صفحه 5 از 43 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 425

موضوع: دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

سلام به همگی.من مدتی تو سایت های مختلف دنبال کشور و دانشگاهی هستم که بتونم اونجا تحصیل و مهمتر زندگی کنم.به هر حال تحصیل راهیه برای رسیدن به زندگی بهتره.من کاملا گیج شدم،هر کس نظری در مورد کشورهای مختلف داره که گاهی با هم تناقض داره. من میخوام طراحی داخلی بخونم با توجه به اینکه زبان انگلیسیم خوب نیست و تقریبا ماهی 600 تومان میخوام هزینه زندگیم کنم(تقریبا 30 تومان هزینه 2 الی 3 ساله زبان و مستر کنم) کدوم کشورها میتونه گزینه های خوبی برای زندگی و حتی ازدواج و اقامت باشه.مسائلی که واسم مهمه:1-فرهنگ2-تفریح3-اقامت.من لیسانس معماری از دانشگاه ازاد ایلام رو دارم و از دانشگاه پردیس کیش تو رشته برنامه ریزی شهری پذیرش گرفتم که به دلیل بالا بودن شهریه انصراف دادم.(گزینه های خودم استونی یا فنلاند بخاطر سطح زندگی و فرهنگ. بلاروس یا روسیه بخاطر اینکه زبانش و دوست دارم و مردم مفرحی داره ).ممنون میشم کمکم کنین

کاربران عزیز
    در این بخش، یا درباره ی فنلاند و یا مقایسه ی اون با سایر کشورها به بحث بپردازید
    امیدوارم که رعایت بشه

silence scream

ویرایش توسط silence scream : February 25th, 2011 در ساعت 04:09 PM

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام
    از اونجايي كه يه پاي بحث تو اين تاپيك بايد فنلاند باشه پس فنلاند رو با اون سه كشوري گفتين مقايسه ميكنم.البته از نظر خودم.شايد خيلي ها قبول نداشته باشن!
    البته در مورد روسيه و فنلاند بحث هاي زيادي همين جا شده كه براحتي مي تونستين به بلاروس هم تعميم بدين موارد زيادي رو.
    از نظر فرهنگ مردم به نظر من فنلاند بهتره.اموزشي هم فنلاند بهتره.از نظر تفريحي خوب تابلو روسيه و بلاروس بهترن.اما استوني رو نميدونم.پيشرفته بودن فنلاند.خلوت بودن فنلاند و ...... براي ادامه لطفا صفخات قبل رو بخوانين
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Junior Member herkol94 آواتار ها

سلام بر همگی

دوستان می خواستم بدونم برای رشته پزشکی فنلاند بهتره یا نروژ.

(یکی از بچه ها می گفت نروژ برای ّزشکی پذیرش نداره راست هست یا نه؟)
    با تشکر

سلام.
    من تازه عضو این سایت شدم.معدلم ۱۶.۱۵ مهندسی کامپیوتر معدل دروس تخصصی ۱۷.۳۰. یه کتاب نوشتم . آیلتس ۶ و کلی کار تحقیقاتی دانشگاهی دارم و احتمالا امسال عضو مرکز استعداد درخشان می شم.

من امسال درخواست دادم برای دانشگاه TUT گرایش (Information technology-Communication Eng. COMMUNICATION NETWORK AND PROTOCOL) .یه سوال داشتم که خواهش می کنم اگه کسی میدونه جواب بده. چون بجز شما و این سایت دسترسی زیادی برای گرفتن پاسخ این سوالات ندارم.

۱.بنظر شما با شرایطی که دارم و با توجه به وضعیت سیاسی کشورها و تغییراتی سالانه دانشگاه ها (پولی شدن دانشگاه های فنلاند یا نروژ)، بهتر هست که اگه قبول شدم همین امسال برم و یا تا سال بعد صبر کنم و برای دانشگاه هایی مثل NTNU درخواست بدم؟ امسال بخاطر دیر اقدام کردن و نمره زبان پایین برای خیلی ها نتونسنم در خواست بدم.

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

به نظر من امسال بری بهتره.چون معلوم نیست تا سال دیگه چی میشه و این کشور ها شاید ایران رو تحریم کننو ویزا ندن.
    تازه این دوتا دانشگاه خیلی هم با هم فرقی نداره. حالا اگه واسه یه دانشگاهی تو امریکا می موندی شاید ..........
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    زیست شناسی دانشگاه مازندران

پیش فرض پاسخ : تحصیل در فنلاند، رشته ها و دانشگاهها

من برای امسال از دانشگاه turku پذیرش گرفتم و همزمان از یک دانشگاه تو نروژ که ranking ش پایین تره و رشته اش را هم خیلی دوست ندارم ولی هیچ اطلاعات دقیقی هم از فنلاند ندارم می خواستم بدونم اگه کسی تجربه داره منطقی هستش کدوم رو انتخاب کنم می ترسم برم فنلاند و کشور مناسبی به نسبت نروژ نباشه

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط razieh.s نمایش پست ها
    من برای امسال از دانشگاه turku پذیرش گرفتم و همزمان از یک دانشگاه تو نروژ که ranking ش پایین تره و رشته اش را هم خیلی دوست ندارم ولی هیچ اطلاعات دقیقی هم از فنلاند ندارم می خواستم بدونم اگه کسی تجربه داره منطقی هستش کدوم رو انتخاب کنم می ترسم برم فنلاند و کشور مناسبی به نسبت نروژ نباشه
    من بودم و شرایط شما رو داشتم فنلاند رو می رفتم
    1. تورکو دانشگاه خیلی خوبی است.
    2. نروژ از سوئد گرون تر هست و سوئد از فنلاند؛ پس نروژ از فنلاند خیلی خیلی گرونتره
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام
    منم از شرایط شما رو داشتم حتما فنلاند رو انتخاب می کرد.
    tornadoعزیز هم گفتن.هم ارزون تره.دانشگاه رنک بالاتری داره. خود دانشگاه turkoهم دانشگاه عالیه. 4000یورو کمتر باید تو حساب بانکی پول بذاری نسبت به نروژ
    تازه اگرم بر حسب رنکینگ ها بخوای تصمیم بگیری در 2010 فنلاند از نظر رفاه اجتماعی و کلی چیزای دیگه 1شده و.......

سلام دوست عزیز. البته من نمی تونم به صراحت بهت جواب بدم چون:
    1. نگفتی رشته ها و دانشگاه و شهر نروژی چی هستند.
    2. نمی دونم قصدت از ادامه تحصیل در خارج چیه و مثلا بعدش می خوای چه کار کنی. برگردی یا بری جای دیگه یا نیم نگاهی هم به اقامت داری.
    3. وضع مالیت رو هم نمی دونم چه جوریه.

با توجه به اینها و با توجه به شخصی بودن انتخاب اگر توانایی مالیت در حدی هست که هر دو جا دوام بیاری ( که قاعدتا هست که داری بهش فکر می کنی) بیشتر جوانب رو بررسی کن. من خودم زندگی و تحصیل تو شهر های بزرگ رو ترجیح میدم به رنک دانشگاه! البته در کل شاید این دو کشور خیلی تفاوت فاحشی برای یک دانشجو نداشته باشن.
    اگر هم قصد موندن داری به عنوان کسی که با مردم هر دو کشور زندگی کرده (الان فنلاندم) وبا فرهنگشون تا حدی آشناست قطعا نروژ رو بهت پیشنهاد می دم. چون:
    1. زبان با ساختار ژرمانیک که هم یادگیریش آسون تره وهم در حوزه وسیع تری (نروژ، سوید، دانمارک و ...) به دردت می خوره. برعکس فنلاندی که هم ساختار متفاوت و بسیار سختی داره (میگن در رده دوم یا سومه تو جهان از نظر سختی) وهم هیچ جای دیگه دنیا صحبت نمی شه. این مساله زبان خیلی مهمه برای کار، اقامت و ...
    2. نروژ به دلیل همین مساله زبان و نزدیکی به اروپای غربی کلا فرهنگ بین المللی تر و منعطف تری داره. برعکس فنلاند که آدماش خیلی آروم و گوشه گیرن و اینترنشنالیزم و جذب خیلی پایین تری دارن. این مساله برای زندگی و ارتقا تو سیستم اجتماعی و کاری خیلی مهمه...
    3. نروژ بدلیل منابع نفت و گاز یک کشور ثروتمند به معنای واقعی و با آینده درخشانه که درآمدهای بسیار بالایی هم به نسبت هزینه های بالا داره. فنلاند ار این نظر بیشتر سیستم سوسیالیستی مدرنی داره که البته در جای خودش خیلی عالیه ولی اقتصادش متکی به مالیاته.

و شرایط دیگه که گفتم شخص تا شخص فرق داره. خلاصه در انتخاب کشور محل تحصیلتون خیلی دقت کنید چون شاید جایی باشه که بقیه عمرتون رو اونجا بگذرونید.

موفق باشید
    «دانش چيز شگفت انگيزى است، مشروط بر آنكه كسى مجبور نباشد از طريق آن امرار معاش كند.» آلبرت اینشتین

با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم

دوستان من از این دانشگاهIT- Communication Engineering پذیرش دارم.
    موندم بین نروژ Stavanger or Bergen با این دانشگاه.
    نظرتون چیه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)