صفحه 10 از 43 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 425

موضوع: دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

Junior Member

Red face پاسخ : دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

نقل قول نوشته اصلی توسط alibaba2 نمایش پست ها
    >>>>>می تونی از فنلاند بری آمریکا

ميشه منظورتون را ساده تر بيان كنيد تا من هم متوجه بشوم ، آيا اينجوري شرايط مناسبتري ايجاد ميشود براي رفتن به امريكا ؟ لطفا توضيح دهيد.
    ببین اول از همه باید یه تصمیم خیلی قاطع بگیری که کجا می خوایی بری، بعد اگه خواستی بری آمریکا و صد در صد مطمئنی که دانشگاه رو با فاند قبولی و بهت ویزا می دهند، خوب همینجا بمون و منتظر باش. ولی اگه همه چی رو هواست و تصمیم قاطعی وجود نداره خوب می ری فنلاند، یه ترم اونجا می مونی، اگه به هیچ وجه خوشت نیمود، سفارت آمریکا که تو هلسینکی هست، شما همه که اقامت قانونی فنلاند رو دارید و از امن ترین کشور دنیا می خواهید به آمریکا برید؛ وقتی فنلاند بهت اقامت می ده، سفارت آمریکا دلیلی نداره که بهت ویزا نده.

حتی می تونی تا آخر درست تو Aalto بمونی و با دو تا فوق لیسانس برای آمریکا اقدام کنی. فکر کنم با فوق Aalto خیلی خیلی راحت تر بشه فاندی از یکی از 100 تا دانشگاه برتر جهان گرفت. (جدا دانشگاه Aalto خیلی با کلاسه، سه بار برام نامه فرستاده بود در حالیکه اصلا پولی برای application ندادیم. دانشگاه victoria کانادا از من 120 دلار گرفته و هنوز که 5 ماه گذشته هیچ نامه ای به من نداده بهشون ایمیل زدم که چه برای سر application ام اومده میگه هیچی، کارمندامون سرشون یه کم شلوغه بعضی رفتم سفر خوش بگذرونند. به هر حال، بین یکی از نامه هایی که Aalto باسم فرستاده یه فرمی بود که وقتی از دانشگاه ایمیل گرفتیم باید پرش کنیم؛ راجع به یه سایتی بود که دانشگاه MIT طراحی کرده برای دانشجوهایی از 167 دانشگاه برتر جهان، چیزی زیادی ازش یادم نیست الانم گشتم پیداش نکردم. به هر حال این نشون می ده که َ Aalto ،MIT رو از جمله دانشگاه های خوب جهان به شمار میاره. در ضمن رنک Aalto تو USnews 250 هست و تو رشته خودم در رتبه بندی TIMES جزو 100-150 برتر قرار داره)

دیگه خودتی و تصمیم خودت. من اگه بین فنلاند و آمریکا، و بین Aalto و دانشگاه متوسط آمریکا، بخوام یکی رو انتخاب کنم، قطعا Aalto رو انتخاب می کردم. ولی بعضی از بچه های همین فروم از بی حالی و ... صحبت می کردند که میلشان به رفتن آمریکا کم شده بود.

به هر حال با رفتن به فنلاند چیزی ازت کم نمی شه و گزینه های بیشتری (فنلاند و آمریکا، Aalto و دانشگاه های برتر جهان) خواهی داشت.

موفق باشی.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاه های فنلاند (پست اول حتما خوانده شود)

دانشگاه های LUT و Vaasa در مقایسه با دانشگاه های مالزی مثلا UTM در چه جایگاهی هستن؟
    کیفیت تدریس و رنکینگشون چه طوره؟

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط SeniorIT نمایش پست ها
    دانشگاه های LUT و Vaasa در مقایسه با دانشگاه های مالزی مثلا UTM در چه جایگاهی هستن؟
    سلام
    رنکینگ رو که میشه از سایت ها فهمید که بهترینش QSهست.اما کیفیت تدریس به نظر خودم فنلاند خیلی بهتره! در ضمن کیفیت کشور و زندگی هم که قابل مقایسه نیست! کلا فنلاند رو داری با مالزی مقایسه میکنی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

ApplyAbroad Veteran
    samiii22 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urbanism & Strategic Planning - K.U.Leuven

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    سلام
    رنکینگ رو که میشه از سایت ها فهمید که بهترینش QSهست.اما کیفیت تدریس به نظر خودم فنلاند خیلی بهتره! در ضمن کیفیت کشور و زندگی هم که قابل مقایسه نیست! کلا فنلاند رو داری با مالزی مقایسه میکنی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    منم کاملا موافقم. گرچه چیزی که ما میگیم بیشتر ممکنه حالت سلیقه ای داشته باشه یا بیشتر زمینه ی تحصیلی خودمون رو در این دو کشور مقایسه میکنیم ولی در کل به نظر من کیفیت آموزشی در فنلاند بالاتر از مالزی هستش و 100 البته به دلیل متقاضیان بیشترگرفتن پذیرش هم ازش سخت تر

Junior Member haghjoo_vahid آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی

سلام کسی میدونه برای مهندسی شیمی فنلاند خوبه یا نروژ ؟ و اگه میشه با دلیل
    ممنون میشم
    تا وقتی نفس میکشی امید داشته باش تا به هدفت برسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

پیش فرض پاسخ : دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

سلام من هم موندم كجا برم كه خرجم كمتر باشه ؟
    با زن و يك بچه
    رشتم هم مهندسي عمرانه
    مي خوام بخومن بعد بمونم همونجا
    اگه كسي مي تونه راهنمايي كنه؟ ممنون

Member

به نظر من با وجود اینکه فنلاند کشور بهتری هست اما دانشگاه UTM در مالزی بهتر از vaasa یا lut یا tut هست برای اینکه دانشگاه UTM یه دانشگاه واقعا شناخته شده در دنیا هست و خیای از دانشجوها بعد از مستر از اونجا به استرلیا میرن و در تمام رنکهای معتبر دنیا شما اسم utm رو میبینید حتی فکر کنم در qs دانشگاه utm در زمینه فنی و مهندسی جز دویستهای اول دنیا باشه ولی Vaasa و LUT در هیچ رنکی وجود ندارند بخصوص اینکه واسا فقط برای مدیریت مناسب هست نه برای فنی.UTM در مرز مالزی با سنگاپور و در شهر جهور قرار گرقته. جوهور نزدیک یه میلیون نفر جمعیت و به شدت صنعتی هست...فنلاند کشور بسیار خوبی هست ولی من تا آنجایی که با دانشجویان خارجی مقیم در تامپره(سومین شهر بزرگ قنلاند) اینترنتی رابطه داشتم فنلاند فقط برای درس خواندن مناسب هست و نه باری کار کردن چون کار فقط برای فنلاندی ها هست و داشتن مدرک ارشد و یا پی اچ دی تاثیری در موضوع ندارد.در فنلاند کمبود نیروی کار کارگر وجود دارد نه کمبود قشر حرفه ای و تحصیل کرده.اینه که این کشور به شدت مرفه فقط به درد خود فنلاندی ها میخورد نه بیشتر. برنامه خود من فقط دو سال تحصیل مستر در فنلاند و سپس رفتن به یه محیط اینترنشنال هست... یه کشور مرفه فقط زمانی برای یه خارجی مرفه به حساب می آید که امکان کار تخصصی برای خارجی وجود داشته باشد..............موضوعی دیگر::: اگر شخصی با وضعیت نامناسب کار در فنلاند مشکلی نداشته باشد گرفتن اقامت دائم از فنلاند کار دشواری نیست ( 6 سال تحصیل در فنلاند)

Member babak1234 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University, Master in strategy

در کل اگر به فکر این هستی که بعد از ارشد برای دکترا ادامه بدهی فکر کنم utm بهتر باشد . البته فنلاند از نظر تحصیلی - شرایط کاری - روابط و لینک های دانشگاهی به مراتب از مالزی بالاتر است - اما دانشگاه های LUT و Vaasa دانشگاه های قابل توجهی در این زمینه نیستند به خصوص اینکه این دانشگاه ها در خیلی از رشته ها با محدودیت رو به رو هستند - utm شاید شرایط بهتری برای ورود به استرالیا به خاطر لینک هایش فراهم کند - اما زندگی در جوهر با شرایط خاص خود یکی از دشواریهای آن است - با توجه به آمار متوجه می شوی که رنک دانشگاه utm بالاتر است . با وجود هزینه حدود 4500 دلاری شهریه ای که دریافت می کند اما به خاطر هزینه های بسیار پایین تر زندگی در مالزی نسبت به فنلاند می توان این مورد را جبران کند - یکی دیگر از مشکلات utm شلوغی دانشکده - خوابگاه و کلاس ها است که با توجه به طرح افزایش ظرفیت مقطع فوق لیسانس این مورد بدتر هم خواهد شد . در کل به نظرم اگر از لحاظ اقتصادی مشکلی ندارید فنلاند در اولیت به مراتب بالاتری از مالزی قرار می گیرد - اما دانشگاه های که شما در فنلاند نام بردید نقش کمرنگی در رنک - دارند و دربهترین حالت در رده متوسط قرار می گیرند .

Share your knowledge. It is a way to achieve immortality

Member babak1234 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University, Master in strategy

دوستان - در رابطه با این سه مورد چه طور مقایسه می کنید
    1- دانشگاه Alto رشته Strategic management
    2- دانشگاه NTNU رشته Project management
    3- دانشگاه Polytechnic Milan رشته Management Engineering
    با توجه به اینکه رشته ها تا حدودی به هم شباهت دارد . از جنبه های مختلف نیاز به بررسی دارم
    از نظر هزینه ها فکر نروژ از همه بیشتر باشد . اگر چه ایتالیا 3300 یورو هزینه شهریه تحصیلی دارد اما در مجموع فکر کنم کمتر باشد
    از نظر رشته خودم اولویت مدیریت پروژه را دارم - با توجه به سابقه کار و تحقیق روی این زمینه از دو مورد دیگر اولویت قرار می دهم
    از نظر آینده کاری و فرصت شغلی فکر کنم مدیریت استراتژیک در وضع خوبی قرار دارد - مدیریت پروزه آینده خوبی دارد
    از نظر خود کشور هم فنلاند و نروژ رو به ایتالیا ترجیح می دهم - علی رغم شرایط آب و هوایی و فرهنگ خاص اسکاندیناوی بازم به دلایل شرایط بهتر برای مهاجران و آینده کاری مشکلی ندارم - به خصوص در این اواخر که ایتالیا در حال رو به رو شدن با مشکل رکود اقتصادی و بیکاری فراوان است - در کل از دوستان که در این کشورها در حال تحصیل می باشند درخواست راهنمایی دارم
    Share your knowledge. It is a way to achieve immortality

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    سلام
    خوب 17تومان برای کانادا کمه! اصلا بحث گواهی نیست. بالاخره باید اوجا داشته باشی تا خرج کنی. با این پول میتونی تو فنلاند راحت زندگی کنی.حداقلش اینه ه استرس مالی نداری و با خیال راحت می چسبی به درسات

سلام ، میشه بگین این 17 تومن که میگین برای فنلاند کافیه برای چه مدت هستش؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)