صفحه 30 از 43 نخستنخست ... 202122232425262728293031323334353637383940 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 300 , از مجموع 425

موضوع: دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

به نظر من آلمان 100 % بهتر از فنلاند هست اما شاید آلمان به شما ویزا نده و یا اینکه حداقلش ویزا سخت میده.فناند شاید و فقط شاید ویزا راحت تر بده
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mj.gh نمایش پست ها
    دوستان سلام
    راستش این هفته یک پذیرش از دانشگاه TU Dresden آلمان در رشته ی Nanoelectronic Systems در مقطع فوق لیسانس برایم آمده است. از طرفی، از دانشگاه Turku در رشته ی Embedded Computing پذیرش دارم و دو هفته ی پیش مدارکم را برای دریافت ویزای دانشجویی به سفارت فنلاند تحویل داده ام.
    حالا به نظر شما ایا منطقی است که به سراغ ویزای آلمان بروم؟ (زیرا رنک رشته ی پذیرفته شده در آلمان 77 و رشته ی فنلاند 345 می باشد، در ضمن وضع بازار کار و آب و هوای آلمان به مراتب بهتر است و یادگیری زبان آلمانی راحتر است.)
    در ضمن، 38 سالم است و تنها نگرانی ام نگرفتن ویزا به دلیل سن می باشد. به علاوه، هدفم ادامه ی تحصیل تا دکترا و مقیم شدن در یکی از کشورها می باشد.
    لطفا دوستان، با دلیل در خصوص انتخاب یکی از این کشورها راهنمایی بفرمایید.
    ریسک ویزات واسه المان بالاس
    به خصوص اینکه رشتت هم علاوه بر سنت خاصه
    به نظر من دانشگاه ترکو جز خوبای فنلانده و من اگه جات بودم میرفتم فنلاند چون هدفت دکتراس نه کار...
    البته نظر منه

Member

دوستان سلام
    راستش این هفته یک پذیرش از دانشگاه TU Dresden آلمان در رشته ی Nanoelectronic Systems در مقطع فوق لیسانس برایم آمده است. از طرفی، از دانشگاه Turku در رشته ی Embedded Computing پذیرش دارم و دو هفته ی پیش مدارکم را برای دریافت ویزای دانشجویی به سفارت فنلاند تحویل داده ام.
    حالا به نظر شما ایا منطقی است که به سراغ ویزای آلمان بروم؟ (زیرا رنک رشته ی پذیرفته شده در آلمان 77 و رشته ی فنلاند 345 می باشد، در ضمن وضع بازار کار و آب و هوای آلمان به مراتب بهتر است و یادگیری زبان آلمانی راحتر است.)
    در ضمن، 38 سالم است و تنها نگرانی ام نگرفتن ویزا به دلیل سن می باشد. به علاوه، هدفم ادامه ی تحصیل تا دکترا و مقیم شدن در یکی از کشورها می باشد.
    دوست عزیز من نظر خودم رو میگم، تصمیم با خودت. آیا شما مطئمن هستی‌ ویزای آلمان به سن و سال مربوط میشه؟ و اینکه حداقل میتونی‌ براش اقدام کنی‌! من در مورد ارتباط ویزا به سن و سال زیاد اطلاعات ندارم ولی‌ برام غیر قابل باور هست که یه کشور به شدت متمدن مانع تحصیل شخص بشه فقط به خاطر سنّ. من دانشجوی تامپره هستم و به این دلیل این کامنت رو برات اینویسم که تقریبا ۲۰ روز پیش Dresden بودم، و باور کن اونقدر جای خوبی‌ هست که حیف هست بخوای از دست بدی و به فنلاند بیایی. به شدت بهت پیشنهاد می‌کنم برای ویزای آلمان اقدام کن. اونقدر مردم Dresden مهربون و متمدن بودن که حد نداشت. در کّل اقدام نکردن برای ویزا صرفا به خاطر ترس از ویزا نگرفتن اشتباه هست. به نظر من به عنوان کسی‌ که ۳ سال فنلاند درس خوندم، Dresden خیلی‌ خیلی‌ بهتر از هر شهر فنلاند هست. شهر جم و جور خوبی‌ هست با فاصله کم از برلین و پراگ، یعنی‌ قلب اروپا با کلی‌ فرصت که در فنلاند وجود نداره.

Junior Member

دوستان سلام

دوست عزیز، من فقط این نکته رو یاد آوری میکنم که سفارت آلمان، حداقل مدرک A1 زبان آلمانی رو ازتون میخواد.و اگه B1 داشته باشین شانستون خیلی بالاتر میره

Banned

دوستان سلام در خصوص دانشگاه UEF اطلاعاتی دارید؟ چطوره؟ شهرش چطوره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط damokles نمایش پست ها
    دوستان سلام در خصوص دانشگاه UEF اطلاعاتی دارید؟ چطوره؟ شهرش چطوره؟
    دانشگاه خوبیه ولی نمیشه قطعی نظر داد چون رتبه هاش در هر رشته متفاوته. شهر یوئنسوو خیلی کوچیکه و جمعیتش حدودا هفتاد هشتاد هزار نفره. روس ها زیاد تو این شهر زندگی میکنن از انجاییکه فاصله این شهر تا سنت پترزبورگ کمتر از صد کیلومتره. مردم محلی مخصوصا افراد مسن در مکالمه به زبان انگلیسی ضعیف هستن و شما اگه از همون روزای اول شروع کنید به یادگیری زبان فنلاندی مقدماتی خیلی راحتتر میتونید تو این منطقه زندگی کنید. فاصله شهر یوئنسوو تا پایتخت هم 4 ساعت میشه با قطار.
    باز کن پنجره ها را که نسیم
    روز میلاد
    اقاقی ها
    را جشن میگیرد...

Banned

ممنون از شما...می شه بگید این دانشگاه در رشته ی حقوق بین الملل واسه دکترا خوب هست یا نه؟ رتبش چطوره؟

Junior Member

دوستان اگر کسی تجربه ای داره

آیا ماندن(جهت گرفتن اقامت پس از مستر) به دلیل داشتن کار در آلمان توسط اداره مهاجرت آلمان نیز به سادگی فنلاند هست؟
    یا به علت اینکه متقاضی برای آلمان زیاده گرفتن اقامت سخت تر میشه؟به خاطر اینکه وقتی متقاضی تحصیل زیاد باشه قایدتا متقاضی اقامت نیز زیادتر باید باشه!
    کسی قوانین آلمان را میدونه؟

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Her3by نمایش پست ها

آیا ماندن(جهت گرفتن اقامت پس از مستر) به دلیل داشتن کار در آلمان توسط اداره مهاجرت آلمان نیز به سادگی فنلاند هست؟
    یا به علت اینکه متقاضی برای آلمان زیاده گرفتن اقامت سخت تر میشه؟به خاطر اینکه وقتی متقاضی تحصیل زیاد باشه قایدتا متقاضی اقامت نیز زیادتر باید باشه!

ممنون
    من فقط بطور کلی اینو بگم به شما که تقاضا بیشتره چون جمعیت بیشتره چون امکانات و موقعیت های شغلی فراوونه چون قطب صنعت ااروپاست پس نظر من اینه که به طور.کلی سخت تر که نمیشه آسون تر هم هست ضمن اینکه پرونده شما جداگانه بررسی میشه نه این که شمایی که کار پیدا کردی چون اونجا متقاضی بیشتره پس اقامت ندن.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Her3by نمایش پست ها

ممنون
    تا اونجایی که من شنیدم در آلمان پس از ۴ یا ۵ سال کار کردن و مالیات دادن اقامت دائم شاملت میشه ولی‌ نمیدونم پاسپورت میدن یا نه، فرقش با فنلاند این هست که در آلمان کار راحت تر پیدا میشه، پس راحت تر میشه شرایط اقامت رو رو داشت ولی‌ در فنلاند زیاد خبری از کار نیست، و در مورد اینکه گرفتن اقامت فنلاند ساده هست، من فقط اینو از دوستان ایرانی‌ شنیدم که اکثرشون در حال حاضر اقامت فنلاند رو ندارن. وقتی‌ کسی‌ کار نداشته باشه و نتونه مالیات بده چطوری بتونه اقامت بگیره؟ جز اون گرفتن اقامت زیاد ربطی‌ به تعداد متقاضی نداره. اونها به هرکی‌ که شرایط رو داشته باشه اقامت میدن، یه رقابت بین متقاضیان نیست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)