صفحه 37 از 43 نخستنخست ... 2728293031323334353637383940414243 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 425

موضوع: دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

هر ساله دولت ایتالیا البته به صورت استانی این بورس 5000 یورو با تخفیف کامل شهریه و حتی خوابگاه رایگان و شنیدم یک وعده غذای رایگان شامل این بورس هست. من سال پیش برای این بورس پلی تکنیک میلان اقدام کردم و این بورس هم بهم تعلق گرفت و بدلایلی نرفتم. صدالبته فرهنگ ایتالیایی ها به ما ایرانی ها نزدیکتره و ثانیا از کنار معماری ایتالیا و زیبایی های این کشور نمیشه گذشت.
    حداقل هزینه در شهرهای ایتالیا برای یک زندگی دانشجویی:
    میلان و رم و فلورانس: 500 یورو
    تورین و جنوا و پارما و ناپل: 400 یورو
    از سمت شمال به جنوب کشور: کاهش هزینه ها
    عرض کردم حداقل هزینه ها
    فنلاند دوره ارشد هیچ فانی نداره و حسنش اینه که در محدوده اسکاندیناویه

Junior Member

من هم مثل شما از این ترس دارم که وارد جایی بشم که بعد از یه مدت افسرده بشم و از انتخابم پشیمان.
    بشخصه با خیلی از بچه ها از طریق اسکایپ صحبت کردم و خداییش اطلاعات جامعی بهم دادن و حتی هنوز هم پیگیر انتخابم هستن.
    رفتن خارج کشور برابر یک سری ریسکهایی که تا حالا شاید تو زندگی تجربه نکرده باشی. ولی من خودم به قطع یقین مطمئنا در این تحقیقی که انجام دادم حوزه اسکاندیناوی انتخاب نمیکنم به خاطر خیلی از مشکلاتی که ذکر شده تا الان البته تحقیق من در بخش فنلاند بود، جامعه آماری 5 نفر: 4 نفر هلسینکی و یک نفر تامپره
    1-سردی مطلق هوا در بیش از نیمی از سال (چیزی شبیه جهنم یخی)
    2-نبود کار دایم و دستمزد پایین، در موارد معدود برای رشته های کامپیوتر کار مناسب هست. به هیچ وجه روی کار حساب نکنین لاقل سال اول
    3-طولانی شدن مقطع ارشد گاها تا سال سوم و تعداد امتحانات زیاد در طول ترم و تمام وقت مشغول شدن به مطالعه (البته به حق یکی از بهترین سیستم های آموزشی رو در دنیا دارن و برای ما ایرانیا که یاد گرفتیم فقط پایان ترم و شب امتحان بخونیم سخته و گاها باعث تعدیل معدل می گردد)
    4-سخت تر شدن شرایط اقامت
    5-هزینه زندگی دانشجویی تا 600یورو در ماه و سال اول 30 میلیون با همه هزینه ها. البته با در نظر گرفتن مینیمم 500 یورو هزینه زندگی، بلیط هواپیما، پول پیش خوابگاه و خرید ناچیز کتاب و وسیله و لباس در حد نیاز
    6-یکی از سخت ترین زبانهای دنیا زبان فنلاندیه و حتی یک کلمه نزدیک به انگلیسی نداره
    البته من هنوز دنبال یک انتخاب ایده الم و فعلا تمام وقتم گذاشتم برای تقویت رزومه و زبان و تحقیق در مورد کشورها.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط akbar2014 نمایش پست ها
    هر ساله دولت ایتالیا البته به صورت استانی این بورس 5000 یورو با تخفیف کامل شهریه و حتی خوابگاه رایگان و شنیدم یک وعده غذای رایگان شامل این بورس هست. من سال پیش برای این بورس پلی تکنیک میلان اقدام کردم و این بورس هم بهم تعلق گرفت و بدلایلی نرفتم. صدالبته فرهنگ ایتالیایی ها به ما ایرانی ها نزدیکتره و ثانیا از کنار معماری ایتالیا و زیبایی های این کشور نمیشه گذشت.
    حداقل هزینه در شهرهای ایتالیا برای یک زندگی دانشجویی:
    میلان و رم و فلورانس: 500 یورو
    تورین و جنوا و پارما و ناپل: 400 یورو
    از سمت شمال به جنوب کشور: کاهش هزینه ها
    عرض کردم حداقل هزینه ها
    فنلاند دوره ارشد هیچ فانی نداره و حسنش اینه که در محدوده اسکاندیناویه
    نقل قول نوشته اصلی توسط alinik2 نمایش پست ها
    تشکر اکبر جان . دوستان دیگه راهنمایی ندارن . یک پاسخ مستقیم به اینکه کدام یک از این دو کشور بهتر هست با توجه به جمیع شرایط به خصوص صرفه اقتصادی
    من تا حد زیادی با نظر اکبر عزیز موافق هستم
    اینطور که من می دانم دولت ایتالیا برای توسعه فرهنگی خیلی برنامه ریزی و سرمایه گذاری کرده و بنظر می رسه این بورسها هم خیلی تاثیر مثبتی در جذب دانشجو و ارتقا سطح علمی دانشگاه های ایتالیا داشته
    تنها نکته ای که من می بینم ارتباط با مردم هست که در فنلاند با زبان انگلیسی راحت میشه ارتباط داشت ولی ایتالیا بسیار دشوار هست
    از نظر امنیت هم شاید بشه گفت فنلاند خیلی شرایط بهتری دارد
    و در نهایت بنظر من یادگیری زبان ایتالیایی راحت تر از فنلاندی هست
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط akbar2014 نمایش پست ها
    من هم مثل شما از این ترس دارم که وارد جایی بشم که بعد از یه مدت افسرده بشم و از انتخابم پشیمان.
    بشخصه با خیلی از بچه ها از طریق اسکایپ صحبت کردم و خداییش اطلاعات جامعی بهم دادن و حتی هنوز هم پیگیر انتخابم هستن.
    رفتن خارج کشور برابر یک سری ریسکهایی که تا حالا شاید تو زندگی تجربه نکرده باشی. ولی من خودم به قطع یقین مطمئنا در این تحقیقی که انجام دادم حوزه اسکاندیناوی انتخاب نمیکنم به خاطر خیلی از مشکلاتی که ذکر شده تا الان البته تحقیق من در بخش فنلاند بود، جامعه آماری 5 نفر: 4 نفر هلسینکی و یک نفر تامپره
    1-سردی مطلق هوا در بیش از نیمی از سال (چیزی شبیه جهنم یخی)
    2-نبود کار دایم و دستمزد پایین، در موارد معدود برای رشته های کامپیوتر کار مناسب هست. به هیچ وجه روی کار حساب نکنین لاقل سال اول
    3-طولانی شدن مقطع ارشد گاها تا سال سوم و تعداد امتحانات زیاد در طول ترم و تمام وقت مشغول شدن به مطالعه (البته به حق یکی از بهترین سیستم های آموزشی رو در دنیا دارن و برای ما ایرانیا که یاد گرفتیم فقط پایان ترم و شب امتحان بخونیم سخته و گاها باعث تعدیل معدل می گردد)
    4-سخت تر شدن شرایط اقامت
    5-هزینه زندگی دانشجویی تا 600یورو در ماه و سال اول 30 میلیون با همه هزینه ها. البته با در نظر گرفتن مینیمم 500 یورو هزینه زندگی، بلیط هواپیما، پول پیش خوابگاه و خرید ناچیز کتاب و وسیله و لباس در حد نیاز
    6-یکی از سخت ترین زبانهای دنیا زبان فنلاندیه و حتی یک کلمه نزدیک به انگلیسی نداره
    البته من هنوز دنبال یک انتخاب ایده الم و فعلا تمام وقتم گذاشتم برای تقویت رزومه و زبان و تحقیق در مورد کشورها.
    من شهر تورکو زندگی می کنم
    1- سردی مطلق اینجا نداره دمای هوا در تابستان 30 درجه و در سرد ترین روز پارسال -15 شد که البته چون همیشه در دانشگاه یا سر کار و یا خابگاه هستیم حس نمی کنیم
    2-کار پارت تایم غیر مرتبط در این شهر زیاد هست طوری که کسی بخواد راحت پیدا می کنه و درامد بین 400 تا 900 برخی موارد بالای 1200 یورو در ماه میشه دراورد. دستمزد هم ساعتی 8.65 تا 9.65 یورو هست که بد نیست
    3- طولانی بودن علتش یا کم درس خوندن هست یا کش دادن بخاطر گرفتن اقامت من خیلی ها رو میشناسم 1.5 ساله تا 2 ساله تموم کردن
    4- شرایط اقامت فنلاند نسبت به خیلی از کشورها ساده تر هست . شما 5 سال ویزای نوع ای داشته باشید پس از ازمون زبان اقامت دایم می گیرید و دوران تحصیل نیمی از ان به عنوان اقامت ای حساب می شود. پس کسی که مستر 4 ساله بگیرد انگار 2 سال از ان 5 سال را اقامت ای داشته.
    5- من در تورکو با ماهی 350 یورو هم زندگی معمولی داشتم.
    6- بله زبان سختی هست.
    هر کشوری در دنیا سختی های خود را دارد هیچ جا کامل نیست
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Junior Member

سام عزیز
    با حرف شما موافقم چون شما به عنوان یک شاهد عینی اونجا زندگی می کنید و تشکر میکنم که در این بحث کمک می کنید
    از اینجا شروع می کنیم. فعلا بحث اقامت کنار میذاریم. ایتالیا یک کشور با فرهنگ نزدیک به ما. با پتانسیل گردشگری بالا. کشوری زیبا با سرگرمی های جذاب فکر کنم همین لیگ فوتبالش مقایسه خوبی باشه. کافیه که یک سرچ انجام بدین به عنوان مثال دانشجویان ایرانی تورین. من با یکیشون صحبت کردم گفت هزینه ها معقول و پایینه در این شهر و انواع جشن و اعیاد و محفل های دانشجویی در طول سال داریم. واقعا تاثیر آب و هوا رو نمیشه در این بخش بی تاثیر دونست. دوره فوق لیسانس به نظر من یک پله واسه گرفتن یک فاند خوب برای دکتری است. رنک دانشگاه های ایتالیا هم ببینین در سایت
    ادامه مطلب*
    رنک دانشگاه های ایتالیا هم ببینین در سایت کیو اس یا webometrics واقعا معقول هستن. تازه یک سری مدارک هست که اگه ارایه بدین (غیر از اون بورس دولتی) شهریه رو کاهش میدن. و سیستم تحصیل در ایتالیا هم بخصوص در دوره ارشد مبتنی بر نمره و پایان ترم هست که به نظرم یک حسنه.
    اما اقامت: من شاید خودم هیچ موقع برای ادامه زندگی فنلاند رو انتخاب نکنم و شاید ادامه زندگی یا به اصطلاح نیمه دوم از زندگیمون رو با در نظر گرفتن همه پارامترها در یک کشور انگلیسی زبان بگذرونم. این امید رو دارم که دوره ارشد رو با یک نمره و رزومه تاپ تموم کنم و مقطع دکتری رو در کشور هدف(محل اقامت) بگذرونم. آمریکا، کانادا، استرالیا کشورهایی هستن که اصلا قابل مقایسه با فنلاند نیستن. کشورهایی که ساختار اصلی آنها رو مهاجرین تشکیل میدن و تعداد ایرانیها هم در این کشورها بیشتر از بقیه جاها هستن (عشق من تورنتو (تهرانتو)).
    ویرایش توسط artemis_743 : September 6th, 2015 در ساعت 10:41 AM دلیل: ترکیب دو پست

Junior Member

Smile پاسخ : دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

سلام سام عزيز
    سئوالي ازتون داشتم شما كه اونجا زندگي ميكنيد من فوق ليسانس مهندسي مكانيك هستم تقريبا 15 سال سابق كار مرتبط با امور مهندسي دارم به نرم افزارهاي اين امور هم تسلط كافي دارم ميخوام مهاجرت كنم به فنلاند و در حال حاضر بهترين روش بصورت ويزاي دانشجويي و اخذ پذيرش تحصيل در مقطع فوق ليسانس از دانشگاههاي lut و aalto و ... است. من خودم هم تمايل زيادي به اين كار دارم زياد به دكترا فكر نميكنم چراكه معدل ليسانسم 13 و ارشد 16 است ظاهرا براي دركتر كه فاند داره سابقه تحصيلي خوبي ميخواد براي مني كه ميخوام در نهايت اونجا اقلامت بگيرم و سنم 40 سال است و ميتونم از پس هزينه هاي زندگي برام شما نظرت چيه چكار كنم؟
    با تشكر فراوان

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط khoshdel نمایش پست ها
    سلام سام عزيز
    سئوالي ازتون داشتم شما كه اونجا زندگي ميكنيد من فوق ليسانس مهندسي مكانيك هستم تقريبا 15 سال سابق كار مرتبط با امور مهندسي دارم به نرم افزارهاي اين امور هم تسلط كافي دارم ميخوام مهاجرت كنم به فنلاند و در حال حاضر بهترين روش بصورت ويزاي دانشجويي و اخذ پذيرش تحصيل در مقطع فوق ليسانس از دانشگاههاي lut و aalto و ... است. من خودم هم تمايل زيادي به اين كار دارم زياد به دكترا فكر نميكنم چراكه معدل ليسانسم 13 و ارشد 16 است ظاهرا براي دركتر كه فاند داره سابقه تحصيلي خوبي ميخواد براي مني كه ميخوام در نهايت اونجا اقلامت بگيرم و سنم 40 سال است و ميتونم از پس هزينه هاي زندگي برام شما نظرت چيه چكار كنم؟
    با تشكر فراوان
    دوست خوبم
    من با توجه به شرایط سنی شما فکر می کنم کشوری انگلیسی زبان گزینه بهتری هست
    دوست خوب یادگیری زبان فنلاندی در سن بالا که یکی از سختترین زبانهای دنیا هست بسیار دشوار هست
    البته رشته نرم افزار بسیار بازار کار خوبی دارد ولی شما اگه با اطلاعات ایران تشریف بیارید امکان کار گرفتن شما خیلی کم هست
    در فنلاند اولویت فاند دکتری اول با کسانی هست که در فنلاند یا اروپا تحصیل کردند و اینجا هم اساتید با کسانی که میشناسند اولویت می دهند

Junior Member

دوست عزيز من بخاطر شرايط خاصي كه دارم امكان انتخاب برام محدوده فاكتورهاي مهم برام: اولا امكان ادامه تحصيل ثانيا امكان اخذ اقامت در مورد زبانش هم كه ميگي بالاخره خيلي خنگ تر از بقيه نيستم چون هركاري نياز به پشتكار و تلاش داره چند نفر از همكارانم دو سال پيش رفتند فنلاند و الان پس از پايان مقطع فوق ليسانس دارن دكترا با فاند ميخونن دوتاشون متاهل بود يكي جديدا ازدواج كرده مشكل من اينه كه بايد در يك كشور خارجي خوب دانشگاه برم مدركشون رو بگيرمبعدش جذب بازار كار بشم و اقامت در حال حاضر هم راه ديگري نيست يا من نميدونم! بنظرت سوئد چطوريه اگه ريسكش رو بپذيري كه هزينه تحصيلي رو خودم بدم بعدش بنظرت امكان اقامت و كارش چطوري؟
    ممنون از لطفت

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط khoshdel نمایش پست ها
    دوست عزيز من بخاطر شرايط خاصي كه دارم امكان انتخاب برام محدوده فاكتورهاي مهم برام: اولا امكان ادامه تحصيل ثانيا امكان اخذ اقامت در مورد زبانش هم كه ميگي بالاخره خيلي خنگ تر از بقيه نيستم چون هركاري نياز به پشتكار و تلاش داره چند نفر از همكارانم دو سال پيش رفتند فنلاند و الان پس از پايان مقطع فوق ليسانس دارن دكترا با فاند ميخونن دوتاشون متاهل بود يكي جديدا ازدواج كرده مشكل من اينه كه بايد در يك كشور خارجي خوب دانشگاه برم مدركشون رو بگيرمبعدش جذب بازار كار بشم و اقامت در حال حاضر هم راه ديگري نيست يا من نميدونم! بنظرت سوئد چطوريه اگه ريسكش رو بپذيري كه هزينه تحصيلي رو خودم بدم بعدش بنظرت امكان اقامت و كارش چطوري؟
    ممنون از لطفت
    والا من هم تقریبا هم سن شما هستم
    بحث زمان و هزینه هست
    اگر از من بپرسن زمان برگرده عقب چکار می کنی خواهم گفت یا یک کشور انگلیسی زبان می رفتم یا کلا ایران کار بهتر می گرفتم و زندگی می کردم
    فاند دکتری شانسی هست نمیشه صد در صد روش حساب کرد اگر در ایران کار خوب داری و شرایط زندگی متعادل داری من پیشنهاد نمی کنم بیاید
    در مورد سوید بازار کار بهتر هست و زبان هم خیلی ساده تر هست من شخصا سویدی خوندم بخاطر همین می دونم
    شرایط اقامت کشورای اسکاندیناوی تقریبا مثل هم هست

Junior Member

انتخاب فنلاند یا پرتغال
    صفحه قبل بود که دیدم در مورد هزینه پرتغال صحبت شده بود من از سال 2012 در شهر کویمبرا هستم
    هزینه خوابگاه: 250 یورو که با هزینه های جانبی نزدیک 500 یورو میشه از خوردو خوراک و بیمه و حمل و نقل و...
    اگر با شرایط بورس اونم فقط واسه دکتری کسی وارد پرتغال بشه خوبه.
    در ضمن سفارت پرتغال جز یکی از سخت گیرترین سفارت های تو ایرانه. اگر بورس از داخل ایران یا پرتغال نداشته باشین غیرممکنه از سد سفارت رد شین.
    Bank Balance .if the student has not obtained a grant from Portuigal. If the grant is to be given
    by the Ministry of Education or any other Institution in Iran, a confirmation letter from the Ministry
    of Foreign Affairs of Iran is required.
    پیدا کردن کار در پرتغال احتمالش زیر صفر هست. شهر کویمبرا چیزی شبیه شهر ری و البته توی مقیاس کوچیک
    تنها حسن این کشور آب و هوای معتدل هست و بس
    به نظر من فنلاند بسیار برتره هر چی هست یک کشور پیشرفته است.
    روند سفارت فنلاند واقعا ایده اله شما بایک گواهی تمکن مالی یک هفته ای میتونین از سد سفارت رد بشین ولی سفارت پرتغال اصلا نمیدون این گواهی چی هست فقط بورس قبول داره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)