صفحه 15 از 43 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 425

موضوع: دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

پیش فرض پاسخ : دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

سلام دوستان.
    من یه سوال داشتم با توجه به شایعه هایی که شنیدم اخیرا مبنی بر پولی شدن دانشگاه های فنلاند.
    می خواستم بدونم آیا در مقطع دکتری هم باید پول بپردازیم یا مثل قدیم رایگان هست و فقط ملزم به پرداخت هزینه های زندگی هستیم.
    و اینکه شانس گرفتن بورس چقدر هست و آیااین شانس در سال اول کمتر از سال های بعدی هست یا نه؟
    ممنون می شم اگه راهنماییم کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa858585 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من یه سوال داشتم با توجه به شایعه هایی که شنیدم اخیرا مبنی بر پولی شدن دانشگاه های فنلاند.
    می خواستم بدونم آیا در مقطع دکتری هم باید پول بپردازیم یا مثل قدیم رایگان هست و فقط ملزم به پرداخت هزینه های زندگی هستیم.
    و اینکه شانس گرفتن بورس چقدر هست و آیااین شانس در سال اول کمتر از سال های بعدی هست یا نه؟
    ممنون می شم اگه راهنماییم کنید.
    این سوال تقریبا چندین بار توی چندین جای همین فروم جواب داده شده٬ اما خب من بازم اینجا میگم
    دانشگاه های فنلاند در کل مجانی هستن٬ مگر چندین دانشگاهی که خودشون اعلام کردن که شهریه میگیرن (توی یه سری رشته ها)٬ که این قضیه رو هم باید برید سایت به سایت توی دانشگاها و نگاه کنید.
    برای دکترا٬ چونکه شما یجورایی به عنوان محقق در دانشگاه استخدام میشید٬ پس حقوق دارید٬ که خب وقتی دانشگاتون مجانی باشه و شهریه نگیره٬ یه سری از این پول رو صرف زندگی میکنید٬ بقیشم بسته به خودتون میزارید تو جیب مبارک و پس انداز میکنید.

Junior Member

من بر سر دوراهی بین فنلاند (دانشگاه Tampere) و آلمان (دانشگاه Bonn) گیر کردم.

خوب از نظر رتبه بندی دانشگاه بن بهتر از تمپره ولی من شیفته ی نظم و ترتیب فنلاند هستم (تفاوتی که برام تو این یک سالی که برای این دو تا کشور اپلای میکردم به وضوح دیدم) ازطرفی تو آلمان هرچند کلاس به زبان انگلیسی باشه ناگزیری برای بیشترکارات (حتی کارای اداری)به خوبی آلمانی یاد بگیری ولی ظاهرا تو فنلاند کمتراحساس نیاز به یادگرفتن زبان فنلاندی میکنی.
    دانشگاه فنلاند شهریه نداره، آلمان داره ولی تو بررسی دیدم انگار هزینه زندگی تو فنلاند یک کم بالاتر از آلمانه...

امیدوارم کسی بتونه راهنمایی ام کنه. (هرچی اطلاعات بیشتری درمقایسه این دو کشور در اختیارم بگذارید میتونه کمک کننده باشه)

نقل قول نوشته اصلی توسط samaa نمایش پست ها

خوب از نظر رتبه بندی دانشگاه بن بهتر از تمپره ولی من شیفته ی نظم و ترتیب فنلاند هستم (تفاوتی که برام تو این یک سالی که برای این دو تا کشور اپلای میکردم به وضوح دیدم) ازطرفی تو آلمان هرچند کلاس به زبان انگلیسی باشه ناگزیری برای بیشترکارات (حتی کارای اداری)به خوبی آلمانی یاد بگیری ولی ظاهرا تو فنلاند کمتراحساس نیاز به یادگرفتن زبان فنلاندی میکنی.
    دانشگاه فنلاند شهریه نداره، آلمان داره ولی تو بررسی دیدم انگار هزینه زندگی تو فنلاند یک کم بالاتر از آلمانه...

امیدوارم کسی بتونه راهنمایی ام کنه. (هرچی اطلاعات بیشتری درمقایسه این دو کشور در اختیارم بگذارید میتونه کمک کننده باشه)
    دوست عزیز برای چه رشته ای شما داری درخواست میدی؟ اگر سختی ویزای آلمان رو در نظر نگیری بدون شک و تردید دانشگاه بن آلمان رو پیشنهاد می کنم بهتون. اگه دانشگاه آلتو یا هلسینکی بود یقینا جوابم فنلاند بود ولی در این شرایط بدون شک بن رو بهتون پیشنهاد می کنم. فقط از تنها چیزی که می ترسم سختی سفارت آلمان و اینکه پروسه گرفتن ویزا ممکنه طولانی بشه هست. موقعیت های شغلی آلمان بسیار زیادتر هستن. رشته تون رو می پرسم تا ببینم جزو رشته های خاص آلمان که معمولا پروسه ویزای بلند تری دارن قرار می گیرین یا نه.
    نظر شما درباره این عکس چی هست؟؟
    -بسم الله ارحمن و ارحیم. سوال مشکل داره!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali2011 نمایش پست ها
    دوست عزیز برای چه رشته ای شما داری درخواست میدی؟ اگر سختی ویزای آلمان رو در نظر نگیری بدون شک و تردید دانشگاه بن آلمان رو پیشنهاد می کنم بهتون. اگه دانشگاه آلتو یا هلسینکی بود یقینا جوابم فنلاند بود ولی در این شرایط بدون شک بن رو بهتون پیشنهاد می کنم. فقط از تنها چیزی که می ترسم سختی سفارت آلمان و اینکه پروسه گرفتن ویزا ممکنه طولانی بشه هست. موقعیت های شغلی آلمان بسیار زیادتر هستن. رشته تون رو می پرسم تا ببینم جزو رشته های خاص آلمان که معمولا پروسه ویزای بلند تری دارن قرار می گیرین یا نه.
    من برای رشته ی Life science informatics پذیرش گرفتم البته از تمپر تو زیر شاخه انفورماتیک پزشکی قبول شدم. ضمنا برای مقطع ارشد.

من برای رشته ی Life science informatics پذیرش گرفتم البته از تمپر تو زیر شاخه انفورماتیک پزشکی قبول شدم. ضمنا برای مقطع ارشد.
    من والا در رابطه با این رشته توی آلمان اطلاع زایدی ندارم که به خوام مقایسه کنم. رشته رو خودتون باید تک تکت درس ها رو ببینین و دربارشون تحقیق کنین و اونی که بیشتر دوست دارین انتخاب کنین. ولی به احتمال قوی این رشته جزو رشته های خاص نیست چون هیچ کاربرد نظامی نداره(بر اساس اسمش دارم قضاوت می کنم) و احتمالا چون شهر بن هست بهتون راحت ویزا می دن. توصیه می کنم درباره این رشته و احتمال خاص بودنش توی فروم آلمان سوال کنین تا دوستانی که قبلا تحصیل کردن راهنمایی بیشتر کنن. دانشگاه بن خیلی بهتر از تمپره هست و البته اوضاع کاری فنلاند اصلا خوب نیست و بر عکس آلمان کلی موقعیت خالی الان داره. آب و هوای زمستون اینجا زیاد سخت نیست ولی خوب مثلا تازه داره بهار میشه و از اون طرف هنوز پاییز نشده زمستون هست. فنلاند طبیعت بسیار زیبایی داره که در هیچ جای دنیا پیدا نمیشه ولی شما مسائل مهم تر از طبیعت دارین و آینده تونمهم هست. من اگه این رشته خاص نبود بدون شک دانشگاه بن رو انتخاب می کردم (اتفاقا آلمان ها هم خیلی منظم هستن. بازم تاکیید می کنم اگه دانشگاه آلتو بود بدون شک می گفتم آلتو چون بعدش هم می تونین برین مثلا استرالیا ۲ سال کار کنین و .... ولی تمپره بهتر از بن نیست.)

Member juliiii آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Environmental Management at Christian-Albrechts-Universität zu Kiel

دوستان در مورد بازار کار رشته های علوم طبیعی و محیط زیستی تو فنلاند کسی هست اطلاعی داشته باشه؟ من از آلمان و فنلاند پذیرش دارم و اصلا از بازار کار اینجور رشته ها در فنلاند اطلاعی ندارم، از طرفیم تا اونجا که میدونم آلمان یه کشور صنعتی و پوزیشن های کاری خالی بیشتر توی رشته های مهندسی هست. ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه.

Member ماشین لباسشویی آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IAU

من همه ی حرفای قبلیم رو نسبت به علاقه ام به فنلاند (پس از یک سال زندگی در اینجا) پس میگیرم.
    به نظر من بدون شک آلمان رو انتخاب کنید . فنلاند در بسیاری از زمینه ها نوپا و تازه در حال توسعه است و در بسیاری از زمینه ها با پیروی کورکورانه از کشورهای دیگه خودش رو میخاد به یه جایی برسونه ! به این آمار ها هم اعتماد نکنید ،اینجا کسی اهل اعتراض و چلنج نیست در نتیجه آماراشون هم قابل اعتماد نیست، این کشور شدیدن و به هر قیمتی دوست داره خودش رو جزء کشورهای پیشرفته نشون بده و به همین دلیل شدیداً محافظه کار و ترسو هستند و به نظر من همش نقش بازی میکنن.
    آلمان حداقل چند قرنه که آلمانه ولی اینجا مثل داهاتی میمونه که اینترنتش پر سرعته!
    این نظر من بود ، تصمیم گیری با خودتونه
    دنیای زیبای ما!

سلام
    دوستان من از ایتالیا از دانشگاه bologna تو رشته electronic and communication engineering,فنلاند از دانشگاه oulu رشته wireless communication engineering با tuition fee scholarship,از lut رشته industrial electronics با tuition fee scholarship,از Abo akademi university رشته biomedical imaging و از اتریش دانشگاه tuwien رشته automation پذیرش دارم.میشه دوستان همفکری کنن که کودوم و انتخاب کنم؟با توجه به اینکه پیدا کردن کار و اینکه بعدش بتونم بمونم برام خیلی مهمه.خودم فنلاند oulu رو انتخاب کرده بودم ولی این فروم های فنلاند و خوندم یکم مردد شدم!ممنون میشم اگر دوستان کمک کنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط iran88 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من از ایتالیا از دانشگاه bologna تو رشته electronic and communication engineering,فنلاند از دانشگاه oulu رشته wireless communication engineering با tuition fee scholarship,از lut رشته industrial electronics با tuition fee scholarship,از Abo akademi university رشته biomedical imaging و از اتریش دانشگاه tuwien رشته automation پذیرش دارم.میشه دوستان همفکری کنن که کودوم و انتخاب کنم؟با توجه به اینکه پیدا کردن کار و اینکه بعدش بتونم بمونم برام خیلی مهمه.خودم فنلاند oulu رو انتخاب کرده بودم ولی این فروم های فنلاند و خوندم یکم مردد شدم!ممنون میشم اگر دوستان کمک کنن.
    من دونه به دونه برات نقد می کنم.
    olou: اینطور که فهمیدم شهریه نباید بدی. بازم مطمئن شو که شهریه رو به صورت کامل نباید بدی چون بعضی اوقا ۵۰٪ کم می کنن. خیلی دانشگاه خوب و قوی در ضمینه مخابرات هست. البته هوا سرد هست که مشکل جدی نیست. کار بعد از تحصیل هم با توجه به اینکه مخابرات هیستین شانس دارین ولی نه زیاد.
    abo academy: در مقابل oulu فکر نکنم شانسی داشته باشه! رتبه اش رو چک کنین.
    tu wien دانشگاه خوبی هست. ولی اتریس موقیعت کاریش فکر کنم از فنلاند کمتر هست و احتمال پیدا کردن کار به زبان انگلسی هم کم هست. و البته گرفتن ویزاش ظاهرا خیلی سخت هست.
    lut هم در مقابل oulu من ترجیح نمی دم. دانشگاه خیلی خوبی نیست.
    دانشگاه bologna هم من اطلاعی از دانشگاهش ندارم ولی می دونم که کشورش اصلا خوب نیست و خیلی ها مثل همین ایران ما دارن مهاجرت می کنن! ولی آب و هوای خوبی داره. اگر قصدتون دکترا در جای دیگه هست و قصد ندارین ایتالیا زندگی کنین می تونه یه گزینه قابل بحث باشه.
    در پایان من هم oulu رو ترجیح می دم. صحبت هایی که ما کردیم بین آلمان بود و فنلاند! آلمان فعلا تو اروپا موقعیت شغلی بهتری داره. برای همین بود که گفتم آلمان. ولی الان می گم oulu. باز هم این نظر من هست. به علاقه خودتون به اون رشته هم توجه کنین مثلا رشته wireless.... خیلی ریاضیات شاید داشته باشه. خوب درباره رشته تحقیق کنین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)