صفحه 34 از 43 نخستنخست ... 2425262728293031323334353637383940414243 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 331 تا 340 , از مجموع 425

موضوع: دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

پیش فرض پاسخ : دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

دوستان من رشته دبیرستانم تجربی بود ولی پزشکی قبول نشدم و ناچار مهندسی نفت که اولویت دومم بود رو انتخاب کردم الآن ترم ۶ مهندسی نفت دانشگاه علوم تحقیقاتم و می خوام هر طور که شده ادامه تحصیلم خارج از ایران باشه اولویت اولم نروژ بود که گرونه اولیت بعدی بین ادامه تحصیل مهندسی نفت در اتریش و پزشکی تو فنلاند تو دو راهی موندم روی کار دانشجویی هم حساب باز کردم چون فکر نمی کنم بیشتر از ماهی ۱٫۵ برای ساپورت مالیم بتونم جور کنم ممنون میشم اگه کمک فکری بهم بدین

Junior Member

سلام
    من بین اتریش و فنلاند واقعا دو به شک ام . اتریش و خیلی تحقیق کردم از بین دانشگاههای اتریش دوتا دانشگاه هست که مورد نظرم ه (Johanson kepler تو شهر لینتس ، university of economic & business تو شهر وین ) هر دو دانشگاه هم برای رشته های مدیریت .
    برای فنلاند هم دانشگاه آلتو برای رشته مدیریت و بیزینس بین المللی
    حالا موندم کدوم کشور و دانشگاه بهتره ؟
    علاوه بر این ، شغل توی اتریش گویا راحت تر پیدا می شه حتی با دونستن زبان انگلیسی، (البته آلمانی هم تا حدودی بلدم ، اما هنوز نه خیلی حرفه ای )
    اما توی فنلاند گویا کار فقط با دونستن زبان فنلاندی ممکن ه ( که فینیش جزو سخت ترین زبون هاست )
    هزینه های زندگی و شرایط اقامت گرفتن دو تا کشور هم تا جایی که من میدونم تقریباً برابر هستند .
    حالا خواهش می کنم راهنمایی کنین

نقل قول نوشته اصلی توسط YeeKtaa نمایش پست ها
    سلام
    من بین اتریش و فنلاند واقعا دو به شک ام . اتریش و خیلی تحقیق کردم از بین دانشگاههای اتریش دوتا دانشگاه هست که مورد نظرم ه (Johanson kepler تو شهر لینتس ، university of economic & business تو شهر وین ) هر دو دانشگاه هم برای رشته های مدیریت .
    برای فنلاند هم دانشگاه آلتو برای رشته مدیریت و بیزینس بین المللی
    حالا موندم کدوم کشور و دانشگاه بهتره ؟
    علاوه بر این ، شغل توی اتریش گویا راحت تر پیدا می شه حتی با دونستن زبان انگلیسی، (البته آلمانی هم تا حدودی بلدم ، اما هنوز نه خیلی حرفه ای )
    اما توی فنلاند گویا کار فقط با دونستن زبان فنلاندی ممکن ه ( که فینیش جزو سخت ترین زبون هاست )
    هزینه های زندگی و شرایط اقامت گرفتن دو تا کشور هم تا جایی که من میدونم تقریباً برابر هستند .
    حالا خواهش می کنم راهنمایی کنین
    درود
    شما از هر 2تا کشور پذیرش گرفتید ؟
    . . . . . . Never give up

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed-gh نمایش پست ها
    درود
    شما از هر 2تا کشور پذیرش گرفتید ؟
    سلام
    نه هنوز پذیرش نگرفتم ... دارم تحقیق می کنم که برای کدوم کشور مدارک بفرستم و تمرکز اصلیم روی کدوم کشور باشه
    از طرفی فنلاند چیزی به عنوان شهریه نداره اما اتریش ترمی 726 یورو ه ... هزینه های زندگی و کیفیت زندگی هم تقریبا هر دو شهر برابر هست همین طور شرایط گرفتن اقامت ( 3 ویزای 6 ماهه تمدیدی )
    فقط نکته مهم برای اقامت گرفتن کار هست ... که کار توی فنلاند به دلیل زبون سخت نگرانم می کنه ... اما خب شهریه ای برای تحصیل وجود نداره

نقل قول نوشته اصلی توسط YeeKtaa نمایش پست ها
    سلام
    نه هنوز پذیرش نگرفتم ... دارم تحقیق می کنم که برای کدوم کشور مدارک بفرستم و تمرکز اصلیم روی کدوم کشور باشه
    از طرفی فنلاند چیزی به عنوان شهریه نداره اما اتریش ترمی 726 یورو ه ... هزینه های زندگی و کیفیت زندگی هم تقریبا هر دو شهر برابر هست همین طور شرایط گرفتن اقامت ( 3 ویزای 6 ماهه تمدیدی )
    فقط نکته مهم برای اقامت گرفتن کار هست ... که کار توی فنلاند به دلیل زبون سخت نگرانم می کنه ... اما خب شهریه ای برای تحصیل وجود نداره
    درود
    از سال 2016 تحصیل در فنلاند پولی میشه .شما اول این رو نحقیق کنید که مطمئن بشید این جوری شرایط فرق میکنه دیگه.
    یه توصیه ،اگر رزومه متوسطی دارید برای دانشگاهایی رو که می خواید اپلای کنید و بعد از پذیرش راجع بهش بحث کنید.

Junior Member

درود
    از سال 2016 تحصیل در فنلاند پولی میشه .شما اول این رو نحقیق کنید که مطمئن بشید این جوری شرایط فرق میکنه دیگه.
    یه توصیه ،اگر رزومه متوسطی دارید برای دانشگاهایی رو که می خواید اپلای کنید و بعد از پذیرش راجع بهش بحث کنید.
    خب اگر تحصیل تو فنلاند پولی بشه ... خب ترجیه من اتریش می شه که هم فامیل دارم که تنها نمونم ... هم از طریق شرکت فامیلی تقریباً می تونم امیدوار باشم که مشکل کار نخواهم داشت ... من الان فقط نگران شهریه ام ... البته شهریه خیلی مشکل نیست ... اما ترجیه میدم فشار کمتری بابت تحصیلم به دیگران وارد کنم
    نمیدونم رزومه ام متوسط هست یا نه .. فوق لیسانس دارم تو رشته اقتصاد انرژی - تجدید پذیر ، معدل 17 ، یدونه هم مقاله دارم که فعلا منتظرم بررسی بشه تا برسه نوبت چاپ. هم لیسانسم و هم فوق لیسانسم و تو شهر تهران گرفتم ... دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد ، توصیه نامه هم می تونم بگیرم از استاد فوقم ... 6-7 سال هم سابقه کار دارم
    حالا نمی دونم با این شرایطی که من دارم کدوم کشور برام بهتر میشه !!!
    واقعا دارم گیج می شم

درود
    دوست عزیز کی گفته فنلاند از 2016 پولی میشه؟! منبع های موثق همشون چند ماه پیش اعلام کردند که قضیه شهریه منتفی شده تا خود سال 2016. واسه 2016 به بعد هم تصمیم گیری رو برای بعدا گذاشتند.

http://www.studyinfinland.fi/front_p...2016_abandoned

نقل قول نوشته اصلی توسط Cyanide نمایش پست ها
    دوست عزیز کی گفته فنلاند از 2016 پولی میشه؟! منبع های موثق همشون چند ماه پیش اعلام کردند که قضیه شهریه منتفی شده تا خود سال 2016. واسه 2016 به بعد هم تصمیم گیری رو برای بعدا گذاشتند.

ممنون عزیز جان. این موضوع خیلی نگرانم کرده بود. یعنی حتما برای 2016 رایگان شده، میخوام بدونم قطعیه یا نه هنوز ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Cyanide نمایش پست ها

درود
    دقت کنید ، من هر جا نوشتم ، گفتم در ادامش که تحقیق کنید . چون خوندم و اتفاقا فقط هم تو همین سایت خوندم .
    اینم لینکاش :

http://yle.fi/uutiset/government_u-t...n_fees/7673955
    http://yle.fi/uutiset/tuition_fees_p...udents/7573518

ضمنا ، شما چه جوری فهمیدید برای 2016به بعد بعدا تصمیم گیری می کنند ؟!
    ویرایش توسط hamed-gh : February 20th, 2015 در ساعت 10:17 AM

Junior Member

درود
    دقت کنید ، من هر جا نوشتم ، گفتم در ادامش که تحقیق کنید . چون خوندم و اتفاقا فقط هم تو همین سایت خوندم .
    اینم لینکاش :

http://yle.fi/uutiset/government_u-t...n_fees/7673955
    http://yle.fi/uutiset/tuition_fees_p...udents/7573518

ضمنا ، شما چه جوری فهمیدید برای 2016به بعد بعدا تصمیم گیری می کنند ؟!
    من واسه دانشگاه آلتو که تحقیق می کردم واسه سال بعدی یعنی همون 2016، همون رشته مدیریت و بیزینس بین المللی شهریه و زده بود NO Tuition fee

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)