صفحه 17 از 43 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 425

موضوع: دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

پیش فرض پاسخ : دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    دوست عزیز من فنلاند کسی را ندارم ولی دانمارک و سوید فامیل دارم گفتن بدون دانستن زبان انها کارهای سیاه به ادم میدن مثل ظرف شستن یا اگه زرنگ باشی در مک دونالد فروشنده یا در تدارکاتش کار بگیری از الان دنبال زبان باش گفتند هر سه کسور زبان شبیه هم دارند و ریشیش المانی هست.
    آقا ما برای همون کارهای ظرف شویی هم رفتیم گفتن باید یا دوره ببینی یا زبان فنلاندی بلد باشی چون توی رستوران دیگه کسی انگلیسی حرف نمی زنه!
    مشکل کار برای ا ایرانی ها بسیار سخت تر هم میشه. البته این دوست عزیز wireless هستن و می دونم که oulu توی این رشته قوی هست و احتمال پیدا کردن کار زیاد هست.
    نظر شما درباره این عکس چی هست؟؟
    -بسم الله ارحمن و ارحیم. سوال مشکل داره!!

نقل قول نوشته اصلی توسط armin021 نمایش پست ها
    دوست عزیز دانشگاه هایی که شما ازشون اسم بردین بسیار متفاوت هستند...

زبان تدریس در بعضی از این دانشگاه ها آلمانی و بعضی انگلیسی هست...

اول باید دید شما از نظر زبان به کدوم بیشتر تسلط دارید؟

مسلما برای زبان آلمانی وقت زیادی باید بذارین تا یاد بگیرید..

در مورد دانشگاه tu wien :

یکی از دانشگاه های خوب اروپا در زمینه مهندسی هست..

زبان تدریس: آلمانی

مدت زمان ممکن برای ثبت نام در دانشگاه: 3 ترم که در نامه پذیرش هم مشخص شده است..

شهریه: ترمی 750 یورو

هزینه زندگی: ماهی 600 یورو

مقدار پول لازم برای تمدید کارت اقامت که هر سال باید در حسابتون باشه: 10000 یورو

شرایط ویزای اتریش: 2 ماه زمان برای تحویل مدارک به سفارت + 2 تا 3 ماه زمان برای دریافت جواب ویزا ( سفارت مصاحبه نداره+ در مورد ویزا سخت گیری خاصی نمیشه و تقریبا 99 درصد ویزا میگیرند )
    ممنون از توضيحاتتون.بله درسته دانشگاه tuwien رنكش از بقيه اين دانشگاه ها بهتره ولي بعد ار اينكه شروع به ياد گرفتن الماني كردم ديدم زبان سختيه و بعيده كه بتونم توي يك سال اونقدر بهش مسلط بشم كه بتونم باهاش درس بخونم! به خاطر همين هم بود كه رفتم سراغ فنلاند.و البته انگار توي اتريش بدون دونستن الماني نميشه هيچ كاري كرد

نقل قول نوشته اصلی توسط iran88 نمایش پست ها
    مرسي خيلي ممنون از توضيح كاملتون.طبق QS ranking,abo 401,oulu 260 هستند,من خودم تصميمم اين بود كه امسال برم oulu وabo رو defer كنم براي سال بعد كه اگر بورس اينجا رو سال ديگه از دست دادم ( بورسش ١٠٠٪ شهريست) يا مغزم نكشيدD: سال ديگه برم abo,ولي بعضي از دوستان ميگن چون رنك tuwien و bologna بهتره رفتن فنلاند اشتباه!من المان هم فرستادم ولي هنوز جوابي ندادن.اونجوري كه من فهميدم فنلاند از نظر پيدا كردن كار و گرفتن اقامت براي يك خارجي بهتر از بقيه جاهاي اروپاست،البته به جز المان كه اونم ويزاش خيلي سخت شده.من با سرما مشكل كه ندارم هيچ دوستشم هم دارم ولي نمي خوام از بين اين دانشگاه ها انتخابي كنم كه پشيمون بشم
    دوست عزیز شما بعد از تحصیل می خوای چکار کنی! باید به هر حال یه جا زندگی کنی! منم ایتالیا بهم فاند میداد و نرفتم. ایتالیا خودشون دارن مهاجرت می کنن. tu wien هم خوب هست ولی اتریش یه کشور کوچیک هست و تا اونجایی که می دونم موقعیت شغلی اگه از فنلاند کمتر نباشه بیشتر نیست. شما تو فنلاند بعد از ۵ سال شهروند میشن. با این حال بیشتر درباره ویزای اتریش و شرایط کاری بعد از تحصیل تحقیق کنین. من زیاد از اتریش تجربه ندارم.
    نظر شما درباره این عکس چی هست؟؟
    -بسم الله ارحمن و ارحیم. سوال مشکل داره!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali2011 نمایش پست ها
    دوست عزیز شما بعد از تحصیل می خوای چکار کنی! باید به هر حال یه جا زندگی کنی! منم ایتالیا بهم فاند میداد و نرفتم. ایتالیا خودشون دارن مهاجرت می کنن. tu wien هم خوب هست ولی اتریش یه کشور کوچیک هست و تا اونجایی که می دونم موقعیت شغلی اگه از فنلاند کمتر نباشه بیشتر نیست. شما تو فنلاند بعد از ۵ سال شهروند میشن. با این حال بیشتر درباره ویزای اتریش و شرایط کاری بعد از تحصیل تحقیق کنین. من زیاد از اتریش تجربه ندارم.
    من ميخوام جايي باشم كه بعدش بتونم كار پيدا كنم و بمونم و به نظر مياد كه فنلاند الان بين كشورهاي اروپايي موندن و كار پيدا كردن توش راحت ترباشه

نقل قول نوشته اصلی توسط iran88 نمایش پست ها
    ممنون از توضيحاتتون.بله درسته دانشگاه tuwien رنكش از بقيه اين دانشگاه ها بهتره ولي بعد ار اينكه شروع به ياد گرفتن الماني كردم ديدم زبان سختيه و بعيده كه بتونم توي يك سال اونقدر بهش مسلط بشم كه بتونم باهاش درس بخونم! به خاطر همين هم بود كه رفتم سراغ فنلاند.و البته انگار توي اتريش بدون دونستن الماني نميشه هيچ كاري كرد
    در هر کشوری شما برای پیدا کردن کار باید به زبان آن کشور مسلط باشید...

در فنلاند هم برای پیدا کردن کار باید حتما فنلاندی بلد باشید( به جز یه سری از مشاغل مثل برنامه نویسی کامپیوتر که کمتر به زبان کار دارند و بیشتر روی مهارت شما حساب باز میکنند )

در اتریش در مقطع لیسانس و فوق ( به استثنا چند رشته) زبان تدریس دانشگاه ها و مردم آلمانی می باشد...

در ضمن با فراگیری زبان آلمانی شانس پیدا کردن کار در 2 کشور آلمان و اتریش رو دارید...

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali2011 نمایش پست ها
    با همش موافقم به غیر از این مورد آخر! ویزای اتریش خیلی سخت هست الان (البته اینطور که من شنیدم) همین الان هم دو نفر رو میشناسم که برای ویزا حدود ۱ سال هست منتظر هستن. باز هم من اپلای نکردم فقط بر اساس چیزی که دوستان دیگه گفتن نظر دادم.
    خیر دوست عزیز...

فقط مدت زمان لازم برای گرفتن ویزا یکم طولانی می باشد...

سفارت مصاحبه ندارد و در صورت تکمیل بودن مدارک ویزا رو میگیرید.

Senior Member

دوستان اگه لطف کنید کمک کنید خیلی ممنون میشم.
    من میخام واسه 2014 اقدام کنم و هدفم مهاجرت پس از ارشد و کار هست حالا به نظرتون تمرکزمو واسه اپلای بذارم رو کدوم یکی از این رشته ها و کشورها:
    آلمان:
    Information and Automation ENG Uni of Bremen
    Automation and Robotic TU dortmund
    Medical systems ENG Uni Magdeburg
    Intelligent Adaptive sys Uni Hamburg
    Automotive sys Eng HS-Esslingen
    Computational Eng uni Erlangen nurenburg
    فنلاند:
    Biomedical ENG TUT
    Machine Automation TUT
    Electrical Eng smart grid TUT
    Electrical ENG Aalto
    اتریش:
    Biomedical ENG TUVieena
    ایتالیا:
    Computer and Automation Eng Uni of Siena
    من واقعا گیج شدم و نمیفهمم باید به رنک دانشگاه نگاه کنم باید به اون کشور و شهرش نگاه کنم یا ....؟؟؟؟

Member ماشین لباسشویی آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IAU

نقل قول نوشته اصلی توسط alikhani2011 نمایش پست ها
    دوستان اگه لطف کنید کمک کنید خیلی ممنون میشم.
    من میخام واسه 2014 اقدام کنم و هدفم مهاجرت پس از ارشد و کار هست حالا به نظرتون تمرکزمو واسه اپلای بذارم رو کدوم یکی از این رشته ها و کشورها:
    آلمان:
    Information and Automation ENG Uni of Bremen
    Automation and Robotic TU dortmund
    Medical systems ENG Uni Magdeburg
    Intelligent Adaptive sys Uni Hamburg
    Automotive sys Eng HS-Esslingen
    Computational Eng uni Erlangen nurenburg
    فنلاند:
    Biomedical ENG TUT
    Machine Automation TUT
    Electrical Eng smart grid TUT
    Electrical ENG Aalto
    اتریش:
    Biomedical ENG TUVieena
    ایتالیا:
    Computer and Automation Eng Uni of Siena
    من واقعا گیج شدم و نمیفهمم باید به رنک دانشگاه نگاه کنم باید به اون کشور و شهرش نگاه کنم یا ....؟؟؟؟
    شما که الان سر دوراهی قرار نگرفتین!
    به نظرم برای همه ی این دانشگاههایی که گفتین اپلای کنید ، بعد از اینکه نتایج اومد و سر دوراهی قرار گرفتین بیاین اینجا ما نظرمون رو بگیم.
    امیدوارم موفق باشید
    دنیای زیبای ما!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    هر سه کسور زبان شبیه هم دارند و ریشیش المانی هست.
    من فقط خواستم بگم این کاملا اشتباهه. شبیه هم نیستند و Finnish ریشه المانی نداره.

Member hazy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - University of Helsinki

سلام دوستان من خیلی به مشکل برخوردم و خوشحال میشم دوستان نظراتشونو بهم بگن.
    من الان بین ۳ تا مورد موندم:
    University of Helsinki - Computer Science
    University of Saskatchewan - Computer Science
    Ryerson University - Computer Science
    مورد اول که خودتون فنلاندین و از من بهتر اطلاع دارید. مورد دوم یعنی دانشگاه ساسکاچوان تو کاناداس و یک شهر ۲۰۰ هزار نفریه و ایالتشم کلا ۱ میلیون جمعیت داره. استادم بم کمک هزینه میده و مقداری ارزون تر از دانشگاه هلسینکی برای من تموم میشه. زمینه تحقیقاتی استادم هم رایانش ابری هستش. شهرشم گرم تر از فنلاند نیست. رنکش هم تو دنیا ۳۰۰-۴۰۰ هستش. درس هایی که ارایه میدن تنوعش خوبه.
    مورد سوم واقع در تورونتو تو کاناداس که رنک خاصی نداره اما خوب از لحاظ موقعیت شهری خیلی جای خوبیه. با استادم هنوز در مورد فاند صحبت نکردم اما میدونم بم فاند میده ولی ممکنه از ۲ مورد اول برای من گرون تر باشه و تو ایالت آنتاریو خیلی دانشگاهای بهتری وجود دارن.
    دانشگاه هلسینکی هم خوب شهرت جهانی داره و مخصوصا خیلی رشته جالبی رو درمورد شبکه و خدمات ارایه میده.
    حالا دوستانی که رفتن فنلاند رو دیدن نظرشون چیه؟ من بعد از فوق لیسانس میخوام دکتری هم ادامه بدم.
    مرسی
    - You can't quit until you try -

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)