صفحه 6 از 43 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 425

موضوع: دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

پیش فرض پاسخ : دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

سلام دوستان.
    من از چند جا پذیرش گرفتم. خواهشم می کنم. نظرتون رو بگید. به نظرتون من کجا رو اقدام کنم؟

1) Concordia University- Canada
    2)TUT-Finland
    3)LUT-Finald
    4) Stavanger-Norway
    5)OStfold- Norway
    6)Agder-Norway
    7) (هنوز جواب این نیومده ولی احتمالا پذیرفته شم)Bergen Norway

برای کانادا فاند ندارم. نروژ و فنلاند هم رایگان است.

حالا :1 ) با توجه به این که من به فکر PhD هم هستم. و زیاد اصرار ندارم که حتما برم آمریکا! اگر ببینم تو اون کشور راحتم شاید PhD رو همون جا بگیرم. و اینکه من قصد برگشت ندارم. و دنبال اقامت هم هستم.

نظرتون چیه. لطفا راهنماییم کنید.

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط cracker486 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من از چند جا پذیرش گرفتم. خواهشم می کنم. نظرتون رو بگید. به نظرتون من کجا رو اقدام کنم؟

1) Concordia University- Canada
    2)TUT-Finland
    3)LUT-Finald
    4) Stavanger-Norway
    5)OStfold- Norway
    6)Agder-Norway
    7) (هنوز جواب این نیومده ولی احتمالا پذیرفته شم)Bergen Norway

برای کانادا فاند ندارم. نروژ و فنلاند هم رایگان است.

حالا :1 ) با توجه به این که من به فکر PhD هم هستم. و زیاد اصرار ندارم که حتما برم آمریکا! اگر ببینم تو اون کشور راحتم شاید PhD رو همون جا بگیرم. و اینکه من قصد برگشت ندارم. و دنبال اقامت هم هستم.

نظرتون چیه. لطفا راهنماییم کنید.
    سلام
    اگه شما وضعیت مالیتونو میگفتین راحت بچه ها می تونن کمکت کنن.اگه پول کانادا رو داری به نظرم شک نکن و برو کانادا.
    اما اگه مشکل مالی واست مطرح هست باید دقیق تر بررسی کنی این قضیه رو.روی کار دانشجویی هم به نظرم اصلا حساب نکن و زیاد به این چیزا دلخوش نباش.
    فقط یادت باشه که نروپ تقریبا دو براربر فنلاند خرج میشه واست و......
    کلا به نظر من به غیر از کانادا من TUTو بعدش LUTو بعدش Stavangerرو انتخاب میکردم
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    سلام
    اگه شما وضعیت مالیتونو میگفتین راحت بچه ها می تونن کمکت کنن.اگه پول کانادا رو داری به نظرم شک نکن و برو کانادا.
    اما اگه مشکل مالی واست مطرح هست باید دقیق تر بررسی کنی این قضیه رو.روی کار دانشجویی هم به نظرم اصلا حساب نکن و زیاد به این چیزا دلخوش نباش.
    فقط یادت باشه که نروپ تقریبا دو براربر فنلاند خرج میشه واست و......
    کلا به نظر من به غیر از کانادا من TUTو بعدش LUTو بعدش Stavangerرو انتخاب میکردم
    راستش من خودم که بیشتر از 17 تومن ندارم. ولی خوب اگه بخوام می تونم از اطرافیان بگیرم و بریزم تو حساب بانکی و گواهی بگیرم.
    برای کانادا که شنیدم اون دانشگاه وضع مالی خوبی الان نداره. و معلومم نیست اگه برم بشه بعد 1و2 ترم فاند گرفت.

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام
    خوب 17تومان برای کانادا کمه! اصلا بحث گواهی نیست. بالاخره باید اوجا داشته باشی تا خرج کنی. با این پول میتونی تو فنلاند راحت زندگی کنی.حداقلش اینه ه استرس مالی نداری و با خیال راحت می چسبی به درسات
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Junior Member

سلام
    من از Information Technology در Turku و Software Development در Tampere پذیرش گرفتم .
    از politecnic di milano (همون پلی تکنیک میلان) هم پذیرش گرفتم ولی تا الان به خاطر شهریه 3300 یورو که سالیانه هست هیچ حسابی روش نکرده بودم تا اینکه امروز لطفشون شامل حالم شد و بورس بهم دادن که البته فقط شامل شهریه دانشگاه میشه !
    با این تفاسیر هزینه هر 2 در یک حدود در میاد !
    واسه من آینده بعد از تحصیل چه از لحاظ شغلی و چه phd خیلی مهمه , کسی میتونه راهنمایی کنه که بین فنلاند و ایتالیا کدوم انتخاب مناسب تریه !؟؟

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام
    خوب دانشگاه میلان که خیلی بهتره.رنکینگ و این چیزا! اما در مورد کشور خوب به نظر من فنلاند از خیلی از جهات بهتر از ایتالیاست به جز هوا ی سردش.
    اما در کل به نظر من میلان بهتره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    سلام
    خوب دانشگاه میلان که خیلی بهتره.رنکینگ و این چیزا! اما در مورد کشور خوب به نظر من فنلاند از خیلی از جهات بهتر از ایتالیاست به جز هوا ی سردش.
    اما در کل به نظر من میلان بهتره
    ممنون , حالا واقعا رنکینگ چقدر میتونه ملاک این باشه که دانشگاه خوبیه یا نه ! آخه میگن وسعت دانشگاه , تعداد دانشجوها و خیلی موارد دیگه موثر هست در رنکینگ !
    توضیح میدید که چرا در کل میلان بهتره ؟

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m_parsa نمایش پست ها
    ممنون , حالا واقعا رنکینگ چقدر میتونه ملاک این باشه که دانشگاه خوبیه یا نه ! آخه میگن وسعت دانشگاه , تعداد دانشجوها و خیلی موارد دیگه موثر هست در رنکینگ !
    من فکر میکنم کشور فنلاند برای رشته های فنی قوی تر از ایتالیا باشه. ایتالیا برای هنر و معماری ..... موزیک .... مد این جور چیزا بهترین جای دنیاست.بعد این دو تا دانشگاهی که در فنلاتد قبول شدی و دانشگاه میلان همه رنکشون بین 300 تا 400 است. bestuniversities رو خودت چک کن. من خودم فنلاند قبول شدم ولی چند وقت بود خودم رو داشتم اماده میکردم اگه از فنلاند ریجکت بشم بلافاصله برای ایتالیا اقدام کنم. من فقط به قصد درس میرم فنلاند وگرنه هیچ علاقه ای به جو و شرایط زندگی در فنلاند ندارم. عاشق زندگی توی ایتالیا یا اسپانیا هستم.چون زندگی توی این دو کشور واقعا هیجان داره و سوت و کور نیست. دلیل ان که برای درس فنلاند میرم اینه که متاسفانه با عقلم تصمیم گرفتم نه با قلبم.شما هم بسته به شرایط و روحیات خودتون تصمیم بگیرید.من بودم Software Development University of Tampere روبخاطر برتری جزئی که نسبت به دو تای دیگه داره انتخاب میکردم.

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط m_parsa نمایش پست ها
    با سلام،

بهتره بحث رتبه دانشگاه ها را در این موضوع دنبال بفرمایید، اونجا جامع تر هست .

بسیاری از رتبه بندی هایی که دوستان مطرح میکنند مربوط به کل دانشگاه هست نه فقط یک گروه (یا دیپارتمان) و خب این ملاک مناسبی برای انتخاب نیست.
    در ضمن باید توجه داشته باشید که تحصیل فقط یک بعد قضیه هست، شما قرار هست برای مدت دو سال در یک کشور دیگه زندگی کنید، پس اگر با اون کشور یا مردم یا آب و هواش یا ... مشکل دارید یا تحملش براتون سخته به نظر بنده روی تحصیلتون تاثیر منفی میزاره.

اما کلا برای انتخاب یک دانشگاه من پیشنهاد میدم شرایط زیر را در نظر بگیرید.

1- رتبه دیپارتمان مربوط به رشته شما
    2- رتبه کلی دانشگاه
    3- رتبه و درجه استاد های گروهتون.
    4- تحقیقات و پروژه های انجام شده در رشته شما در اون دیپارتمان
    5- وضعیت حمایت از محققان.
    6- برنامه درسی (لیست دروس) ارائه شده برای رشته شما.
    7-وضعیت تحصیل در مقطع دکتری در رشته شما و رشته های مرتبط.
    8- وضعیت کلی هزینه ها (دانشگاه و زندگی و حتی قیمت بلیط به کشور خودتون)
    9- وضعیت زندگی (امنیت، آب و هوا،فرهنگ مردم، وضعیت رفتار با خارجی ها، خوراک، مسکن، پیدا کردن شغل، حمل و نقل و ...)
    10- وضعیت ویزا برای اون کشور.
    11- وضعیت گرفتن اقامت دائم.
    12- وضعیت آینده تحقیقاتی و شغلی رشته پذیرفته شده.
    و موارد دیگه ....

البته علاقه شما هم به رشته قبول شده از همه مهم تره.

این لیست صرفا نظر بنده هست (و به ترتیب اهمیت موضوع هم مرتب نشده است)

موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arvin-1980 نمایش پست ها
    من فکر میکنم کشور فنلاند برای رشته های فنی قوی تر از ایتالیا باشه. ایتالیا برای هنر و معماری ..... موزیک .... مد این جور چیزا بهترین جای دنیاست.بعد این دو تا دانشگاهی که در فنلاتد قبول شدی و دانشگاه میلان همه رنکشون بین 300 تا 400 است. bestuniversities رو خودت چک کن. من خودم فنلاند قبول شدم ولی چند وقت بود خودم رو داشتم اماده میکردم اگه از فنلاند ریجکت بشم بلافاصله برای ایتالیا اقدام کنم. من فقط به قصد درس میرم فنلاند وگرنه هیچ علاقه ای به جو و شرایط زندگی در فنلاند ندارم. عاشق زندگی توی ایتالیا یا اسپانیا هستم.چون زندگی توی این دو کشور واقعا هیجان داره و سوت و کور نیست. دلیل ان که برای درس فنلاند میرم اینه که متاسفانه با عقلم تصمیم گرفتم نه با قلبم.شما هم بسته به شرایط و روحیات خودتون تصمیم بگیرید.من بودم Software Development University of Tampere روبخاطر برتری جزئی که نسبت به دو تای دیگه داره انتخاب میکردم.
    بسیار ممنونم , فقط اینکه رنک کلی دانشگاه ایتالیا با فنلاند در یک سطحه اما IT & Engineering در ایتالیا 63 هست که در فنلاند همون 300,400 هست , این باعث تردید من شده , یعنی واقعا اینقدر سطح IT این دانشگاه بالا هست ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)