها، خوراک، مسکن، پیدا کردن شغل، حمل و نقل و ...)
    10- وضعیت ویزا برای اون کشور.
    11- وضعیت گرفتن اقامت دائم.
    12- وضعیت آینده تحقیقاتی و شغلی رشته پذیرفته شده.
    و موارد دیگه ....

البته علاقه شما هم به رشته قبول شده از همه مهم تره.

این لیست صرفا نظر بنده هست (و به ترتیب اهمیت موضوع هم مرتب نشده است)

موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)