صفحه 3 از 79 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 784

موضوع: انطباق پذیری و سرچ كاري (کبک)

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به کبک-انطباق پذیری در کبک

من رشته ام حسابداري هست و سعي مي كنم اينجا انطباق پذيري رو از نگاه يك حسابدار براي دوستان بگم:
    الف) سايتهاي علمي (مسائل علمي حسابداري) :
    اول اين سايت: http://www.comptabilite.ca/default_fr.html
    دوم اين سايت: http://www.comptabilite-move.com/
    سوم اين سايت: http://www.plancomptable.com/comptes...es_annuels.htm
    ب) سايتهاي كاريابي:
    سايت معروفي نيست ولي براي شهر مونترال و تمامي رشته ها و شغلها خيلي به درد ميخوره: http://montreal.en.craigslist.ca/ (مثل مجلات زرد يك منطقه مي مونه)
    سايتهاي ديگر رو دوستان ديگه معرفي كردن.
    ج) براي ساخت رزومه: البته سايتها و مطالب در اين باره زياد هست ولي اين سايت به عنوان نمونه ذكر شده)
    http://www.resume-resource.com/examples-accounting.html

جداي از بحث حسابداري، يه انجمني هست براي juniorها كه البته تازه واردين و بي سابقه ها يعني افرادي كه سابقه كاري كانادايي ندارند مي تونن توي اين انجمن كار خودشون رو پيدا كنن (كار داوطلبانه حساب نميشه ولي كمي شبيه به اون هست. بيشتر مورد استفاده دانشجويان رشته هاي مختلف هست) :
    http://www.defi.gouv.qc.ca/
    موفق باشيد
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط keyhan نمایش پست ها
    سلام به همه
    کسی از دوستان بخصوص آنهایی که در کبک اقامت دارند درباره مشاغل مهندسی که نیاز به عضویت در نظام مهندسی کبک داره، اطلاعی دارند؟ این درسته که یک مدت طول میکشه تا تطابق واحد های گذرانده شده در دانشگاه های ایران و گذراندن واحدهای تکمیلی انجام بشه و بعد از آن باید در امتحانات مربوط به قوانین نظام مهندسی کبک شرکت کرد تا عنوان مهندس جونیور را دریافت کرد و بعد از آن بایستی یک سابقه کار در حدود 2 -3 سال زیر نظر یک مهندس داشت تا اجازه پیدا کنیم تا از عنوان مهندس استفاده کنیم؟
    در طول این مدت آیا اجازه کار خواهیم داشت؟ چه نوع کاری؟
    خیلی خیلی ممنونم.
    سلام دوست عزیز
    به این تاپیک کار در کانادا سر بزنید.
    موفق باشید
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

Member
    رشته و دانشگاه
    génie mécanique

سلام به همه
    کسی از دوستان بخصوص آنهایی که در کبک اقامت دارند درباره مشاغل مهندسی که نیاز به عضویت در نظام مهندسی کبک داره، اطلاعی دارند؟ این درسته که یک مدت طول میکشه تا تطابق واحد های گذرانده شده در دانشگاه های ایران و گذراندن واحدهای تکمیلی انجام بشه و بعد از آن باید در امتحانات مربوط به قوانین نظام مهندسی کبک شرکت کرد تا عنوان مهندس جونیور را دریافت کرد و بعد از آن بایستی یک سابقه کار در حدود 2 -3 سال زیر نظر یک مهندس داشت تا اجازه پیدا کنیم تا از عنوان مهندس استفاده کنیم؟
    در طول این مدت آیا اجازه کار خواهیم داشت؟ چه نوع کاری؟
    خیلی خیلی ممنونم.
    من فکر میکنم عضویت در نظام مهندسی میتونه کمک کنه به استخدام در ارگانها و شرکتهایی که ایم موضوع ضروریه براشون اما این دلیل نمیشه که نتونید قبل اون کار مهندسی پیدا کنید بسته به توانایی خودمون داره نظر دیگر دوستان چیه؟
    26-02-2014

Member
    رشته و دانشگاه
    génie mécanique

تاپیک خیلی خوبیه
    از احسان بابت این تاپیک خیلی ممنونم. اگه بتونی با افرادی که به کبک رفتند یا در شرف عزیمت هستند ارتباط رو حفظ کنی خیلی خوبه. چون هیچ چیز به اندازه لمس کردن شرایط از نزدیک نمی تونه موثر باشه.
    در مورد انطباق پذیری آفیسر از بعضی ها اصلا سوال ویژه ای نمی پرسه. و از بعضی ها به ریز و با وسواس بیشتری پرسش می کنه. بعنوان مثال از ما پرسید که چرا به کبک مهاجرت می کنی و کجا می خواهی اقامت کنی و مورد خاص دیگری که به امتیاز تطابق مربوط بشه مطرح نکرد. البته سرچ های کاری خوبی داشتم
    مرسی. جالب بود صحبتهاتون بر خلاف صفر امتیازی بودن رشتتون سوال زیادی نکرد و گفتید سرچهای خوبی داشتید ایا جواب هم از شرکتی گرفته بودید یا اینکه فقط سرچهاتون با کارتون منطبق بود؟
    26-02-2014

Member
    رشته و دانشگاه
    génie mécanique

نقل قول نوشته اصلی توسط saman_shahin نمایش پست ها
    دوستان سلام
    بحث سرچ کاری در تاپیک دیگری (تاپیک مصاحبه کبک) هم بحث می شود
    پیشنهاد میکنم بحث سرچ کاری رو یا در همون تاپیک که تاپیک مصاحبه هست، بگذاریم و اینجا بحثش رو نکنیم و یا یک تاپیک جدید ایجاد بشه
    ممنون
    من فک کنم این تاپیک برای همین ایجاد شده ... سرچ کاری هم از جمله مسائل مربوط به سازگاریه راستش خیلی تعجب میکنم ..
    تاپیک اصول مصاحبه اهداف دیگه ای داره میتونیم بحث رو همینجا ادامه بدیم .. اصلا سرچ کاری ربطی به اصول مصاحبه نداره..زمانی که من با افشین مشورت کردم گفتند که میترسه باتاپیک مصاحبه قاطی بشه نه اینکه دوباره تاپیک جدیدی برای سرچ کاری ایجاد بشه ! به هرحال یه مشورتی انجام بدید و نتیجه رو در تو اولین پست اضافه کنید و پستهای اضافه رو لطفا پاک کنید.
    26-02-2014

نقل قول نوشته اصلی توسط EhSAN, نمایش پست ها
    مرسی. جالب بود صحبتهاتون بر خلاف صفر امتیازی بودن رشتتون سوال زیادی نکرد و گفتید سرچهای خوبی داشتید ایا جواب هم از شرکتی گرفته بودید یا اینکه فقط سرچهاتون با کارتون منطبق بود؟
    سلام احسان
    من فقط سرچهایی رو که دقیقا مرتبط با رشته تحصیلی و سابقه کارم بود رو به آفیسر ارائه کردم و بهش توضیح دادم که تعداد بیشماری سرچ دارم اما چون دقیقا رشته کاریم نیست، فقط مواردی رو که 100 درصد مرتبط بوده رو پرینت گرفتم. همینطور توضیح دادم که در چند سایت کاریابی کبک ثبت نام کردم که روزانه برام چندین پیشنهاد کاری می فرسته که می تونم از بین اونها هم انتخاب کنم. همینطور توضیح دادم که به دلیل اینکه هنوز در کبک نیستم و قاعدتا نمی تونم کاری رو رزرو کنم، مکاتبه ای با کارفرماها نداشتم. اوهم پذیرفت.
    ویکی مهاجرت به کبک
    فایل نامبر: 2010/01/12 *** ایمیل مصاحبه:2010/05/16 *** مصاحبه:2010/07/19 *** ف.ن.فدرال:2010/07/21***آپدیت:2013/04/25***رسیدن آپدیت به پاریس:2013/06/20***مدیکال:2013/07/25***رسیدن مدیکال به پاریس:2013/08/02***بالاخره پاس ریکوئست: 8 اكتبر 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط EhSAN, نمایش پست ها
    من فکر میکنم عضویت در نظام مهندسی میتونه کمک کنه به استخدام در ارگانها و شرکتهایی که ایم موضوع ضروریه براشون اما این دلیل نمیشه که نتونید قبل اون کار مهندسی پیدا کنید بسته به توانایی خودمون داره نظر دیگر دوستان چیه؟
    سلام
    در مورد این موضوع مطمئنم که تا زمانی که توسط نظام مهندسی کبک مجوز نداشته باشیم نمی تونیم ادعای مهندسی بکنیم. استفاده از عنوان مهندس منوط به امتحانات و ضوابطیه که در پست قبلی توضیح دادم. اما اینکه در این مدت (که اتفاقا طولانی هم هست) دنبال چه کارهایی باید گشت، برای خودم هم سواله. راهش اینه که از اونهایی که الان کبک هستند و در زمینه مهندسی فعالیت دارند سوال کنیم.
    ویکی مهاجرت به کبک
    فایل نامبر: 2010/01/12 *** ایمیل مصاحبه:2010/05/16 *** مصاحبه:2010/07/19 *** ف.ن.فدرال:2010/07/21***آپدیت:2013/04/25***رسیدن آپدیت به پاریس:2013/06/20***مدیکال:2013/07/25***رسیدن مدیکال به پاریس:2013/08/02***بالاخره پاس ریکوئست: 8 اكتبر 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط saman_shahin نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    به این تاپیک کار در کانادا سر بزنید.
    موفق باشید
    سلام . خیلی ممنون از راهنماییتون
    من این تاپیک ها رو قبلا هم دیدم. اما متاسفانه بدلیل اینکه این تاپیک ها خیلی فعال نیست و افراد زیادی در آن پیغام نمیذارند، اطلاعات آن به روز نمی باشد. بهرحال خیلی ممنونم.
    ویکی مهاجرت به کبک

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Ingenieur Chimiste

سلام
    در مورد این موضوع مطمئنم که تا زمانی که توسط نظام مهندسی کبک مجوز نداشته باشیم نمی تونیم ادعای مهندسی بکنیم. استفاده از عنوان مهندس منوط به امتحانات و ضوابطیه که در پست قبلی توضیح دادم. اما اینکه در این مدت (که اتفاقا طولانی هم هست) دنبال چه کارهایی باید گشت، برای خودم هم سواله. راهش اینه که از اونهایی که الان کبک هستند و در زمینه مهندسی فعالیت دارند سوال کنیم.
    این طوری نیست که شما با داشتن مدرک مهندسی و سابقه کار مهندسی نتونین در زمینه مهندسی کار کنید بلکه می تونید ولی بطور مثال حق امضاء ندارین و یا ممکنه با 5 سال سایقه کار اونجا مثل یه مهندس صفر کیلومتر مشغول به کار بشین و حقوقتون هم بالتبع پایینه و برای اینکه بتونین مثل یه مهندس باسابقه کار کنید مراحل عضویت و جمع آوری سابقه کار کانادایی و امتحانات مرتبط رو بگذرونید
    یکبار هم قبلا عرض کردم 3-4 سال پیش که اوضاع اقتصادی خوب بود مهاجرین به راحتی کارهای سطح بالا پیدا می کردن ولی از زمان شروع رکود اجرای قوانین سختگیرانه تر شده
    QFN:01-Mar-2010,CSQ&FFN:12-Oct-2010Medical:23-Aug-2013,Upload:15-Sep-2013,Pass Request:26-June-2014

نقل قول نوشته اصلی توسط Kazy نمایش پست ها
    این طوری نیست که شما با داشتن مدرک مهندسی و سابقه کار مهندسی نتونین در زمینه مهندسی کار کنید بلکه می تونید ولی بطور مثال حق امضاء ندارین و یا ممکنه با 5 سال سایقه کار اونجا مثل یه مهندس صفر کیلومتر مشغول به کار بشین و حقوقتون هم بالتبع پایینه و برای اینکه بتونین مثل یه مهندس باسابقه کار کنید مراحل عضویت و جمع آوری سابقه کار کانادایی و امتحانات مرتبط رو بگذرونید
    یکبار هم قبلا عرض کردم 3-4 سال پیش که اوضاع اقتصادی خوب بود مهاجرین به راحتی کارهای سطح بالا پیدا می کردن ولی از زمان شروع رکود اجرای قوانین سختگیرانه تر شده
    خیلی ممنون از راهنماییتون
    با این حساب در حال حاضر نمیشه برای کارهایی که عنوان کار مهندسی است یا نیاز به سابقه کار داره اپلای کرد؟ آیا این برای تمام مهندسی ها صادقه یا صرفا برای آندسته از رشته های مهندسی که صرفا پروژه ای کار می کنند؟
    ویکی مهاجرت به کبک

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)