صفحه 7 از 43 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 425

موضوع: دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

سلام پارسا عزیز این نوشته رو یکی از دوستان گذاشته بود یه جا دیگه حیفم اومد نذارم: در اضافه کردن به حرف دوستمون در رنک Qs دانشگاه میلان مثلا در رشته کامپیوتر رنک 79 جهانی و 25 در اروپا، عمران 46 جهانی و 10 اروپا رو داره. به نر من میلان خیلی بهتره.گول امار و ارقام های جهانی سازمان ملل رو نخور که میگه فنلاند رفاهش عالیه .اوله.امنیت توپه!!!! اونا واسه فنلاندی هاس .نه واسه ما که می خوایم با پول خودمون بریم و چند سالم به عنوان خارجی اونجا درس بخوانیم. بچسب بهدانشگاهی که می خوای درس بخوانی.
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Junior Member

بابا ایتالیا امنییتش کجا بوده ؟؟؟
    آمریکا انگلیس بریم بهمون بگن کله سیاه اونجاها که اصلا نمی شه درس خوند
    کافی یکی باهاتون لج کنه پلیسم که اونجا تکلیفش روشنه
    ولی حوضه اسکاندیناوی کلا یکمی حقوق شما توش حساب می شه کلا یکم آدماش آدم ترن
    اینا فاکتورای کمی نیست
    من دوست ندارم کسی بهم بگه تروریست شمارو نمی دونم

Member sirhamed آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUT RF Electronics

یکم که چه عرض کنم،
    نظر شخصی‌ من اینه که، اینجا (فنلاند) بعد از یک سال، خودتون فراموش می‌کنید که خارجی‌ هستید،
    اینجا به ما‌ها بیشتر از خود فنلاندی‌ها احترام میذارن، و تقریبا همه با شما انگلیسی‌ صحبت می‌کنن.
    برای کسانی‌ که بین اینجا و میلان میخوان یکیو انتخاب کنن:
    یکی‌ از بچه‌های همین فروم، پارسال همزمان با ما رفت میلان (اگه بگردید پیداش می‌کنید)،
    ترمه دوم از ایران زنگ زد به من !!! گفت برای TUT چه مدارکی باید بفرستم؟
    دیروز هم تو لیست قبولی‌ها اسمشو دیدم.
    من نمیتونم مقایسه کنم، شواهد رو میگم، خودتون تصمیم بگیرید.
    Studying at Tampere University of Technology
    Tampere, Finland

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    سلام پارسا عزیز این نوشته رو یکی از دوستان گذاشته بود یه جا دیگه حیفم اومد نذارم: در اضافه کردن به حرف دوستمون در رنک Qs دانشگاه میلان مثلا در رشته کامپیوتر رنک 79 جهانی و 25 در اروپا، عمران 46 جهانی و 10 اروپا رو داره. به نر من میلان خیلی بهتره.گول امار و ارقام های جهانی سازمان ملل رو نخور که میگه فنلاند رفاهش عالیه .اوله.امنیت توپه!!!! اونا واسه فنلاندی هاس .نه واسه ما که می خوایم با پول خودمون بریم و چند سالم به عنوان خارجی اونجا درس بخوانیم. بچسب بهدانشگاهی که می خوای درس بخوانی.
    نقل قول نوشته اصلی توسط raymound نمایش پست ها
    بابا ایتالیا امنییتش کجا بوده ؟؟؟
    آمریکا انگلیس بریم بهمون بگن کله سیاه اونجاها که اصلا نمی شه درس خوند
    کافی یکی باهاتون لج کنه پلیسم که اونجا تکلیفش روشنه
    ولی حوضه اسکاندیناوی کلا یکمی حقوق شما توش حساب می شه کلا یکم آدماش آدم ترن
    اینا فاکتورای کمی نیست
    من دوست ندارم کسی بهم بگه تروریست شمارو نمی دونم
    با سلام،

در لینک های زیر میتونید بعضی از آمار های مربوط به جرم در فنلاند را مشاهده کنید.

http://www.stat.fi/tup/suoluk/suoluk_oikeusolot_en.html
    http://www.nationmaster.com/country/...land/cri-crime

و ایتالیا

http://www.nationmaster.com/country/it-italy/cri-crime

امیدوارم مفید باشه.

موفق باشید.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m_parsa نمایش پست ها
    بسیار ممنونم , فقط اینکه رنک کلی دانشگاه ایتالیا با فنلاند در یک سطحه اما IT & Engineering در ایتالیا 63 هست که در فنلاند همون 300,400 هست , این باعث تردید من شده , یعنی واقعا اینقدر سطح IT این دانشگاه بالا هست ؟
    درسته . من امروز topuniversities رو دوباره چک کردن. رنک دانشگاه ایتالیایی که نام بردی در دپارتمان ای تی و مهندسی واقعا عالی بود اونم نه تنها در سال 2010 بلکه در تمام ساهای 2006 تا 2010 . ظاهرا پلی تکنیک میلان دپارتمان آی تی و مهندسی خیلی خیلی قوی داره. من قبلا اطلاع نداشتم و فقط رنک کلی دانشگاه رو میدونستم. خوشحال میشم اگه تصمیم نهایی خودت رو به من اطلاع بدی تا یه تجربه ای برای من بشه. ((من خودم فقط برای فنلاند اقدام کردم.))

نقل قول نوشته اصلی توسط m_parsa نمایش پست ها
    سلام
    من از Information Technology در Turku و Software Development در Tampere پذیرش گرفتم .
    از politecnic di milano (همون پلی تکنیک میلان) هم پذیرش گرفتم ولی تا الان به خاطر شهریه 3300 یورو که سالیانه هست هیچ حسابی روش نکرده بودم تا اینکه امروز لطفشون شامل حالم شد و بورس بهم دادن که البته فقط شامل شهریه دانشگاه میشه !
    با این تفاسیر هزینه هر 2 در یک حدود در میاد !
    واسه من آینده بعد از تحصیل چه از لحاظ شغلی و چه phd خیلی مهمه , کسی میتونه راهنمایی کنه که بین فنلاند و ایتالیا کدوم انتخاب مناسب تریه !؟؟
    دوست عزیزم ببخشید که یکم دیر جواب می دم. اگر هنوز تصمیم نگرفتی یکم به این پست دقت کن. البته این می تونه برای همه کسایی که تو شرایط تو هستن مفید باشه.
    ببینید کلا این جور مقایسه کردن ها رو من بارها گفتم که خیلی سخت و بعضا کم دقت هستش. چون:
    1. همه بر اساس سلیقه ، اولویتها و دریافت هامون جواب می دیم که ممکنه شخص با شخص خیلی فرق کنه.
    2. شما از background افراد اطلاع ندارین. پس باید بطور کلی نظرشون رو ببینید. دید و توقع کسی که تو یک شهر و دانشگاه بزرگ و خوب درس خونده با کسی که تو محیط بسته تری بوده ممکنه خیلی فرق کنه.
    3. هدف بعدی شما، بعد از تحصیل ، خیلی مهمه. نمی خوام حرفای پستهای قبلیمو تکرار کنم:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post346388
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post364048

پس:
    بهترین کار به نظره من اینه که به جای وقت تلف کردن برای تایپ و ... ، دو یا چند نفر از همین فروم که الان دارن تو این دو جا درس می خونن رو با پیغام و ... هماهنگ کنید و باهاشون یه نیم ساعت با Skype یا هر وسیله دیگه مستقیم صحبت کنید و سوالاتون رو بپرسید. حیفه این همه ایرانی با استعداد همه جای دنیا تو همین فروم هست ، اونوقت همه خودشون این راهو دوباره امتحان کنن و خدای نکرده هزینه بدن. ازشون نخواهید که مقایسه کنن فقط از شرایط همون جا که هستن بپرسید. بپرسید:
    1. آیا از امکانات ، اساتید ، دروس ، پروژه های در اختیار دانشگاه ، سطح علمی و ... راضیند؟ چرا؟ با چه توقعی رفتن الان چه نظری دارن؟
    2. همین سوالات راجع به امکان و هزینه محل سکونت ، کار، زبان ،ادامه تحصیل، هزینه ها، اقامت ، کار بعد از درس،بر خورد جامعه ، امنیت ، آب و هوا و کلا هر پارامتری که برای خود شما مهم هستش.
    3. و باز هم تاکید که رشته و دانشگاه و سن و شهر و... قبلی ایشون رو هم مد نظر داشته باشین. یادتون باشه معمولا افراد موقع نوشتن محتاط ترن تا حرف زدن! پس حتما حرفای رک تر و مفید تری می شنوید.
    و البته یه بزرگی می گفت: همیشه تصمیمای مهم رو با دلت بگیر نه با عقلت!! شما تو هر دو جا اگر خوب تلاش کنی برای Phd مشکل نداری . اگر می خوای بری آمریکا برای دکترا یا می خوای برگردی ایران ،برو ایتالیا. ولی شرایط کار و اقامت دائم در فنلاند بهتره. والبته همه اینها نظر شخصی منه!
    موفقیت همتون رو آرزومندم
    «دانش چيز شگفت انگيزى است، مشروط بر آنكه كسى مجبور نباشد از طريق آن امرار معاش كند.» آلبرت اینشتین

با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم

Junior Member

سلام. من مطالب قبلی رو خوندم و خیلی هم بنظرم مفید بود. کسی هست که بتونه نظر دقیقتر بده بین ایندو گزینه :
    بلژیک و دانشگاه VUB
    فنلاند و دانشگاه TUT

کلا میخوام بدونم مزایا و معایب هر کدوم چیه بنظرتون؟
    If I was scared, I would

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hqwerty نمایش پست ها
    سلام. من مطالب قبلی رو خوندم و خیلی هم بنظرم مفید بود. کسی هست که بتونه نظر دقیقتر بده بین ایندو گزینه :
    بلژیک و دانشگاه VUB
    فنلاند و دانشگاه TUT

کلا میخوام بدونم مزایا و معایب هر کدوم چیه بنظرتون؟
    سلام من فقط در مورد تی یو تی میدونم. چون خودم تی یو تی قبول شدم. اونجور که تحقیق کردم تی یو تی یه دانشگاه متوسط تا حدودی خوب توی فنلاند هست ولی کلا به پای هلیسنکی .آلتو .تورکو . تامپر . اولو وفنلاند شرقی و یویسکیلا نمیرسه. البته اگه یه نگاهی به topuniversities بندازی خودت به این نتیجه میرسی.
    در مورد دانشگاه بلژیکی که نام بردی چیزی نمیدونم. ارشد یک ساله هست یا دوساله؟ اما در مورد کشور بلژیک مطمئن باش بسیار متمدن تر و قابل قبول تر از فنلانده.همچنین بلژیک موقعیت جغرافیایی فوقالعاده عالی توی اروپا داره و بلوغ اجتماعی بالاتری نسبت به اسکاندیناوی بوده.
    همچنین مزایای فنلاند اینه که گرفتن اجازه اقامت دانشجویی بسیار راحت است و معایب: تی یو تی یه دانشگاه سطح بالا نیست (البته سطح پایین هم نیست) همچنین شرایط زندگی در فنلاند فکر میکنم شباهتی به جاهای زنده اروپا مثل انگلستان فرانسه ایتالیا و اسپانیا نداره. خودت رو باید برای یه زندگی کسل کننده آماده کنی.البته مساله آب و هوای فنلاند هم جدی بگیر.
    در کل همه چیز بستگی به خودت داره.
    ویرایش توسط arvin-1980 : May 18th, 2011 در ساعت 04:23 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Communications Engineering, Tampere University of Technology, Finland

پیش فرض پاسخ : دانشگاه TUT

سلام دوستان

نمی دونم که جای مناسبی هست برای مطرح کردن این سؤال یا نه ولی چون اینجا افرادی هستند که گویا تصمیم رفتن به TUTدارن، پس جوابهاتون شاید مفیدتر باشه.

به نظر شما کدوم یکی بهتره؟ فنلاند یا آلمان؟ TUT یا دانشگاه Erlangen؟ من از هر دو پذیرش دارم و نمی دونم کدوم بهتره.

Junior Member

Erlangen
    اگه ویزا به موقع گیرت اومد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)