صفحه 13 از 43 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 425

موضوع: دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

Senior Member OSX آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University School of Science and Technology - Radio Communications Engineering

پیش فرض پاسخ : دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda67 نمایش پست ها
    من شنیدم دانشگاه هایی که برنامه double degree رو دارند درسته دو تا مستر میدن اما در واقع یکیش master of sciense و اون یکیش master of engineering هستش..شما راجع به این قضیه چیزی میدونید؟

نه من تا حالا همچین چیزی نشنیدم و اون برنامه هایی هم که تو دانشگاه خودمون بود دیدم اینجوری نبود. master of science و master of engineering توی آمریکا و کانادا خیلی مرسوم هست و سیستم تقریبا جدا دارن. تو اروپا ( یا حد اقل تو فنلاند ) خیلی رایج نیست به اون صورت.

نقل قول نوشته اصلی توسط OSX نمایش پست ها
    نه من تا حالا همچین چیزی نشنیدم و اون برنامه هایی هم که تو دانشگاه خودمون بود دیدم اینجوری نبود. master of science و master of engineering توی آمریکا و کانادا خیلی مرسوم هست و سیستم تقریبا جدا دارن. تو اروپا ( یا حد اقل تو فنلاند ) خیلی رایج نیست به اون صورت.
    یعنی چی؟ این دانشگاه TUT هم به ما MASTER OF SCIENSE میده دیگه..پس دانشگاه های اروپا چه مدرکی میدن واسه فوق اگه این دو تا مدرک شایع نیستن؟
    yesterday is history..tomorrow is mystery..today is a gift..that `s why it is called present..so live in present time

Senior Member OSX آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University School of Science and Technology - Radio Communications Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda67 نمایش پست ها
    یعنی چی؟ این دانشگاه TUT هم به ما MASTER OF SCIENSE میده دیگه..پس دانشگاه های اروپا چه مدرکی میدن واسه فوق اگه این دو تا مدرک شایع نیستن؟
    Master of Science میده. منظورم از مرسوم نبودن یعنی جدا کردن رشته ها به این دو دسته بود. البته بیشتر منظورم فنلانده . بقیه کشورها رو اطلاع دقیق ندارم اما هرجا هرچی دیدم master of science بوده.

Member ماشین لباسشویی آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IAU

من هم علاوه بر TUT (مهندسی پزشکی)، polito (مکاترونیک) ، polimi (مخابرات) قبول شدم که به دلایل زیر TUT رو انتخاب کردم:
    1-به مهندسی پزشکی بیشتر علاقه داشتم.
    2-دروسی که گذرونده بودم و نمره های خوبی در او دروس داشتم در زمینه مهندسی پزشکی بود.
    3-به نظم و ترتیب خیلی اهمیت میدم که در این زمینه فنلاند بهتر از ایتالیاست.
    4-از جوامع سنتی، شلوغ و... خوشم نمیاد و دوست ندارم جایی برم که دوباره منو یاد ایران بندازه . ( فنلاند> ایتالیا)
    5-اینطور که شنیدم راحتتر میشه در فنلاند اقامت گرفت.(فنلاند > ایتالیا)
    6-اوضاع کار در فنلاند بهتر از ایتالیاست ( فنلاند > ایتالیا)

من در شهرستان بزرگ شدم و با اینکه شهرمون سرسبزه ولی پیش اومده که ماهی یک بار هم از خونه بیرون نیام! پس سرما ،کم جمعیت بودن و سکوتِ شهر منو اذیت نمیکنه و شاید باعث بشه بیشتر رو کارهای خودم تمرکز کنم.
    البته همه ی این نظرات مال زمانیه که من هنوز نرفتم اونجا، ممکنه برم اونجا بگم که عجب غلطی کردم
    ولی فعلاً نظر من همینه، اینو نوشتم شاید بدرد کسی بخوره!
    دنیای زیبای ما!

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط ماشین لباسشویی نمایش پست ها
    من هم علاوه بر TUT (مهندسی پزشکی)، polito (مکاترونیک) ، polimi (مخابرات) قبول شدم که به دلایل زیر TUT رو انتخاب کردم:
    2-دروسی که گذرونده بودم و نمره های خوبی در او دروس داشتم در زمینه مهندسی پزشکی بود.
    4-از جوامع سنتی، شلوغ و... خوشم نمیاد و دوست ندارم جایی برم که دوباره منو یاد ایران بندازه . ( فنلاند> ایتالیا)

من در شهرستان بزرگ شدم و با اینکه شهرمون سرسبزه ولی پیش اومده که ماهی یک بار هم از خونه بیرون نیام! پس سرما ،کم جمعیت بودن و سکوتِ شهر منو اذیت نمیکنه و شاید باعث بشه بیشتر رو کارهای خودم تمرکز کنم.
    البته همه ی این نظرات مال زمانیه که من هنوز نرفتم اونجا، ممکنه برم اونجا بگم که عجب غلطی کردم
    - اصولاً اوضاع کار در اسکاندیناوی و خصوصاً فنلاند بسیار بهتر از باقی اروپاست... اصولاً یکی از دلایل پذیرش دانشجو از کشورهای در حال توسعه هم تامین نیروی کار متخصص جوان هستش... نمودار دموگرافیک فنلاند به وضوح نشون میده که تجمع سنی در سنین بالای 50 قرار داره در نتیجه به لحاظ نیروی کار متخصص جوان به شدت در مضیقه هستند
    - اگر فنلاند رو بخواهیم مقایسه کنیم با باقی کشورهایی که ارزش پاسپورت بالا دارند (اینجا) دریافت اقامت در فنلاند بسیار آسون تره
    - فنلاند کمی بیش از حد قانونمنده و به هیچ عنوان با کشورهای جنوب اروپا قابل مقایسه نیست...
    - و البته ... اینجا کمی بیش از حد آرومه!
    Winners are simply willing to do what losers won't

رشته و دانشگاه
    IAU

من علاوه بردانشگاه های بالا دانشگاه Hochschule Offenburg آلمان در رشته ی Communication and Media Engineering هم قبول شدم.
    من تمام مدارک رو برای سفارت فنلاند تهیه کردم و چند روز پیش سفارت بودم و الان منتظر ویزام.
    ولی اینا اصلا مهم نیست و اگه بفهمم که بهتره برم آلمان ، از اول شروع میکنم.

من آدم بی اراده ای نیستم ، ولی یه خورده سردرگم شدم، آلمان ویژگی های خوب خودشو داره!
    لطفاً با توجه به پست قبلیم ، نظراتتون رو بهم بگین.
    اگه جای من بودین چیکار میکردین؟
    ممنونم
    دنیای زیبای ما!

من علاوه بردانشگاه های بالا دانشگاه Hochschule Offenburg آلمان در رشته ی Communication and Media Engineering هم قبول شدم.
    من تمام مدارک رو برای سفارت فنلاند تهیه کردم و چند روز پیش سفارت بودم و الان منتظر ویزام.

من آدم بی اراده ای نیستم ، ولی یه خورده سردرگم شدم، آلمان ویژگی های خوب خودشو داره!
    ممنونم
    دوست من آخه دلت میاد که TUT رو با Hochschule Offenburg مقایسه کنی؟ من که بغض کردم وقتی این صحنه غمناک رو میبینم. اشک تو چشات جمع نمیشه وقتی به این مقایسه فکر میکنی؟

من اگه جات بودم کلاهمو مینداختم هوا و میرفتم فنلاند.

TUT آینده خیلی بهتری نسبت به Hochschule Offenburg داره. خودت هم قبلا TUT رو با گزینه های ایتالیا به درستی مقایسه کردی.
    چشات آرامشی داره که تو چشمای هیچکی نیست
    میدونم که توی قلبت به جز من جای هیچکی نیست
    چشات آرامشی داره که دورم میکنه از غم
    یه احساسی بهم میگه دارم عاشق میشم کم کم

رشته و دانشگاه
    IAU

نقل قول نوشته اصلی توسط Bsc نمایش پست ها
    دوست من آخه دلت میاد که TUT رو با Hochschule Offenburg مقایسه کنی؟ من که بغض کردم وقتی این صحنه غمناک رو میبینم. اشک تو چشات جمع نمیشه وقتی به این مقایسه فکر میکنی؟

من اگه جات بودم کلاهمو مینداختم هوا و میرفتم فنلاند.

TUT آینده خیلی بهتری نسبت به Hochschule Offenburg داره. خودت هم قبلا TUT رو با گزینه های ایتالیا به درستی مقایسه کردی.
    ممنون از نظرت Bsc جان
    به نظر من میشه هر چیزی رو با هر چیزی مقایسه کرد و مشکلی نداره ، فقط باید درست نتیجه گیری کرد که اگه اینطور نباشه اونوقته که اشک آدم در میاد!
    دنیای زیبای ما!

رشته و دانشگاه
    IAU

ممنونم
    درود
    این پست رو میذارم تا شاید کمکی برای انتخاب دوستان سال آینده باشه.

انتخاب بین دو دانشگاه از خیلی از جهات بستگی به علایق شخصی داره مثل استعداد در اون رشته و پروژه های انجام شده در اون زمینه و....
    جدای از این موارد یک سری مسایل هم هست که جنبه ی عمومی داره ، مثلاً کسی دوست نداره بره جایی که به راحتی بهش توهین بشه، کسی دوست نداره در دمای منفی 50 درجه زندگی کنه ، کسی دوست نداره در کشور بحران زده زندگی کنه ....

قراره جواب یک دانشگاه متوسط آلمانی هم در روز های آینده بیاد ولی با فرض اینکه جواب پذیرش مثبت باشه، من فنلاند رو انتخاب میکنم.
    زیرا من از لحاظ شخصی به فنلاند بیشتر متمایلم. تنها مشکل فنلاند برای من هوای بسیار سرد اون سرزمین هست که سعی میکنم از فنلاندی ها یاد بگیرم که چگونه خودم رو با شرایط تطبیق بدم.
    من امروز یه سر به تاپیک های کشور آلمان زدم و به این نتیجه رسیدم که اگه از یک دانشگاه بهتر هم پذیرش میگرفتم باز هم آلمان رو قبول نیمکردم به دلایل زیر:
    1- ویزای آلمان خودش هفت خان رستم ِ و برای من که با شرایط گرفتن ویزای فنلاند آشنایی دارم، بسیار تحقیر کنندست.
    2- بدلیل تعداد زیاد متقاضی ، در بسیاری از موارد شلوغ و بی نظم و ... میباشد.
    3- بعضی از بچه هایی که برای ویزای آلمان اقدام میکنند به هم اطلاعات نمیدهند!!!!!!!!!!!!! :O ( و جَو بسیار وحشتناکِ)

کلاً شرایط به گونه ای هست که احساس تروریست بودن میکنم و احتمالاً اگر ویزام اوکی شود و بروم آلمان ، شاید همین احساس تروریست بودن ِ بجا مانده از گذشته کار دست خودم و آلمانی های گرامی دهد.

اینها مواردی بود که از نظر من مهم بود، مثل احترام متقابل، درک کردن شرایط یک دانشجو، آسان بودن مراحل اداری و ...، اگه قرار بود که اینهمه سختی بکشم تا به یک کشور پیشرفته برم ، مطمئناً به عنوان دانشجو نمیرفتم، و آلمان را هم به عنوان کشور مقصد انتخاب نمیکردم.

شاد و پیروز باشید
    دنیای زیبای ما!

Junior Member alireza9900 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Oulu - Information Processing Science

سلام دوست من،

من هم همانند شما شرايط مشابهی داشتم، و از اسپانيا و ايتاليا هم پذيرش داشتم.
    از نظر آکادميک و سطح علمی بسيار بهتر از فرصت فنلاند من بودند. ولی با تحقيقات بيشتر متوجه شدم که فنلاند بهترين انتخاب برای من هست.

به غير از دانشگاه دوستان حتماً شرايط ديگر هم در نظر بگيرند مخصوصاً شرايط سفارت خانه.

من هم فکر ميکنم آب و هوای فنلاند متفاوت با شرايط زندگی ما باشه. ولی مطمئن هستم ياد ميگيريم که چجوری با اين شرايط زندگی کنيم و لذت ببريم.

با ارزوی موفقيت برای همه دوستان.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)