صفحه 9 از 43 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 425

موضوع: دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

Member

پیش فرض پاسخ : دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza86 نمایش پست ها
    سلام آروین جان
    فقط اینقدر می دونم که اگه بعد از دو سال تحصیل کار گیرم اومد که یه ویزای کاری دوساله می دهند. جمعا بعد این دو سال تحصیل و دو سال کار که می شه 4 سال، می تونم برای اقامت دائم اقدام کنم. پس خیلی از ایتالیا، نروژ، آمریکا، و انگلیس از این لحاظ بهتره. در ضمن بعد از 6 سال حضور در فنلاند که دو سال تحصیل هم شاملش می شه، می شه برای شهروندی هم اقدام کرد. ولی در مورد بازار کار ما مهندسا چیز خاصی نمی دونه.

راستش من کمتر از بیست روز برای یه تصمیم قاطع وقت دارم. ممنون می شم اگه کسی می تونه بهم مشورت بده.
    1- من هم مثل Mic-macrti عزیز تاکید میکنم که دانشگاه آلتو از بهترین دانشگاههای فنلاند هست.
    همچنین از متن نوشته های شما حس کردم شاید پرداخت شهریه دانشگاه استرالیایی یه مقدار برای شما غیر اقتصادی محسوب بشه.....پس با در نظر گرفتن اینکه هرلحظه ممکنه دانشگاه آلتو شهریه ای بشه ....فرصت تحصیل در آلتو رو از دست ندهید. به هرحال این یه امر شخصیه که فقط خودتون بر آن واقف هستید که مثلا برای شما 32000 تا پول کمی محسوب میشه یا اینکه بهتره آن را ذخیره کنید.
    2- در مورد اقامت فنلاند : راه اول: شش سال اقامت به هر دلیلی
    راه دوم. مدت چهار سال مالیات دادن به فنلاند که دوران پی اچ دی در این زمان محسوب میگردد ولی دوره ارشد محال میدونم.
    در نتیجه با دو سال ارشد خوندن و دو سال سابقه کار من شک دارم بشه اقامت فنلاند رو گرفت.
    دوران ارشد عملا نقش چندانی در گرفتن اقامت دائم فنلاند نداره ولی عملا زمینه رو برای شروع پی اچ دی و یا استخدامی در فنلاند فراهم میکنه.
    ببینید برای گرفتن اقامت دائم نروژ احتیاج به هفت سال کار کردن در نروژ است ولی برای فنلاند چهار سال. اما تفاوتی که وجود دارد در این است در نروژ شانس پیدا کردن کار برای قشر فنی( مستر) بسیار بالا هست ولی در مورد فنلاند من هرچی تحقیق کردم حتی از بچه هایی که الان در فنلاند هستند نظر قابل قبولی نشنیدم. فقط به این نتیجه رسیدم وضعیت عالی پیدا کردن کار در نروژ را به هیچ وجه نمیتوان با کشورهایی مثل سوئد و فنلاند مقایسه کرد.
    به هر حال من اگر جای شما بودم با توجه به مسائل مالی خودم به فنلاند میرفتم بخصوص اینکه دانشگاه آلتو واقعا قابل قبوله.
    ****************مشکل شخصی من در مورد فنلاند این است که من تی یو تی قبول شده ام نه آلتو + مسایلی که در متن شرح دادم***************

Junior Member

سلام
    از همه دوستان به خاطر وقتی که می گذارید یه دنیا ممنونم
    mic_makarti عزیز، اینقدر که من روی این دوره مستر و گرفتن اقامت دائم زوم کرده بودم، اصلا از فکر گرفتن phd خارج شده بودم (از بس که تو این دو راهی موندم). من تا حالا نشنیده بودم که فنلاند به دانشجوهای دکتری حقوق می ده؛ خیلی ممنونم که با خبرم ساختی. واقعیت اینه که تنها هدفم از ادامه تحصیل گرفتن اقامت نیست، ولی اینقدر برام مهمه که به ادامه تحصیل مثل یه راه نگاه می کنم و دوست دارم از یه راه سریعتر به این اقامته برسم.

arvin عزیز در مورد راه اول که پیشنهاد دادی، خوب یعنی بعد تحمل این 6 سال تحصیل (دکتری+ فوق) براحتی و بدون نیاز به استخدام کاری دیگه باید بشه اقامت رو گرفت؟ شهروندی رو چی؟ برای هر جفتش امتحان زبان هم لازم داره؟

خود دانشگاه که از منطقه Espoo خیلی تعریف کرده بود حتی بنگلادشی ها توی فورومشان نوشته بودند که کار راحت گیر میاد (شاید هم یه مقدار خالی بستند)؛ با این حال من بیشتر دنبال نظر بچه های خودمون هستم که تو منطقه هلسینکی تونستند کار پیدا کنند؛ ولی مثل این که ما از جمله ی اولین کسانی هستیم که باید این قله را فتح کنیم.

Member

1- فنلاند به دانشجوهای پی اچ دی حقوق میده و بعد از کسر مالیات فکر کنم حدود 2000 تا 2100 یورو باشه. اصلا تنها دلیلی که دوره دکتری جز اون چهار سال لازم برای اقامت به حساب میاد همین است که حقوق میگبری و مالیات میدی.
    بله بعد از دوره ذکر شده میتوانی برای اقامت دائم فنلاند اقدام کنی( اصلا دوره پی اچ دی به این دلیل که مالیات میدهی مثل سابقه کار میمونه) ولی از شرایط لازم برای شهروندی زیاد اطلاع ندارم. درضمن به نظر من کسی که شش سال در فنلاند زندگی کند(مستر بعلاوه پی اچ دی) فکر کنم توی این مدت تا حد قابل قبولی زبان رو یاد گرفته ولی من جایی ندیدم که ذکر کنه برای اقامت دایم باید امتحان زبان داد در واقع در این مورد اطلاع ندارم.
    2- یه ایده میخواستم با دوستان در میون بزارم. ار آنجایی که دانشگاههای فنلاند در مقایسه با نروژ در رشته های فنی بسیار قوی تر هستن فکر کنم بعد از گرفتن ارشد در فنلاند براحتی بتوان برای پی اچ دی در نروژ اقدام کرد و در نروژ مشغول به کار شد.از وضعیت عالی کار در نروژ و بورسهای فوقالعاده پی اچ دی در نروژ فکر کنم همگان مطلع هستن.

Junior Member

در مورد شهروندی، سایت اداره مهاجرت نوشته بود که 6 سال اقامت به هر دلیلی (البته با یه سری شرایط) و زبان فنلادی رو لازم داره. برای مطالعه بیشتر : http://www.migri.fi/netcomm/content.asp?article=3616
    وقتی بشه تو این چهار سال ماهی 2000 تا و آخرش هم با یه ذره تلاش، پاسپورت فنلادی گیرت بیاد، به نظرت بهتر نیست که تو فنلاند بمونی؛ پاسپورت فنلاندی همونطوری که می دونی مزیتهایی داره؛ از جمله اینکه می تونی بیمه بیکاری بگیری، و بدون نیاز به ویزا تو کشورهای عضو اتحادیه اروپا (از جمله نروژ و یا حتی انگلیس) کار کنی. خوب اینجوری خیلی جا پای آدم محکمتر می شه.
    مگر اینکه بگی زبان فنلاندی به چه دردی می خوره و بخوایی تو اون 4 سال دکتری زبان نروژی رو یاد بگیری و بیشتر با محیط کارش آشنا بشی. ولی اینطوری (با پاس ایرانی و ویزای موقت) زندگی آدم تقریبا 9 سالی، یه جورایی معلقه. تازه بعد این دو سال master من که دلم نمیاد یه جایی رو که آشنا گیر آوردم رو ترک کنم.

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام
    پاسپورت فنلاند به همراه امریکا بالاترین ارزش رو دارن.یعنی میشه باهاش حدود 140کشور دنیا رو بدون ویزا رفت(البته فکر میکنم.دقیق یادم نمیاد.)
    خوب استرالیا هم همیشه استرالیاست!!! ولی به نظر من اگر مایه داری داری و 32میلیون در امد 2ماه باباته حتما برو استرالیا.اما اگر مثله ما با کلی بدبختی می خوای پولی رو که سفارت ها می خوان جور کنی فنلاند خیلی بهتره.فنلاند تقریبا 1/4هزینه میشه.امید وارم موفق باشی عزیزم!
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Junior Member

Unhappy پاسخ : دوراهي بر سر انتخاب فنلاند يا ساير كشورها

با سلام
    من از Aalto برای ارشد مهندسی مکانیک پذیرش گرفتن. فاندی که گرفتم برا شهریه شه فقط (مفتی نبود!). من میتونم برا دکترای دانشگاه های آمریکا یه جایی رو بگیرم ولی مسئله ای که الان مد نظرم هست اقامت گرفتن در فنلاند است. ضمن اینکه چند نفر از بستگان فنلاند تشریف دارند. الان مردد هستم که برم یا وایستم ترم بعد برم آمریکا یا کانادا. دوستان کمکم کنید

Junior Member

با سلام
    من ليسانس مكانيك ازاد شيراز دارم و معدلم 13.90 هست و معدل كاردانيم 15.10 است.
    مدرك زبان ندارم ولي مي گيرم ولي فكر كنم 6 بيارم.
    به نظر شما كدوم كشور مي توانم apply كنم.
    وضع مالي من هم متوسط هست.
    لطفا راهنمايي كنيد!!!

Junior Member

پیشنهاد می کنم اول از همه یه لیستی از تمام دانشگاههای فنلاند انتخاب کنی و نیازمندیهای همه را مشخص کنی (که با یه سرچ ساده تو گوگل این کارو می تونی)، بعدش یه جدول تشکیل بدی و بر اساس علاقه ای که داری به هر دانشگاه امتیاز بدی، آخر سر هم یه چند تا از دانشگاه های خوب و متوسط و ضعیف رو انتخاب کنی و apply کنی. خوبیش اینه که برای apply کردن در دانشگاههای فنلاند پولی نمی خواد بدی؛ پس فقط می شه پول پست کردن مدارک، ضرری نداره که این کارو بکنی. در ضمن هزینه ی زندگی هم حدود 500 یورو می شه. توصیه می کنم یه سری به بقیه فروم ها بزنی تا بتونی مقایسه خوبی داشته باشی. ولی در آخر بگم که احتمال گرفتن پذیرش از فنلاند رو داری. پس امیدوار باش. (در مورد بقیه کشورها هم که چیزی نگفتید)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hoot نمایش پست ها
    با سلام
    من از Aalto برای ارشد مهندسی مکانیک پذیرش گرفتن. فاندی که گرفتم برا شهریه شه فقط (مفتی نبود!). من میتونم برا دکترای دانشگاه های آمریکا یه جایی رو بگیرم ولی مسئله ای که الان مد نظرم هست اقامت گرفتن در فنلاند است. ضمن اینکه چند نفر از بستگان فنلاند تشریف دارند. الان مردد هستم که برم یا وایستم ترم بعد برم آمریکا یا کانادا. دوستان کمکم کنید
    اگه بری فنلاند، گزینه های بیشتری داری. اگه خوشت اومد که می شینی، اگه هم نخواستی خوب پا مشی می ری آمریکا (می تونی از فنلاند بری آمریکا). جوابش خیلی ساده است (نه!). پس فعلا اقامت دانشجویتو بگیر و به امید اما و اگر نشین.
    موفق باشی

Junior Member

>>>>>می تونی از فنلاند بری آمریکا

ميشه منظورتون را ساده تر بيان كنيد تا من هم متوجه بشوم ، آيا اينجوري شرايط مناسبتري ايجاد ميشود براي رفتن به امريكا ؟ لطفا توضيح دهيد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)