صفحه 4 از 43 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 425

موضوع: دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

نقل قول نوشته اصلی توسط le-ciel نمایش پست ها
    سلام به همگي دوستان... من يه سوال داشتم.
    واسم اين سوال پيش اومده كه با اين همه شباهتي كه نروژ و فنلاند به هم دارند چرا از 100% بچه هايي كه واسه اسكانديناوي اقدام مي كنن 50% سوئد ميخوان، 45% فنلاند و 5% نروژ!!!
    حساب سوئد كه كامل جداست به خاطر پولي شدن و ....ولي فنلاند و نروژ چه از لحاظ گروني، چه از لحاظ جمعيت كم،چه از لحاظ آب و هوا، چه از لحاظ شهريه نداشتن اكثر دانشگاه ها و....شديدا به همديگه شباهت دارن! تازه حتي در بعضي موارد مثل فرهنگ گويا سطح فرهنگ مردم نروژ بالاتره بر اساس صحبت دوست عزيزمون Gharibeh در يكي از تاپيك هاي انجمن نروژ كه متاسفانه هرچي مي گردم پيدا نمي كنم كجا بود پستشون...
    چرا اينجوريه؟ فنلاند ويژگي خاصي داره؟
    آخه من شديدا برعكس اكثر مردم به آب و هواي قطبي و جاهاي خلوت علاقه مندم! و بين سه كشور اسكانديناوي هم به نروژ! ميخواستم بدونم فنلاند چه فرق بارزي با نروژ داره؟
    ممنون.
    زندگی در فنلاند از سوئد ارزون تر هست
    زندگی در نروژ تقریببا 1.5 برابر سوئد هزینه داره چون کشور گرونی هست.
    در ضمن ببستگی به رشته نیز داره؛ چون در برخی رشته ها؛ فنلاند خیلی قوی هست.
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

Member Aranjuez آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    سلام
    ايشالا تابستون سال ديگه و 3سال هم طول خواهد كشيد.من كه ديگه تقريبا يه جورايي قانع شدم فعلا فقط تو فكر فنلاند باشم و اگر خدايي نكرده پولي شد برم سراغ روسيه و در اين شرايط فعلي به اميد خدا لاپينرانتا مقصد خواهد شد.
    از دوستاني هم كه در اين مدت كمك كردند بي نهايت سپاسگذارم.
    این مسئله ی مالی مشکل منم هست، اما چون رشته ام طوریه که اصولا فاند یا بورسی بهش تعلق نمیگیره مجبورم فقط برای کشورهای ارزون تر اپلای کنم. اما اگه رشته ی شما اینطوری نیست، فقط نرو تو فکر یه کشور، سعی کن برای کشورهای مختلفی اپلای کنی، حتی برای امریکا. به دلیل اینکه ممکنه ایران مثلا تو سال اینده با فنلاند مشکلی چیزی پیدا کنه و اونوقت شما یهو بفهمی که نمی تونی بری اونجا، یا مثلا سفارتش شروع کنه به بازی در آوردن و ویزا نده. این اتفاق در مورد اسپانیا برای من افتاد و بعد از اینکه کلی وقت گذاشتم ، مدرک زبانشون رو گرفتم فهمیدم که سفارتش خیلی توی ویزا دادن سختگیره.در مورد آمریکا من خیلی ها رو دیدم که همینطوری توان مالی نداشتن اما با گرفتن فاند از دانشگاههای امریکا تونستن برن و ادامه تحصیل بدن. خلاصه ش اینه که قفل نکن رو یه کشور خاص.

نقل قول نوشته اصلی توسط Aranjuez نمایش پست ها
    این مسئله ی مالی مشکل منم هست، اما چون رشته ام طوریه که اصولا فاند یا بورسی بهش تعلق نمیگیره مجبورم فقط برای کشورهای ارزون تر اپلای کنم. اما اگه رشته ی شما اینطوری نیست، فقط نرو تو فکر یه کشور، سعی کن برای کشورهای مختلفی اپلای کنی، حتی برای امریکا. به دلیل اینکه ممکنه ایران مثلا تو سال اینده با فنلاند مشکلی چیزی پیدا کنه و اونوقت شما یهو بفهمی که نمی تونی بری اونجا، یا مثلا سفارتش شروع کنه به بازی در آوردن و ویزا نده. این اتفاق در مورد اسپانیا برای من افتاد و بعد از اینکه کلی وقت گذاشتم ، مدرک زبانشون رو گرفتم فهمیدم که سفارتش خیلی توی ویزا دادن سختگیره.در مورد آمریکا من خیلی ها رو دیدم که همینطوری توان مالی نداشتن اما با گرفتن فاند از دانشگاههای امریکا تونستن برن و ادامه تحصیل بدن. خلاصه ش اینه که قفل نکن رو یه کشور خاص.
    من هم با موازی حرکت کردن موافقم
    شما به صورت موازی اگر حرکت کنی، اگر خدای نکرده انتخاب اولتون OK نشد
    باز انتخاب دیگه ای دارید و از لحاظ روحی به هم نمیریزید و همچنین زمان خیلی کمتری رو برای انتخاب بعدی از دست میدید و کارتون برای یک سال دیگه به تاخیر نمی افته
    فلاند جزء انتخاب های من نیست، چون شرایط انتخابش رو نداشتم و الان که هوا ایران یک مقدار سرد شده میبینم که واقعا هوای سرد برام قابل تحمل نیست، گرما برام قابل تحملتره
    ولی انشالله که سال دیگه شرایط برای انتخاب فنلاند تغییر نکنه چون خیلی از دوستان برای فنلاند می خوان اقدام کنن
    با آرزوی موفقیت برای همگی دوستان

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام
    اين كه يك كشور رو زوم كنن كه مشخص كار اشتباهيه! اما خوب رشته اي كه من مي خوام اپلاي كنم زياد نيست.مثلا نروژ اين رشته رو نداره.يا فنلاند كلا دو تا داره.بقيه كشور هايي هم كه دارن شهريش زياده.مثله دانمارك .انگليس .البته خود من المان و فنلاند رو در درجه اول قرار دادم و بعدش اگر خدايي نكرده نشد روسيه!
    خواهشا هم ديگه از اين دست پست ها نذارين.چون با اون شرطي كه گذاشتن مغايرت داره و شايد تاپيك قفل بشه.ممنون
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Aranjuez نمایش پست ها
    100%حرف شما درسته اما آمریکا معمولا برای مستر فاند نمی ده.شاید افدام برای آمریکا فقط هزینه الکی باشه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاه های فنلاند

سلام . . مرسی که جواب دادین . . من واسه ترم آینده میخوام اقدام کنم . . چند نفر بهم پیشنهاد مالزی رو دادن . . اما به نظر فنلاند بهتره . . چون فکر نمی کنم از نظر هزینه فرق داشته باشن ( با توجه به مجانی بودن دانشگاها در فنلاند . . درسته؟ پس دلیلی نداره که به مالزی برم . . اگه فکرم اشتباست لطفا راهنمایی کنید . . .تشکر
    نقل قول نوشته اصلی توسط mic_makarti نمایش پست ها
    سلام، بله قطعا شانس دارید، معدلتون بالا نیست ولی مقاله به شما کمک خواهد کرد (توی LUT و TUT شانستون میتونه خوب باشه)، زودتر اقدام کنید که ددلاین ها برای رشته های مرتبط به نرم افزار نزدیکه چندتاشونم فکر کنم امروز روز آخر بود !

موفق باشید.

Member xbox آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    bachelor of commerce / pune university

نقل قول نوشته اصلی توسط esih2002 نمایش پست ها
    سلام . . مرسی که جواب دادین . . من واسه ترم آینده میخوام اقدام کنم . . چند نفر بهم پیشنهاد مالزی رو دادن . . اما به نظر فنلاند بهتره . . چون فکر نمی کنم از نظر هزینه فرق داشته باشن ( با توجه به مجانی بودن دانشگاها در فنلاند . . درسته؟ پس دلیلی نداره که به مالزی برم . . اگه فکرم اشتباست لطفا راهنمایی کنید . . .تشکر
    گرامی ، مقایسه فنلاند و مالزی مثل این می مونه که بنز s550 رو با پیکان مدل 50 مقایسه کنید!

هزینه زندگی در فنلاند به نسبت مالزی بالاتر است.
    در نبرد بین شیر و آهو، بسیاری از آهو ها برنده میشوند.
    چون شیر برای غذا میدود و آهو برای زندگی.
    پس: هدف مهم تر از نیاز است!

Junior Member

دوست عزیز مرسی از راهنماییتون . . البته بنده عرض کردم با توجه به رایگان بودن دانشگاه تو فنلاند کلا از نظر هزینه فرق نمی کنه . . یکی از دوستان من سالانه 5 تا 6 میلیون شهریه دانشگاه میده تو مالزی .. فکرکنم سالانه 12 میلیون بشه فنلاند زندگی کرد . . ممنون میشم بیشتر منو راهنمایی کنید . . مرسی از توجهتون دوست عزیز
    نقل قول نوشته اصلی توسط xbox نمایش پست ها
    گرامی ، مقایسه فنلاند و مالزی مثل این می مونه که بنز s550 رو با پیکان مدل 50 مقایسه کنید!

هزینه زندگی در فنلاند به نسبت مالزی بالاتر است.

Junior Member sepehrtaj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanic,IAU Isfahan

بچه ها دوتا سوال کلی،فنلاند چه حسنی داره نسبت به آلمان(واسه ماها که میخوایم واسه ادامه تحصیل بریم)؟
    من بین آلمان و فنلاند مرددم.البته هنوز یکی دوسالی وقت دارم.واسه خودم دلیل اینکه مردد شدم احتمال ریجکت شدن از آلمان هستش و حس کردم فنلاند یکم راحت تر پذیرش میده.
    چند ترمم آلمانی خوندم به نظرتون اگه مسلط بشم به آلمانی و مدرکشو بگیرم،موقع اپلای واسه بقیه کشورها(یعنی غیر از آلمان)امتیازی حساب میشه؟
    به آنچه که داری قانع نباش . همیشه شرایط مطلوب تری هم هست . کافی است آنرا ببینی و برای رسیدن به آن تلاش سازنده کنی.
    نیک بختی آسان به دست نمی آید.

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehrtaj نمایش پست ها
    بچه ها دوتا سوال کلی،فنلاند چه حسنی داره نسبت به آلمان(واسه ماها که میخوایم واسه ادامه تحصیل بریم)؟
    من بین آلمان و فنلاند مرددم.البته هنوز یکی دوسالی وقت دارم.واسه خودم دلیل اینکه مردد شدم احتمال ریجکت شدن از آلمان هستش و حس کردم فنلاند یکم راحت تر پذیرش میده.
    چند ترمم آلمانی خوندم به نظرتون اگه مسلط بشم به آلمانی و مدرکشو بگیرم،موقع اپلای واسه بقیه کشورها(یعنی غیر از آلمان)امتیازی حساب میشه؟
    با سلام،

دوست گرامی!
    به نظر من مقایسه بین کشور هایی که در یک سطح رده بندی میشوند کار درستی نیست، انتخاب بین اینگونه کشور ها بستگی به علاقه های شخصی داره، بهتره در اینگونه موارد مقایسه بین دانشگاه ها انجام بشه تا کشور ها، اما در کل :

1- اگر به آرامش و سکوت علاقه دارید.
    2-اگر امنیت براتون مهمه.
    3-اگر حریم شخصیتون اهمیت داره.
    4-اگر از سرما فراری نیستین !!!
    5- اگر دنبال دانشگاه هایی با رنک متوسط به بالا هستید.
    6-و اگر فکر میکنید ، محیط کوچک، جمعیت کم و تنهایی اذیتتون نمیکنه.

فنلاند برای شما خوبه .

*آلمانی ، برای آلمان مزیت حساب میشه اما برای بقیه جاها خیلی تاثیر نداره.

**هر کی گفته فنلاند بهتر پذیرش میده اشتباه کرده، شاید سال های پیش اینگونه بود اما امسال خواهید دید که تعداد مردودی ها خیلی بیشتر از قبل خواهد بود.

موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)