صفحه 36 از 43 نخستنخست ... 262728293031323334353637383940414243 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 360 , از مجموع 425

موضوع: دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

نقل قول نوشته اصلی توسط kardkond نمایش پست ها
    دوستان....
    در مقایسه با کشور آلمان، با توجه به هزینه های نسبتا برابر زندگی هر دو کشور و با در نظر گرفتن فرصت های شغلی به مراتب زیادتر،آب و هوای مناسبتر و زبان قابل تحملتر :دی کشور آلمان... بنظر شما کدوم خصوصیت کشور فنلاند اونو تبدیل به گزینه قابل رقابت با آلمان میکنه...؟؟
    فقط ویزا فنلاند راحت تر هست
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Junior Member

سلام دوستان

من از دانشگاه پلی تکنیک میلان، اولو و تامپره تو فنلاند پذیرش دارم اما خیلی شک دارم که کدوم رو انتخاب کنم
    خب رنکینگ میلان و اولو تقریبا مثل هم هست، اما میلان باید سالی 3300 به دانشگاه بدی اما فنلاند رایگانه، از اون طرف شرایط زندگی تو فنلاند خب سخت تره فک کنم
    منو راهنمایی کنید که کدوم اینا ارجحیت داره و چجوری به قضیه نگاه کنم و انتخاب کنم ؟

مرسی

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط arman08 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من از دانشگاه پلی تکنیک میلان، اولو و تامپره تو فنلاند پذیرش دارم اما خیلی شک دارم که کدوم رو انتخاب کنم
    خب رنکینگ میلان و اولو تقریبا مثل هم هست، اما میلان باید سالی 3300 به دانشگاه بدی اما فنلاند رایگانه، از اون طرف شرایط زندگی تو فنلاند خب سخت تره فک کنم
    منو راهنمایی کنید که کدوم اینا ارجحیت داره و چجوری به قضیه نگاه کنم و انتخاب کنم ؟

مرسی
    والا دوست خوبم من باشم شهر تامپره را انتخاب می کنم چون هم شرایط اب و هوایی خوبی داره و هم کار هست و تا جایی که من می دونم مردم خوبی هم داره
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Junior Member

سلام و خسته نباشید
    یک سوال داشتم
    من با یک استاد در دانشگاه کنکوردیا مونترال صحبت کردم برای دوره ارشد گفت با این رزومه میتونم شهریه هر سال رو به اندازه شهریه ساکن کانادا در حدود 5 هزار دلار کانادا برسونم اخه در شرایط عادی برای متقاضیان بیرون از کانادا در حدود 8 هزار یورو در سال هست
    از طرفی همین رشته رو دانشگاه آلتو و tut فنلاند هم دارن که مطمئنا پذیرش میگیرم از طرفی این دو دانشگاه هم رایگان هستن
    به نظر شما کدوم کشور رو اقدام کنم؟ متاهل هم هستم.
    با تشکر فراوان

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط akbar2014 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    یک سوال داشتم
    من با یک استاد در دانشگاه کنکوردیا مونترال صحبت کردم برای دوره ارشد گفت با این رزومه میتونم شهریه هر سال رو به اندازه شهریه ساکن کانادا در حدود 5 هزار دلار کانادا برسونم اخه در شرایط عادی برای متقاضیان بیرون از کانادا در حدود 8 هزار یورو در سال هست
    از طرفی همین رشته رو دانشگاه آلتو و tut فنلاند هم دارن که مطمئنا پذیرش میگیرم از طرفی این دو دانشگاه هم رایگان هستن
    به نظر شما کدوم کشور رو اقدام کنم؟ متاهل هم هستم.
    با تشکر فراوان
    والا بسته به شرایط مالی شما داره
    دانشگاه التو بسیار الی هست در فنلاند و امکان کار پیدا کردن هم البته خدماتی در هلسینکی وجود دارد در حالیکه برای زندگی زبان فنلاندی مانع بزرگی هست
    با توجه به متاهل بودن اگر از نظر مالی مشکلی نداری کانادا بنظرم اینده بهتری داره

Junior Member

با تشکر از شما
    راستش بحث هزینه ها هم واسم مهم هست
    اما فکرم اینه که بتونم توی مرحله اول یک ارشد با معدل خوب در یک دانشگاه تاپ بگیرم و بعد برای دکتری اگر فنلاند مناسب بود و فاند خوب داشت که بمونم اگر نه بیام کانادا. چون گرفتن اقامت یکی از اولویت هام هست. موضوع دیگه بحث گپ تحصیلی که سفارت کانادا و آفیسر سفارت به راحتی ریجکت میکنه نمیخوام ریسک رفتن و نرفتن تجربه کنم. چون شنیدم سفارت فنلاند با این موضوع راحت تر کنار میاد.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط akbar2014 نمایش پست ها
    با تشکر از شما
    راستش بحث هزینه ها هم واسم مهم هست
    اما فکرم اینه که بتونم توی مرحله اول یک ارشد با معدل خوب در یک دانشگاه تاپ بگیرم و بعد برای دکتری اگر فنلاند مناسب بود و فاند خوب داشت که بمونم اگر نه بیام کانادا. چون گرفتن اقامت یکی از اولویت هام هست. موضوع دیگه بحث گپ تحصیلی که سفارت کانادا و آفیسر سفارت به راحتی ریجکت میکنه نمیخوام ریسک رفتن و نرفتن تجربه کنم. چون شنیدم سفارت فنلاند با این موضوع راحت تر کنار میاد.
    والا با توجه به شرایطی که فرمودید بنظر من فنلاند گزینه مناسبی برلای شما هست

Junior Member

سلام
    با توجه به اینکه این بخش در مورد مقیسه دیگر کشورها با فنلاند هست خواستم تجربه یکی از دوستانمون رو هم در این بخش بذارم
    این دوست من به تازگی وارد شهر کویمبرا پرتغال شده. مبلغ اجاره یک اتاق تقریبا مبله در این شهر 100 یورو هست که البته 77 یورو هم پیدا میشه یک اتاق 10-12 متری با اینترنت مناسب و هزینه های بسیار پایین.
    منبع :https://apps.uc.pt/accommodation?locale=en
    دانشگاه های پرتغال مثل لیسبون، کویمبرا، پرتو جز دانشگاه های ممتاز وزارت علوم محسوب میشن. با توضیحات این دوست من در ماه 250 یورو برای اجاره خونه خوردو خوراک و رفت و آمد در این شهر هزینه میکنه که به نسبت دیگر شهرهای اروپایی و حتی شهرهای ایران خیلی مبلغ پایینی هست. این موضوع رو در باب مقایسه با فنلاند گفتم که ماهیانه در حدود 600-700 یورو هزینه زندگی در هر شهر فنلاند میشه. امسال سفارت پرتغال نیز یکم منظم تر شده و 1-2 ماه صدور ویزا طول میکشه (طبق گفته دوستم) و روند سفارت خیلی مناسب تر شده اما خوب یک نقطه ضعف هم داره و نبود کار مناسب در این کشور هست البته همون نلاند هم شرایط کاری بجز رشته های کامپیوتر و برنامه نویسی زیاد تعریفی نداره.
    یک حسن دیگه کشور پرتغال آب و هوای بسیار عالی این کشور هست و در تمام طول فصول میتونین آبتنی کنین. البته مواظب باشین تو دهنه کوسه نیفتین. بیش از نیمی از مرز این کور مشرف به دریا هست.
    دوره ارشد در کشور پرتغال نیز اغلب یا رایگانه و یا شهریه نسبتا کمی دراه و البته دوره دکتری هم بورسهای مناسبی به دانشجویان تعلق میگیره. که در بخش پرتغال میتونین مطالعه کنین.
    امیدوارم اطلاعات سودمندی به دوستان عزیزم در این زمینه داده باشم. این بحث با مشاوره ای که با یک از دوستانم در پرتغال بود و همچنین دو دانشجو در شهر هلسینکی داشتم مطرح کردم
    و حیفم اومد که مطرح نکنم.

Banned

دوستان برای فوق مجدد شرایط فلاند به چه شکل ؟ من رشته ام مهندسی عمران معدلم 15.5

Junior Member

با سلام خدمت دوستان گرامی . من برای مقطع کارشناسی ارشد برای ایتالیا و فنلاند اپلای کردم . ترجیح میدم که در هرکدوم از این دو کشور که هزینش کمتر هست تحصیل کنم . تنها مزیتی که در ایتالیا نسبت به فنلاند دیدم اینه که یک کمک هزینه تقریبا 5000 یورویی داره . من تنها به دلیل این بورس هست که ایتالیا رو هم مد نظر قرار دادم . از طرف دیگه فنلاند دانشگاههاش کاملا رایگان هست اما شنیدم که هزینه های زندگی خیلی بالاست.
    به نظر دوستانی که تجربه دارن بنده کدوم یک از این دو تا کشور رو انتخاب کنم ؟
    سپاس گزارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)