نقل قول نوشته اصلی توسط alibaba2 نمایش پست ها
>>>>>می تونی از فنلاند بری آمریکا

ميشه منظورتون را ساده تر بيان كنيد تا من هم متوجه بشوم ، آيا اينجوري شرايط مناسبتري ايجاد ميشود براي رفتن به امريكا ؟ لطفا توضيح دهيد.
ببین اول از همه باید یه تصمیم خیلی قاطع بگیری که کجا می خوایی بری، بعد اگه خواستی بری آمریکا و صد در صد مطمئنی که دانشگاه رو با فاند قبولی و بهت ویزا می دهند، خوب همینجا بمون و منتظر باش. ولی اگه همه چی رو هواست و تصمیم قاطعی وجود نداره خوب می ری فنلاند، یه ترم اونجا می مونی، اگه به هیچ وجه خوشت نیمود، سفارت آمریکا که تو هلسینکی هست، شما همه که اقامت قانونی فنلاند رو دارید و از امن ترین کشور دنیا می خواهید به آمریکا برید؛ وقتی فنلاند بهت اقامت می ده، سفارت آمریکا دلیلی نداره که بهت ویزا نده.

حتی می تونی تا آخر درست تو Aalto بمونی و با دو تا فوق لیسانس برای آمریکا اقدام کنی. فکر کنم با فوق Aalto خیلی خیلی راحت تر بشه فاندی از یکی از 100 تا دانشگاه برتر جهان گرفت. (جدا دانشگاه Aalto خیلی با کلاسه، سه بار برام نامه فرستاده بود در حالیکه اصلا پولی برای application ندادیم. دانشگاه victoria کانادا از من 120 دلار گرفته و هنوز که 5 ماه گذشته هیچ نامه ای به من نداده بهشون ایمیل زدم که چه برای سر application ام اومده میگه هیچی، کارمندامون سرشون یه کم شلوغه بعضی رفتم سفر خوش بگذرونند. به هر حال، بین یکی از نامه هایی که Aalto باسم فرستاده یه فرمی بود که وقتی از دانشگاه ایمیل گرفتیم باید پرش کنیم؛ راجع به یه سایتی بود که دانشگاه MIT طراحی کرده برای دانشجوهایی از 167 دانشگاه برتر جهان، چیزی زیادی ازش یادم نیست الانم گشتم پیداش نکردم. به هر حال این نشون می ده که َ Aalto ،MIT رو از جمله دانشگاه های خوب جهان به شمار میاره. در ضمن رنک Aalto تو USnews 250 هست و تو رشته خودم در رتبه بندی TIMES جزو 100-150 برتر قرار داره)

دیگه خودتی و تصمیم خودت. من اگه بین فنلاند و آمریکا، و بین Aalto و دانشگاه متوسط آمریکا، بخوام یکی رو انتخاب کنم، قطعا Aalto رو انتخاب می کردم. ولی بعضی از بچه های همین فروم از بی حالی و ... صحبت می کردند که میلشان به رفتن آمریکا کم شده بود.

به هر حال با رفتن به فنلاند چیزی ازت کم نمی شه و گزینه های بیشتری (فنلاند و آمریکا، Aalto و دانشگاه های برتر جهان) خواهی داشت.

موفق باشی.