صفحه 8 از 43 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 425

موضوع: دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

مشخصه که المان خیلی بهتره!! اما مهم اینه که ویزا بدن که ایشالا میدن
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش از فنلاند، مقطع فوق لیسانس (پست اول خوانده شود)

با سلام
    من ليسانس مكانيك ازاد شيراز دارم و معدلم 13.90 هست و معدل كاردانيم 15.10 است.
    مدرك زبان ندارم ولي مي گيرم ولي فكر كنم 6 بيارم.
    به نظر شما كدوم كشور مي توانم apply كنم.
    وضع مالي من هم متوسط هست.
    لطفا راهنمايي كنيد!!!

Junior Member

سلام
    من از ايتاليا و فنلاند پذيرش دارم حالا موندم كدوم و انتخاب كنم ميشه نظر بديدن

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط melina2011 نمایش پست ها
    سلام
    من از ايتاليا و فنلاند پذيرش دارم حالا موندم كدوم و انتخاب كنم ميشه نظر بديدن
    لطفاً رشته و اسم دانشگاه ها رو هم بگید
    Winners are simply willing to do what losers won't

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط biscuitpolo نمایش پست ها
    لطفاً رشته و اسم دانشگاه ها رو هم بگید
    فنلاند در رشته Industrial Managment درانشگاه Vaasa
    ایتالیا در رشته Finance دانشگاه Tor vergata رم

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط melina2011 نمایش پست ها
    فنلاند در رشته Industrial Managment درانشگاه Vaasa
    ایتالیا در رشته Finance دانشگاه Tor vergata رم
    من اگر جای شما باشم (البته در صورتی که به Finance علاقه مند هستید) توصیه میکنم که ایتالیا رو انتخاب کنید... چون هم رشته رشته ی مستعد تری هست برای پیشرفت و هم دانشگاه در رنکینگ جایگاه بالاتری از Vassa داره...
    Winners are simply willing to do what losers won't

Junior Member

با سلام
    راستش چند ماهی هست که بین دو راه موندم : استرالیا یا فنلاند
    فنلاند از Aalto در رشته Machine learning and Data Mining که رایگان هست و
    استرالیا از University of Tasmania در رشته Master of Computing که سالی 16000 دلار هزینه می خواهد
    پذیرش گرفتم.
    مهمترین هدفم گرفتن اقامت بعد از تحصیله. راجع به استرالیا شنیدم که بعد از دو سال تحصیل می شه بدون هیچ تجربه کاری برای اقامت دائم اقدام کرد، در حالیکه اگر از خارج از استرالیا بخوام اقدام کنم باید حداقل 3 سال تجربه کاری داشته باشم که ندارم؛ این مهمترین مزیت تحصیل در استرالیا برای من محسوب می شه ولی هیچ کی نمی تونه تضمین کنه که بعد از سال 2012 که قوانین مهاجرتشونو می خواهن عوض کن همچین گزینه ای رو باز هم بگذارند. ولی فعلا من به همین دل خوش کردم.
    در مورد فنلاند فقط می دونم که باید بعد از تحصیل کار پیدا کنم وگر نه باید برگردم که نمیخواهم. حالا اگه کسی از دوستان راجع به وضعیت کاری فنلاند اطلاعاتی بده خیلی ممنون می شم.
    در ضمن کسی می دونه برای گرفتن ویزای کاری، آیا حتما در شغلی مرتبط با همون رشته ای که فارغ التصیل شدیم باید استخدام بشیم یا نه؟
    آیا شرکتهایی که زبان کاری شان انگلیسی باشد پیدا می شه؟ به نظر فارغ التصیل بدون تجربه کاری رو استخدام می کنند؟

از قبل به خاطر نظرهایی که می دهید تشکر می کنم. یکی رو از دو دلی در میارید.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza86 نمایش پست ها
    با سلام
    راستش چند ماهی هست که بین دو راه موندم : استرالیا یا فنلاند
    فنلاند از Aalto در رشته Machine learning and Data Mining که رایگان هست و
    استرالیا از University of Tasmania در رشته Master of Computing که سالی 16000 دلار هزینه می خواهد
    پذیرش گرفتم.
    مهمترین هدفم گرفتن اقامت بعد از تحصیله. راجع به استرالیا شنیدم که بعد از دو سال تحصیل می شه بدون هیچ تجربه کاری برای اقامت دائم اقدام کرد، در حالیکه اگر از خارج از استرالیا بخوام اقدام کنم باید حداقل 3 سال تجربه کاری داشته باشم که ندارم؛ این مهمترین مزیت تحصیل در استرالیا برای من محسوب می شه ولی هیچ کی نمی تونه تضمین کنه که بعد از سال 2012 که قوانین مهاجرتشونو می خواهن عوض کن همچین گزینه ای رو باز هم بگذارند. ولی فعلا من به همین دل خوش کردم.
    در مورد فنلاند فقط می دونم که باید بعد از تحصیل کار پیدا کنم وگر نه باید برگردم که نمیخواهم. حالا اگه کسی از دوستان راجع به وضعیت کاری فنلاند اطلاعاتی بده خیلی ممنون می شم.
    در ضمن کسی می دونه برای گرفتن ویزای کاری، آیا حتما در شغلی مرتبط با همون رشته ای که فارغ التصیل شدیم باید استخدام بشیم یا نه؟
    آیا شرکتهایی که زبان کاری شان انگلیسی باشد پیدا می شه؟ به نظر فارغ التصیل بدون تجربه کاری رو استخدام می کنند؟

از قبل به خاطر نظرهایی که می دهید تشکر می کنم. یکی رو از دو دلی در میارید.
    اگر از عهده شهریه دانشگاه استرالیایی بر میای به نظر من اونجا بری بهتری. البته دانشگاهی که در فنلاند قبول شدی دانشگاه خوبی هست. من هم فنلاند قبول شدم و دارم میرم(من فقط فنلاند قبول شدم گزینه دیگری ندارم) در مورد اقامت در فنلاند تحقیق کردم. باید چهار سال در فنلاند کار کنی تا بتونی اقامت بگیری ولی طبق تحقیقی که من کردم استخدامی در فنلاند بسیار کار مشکلی هست . مشکل زبان فنلاندی هست که از سخت ترین زبانهای دنیا هست. نرخ بیکاری در فنلاند به ده درصد رسیده در حالیکه در نروژ فقط 3 درصد. خیلی دقت کن. فنلاند محیط اینترنشنال نیست. درجه سوشلایز مردم خیلی پایین هست. مقایسه فنلاند با استرالیا کار صحیحی نیست. همه چیز به شرایط مالی خودت بستگی داره. من خودم اگر توانایی مالی برای شهریه دادن داشتم هیچکاه فنلاند رو انتخاب نمیکردم بلکه روی آمریکا و استرالیا و حتی انگلستان حساب باز میکردم.من هم هدفم اقامت دائم هست اما نه فنلاند .دقیقا نمیدونم برای رسیدن به هدفم چه کار باید انجام بدم. من در دانشگاه تی یو تی فنلاند رجیستر کردم. اما میخوام در حین تحصیل به NTNU نروژ و پلی تکنیک میلان اپلیکیشن بفرستم و اگه شد جابجا کنم.

Junior Member

سلام آروین جان
    ممنون از جوابی که دادی.
    برای اقامت دائم که استرالیا از بقیه کشورها بهتره ولی بهترین گزینه ای که فعلا درس خواندن در استرالیا امتیاز محسوب می شه اینه که بدون هیچ تجربه کاری می شه برای اقامت دائم اقدام کرد. ولی خوب فعلا اینجوریه، بعد از 2012 معلوم نیست چی می شه. اومدیمو بعد این همه هزینه کردن و از دست دادن فرصت طلایی تحصیل رایگان در فنلاند، این گزینه را برداشتند، دیگه خیلی برای اقامت دائم محدود می شم. به همین دلیل دارم برای فنلاند هم جستجو می کنم. فقط اینقدر می دونم که اگه بعد از دو سال تحصیل کار گیرم اومد که یه ویزای کاری دوساله می دهند. جمعا بعد این دو سال تحصیل و دو سال کار که می شه 4 سال، می تونم برای اقامت دائم اقدام کنم. پس خیلی از ایتالیا، نروژ، آمریکا، و انگلیس از این لحاظ بهتره. در ضمن بعد از 6 سال حضور در فنلاند که دو سال تحصیل هم شاملش می شه، می شه برای شهروندی هم اقدام کرد. در مورد زبان فنلاندی هم من از یکی از دوستان که مقیم فنلاند هست پرسیدم می گفت اینقدر که بچه ها می گند سخت نیست؛ خود این آدم با یه سال زبان فنلاندی خوندن تونسته در امتحانی که برای شهروندی می گیرند شرکت کنه و نمره ی لازم رو بیاره. این دوست ما فقط دیپلم داشته و الان هم داره آرایشگری می کنه ولی در مورد بازار کار ما مهندسا چیز خاصی نمی دونه.

در ضمن حتی اگه نتونیم شهروندی فنلاند رو بگیریم(که در صورت پیدا کردن کار خیلی خیلی بعیده) ، با همون اقامت دائم، مثل آب خوردن می شه اقامت دائم استرالیا و کانادا رو گرفت؛ دیگه چی از این بهتر؟
    ولی باز تنها مسئله ای که باقی می مونه پیدا کردن کار بعد از دو سال (یا اگه بشه همون حین تحصیل) است.
    راستش من کمتر از بیست روز برای یه تصمیم قاطع وقت دارم. ممنون می شم اگه کسی می تونه بهم مشورت بده.

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza86 نمایش پست ها
    سلام آروین جان
    ممنون از جوابی که دادی.
    برای اقامت دائم که استرالیا از بقیه کشورها بهتره ولی بهترین گزینه ای که فعلا درس خواندن در استرالیا امتیاز محسوب می شه اینه که بدون هیچ تجربه کاری می شه برای اقامت دائم اقدام کرد. ولی خوب فعلا اینجوریه، بعد از 2012 معلوم نیست چی می شه. اومدیمو بعد این همه هزینه کردن و از دست دادن فرصت طلایی تحصیل رایگان در فنلاند، این گزینه را برداشتند، دیگه خیلی برای اقامت دائم محدود می شم. به همین دلیل دارم برای فنلاند هم جستجو می کنم. فقط اینقدر می دونم که اگه بعد از دو سال تحصیل کار گیرم اومد که یه ویزای کاری دوساله می دهند. جمعا بعد این دو سال تحصیل و دو سال کار که می شه 4 سال، می تونم برای اقامت دائم اقدام کنم. پس خیلی از ایتالیا، نروژ، آمریکا، و انگلیس از این لحاظ بهتره. در ضمن بعد از 6 سال حضور در فنلاند که دو سال تحصیل هم شاملش می شه، می شه برای شهروندی هم اقدام کرد. در مورد زبان فنلاندی هم من از یکی از دوستان که مقیم فنلاند هست پرسیدم می گفت اینقدر که بچه ها می گند سخت نیست؛ خود این آدم با یه سال زبان فنلاندی خوندن تونسته در امتحانی که برای شهروندی می گیرند شرکت کنه و نمره ی لازم رو بیاره. این دوست ما فقط دیپلم داشته و الان هم داره آرایشگری می کنه ولی در مورد بازار کار ما مهندسا چیز خاصی نمی دونه.

در ضمن حتی اگه نتونیم شهروندی فنلاند رو بگیریم(که در صورت پیدا کردن کار خیلی خیلی بعیده) ، با همون اقامت دائم، مثل آب خوردن می شه اقامت دائم استرالیا و کانادا رو گرفت؛ دیگه چی از این بهتر؟
    ولی باز تنها مسئله ای که باقی می مونه پیدا کردن کار بعد از دو سال (یا اگه بشه همون حین تحصیل) است.
    راستش من کمتر از بیست روز برای یه تصمیم قاطع وقت دارم. ممنون می شم اگه کسی می تونه بهم مشورت بده.
    با سلام،

در نظر داشته باشید که پیدا کردن کار در فنلاند اینقدر ها هم سخت نیست. درسته که احتیاج به زبان فنلاندی دارید ولی در بعضی از موارد (مثلا دانشگاه ها) شما نیاز کمی به دانستن زبان دارید و میتونید(مثلا) به عنوان استاد دانشگاه استخدام بشید.

به شما بعد از اتمام تحصیلتون شش ماه ویزای اضافه داده میشه که دنبال کار بگردید، در ضمن غیر از کار شما میتونید برای PHD هم اقدام کنید و مدت حضورتون را در فنلاند بیشتر کنید و حقوق هم بگیرید.

همچنین شما در رشته بسیار عالی در یکی از بهترین دانشگاه های فنلاند که از بعضی از دانشگاه های استرالیا سطح بالاتری داره اونم به رایگان پذیرش گرفتید.
    شما میتونید پولتون را پس انداز کنید و بعد برای دکتری هر جا که شرایط بهتری از فنلاند داشت تشریف ببرید و بعد برای اقامت اقدام کنید.

در نهایت اضافه کنم که اگر فقط قصدتون از تحصیل، گرفتن اقامت هست شاید بتونید راه های بهتری از تحصیل و گذاشتن دو سال از وقتتون پیدا کنید.

موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)