صفحه 12 از 43 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 425

موضوع: دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

پیش فرض پاسخ : دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

یه تحقیقی انجام شده در 23 تا از دانشگاهها و پلیتکنیکهای فنلاند و میزان رضایت دانشجوهای خارجی از فنلاند مورد بررسی قرار گرفته:
    لینک صفحه

خلاصش اینه که 89٪ دانشجوهای خارجی از موسسه آموزشی فنلاندیشون راضیند و 83.9٪ از دانشجوهای خارجی فنلاند رو به عنوان یک مقصد آموزشی به دوستاشون معرفی میکنند. بیشتر رضایتمندیها از طرف دانشجویان آمده از کشورهای هند، اسلوواکی، لیتوانی و لیتاوی. و بیشتر نارضایتی‌ها از طرف دانشجوهای اوکراینی، مکزیکی، آمریکایی و مجاری ابراز شده.
    موضوعات سنجش رضایتمندی در چهار دسته: یادگیری، زندگی و اسکان، خدمات پشتیبان و خدمات به محض ورود انجام شده.
    ترجیحا فقط به چیزایی اعتماد کنید که با سند و مدرک بهتون گفتم.

سلام دوستان من خیلی ممنون میشم اگه کمکم کنید که انتخاب خوبی داشته باشم..من
    1)از TUT فنلاند واسه کامپیوتر 'گرایش software systems پذیرش دارم
    2) از پلی تکنیک تورینو ایتالیا واسه networking پذیرش دارم
    راستش اولش نظرم قطعی روی فنلاند بود اما از وقتی این مطلب رو در مورد تورینو خوندم :
    Students enrolled in the Computer and Communication Networks Engineering at Politecnico di Torino can join a two-year MSc experience and obtain a double degree, one from Politecnico di Torino and one either from Hamburg University of Technology (TUHH), or Aalborg Universitet (AAU).

Students will follow the first year at Politecnico di Torino (Home University), a semester in either AAU or TUUH (Hosting University). The last semester devoted to the Master thesis can be taken either at the Home University or at the Hosting University.

At AAU, a lab interdisciplinary project is offered. The required 30 ECTS are obtained selecting additional short-duration classes .
    At TUUH students follow a set of classes organized in two tracks: 1) signal processing and 2) networking.

و با توجه به رنکینگ خیلی بالاتر تورینو نسبت به TUT در رشته کامپیوتر خیلی دچار شک و تردید شدم.....از یه طرف هم امکانات و نظم و ترتیب فنلاند رو خیلی دوست دارم و مطمین هستم که ایتالیا از این نظر از فنلاند پایین تره ا واقعن ممون میشم اگه راهنماییم کنید
    ویرایش توسط yalda67 : May 19th, 2012 در ساعت 08:11 AM
    yesterday is history..tomorrow is mystery..today is a gift..that `s why it is called present..so live in present time

Senior Member esf11 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda67 نمایش پست ها
    راستش اولش نظرم قطعی روی فنلاند بود اما از وقتی این مطلب رو در مورد تورینو خوندم :
    Students enrolled in the Computer and Communication Networks Engineering at Politecnico di Torino can join a two-year MSc experience and obtain a double degree, one from Politecnico di Torino and one either from Hamburg University of Technology (TUHH), or Aalborg Universitet (AAU).

Students will follow the first year at Politecnico di Torino (Home University), a semester in either AAU or TUUH (Hosting University). The last semester devoted to the Master thesis can be taken either at the Home University or at the Hosting University.

At AAU, a lab interdisciplinary project is offered. The required 30 ECTS are obtained selecting additional short-duration classes .
    At TUUH students follow a set of classes organized in two tracks: 1) signal processing and 2) networking.

و با توجه به رنکینگ خیلی بالاتر تورینو نسبت به TUT در رشته کامپیوتر خیلی دچار شک و تردید شدم.....از یه طرف هم امکانات و نظم و ترتیب فنلاند رو خیلی دوست دارم و مطمین هستم که ایتالیا از این نظر از فنلاند پایین تره ا واقعن ممون میشم اگه راهنماییم کنید
    ایتالیا توی اروپا اعتباره درست و درمونی نداره. رنکینگ ها درست نیست. یعنی معیاراشون منطقی نیس. اصلا به تورین فک نکنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط esf11 نمایش پست ها
    ایتالیا توی اروپا اعتباره درست و درمونی نداره. رنکینگ ها درست نیست. یعنی معیاراشون منطقی نیس. اصلا به تورین فک نکنید.
    مرسی از پاسخ تون اما این جواب خیلی منطقی نیست..چون من با چند تا استاد دانشگاه های تهران هم مشورت کردم گفتن تورینو تو رشته کامپیوتر خیلی شناخته شده است و حتی یکی از استادا یکی از دانشجوهاشو خودش واسه تورینو بورسیه کرده بود..به هر حال مرسی
    دوستان دیگه هم اگه نظر یا اطلاعاتی دارن لطفن بگن
    yesterday is history..tomorrow is mystery..today is a gift..that `s why it is called present..so live in present time

Junior Member alireza9900 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Oulu - Information Processing Science

سلام دوست عزيز،
    رشته من software engineering هست و دقيقاً شرايط مشابه شما را دارم.

من از دانشگاه Trento پذيرش گرفتم که يه Joint program بود با دانشگاه Georgia Tech.
    از دانشگاه فنی مادريد هم پذيرش گرفتم که از نظر رنکينگ خيلی بهتر از فنلند بود.

ولی تصميم گرفتم به فنلاند برم چون احساس ميکنم برای رشته ما خيلی مناسب هستش.
    و کلاً تو ضمينه فنی فنلاند يه کشور خيلی پيشرفته هست.
    دوستی هم دارم که فنلاند تو همين رشته درس ميخونه و کار مرتبط با رشته هم پيدا کرده.
    تنها مشکل آب هوا شايد باشه.

به هر حال اميدوارم بهترين تصميم رو بگيريد.

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza9900 نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز،
    رشته من software engineering هست و دقيقاً شرايط مشابه شما را دارم.

من از دانشگاه Trento پذيرش گرفتم که يه Joint program بود با دانشگاه Georgia Tech.
    از دانشگاه فنی مادريد هم پذيرش گرفتم که از نظر رنکينگ خيلی بهتر از فنلند بود.

ولی تصميم گرفتم به فنلاند برم چون احساس ميکنم برای رشته ما خيلی مناسب هستش.
    و کلاً تو ضمينه فنی فنلاند يه کشور خيلی پيشرفته هست.
    دوستی هم دارم که فنلاند تو همين رشته درس ميخونه و کار مرتبط با رشته هم پيدا کرده.
    تنها مشکل آب هوا شايد باشه.

به هر حال اميدوارم بهترين تصميم رو بگيريد.
    مرسی از پاسخ کاملتون..اینا که joint program هست به اینترنشنال ها هم اجازه میدن واقعن برن چند تا واحد تو اون کشورا بگذرونن یا فقط ماله مقیم های دایم ایتالیا هستش؟این تورینو نوشته اگه برین تو اون دانشگاه های hamburg آلمان و Aalborg دانمارک واحد بردارین دو تامدرک فوق لیسانس واستون صادر میشه یکی از خود تورینو و یکی هم از این دانشگا ها ها..به نظرتون این مساله ارزششو نداره که قید فنلاند رو بزنم؟ من فقط این قضیه اش واسم مهمه

Junior Member alireza9900 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Oulu - Information Processing Science

بله به همه اجازه ميدان که برن دانشگاه همکار و اونجا چند واحد بر دارند.
    اگر نظر شخصی من رو بخوايد به نظر من اين مسئله مهم هست ولی نبايد دليل انتخاب شما باشه.
    شما با گرفتن يک فوق ليسانس از هر دانشگاه خوب اروپا ميتونيد به هر کشور ديگه ايی که خواستيد بريد.
    البته joint program اين امکان رو به شما ميده که انتخاب بيشتری برای انجام کار های تحقيقاتی داشته باشيد.

به شخصه من فنلاند ترجيح ميدم، فقط به خاطر اينکه تو ضمينه تحقيقات و صعنت نرم افزار خيلی تاپ هست.
    اگه تخصص داشته باشيد ميتونيد کار مرتبط با رشته پيدا کنيد ولی توی ايتاليا به نظر مياد اوضاع کاری اصلاً خوب نيست.

مرسی از پاسخ کاملتون..اینا که joint program هست به اینترنشنال ها هم اجازه میدن واقعن برن چند تا واحد تو اون کشورا بگذرونن یا فقط ماله مقیم های دایم ایتالیا هستش؟این تورینو نوشته اگه برین تو اون دانشگاه های hamburg آلمان و Aalborg دانمارک واحد بردارین دو تامدرک فوق لیسانس واستون صادر میشه یکی از خود تورینو و یکی هم از این دانشگا ها ها..به نظرتون این مساله ارزششو نداره که قید فنلاند رو بزنم؟ من فقط این قضیه اش واسم مهمه

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza9900 نمایش پست ها
    بله به همه اجازه ميدان که برن دانشگاه همکار و اونجا چند واحد بر دارند.
    اگر نظر شخصی من رو بخوايد به نظر من اين مسئله مهم هست ولی نبايد دليل انتخاب شما باشه.
    شما با گرفتن يک فوق ليسانس از هر دانشگاه خوب اروپا ميتونيد به هر کشور ديگه ايی که خواستيد بريد.
    البته joint program اين امکان رو به شما ميده که انتخاب بيشتری برای انجام کار های تحقيقاتی داشته باشيد.

به شخصه من فنلاند ترجيح ميدم، فقط به خاطر اينکه تو ضمينه تحقيقات و صعنت نرم افزار خيلی تاپ هست.
    اگه تخصص داشته باشيد ميتونيد کار مرتبط با رشته پيدا کنيد ولی توی ايتاليا به نظر مياد اوضاع کاری اصلاً خوب نيست.
    راستش منم اصلن تو فکر کار و موندن در ایتالیا نیستم..فقط این واسم مهمه که تو یه دانشگاه معتبر با لینکای research خوب فوقمو بگیرم چون هدف بعدیم phD در یه کشور دیگه و دانشگاه دیگه با رنک خیلی بهتر هستش..واسه همین روی تورینو با توجه به رنک بالاتر نسبت به tut دو دل شدم اما گفته شما صد در صد درسته که بازار کار نرم افزار در فنلاند خیلی بهتر از ایتالیا است..
    مرسی حرفاتون خیلی مفید بود

Senior Member OSX آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University School of Science and Technology - Radio Communications Engineering

اگه فنلاند هم درس بخونی می تونی برای exchange اقدام کنی و یک ترم یا یک سال بری تو دانشگاه دیگه تو اروپا که TUT باهاش دانشجو exchange میکنه. البته درخواست زیاده و شاید قبول بشی و شاید نشی برای برنامه exchange. جدا از exchange می تونی برای double degree هم اقدام کنی با دانشگاه هایی که TUT باهاشون double degree برگزار می کنه. البته نمی دونم TUT همچین کاری می کنه یا نه اما خیلی از دانشگاه ها همچین کاری می کنن. کلا double degree چیز بدی نیست اما واسه ماهایی که از خارج اروپا میریم مشکلات خودشم داره . مثل اینکه تا بیای تو کشور اول جا بیفتی و با فرهنگش و مردمش آشنا بشی باز باید جاتو عوض کنی و جدا از دردسر های انتقال و اینا ۲ مرتبه می ری تو یه کشور جدید با قرهنگ و مردم جدید. البته قبلش مطمئن شو که این double degree واسه همه پذیرفته شده های تورین هست یا فقط کسانی که براش اپلای می کنن. یعنی خودشون می گن ما می خوایم double degree بخونیم !

در ضمن ایتالیا و دانمارک شهریه دارن اما فنلاند شهریه نداره . اینم یه مساله هست که باید بهش توجه کرد.

برای رشته نرم افزار اگه مهارت های خوبی داشته باشی تو فنلاند بازار کار خوبی هست. البته بگم که اینجا سطح برنامه نویسی بسیار بالاست اما خوب پوزیشن هم زیاده و به همون نسبت متقاضی هم زیاده.

اما تورین و هامبورگ هم دانشگاه های خیلی خوبی هستن.

من چیزایی که به ذهنم می رسید رو گفتم حالا تصمیم گیری دیگه با خودته که کدوم گزینه برات بهتره.

نقل قول نوشته اصلی توسط OSX نمایش پست ها
    اگه فنلاند هم درس بخونی می تونی برای exchange اقدام کنی و یک ترم یا یک سال بری تو دانشگاه دیگه تو اروپا که TUT باهاش دانشجو exchange میکنه. البته درخواست زیاده و شاید قبول بشی و شاید نشی برای برنامه exchange. جدا از exchange می تونی برای double degree هم اقدام کنی با دانشگاه هایی که TUT باهاشون double degree برگزار می کنه. البته نمی دونم TUT همچین کاری می کنه یا نه اما خیلی از دانشگاه ها همچین کاری می کنن. کلا double degree چیز بدی نیست اما واسه ماهایی که از خارج اروپا میریم مشکلات خودشم داره . مثل اینکه تا بیای تو کشور اول جا بیفتی و با فرهنگش و مردمش آشنا بشی باز باید جاتو عوض کنی و جدا از دردسر های انتقال و اینا ۲ مرتبه می ری تو یه کشور جدید با قرهنگ و مردم جدید. البته قبلش مطمئن شو که این double degree واسه همه پذیرفته شده های تورین هست یا فقط کسانی که براش اپلای می کنن. یعنی خودشون می گن ما می خوایم double degree بخونیم !

در ضمن ایتالیا و دانمارک شهریه دارن اما فنلاند شهریه نداره . اینم یه مساله هست که باید بهش توجه کرد.

برای رشته نرم افزار اگه مهارت های خوبی داشته باشی تو فنلاند بازار کار خوبی هست. البته بگم که اینجا سطح برنامه نویسی بسیار بالاست اما خوب پوزیشن هم زیاده و به همون نسبت متقاضی هم زیاده.

اما تورین و هامبورگ هم دانشگاه های خیلی خوبی هستن.

من چیزایی که به ذهنم می رسید رو گفتم حالا تصمیم گیری دیگه با خودته که کدوم گزینه برات بهتره.
    من شنیدم دانشگاه هایی که برنامه double degree رو دارند درسته دو تا مستر میدن اما در واقع یکیش master of sciense و اون یکیش master of engineering هستش..شما راجع به این قضیه چیزی میدونید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)