صفحه 11 از 43 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 425

موضوع: دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

نقل قول نوشته اصلی توسط student2012 نمایش پست ها
    سلام ، میشه بگین این 17 تومن که میگین برای فنلاند کافیه برای چه مدت هستش؟
    That is enough for the whole duration of master's studies(2 years exactly)y

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط babak1234 نمایش پست ها
    دوستان - در رابطه با این سه مورد چه طور مقایسه می کنید
    1- دانشگاه Alto رشته Strategic management
    2- دانشگاه NTNU رشته Project management
    3- دانشگاه Polytechnic Milan رشته Management Engineering
    با توجه به اینکه رشته ها تا حدودی به هم شباهت دارد . از جنبه های مختلف نیاز به بررسی دارم
    از نظر هزینه ها فکر نروژ از همه بیشتر باشد . اگر چه ایتالیا 3300 یورو هزینه شهریه تحصیلی دارد اما در مجموع فکر کنم کمتر باشد
    از نظر رشته خودم اولویت مدیریت پروژه را دارم - با توجه به سابقه کار و تحقیق روی این زمینه از دو مورد دیگر اولویت قرار می دهم
    از نظر آینده کاری و فرصت شغلی فکر کنم مدیریت استراتژیک در وضع خوبی قرار دارد - مدیریت پروزه آینده خوبی دارد
    از نظر خود کشور هم فنلاند و نروژ رو به ایتالیا ترجیح می دهم - علی رغم شرایط آب و هوایی و فرهنگ خاص اسکاندیناوی بازم به دلایل شرایط بهتر برای مهاجران و آینده کاری مشکلی ندارم - به خصوص در این اواخر که ایتالیا در حال رو به رو شدن با مشکل رکود اقتصادی و بیکاری فراوان است - در کل از دوستان که در این کشورها در حال تحصیل می باشند درخواست راهنمایی دارم
    می تونی این گزینه رو نیز در نظر بگیری که وضع دانشگاه های نروژی خوب هست و اگر توی تحصیل خودت رو نشون بدی و کانکشن بزنی شاید برای دکتری همونجا موندی که پول خیلی خوبی می دهند
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

Junior Member haghjoo_vahid آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی

به نظر شما با وجود اینکه هزینه ها ی زندگی توی نروژ گرون تر از فنلاند هست ، چرا استقبال از نروژ بیشتر هست ؟
    تا وقتی نفس میکشی امید داشته باش تا به هدفت برسی

Member babak1234 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University, Master in strategy

نقل قول نوشته اصلی توسط haghjoo_vahid نمایش پست ها
    به نظر شما با وجود اینکه هزینه ها ی زندگی توی نروژ گرون تر از فنلاند هست ، چرا استقبال از نروژ بیشتر هست ؟
    فكر كنم به چند دليل زير باشد :
    1- تعداد دانشگاه هاي شناخته شده نرو‍ژ در رنكينگ 500 دانشگاه برتر بيشتر است . حداقل سه يا چهار دانشگاه برتر نرو‍ژ در اين رده بندي حضور دارند . در حاليكه از فنلاند تنها دانشگاههاي Helsinki , Aalto و در رده پايين تر tempere ‌قرار دارد و فاصله بقيه دانشگاه هاي فنلاند به لحاظ رده بندي با اين دانشگاه ها بسيار زياد است .
    2- دانشگاههاي نرو‍ژ شناخته شده تر هستند ( منظورم بين ايران ها ) به اين دليل كه تعداد ايران هاي مشغول تحصيل در نرو‍ژ نسبتا بيشتر از فنلاند است .
    3- آينده كاري و به خصوص شرايط ورود به دكترا در نرو‍ژ بهتر از فنلاند است . به لحاظ حمايت هاي مالي دولت نيز نرو‍ژ شرايط بهتري براي مهاجرها فراهم مي كند . به خصوص در فنلاند با تغيير دولت سوسيال اين كشور به نظر مي رسد شرايط براي مهاجرها سخت شود .
    4- آب و هواي نروژ به نسبت ميزان سرما از فنلاند بهتر است .

اما بزرگترين مشكل نرو‍ژ هزينه بالاي زندگي در اين كشور مي باشد كه تقريبا تمام مزيت هاي آن را تحت شعاع قرار داده . بعلاوه در سيستم نروژ شما بايد هزينه يك سال را قبل از شروع ترم به حساب مربوطه واريز كنيد كه علاوه بر هزينه هاي بالا مشكل انتقال پول از ايران را نيز بايد به آن اضافه كرد .
    به نظر من با در نظر گرفتن همه شرايط كنوني ، وضعيت فنلاند از نروژ بهتر است .
    Share your knowledge. It is a way to achieve immortality

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط haghjoo_vahid نمایش پست ها
    بخاطر اینکه نروژ نفت داره؛ بخاطر همین کار در نروژ بسیار بیشتر است و همچنین فاند برای دکتری
    در نتیجه قاعدتا اگر دانشجو فعال باشد؛ می تواند کانکشن های خوبی بزند
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

Junior Member sadeqzadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, University of Helsinki

با سلام

دوستان، من تا فردا (دوشنبه، 14 می) وقت دارم برای تکمیل فرم NTNU. به نظر شما از بین دو تا دانشگاه و رشته زیر کدومو انتخاب کنم و چرا ؟

NTNU, M.Sc. in Telematics

University of Helsinki, M.Sc. in Computer Science

خیلی تحقیق‌کردم، ولی هرچی بیشتر تحقیق می‌کنم، بیشتر مردد می‌شم.

(البته با توجه به تحقیقاتی که کردم، برخلاف روزهای اول که نظرم روی هلسینکی بود (به خاطر رنکش که زیر 100 هست)، اگه از نظر مالی کاملاً مطمئن بودم، به احتمال زیاد NTNU رو انتخاب می‌کردم، اما مخارج زندگی واقعاً بالاست. شاید 80% مخارج 2 سال رو الان داشته باشم.)

آیا می‌شه برای ویزای هر دو کشور همزمان اقدام کرد ؟ دراینصورت، اگه ویزای یکی زودتر بیاد، وقتی پاسپورت رو بردیم که برچسب رو بزنن توش، اگه سفارت نروژ ویزای دانشجویی فنلاند رو ببینه، چه اتفاقی می‌افته ؟ دفعه دیگه که مثلاً برای PhD خواستیم بریم نروژ، ویزا نمی‌دن بهمون و باید کلاً دیگه قید نروژ رو برای همیشه بزنیم؟ تکلیف پولی که حواله کردیم، چی می‌شه ؟

به نظر شما، من اگه به خاطر هزینه‌ها، مستر رو هلسینکی باشم، شانس گرفتن پذیرش برای PhD از یکی از دانشگاههای نروژ (خصوصاً دانشگاه اسلو) چه جوریه ؟ اگه مستر رو NTNU باشم، شانسم بیشتره یا هلسینکی باشم؟

ممنون می‌شم حداکثر تا فردا جواب بدید. مرسی.
    تنها سالهای عمر را به زندگی افزوده ایم و نه زندگی را به سالهای عمر.

Senior Member OSX آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University School of Science and Technology - Radio Communications Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeqzadeh نمایش پست ها
    با سلام

دوستان، من تا فردا (دوشنبه، 14 می) وقت دارم برای تکمیل فرم NTNU. به نظر شما از بین دو تا دانشگاه و رشته زیر کدومو انتخاب کنم و چرا ؟

NTNU, M.Sc. in Telematics

University of Helsinki, M.Sc. in Computer Science

خیلی تحقیق‌کردم، ولی هرچی بیشتر تحقیق می‌کنم، بیشتر مردد می‌شم.

(البته با توجه به تحقیقاتی که کردم، برخلاف روزهای اول که نظرم روی هلسینکی بود (به خاطر رنکش که زیر 100 هست)، اگه از نظر مالی کاملاً مطمئن بودم، به احتمال زیاد NTNU رو انتخاب می‌کردم، اما مخارج زندگی واقعاً بالاست. شاید 80% مخارج 2 سال رو الان داشته باشم.)

آیا می‌شه برای ویزای هر دو کشور همزمان اقدام کرد ؟ دراینصورت، اگه ویزای یکی زودتر بیاد، وقتی پاسپورت رو بردیم که برچسب رو بزنن توش، اگه سفارت نروژ ویزای دانشجویی فنلاند رو ببینه، چه اتفاقی می‌افته ؟ دفعه دیگه که مثلاً برای PhD خواستیم بریم نروژ، ویزا نمی‌دن بهمون و باید کلاً دیگه قید نروژ رو برای همیشه بزنیم؟ تکلیف پولی که حواله کردیم، چی می‌شه ؟

به نظر شما، من اگه به خاطر هزینه‌ها، مستر رو هلسینکی باشم، شانس گرفتن پذیرش برای PhD از یکی از دانشگاههای نروژ (خصوصاً دانشگاه اسلو) چه جوریه ؟ اگه مستر رو NTNU باشم، شانسم بیشتره یا هلسینکی باشم؟

ممنون می‌شم حداکثر تا فردا جواب بدید. مرسی.
    نمی تونی همزمان برای ویزای 2 تا کشور عضو شنگن اقدام کنی ٬ پس فقط یکی از ۲ دانشگاه رو باید انتخاب کنی .
    هر 2 تا دانشگاه خیلی خوب هستن اما خوب مخارج فنلاند کمتر از نروژ هست و دانشگاه هلسینکی هم رنک بهتری داره. حالا فرض می کنیم رنک اهمیتی نداشته باشه٬ در رابطه با اینکه اگه مستر تو هلسینکی بخونی واسه PhD کجاها می تونی اپلای کنی میشه گفت همه جا ! بیشتر از دانشگاه بستگی به خودت داره که چه رزومه ای برای خودت درست کنی در زمان خوندن مستر ! در کل اگه واسه مستر بخاطر هزینه ها هلسینکی رو انتخاب کنی چیزی از دست نمی دی !
    و این مساله مخارج هم موضوع مهمیه که باید از الان پیش بینی بکنی !

برای مقایسه ۲ تا کشور طبق نظرات بچه ها که تو اینترنت خوندم نروژ دلچسب تره ! البته من خودم نرفتم اما بعید می دونم کشورهای اسکاندیناوی فرق زیادی باهم داشته باشن ! البته استکهلم یکم متمدن تره تو این منطقه !

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط OSX نمایش پست ها
    نمی تونی همزمان برای ویزای 2 تا کشور عضو شنگن اقدام کنی ٬ پس فقط یکی از ۲ دانشگاه رو باید انتخاب کنی .
    هر 2 تا دانشگاه خیلی خوب هستن اما خوب مخارج فنلاند کمتر از نروژ هست و دانشگاه هلسینکی هم رنک بهتری داره. حالا فرض می کنیم رنک اهمیتی نداشته باشه٬ در رابطه با اینکه اگه مستر تو هلسینکی بخونی واسه PhD کجاها می تونی اپلای کنی میشه گفت همه جا ! بیشتر از دانشگاه بستگی به خودت داره که چه رزومه ای برای خودت درست کنی در زمان خوندن مستر ! در کل اگه واسه مستر بخاطر هزینه ها هلسینکی رو انتخاب کنی چیزی از دست نمی دی !
    و این مساله مخارج هم موضوع مهمیه که باید از الان پیش بینی بکنی !

برای مقایسه ۲ تا کشور طبق نظرات بچه ها که تو اینترنت خوندم نروژ دلچسب تره ! البته من خودم نرفتم اما بعید می دونم کشورهای اسکاندیناوی فرق زیادی باهم داشته باشن ! البته استکهلم یکم متمدن تره تو این منطقه !
    اولاً واقعاً از پاسخ سریع و به موقع‌تون تشکر می‌کنم. وجود عزیزانی مثل شما برای این فروم غنیمته.

راستش همونطوری که گفتم حدود 20% از پولی که لازمه برای ویزای دو سال نروژ رو کم دارم. البته می‌تونم ویزای سال اول رو بگیرم (به شرط حواله کردن 90 هزار کرون به نروژ تا دو هفته دیگه)، ولی برای ویزای سال دوم باید قرض کنم و موقتاً توی حساب بذارم. هرچند با اون نکاتی که برخی از دوستان ساکن نروژ فرمودند، متوجه شدم که این مبلغی که وزارت مهاجرت نروژ برای ویزا دادن درنظر گرفته، حداقل برای شهر ترونهایم زیاده و حدود 65 هزار کرون برای یک‌سال بسه. اگه اینطور باشه، مخارج دو سال رو می‌تونم تامین کنم، فقط برای ویزای سال دوم باید برای یه مدت مثلاً یکی دو ماه یه مبلغی رو قرض کنم و به حساب بخوابونم تا ویزام تمدید بشه.

با اینکه دانشگاه هلسینکی هم دانشگاه خیلی خوبیه و خصوصاً توی یادگیری ماشین خیلی قوی هست (و فکر کنم می‌شه از امکانات و استادهای Aalto هم در این زمینه استفاده کرد، چون اون دانشگاه هم دپارتمان قوی در زمینه یادگیری ماشین و Data Mining داره)، ولی اگه می‌شد می‌رفتم NTNU و با استادهای شبکه‌اش کار می‌کردم، خوب بود.

به نظرتون اون چیزی که بالا گفتم (قرض کردن)، ریسکش بالاست؟

اینو هم دوستان می‌دونن که خوشبختانه فنلاند برای ویزا، از این بازی‌های حواله کردن پول به یه حساب توی کشور مقصد در نمی‌آره و صورتحساب یکی از بانکهای ایران رو هم قبول می‌کنن.

حالا به نظر شما، علم بهتر است یا ثروت ؟

Senior Member OSX آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University School of Science and Technology - Radio Communications Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeqzadeh نمایش پست ها
    اولاً واقعاً از پاسخ سریع و به موقع‌تون تشکر می‌کنم. وجود عزیزانی مثل شما برای این فروم غنیمته.

راستش همونطوری که گفتم حدود 20% از پولی که لازمه برای ویزای دو سال نروژ رو کم دارم. البته می‌تونم ویزای سال اول رو بگیرم (به شرط حواله کردن 90 هزار کرون به نروژ تا دو هفته دیگه)، ولی برای ویزای سال دوم باید قرض کنم و موقتاً توی حساب بذارم. هرچند با اون نکاتی که برخی از دوستان ساکن نروژ فرمودند، متوجه شدم که این مبلغی که وزارت مهاجرت نروژ برای ویزا دادن درنظر گرفته، حداقل برای شهر ترونهایم زیاده و حدود 65 هزار کرون برای یک‌سال بسه. اگه اینطور باشه، مخارج دو سال رو می‌تونم تامین کنم، فقط برای ویزای سال دوم باید برای یه مدت مثلاً یکی دو ماه یه مبلغی رو قرض کنم و به حساب بخوابونم تا ویزام تمدید بشه.

با اینکه دانشگاه هلسینکی هم دانشگاه خیلی خوبیه و خصوصاً توی یادگیری ماشین خیلی قوی هست (و فکر کنم می‌شه از امکانات و استادهای Aalto هم در این زمینه استفاده کرد، چون اون دانشگاه هم دپارتمان قوی در زمینه یادگیری ماشین و Data Mining داره)، ولی اگه می‌شد می‌رفتم NTNU و با استادهای شبکه‌اش کار می‌کردم، خوب بود.

به نظرتون اون چیزی که بالا گفتم (قرض کردن)، ریسکش بالاست؟

اینو هم دوستان می‌دونن که خوشبختانه فنلاند برای ویزا، از این بازی‌های حواله کردن پول به یه حساب توی کشور مقصد در نمی‌آره و صورتحساب یکی از بانکهای ایران رو هم قبول می‌کنن.

حالا به نظر شما، علم بهتر است یا ثروت ؟
    تو بهتر بودن ثروت شک نکن

اما کلا پول قرض کردن کار ریسک پذیریه ! اما بگم که بچه های ماشینه هلسینکی بچه های موفقی بودن ! حداقل اونایی که من میشناسم ! چنتاشونم الان جاهای خوبی کار می کنن ! مثل ROVIO !

رشته و دانشگاه

مرسی. لطف کردید.

دیگه به این نتیجه رسیدم که استرس حین تحصیل (به خاطر مسائل مالی) به احتمال زیاد روی کارآیی علمی شخص تاثیرگذاره. به خاطر همین تصمیم گرفتم، مستر رو فعلاً هلسینکی باشم تا بعد ببینیم چی پیش می‌آد.

ممنون از راهنمایی‌های ارزنده همه دوستان.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)