صفحه 2 از 167 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1663

موضوع: اصلاح رزومه و مدارک قبل از ارائه به سفارت جهت کم کردن احتمال کلیرنس طولانی و ریجکت

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : مغایرت بین رزومه سفارت و دانشگاه

سلام

من چون سابقه کارم تو دانشگاه بود خوف نکردم و دوتا رزومه رو مثل هم دادم
    چندتا کار دیگه هم گفتم یه وقت فکر میکنند ریگی به کفشمه اونا رو هم حذف نکردم

saeede83
    Guest

بهتره احتیاط کنین و رزومه هاتون تفاوت فاحش نداشته باشن. کلیرنس هم قابل پیش بینی نیشت و دلیل نداره که اگه سابقه کاریتون زیادتر باشه دیرتر کلیر بشین

Junior Member

سلام

من هم همين مشكل را دارم. من توي دانشگاه تدريس مي كنم، ولي همزمان توي يكي از شركت هاي وابسته به وزارت دفاع هم بصورت پاره وقت كار كردم. توي رزومه دانشگاه هر دو تا را نوشتم، ولي طبق توصيه دوستان، تو رزومه سفارت ميخوام سابقه كار شركت را حذف كنم. از دوستاني كه در اين زمينه تجربه دارن خواهش مي كنم راهنمايي كنند. من 4 روز ديگه تو آنكارا مصاحبه دارم.

saeede83
    Guest

به نظر من سابقه مربوط به وزارت دفاعتون رو نذارین، جند درصد ممکنه شانس بیارین و با رزومه دانشگاه چک نکنن.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar2008
    سلام

من هم همين مشكل را دارم. من توي دانشگاه تدريس مي كنم، ولي همزمان توي يكي از شركت هاي وابسته به وزارت دفاع هم بصورت پاره وقت كار كردم. توي رزومه دانشگاه هر دو تا را نوشتم، ولي طبق توصيه دوستان، تو رزومه سفارت ميخوام سابقه كار شركت را حذف كنم. از دوستاني كه در اين زمينه تجربه دارن خواهش مي كنم راهنمايي كنند. من 4 روز ديگه تو آنكارا مصاحبه دارم.
    من اگه جاي شما بودم سابقه كار وزارت دفاع رو نمي آوردم تو رزومه. البته اين يه كم بي تجربگي ما هست اگه سابقه كارهاي خطرناكمون رو تو رزومه دانشگاه عنوان كنيم. چون واقعا ذكر كردن اونا تو پذيرش گرفتن تاثيري نداره. حالا شما بهتره ننويسين و اميدوار باشين كه چك نكنن با رزومه دانشگاه. انشالا كه مشكلي پيش نمياد. نگران نباشيد.

در مورد این مساله قبلا هم بحث شده.

من که خودم رزومه update شده رو برای سفارت بردم. فکر نمیکنم اونا انتظار داشته باشن که رزومه شما تو 5-6 ماه هیچ تغییری نکرده باشه.

برای من که تغییرات زیاد بود. مثلا:
    یه مقاله واسه یه ژورنال فرستاده بودم که تو این مدت ریجکت شد و دیگه اسمشو تو رزومه سفارت نیاوردم.
    یا اینکه 2 تا مفاله تو یه کنفرانس داشتم که قرار بود March برگزار شه ولی بعدا افتاد به July و امروز هم یه ایمیل زدن که فعلا کنفرانس به دلیل مسایل مالی کنسل هست تا اطلاع ثانوی.
    یا اینکه من تو این مدت یه کار جدید گیر آوردم و...

فکر نمیکنم این مسایل تاثیر خاصی روی clearence داشته باشه. اونا database قوی دلرن که به اون مراجعه میکنن و میخوان ببینن من و شما تو رزومه اهل دروغ و حقه بازی نباشیم.

ولی اون چیزی که مهمه اینه که شما اسمی از هر کاری که به نحوی مرتبط با وزارت دفاع باشه نیاری. ( سری رو که درد نمیکنه، دستمال نپیچ دوست من)

موفق باشی

Junior Member

پیش فرض همه کارهای لازم واسه کوتاه شدن clearance

از همه مخصوصا کسایی که پروسه مصاحبه و کلیر شدن رو پشت سر گذاشتن میخوام که تجربیاتشون رو در مورد کوتاه شدن clearance در اختیار بذارن. درسته که خیلی قابل پیش بینی نیست ولی به هر حال این تنها کاریه که میشه کرد.مثلا من شنیدم:
    - حذف عناوین مخفف از رزومه که ممکنه باعث ابهام بشه
    - حذف اطلاعات اضافی از رزومه که فقط به درد استاد و دانشگاه میخوره
    - حذف مقالات با عناوین فارسی
    میتونه کمک کنه.
    کسی پیشنهاد دیگه ای داره؟
    کوچک باش و عاشق..، که عشق خود آیین بزرگ کردنت را می داند.

سلام به همه دوستان.
    خیلی وقته که این پست فعال نبوده. از دوستان کسی هست که از رزومه ای که به دانشگاه داده بوده کم بکنه و به سفارت داده باشه؟ مشکلی پیش نیوده براش؟ اصلا به نظرتون ممکنه که با دانشگاه چک بکنن؟
    در کوچه باد می اید <br />این ابتدای ویرانیست <br />آن روز هم که دست های تو ویران شدند باد می آمد

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

اسرار عزل را نه تو دانی و نه من

یه جا دیگه هم میگه:

(که) (ک) آنرا که خبر شد خبری باز نیامد

درست همین هفته با دوستم که الان داره از آفتاب زیبای فلوریدا (Univesity of Florida) لذت میبره پرسیدم، میگفت "من سابقه کار مرتبط با یه سازمان مرتبط با صنایع دفاع رو از CV حذف کردم. سفارت CV رو با دانشگاه چک نمیکنه"

من هیچ مسئولیتی در قبال این حرف ندارم و فقط شنیده ها رو اینجا نقل کردم. بدیهی است که برای انجام چنین کار مهمی به تعداد زیادی مشورت نیاز است
    ...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)