صفحه 2 از 43 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 425

موضوع: دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

خب دوستان،
    با مشورتی که با سایر مدیران انجام شد، این تاپیک همچنان به شرط زیر برقرار می مونه و امیدواریم که راهگشای کاربران عزیز باشه:

* صحبت درباره ی کشورهای دیگه، فقط در حالت مقایسه مجاز هست؛ یعنی اگر دارید جمعیت شهرهای فنلاند رو عنوان می کنید، در این صورت میتونید به جمعیت شهرهای دیگه (مثل سنپترزبورگ) هم بپردازید. وگرنه تنها بصورت یک اشاره مجاز خاهد بود که از جاهای دیگه صحبت بفرمایید

پیروز باشید

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

ممنون
    يه نكته ديگه اي هم كه هست و براي من ميتونه حائز اهميت باشه اينه كه فنلاند بايد bankstatement 6000يورو داشته باشي براي اغاز هر سال.همون تمديد ويزا اما روسيه هيچ پولي رو به عنوان تضمين نمي خواد.درسته در هر صورت بايد خرج كني .اما خوب براي من 9ميليون يه جا دادن سخت تر از اينه كه مثلا 3ماه يا 4ماه در ميون 2ميليون بدم.
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Junior Member

اول باید از غریبه جان تشکر کنم که مثل همیشه راهنماییش عالی بود.دوم این که حسن عزیز تو که توی یه همچین خانواده ی صمیمیی رشد کردی برخورد سرد روسا یا فنلاندا واست آزار دهنده نیست؟در ضمن زبان این دو کشور هیچ جا به دردت نمی خوره.

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام
    برخورد سرد كه ازار دهنده هست.اما چون روس ها گرم ترن تو اين زمينه كفه ترازو سنگيني ميكنه.يكي از دوستان تو روسيه هست. خوابگاه رو بي خيال شده رفته با 2تا روس خونه دانشجويي گرفتن.با بقيه هم انقدر خوب شده كه شام يا ناهار ميره خونه بقيه دوستاش مهماني و ميگه مادر و پدر هاي اون دانشجو ها مثله پسرشون دوستش دارن!!!!
    در مورد زبان هم كه ميشه گفت با توجه به گسترش مناسبات سياسي بين ايران و اينكه معمولا پيمانكار هاي شركت ها و كارخونه هاي بزرگ در ايران روسي هستن شايد زبان روسي در بعضي از شرايط به درد بخوره.بالاخره زبان حدود 400ميليون نفر ادم هست و انسانهاي زيادي به اين زبان تكلم ميكنن.
    اگر برخورد مردم هر دو كشور رو سرد در نظر بگيريم اما بالاخره شهر 50هزار تايي خيلي خلوت تر از شهر 4.5ميليوني هست.
    و اما سوالي كه چند بار پرسيدم.اما.... سنت پترزبورگ بين المللي تر هست؟درسته؟به نظر ميرسه شهري در غرب فنلاند خيلي گوشه گير باشه نسبت به پترزبورگ!
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Junior Member

حسن چرا فقط این 2 کشور؟جاهای دیگه هم با شرایط بهتر هستا تو پستمم اشاره کردم بهشون.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronic Engineering at KIAU

نکته دیگه در مورد روسیه امنیت که متاسفانه شهرهاش تو دنیا معروفن به اینکه 10 شب به اونور نمیتونی راحت تو خیابوناش بگردی و حتی پلیس هاشونم شبها مست لایعقل هستن ! این رو من تو یه سایت روسی خوندم که در باره تحصیل در روسیه بود. در حالی که شهرهای فنلاند از این لحاظ بهترن. اما مطمئنا دانشگاه سنت پترزبورگ باید رتبه بهتری نسبت به دانشگاه فنلاند داشته باشه درسته؟
    من خودم سال دیگه برای هر دوی این کشورها بعلاوه آلمان و بلژیک و اتریش و مالزی و کره اقدام میکنم.
    ولی متاسفانه تو روسیه یه دانشگاه پیدا نکردم که مهندسی الکترونیک خالی داشته باشه همش مهندسی رادیو و مخابرات و فرکانس بالاست و مثل اینکه این روسها اصلا از دیجیتال خوششون نمیاد.وگرنه من خودم که خیلی دوست دارم برم روسیه هم یه زبان جدید یاد میگیرم(به انگلیسی و فرانسه مسلطم) هم یه تجربه از یه دید جدید.خیلی شندیم که تکنولوژی روسها تو بعضی موارد کلا با تکنولوژی های غربی فرق میکنه.واین میتونه یه نکته خیلی مثبت باشه برای روسیه.
    اما در مورد هزینه من چند تا دانشگاه رو چک کردم هزینه کل تحصیل و زندگی تو روسیه رو حدود 7-8 ملیون تومن در سال برآورد کرده بود.البته دانشگاه های خصوصی ودولتی داره که شهریه هاش فرق میکنه.یه چک کن ببین دانشگاه مورد علاقت تو کدام فیلد و آیا مورد تایید وزارت علوم هست?:http://msrt.ir/sites/Grad_Dept/DocLi...8A%D9%87.htm

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

از نظر تاييد بودن كه هيچ مشكلي رو ندارن هيچ كدوم از دانشگاه ها.هرچي باشه از 99%دانشگاه هاي ايران بهترن و جدا از سطح علمي وقتي عكس كلاس هاشونو ميبيني و با دانشگاه هاي خودمون مقايسه مي كنيم خندمون ميگيره!
    در مورد كشور هاي ديگه هم عرض كردم كه نروژ رايگانه كه رشتمو نداره.المان ارزون هست اما هزينه ها بالاست.البته دانشگاه مونيخ يه رشتش مورد نظر خودم هست تا ببينيم چي پيش مياد.
    نظر خودم اينه كه زندگي در سنت پترزبورگ بهتر هست از زندگي در يك شهر 50هزار تايي !
    البته اينم بگم من از اونهايي نيستم كه به صرف درس از ايران مي خوام خارج بشم و شرايط محيطي و تفريحي هم برام مهمه!

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    ...
    المان ارزون هست اما هزينه ها بالاست.البته دانشگاه مونيخ يه رشتش مورد نظر خودم هست تا ببينيم چي پيش مياد.
    ...
    هزینه ها توی آلمان به مراتب از سوئد پائین تره
    حداقل برلین که من رفتم اینجوری بود.
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

Senior Member pouya4 آواتار ها

دوست عزیز

من 10 روز سنت پترزبورگ بودم، از دانشگاه LUT فنلاند هم چون پذیرش داشتم درباره ش تحقیق کردم. البته تا به حال فنلاند نبودم، اما هم فنلاندی ها رو باهاشون برخورد داشتم، هم سوئد و دانمارک و نروژ بودم که مطمئنا با فنلاند خیلی شبیه به هم هستن. چند تا نکته به نظرم می رسه:

سطح زندگی: فنلاند با روسیه قابل مقایسه نیست. سنت پترزبورگ با این که شهر توریستی و مدرن روسیه س و با این که بی نهایت زیباست، اما به هر حال در مقایسه با فنلاند کاملا لنگ می زنه.

زبان: تو فنلاند از هر 100 نفر 100 نفر انگلیسی بلدن، تو روسیه میشه دو یا سه تا.

آب و هوا: فکر می کنم تو این یه مورد کاملا شبیه باشن.

تفریح: تو این یه مورد فنلاند کاملا پیش روسیه لنگ می ندازه، روسیه خیلی خوش می گذره (از اون لحاظ) p:

هزینه: جدای از شهریه دانشگاه، روسیه ارزون تره.

سطح دانشگاه و مدرک: اینا رو خودت می تونی تو رنکینگ ها و امکانات دانشگاه و استاد ها و ... ببینی و مقایسه کنی. نیازی به تجربه حضوری نیست.

به نظر من جدای از بحث آکادمیک، اگه دنبال آرامش و امکانات هستی برو فنلاند، اگه دنبال شهر بزرگ و تفریح هستی برو سنت پترزبورگ. البته بحث زبان و طول دوره هم می تونه برات خیلی مهم باشه.

در نهایت بدون هر کدوم رو که بری، میگی ای کاش رفته بودم اون یکی، همیشه این طوریه... به ته قلبت مراجعه کن، هر جا اون گفت برو.

خوش باشی.
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

Senior Member pouya4 آواتار ها

در مورد ویزا هم فنلاند ویزای شینگن رو داره که یه مزیت خیلی مهمه.
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)