صفحه 6 از 167 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1663

موضوع: اصلاح رزومه و مدارک قبل از ارائه به سفارت جهت کم کردن احتمال کلیرنس طولانی و ریجکت

Member

پیش فرض پاسخ : Self employed

به نظر من اگه با تحصیل یا کار دیگه ای همپوشانی داره اصلن ننویسید. اگه ننوشتنش فضایه خالی تو رزومتون بوجود میاره هم از یه جا گواهی بگیرید که داشتید همون کارا رو برا اونا انجام میدادید.
    از تأخیر پریشان مشو، چونان کسی که میفهمد منتظر بمان؛ آنگاه که جان برخیزد و فرمان دهد، خدایان آماده اطاعتند.

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

پیش فرض پاسخ : اصلاح رزومه و مدارک قبل از ارائه به سفارت جهت کم کردن احتمال کلیرنس طولانی و ر

درود بر دوستان عزیز
    دوستان در مورد بحث کم کردن روزمه موقع مصاحبه بحث های زیادی شده. من به شخصه خودم این کار رو نکردم و دچار کلیرنس طولانی شدم. اما از سوی دیگر هم دوستانی بودند که از کلیرنس رجکت شدند بودن اینکه هیچ مشکل امنیتی داشته باشند. البته درسته که بعد از رجکت شدن در کلیرنس همواره ایمیلی مبتنی بر دلیلی رجکت شدن شما دریافت میکنید اما هیچگاه دلیل اصلی مشخص نیست. من بعد از مدت 3 سالی که در این مورد تحقیق و تفحص کردم به این نتیجه رسیدم که بهتر هست بعضی از سوابق کاری از لیست حذف بشه. اما اینکار باید با نهایت دقت انجام بگیره. ما هنوز مصمم نشده ایم که سفارت و دانشگاه تا چه اندازه در روند ویزا با هم همکاری میکنند. اگر بالفرض شما رزومه ای که به دانشگاه دادید و رزومه ای که به سفارت دادید تفاوت زیادی داشته باشه به نظر من مکان اشکال هست. پس توصیه ای که من برای دوستان عزیز دارم این هست که در وهله اول رزومه ای که به دانشگاه میفرستند بیش از اندازه در مورد سوابق کاری خود بزرگ نمایی نکنند تا بعدا در سفارت به این مشکل نخورند. در ادامه، سعی کنند در انتخاب کلمه دقت کنند. مثلا از کلمه هایی که در TAL هست تا حد ممکن اجتناب کنید. توصیه سوم اینکه حتی اگر موضوعی غیر واقعی (بنا به عللی) در رزومه خود دارید قبل رفتن به مصاحبه حتما حضور ذهن داشته باشید که در فرم دی اس چه چیز هایی پر کرده اید که اگر آفیسر از شما سوالی در آن مورد پرسید جواب قانع کننده ای داشته باشید.

موفق باشید.
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

Member

پیش فرض پاسخ : اصلاح رزومه و مدارک قبل از ارائه به سفارت جهت کم کردن احتمال کلیرنس طولانی و ر

نقل قول نوشته اصلی توسط jason_mac نمایش پست ها
    درود بر دوستان عزیز
    دوستان در مورد بحث کم کردن روزمه موقع مصاحبه بحث های زیادی شده. من به شخصه خودم این کار رو نکردم و دچار کلیرنس طولانی شدم. اما از سوی دیگر هم دوستانی بودند که از کلیرنس رجکت شدند بودن اینکه هیچ مشکل امنیتی داشته باشند. البته درسته که بعد از رجکت شدن در کلیرنس همواره ایمیلی مبتنی بر دلیلی رجکت شدن شما دریافت میکنید اما هیچگاه دلیل اصلی مشخص نیست. من بعد از مدت 3 سالی که در این مورد تحقیق و تفحص کردم به این نتیجه رسیدم که بهتر هست بعضی از سوابق کاری از لیست حذف بشه. اما اینکار باید با نهایت دقت انجام بگیره. ما هنوز مصمم نشده ایم که سفارت و دانشگاه تا چه اندازه در روند ویزا با هم همکاری میکنند. اگر بالفرض شما رزومه ای که به دانشگاه دادید و رزومه ای که به سفارت دادید تفاوت زیادی داشته باشه به نظر من مکان اشکال هست. پس توصیه ای که من برای دوستان عزیز دارم این هست که در وهله اول رزومه ای که به دانشگاه میفرستند بیش از اندازه در مورد سوابق کاری خود بزرگ نمایی نکنند تا بعدا در سفارت به این مشکل نخورند. در ادامه، سعی کنند در انتخاب کلمه دقت کنند. مثلا از کلمه هایی که در TAL هست تا حد ممکن اجتناب کنید. توصیه سوم اینکه حتی اگر موضوعی غیر واقعی (بنا به عللی) در رزومه خود دارید قبل رفتن به مصاحبه حتما حضور ذهن داشته باشید که در فرم دی اس چه چیز هایی پر کرده اید که اگر آفیسر از شما سوالی در آن مورد پرسید جواب قانع کننده ای داشته باشید.

موفق باشید.
    ممنونم از نظرایه دقیقی که میدی. من هم فکر میکنم رزومه نباید تغییر اساسی بکنه فقط باید کمی Modified for Clearence باشه. خیلی منطقی و با دقت باید تنظیم بشه. طوریکه بهیچوجه نشه شمارو متهم به دروغگویی کرد.
    از تأخیر پریشان مشو، چونان کسی که میفهمد منتظر بمان؛ آنگاه که جان برخیزد و فرمان دهد، خدایان آماده اطاعتند.

دوستان من در حالی که دانشجوی دکترا بودم اقدام کردم و سال دوم دکترا تونستم پذیرش بگیرم. ولی توی sop برای دانشگاه در همین حد گفتم که من دکترا قبول شدم اما تصمیم داشتم تو یه محیط غنی تر از لحاظ آکادمیک ادامه بدم. واسه همین هم توی این دو سال تو فلان دانشگاه مشغول به research بودم و با استاد فلانی کار کردم و فلان کار رو کردم (ولی مستقیم نگفتم دانشجو پی اچ دی بودم. تو فرمهای ds160 هم این دو سال رو نه زدم studying نه شاغل. الان نگرانم که برم سفارت یارو بگه این دو سال چه می کردی همین چیزها رو بگم مشکلی ایجاد نمیشه؟ مسلما که نمیشه بگم دانشجو هستم! از استادم که الان باهاش کار می کنم یه ریکامند بگیرم که تو این مدت پیش اون کار می کردم؟
    از نظرات دوستان با تجربه استقبال می کنم. ممنونم

Member

حتمن ازت میپرسه کجا بودی. اگر بگی با استادت research میکردی بلافاصله ازت میپرسه چرا پیشه خودش phd نمی خونی. اساتید باید نظر بدن ولی فکر کنم یه ds جدید پرکنی و راستشو بگی از همه حالتا بهتره. آخه دانشجویه PhD بودت که اشکالی نداره.

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

نقل قول نوشته اصلی توسط Aseman2011 نمایش پست ها
    دوستان من در حالی که دانشجوی دکترا بودم اقدام کردم و سال دوم دکترا تونستم پذیرش بگیرم. ولی توی sop برای دانشگاه در همین حد گفتم که من دکترا قبول شدم اما تصمیم داشتم تو یه محیط غنی تر از لحاظ آکادمیک ادامه بدم. واسه همین هم توی این دو سال تو فلان دانشگاه مشغول به research بودم و با استاد فلانی کار کردم و فلان کار رو کردم (ولی مستقیم نگفتم دانشجو پی اچ دی بودم. تو فرمهای ds160 هم این دو سال رو نه زدم studying نه شاغل. الان نگرانم که برم سفارت یارو بگه این دو سال چه می کردی همین چیزها رو بگم مشکلی ایجاد نمیشه؟ مسلما که نمیشه بگم دانشجو هستم! از استادم که الان باهاش کار می کنم یه ریکامند بگیرم که تو این مدت پیش اون کار می کردم؟
    از نظرات دوستان با تجربه استقبال می کنم. ممنونم
    منم 2 سال از فراغ شدنم میگذره (تحصیلیااا!!!) ... این وقت صرف تافل و بقیه امتحانا شد 2-3 تا مقاله هم نوشتم... و دیگر هیچ... پس فردا میخوام همینارو بگم بهش..

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

نقل قول نوشته اصلی توسط TrueLOgic نمایش پست ها
    حتمن ازت میپرسه کجا بودی. اگر بگی با استادت research میکردی بلافاصله ازت میپرسه چرا پیشه خودش phd نمی خونی. اساتید باید نظر بدن ولی فکر کنم یه ds جدید پرکنی و راستشو بگی از همه حالتا بهتره. آخه دانشجویه PhD بودت که اشکالی نداره.
    خب اون وقت دلایل میارم که کمبود امکانات و محیط آکادمیک تر و این حرفها ترغیبم کرد که اونور ادامه بدم.
    خب منطقیه که بگه تو که اینجا داری PhD می خونی اونم 2 ساله! واسه چی میخوای ول کنی بیای اونجا! نمی دونم واقعا. ترس داره چون خود دانشگاهها هم اگه می دونستن من الان PhD student هستم به احتمال زیاد رضایت نمی دادن.
    ویرایش توسط Aseman2011 : May 15th, 2011 در ساعت 12:42 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    منم 2 سال از فراغ شدنم میگذره (تحصیلیااا!!!) ... این وقت صرف تافل و بقیه امتحانا شد 2-3 تا مقاله هم نوشتم... و دیگر هیچ... پس فردا میخوام همینارو بگم بهش..
    خب شما چون مقاله داری دستت پره که داشتی ریسرچ میکردی. من فقط تو این مدت تونستم سمینارهای داخلی رو شرکت کنم و کار ارائه بدم که تو رزومه هم آوردم اون رو. اگر پرسید و دلایلتون رو براش گفتید، بازخوردش رو به ما هم خبر بدید.

Member

به نظر من بعیده که سفارت ها بطور رندم بررسی دقیق کنند. این یه جور هزینه کردن امکانات با چشم بسته است. شدت گیری که به پرونده ها میدن به احتمال 99 درصد بر اساس نظر افسر ویزاست.
    اونا احتمالن
    1- ابتدا بر اساس رزومه یه تصمیم کلی میگیرن
    2- تو جلسه مصاحبه خود موجود درخاست دهنده رو با دقت بررسی میکنن و سعی میکنن یه دید نسبت به تیپ شخصیته طرف و صداقتش پیدا کنن و تا اونجا که میشه از زیر زبونش حرف بکشن.
    3- در نهایت افسر ویزا درخاست میده که چند لایه Security Check لازمه
    و به این ترتیب فرایند کلیرنس شروع میشه.
    من یه بررسی کردم و میبینم اکثر اونایی که رزومه خفن دارن یا زبان بیش از حد قوی دارن یا یه جورایی یه چیز خاص دارن کلیرنسشون طئلانی میشه.
    لطفن نظرتون رو بگید

Member

سلام. من یه سابقه کاری دارم که میخام کاملن از رزومه حذفش کنم. از اونجایی که کاملن همزمان با دوره فوقمه حذفش هیچ جایه خالی توی رزومه بوجود نمیاره. اما توی رزومه همه دانشگاهها نوشتمش. سابقه کاریم طراحی Embedded System با کاربرد مخابرات نظامی بوده. شرکتی هم که باهاش کار میکردم شناخته شدست. یه بار صاحبه شرکت که تویه کانادا هم یه شرکت داره رو تو فرودگاه ونکور از طرف حراست فرودگاه خاسته بود ن و بهش گفته بودن که ما میدونیم تو داری تو ایران با نظامی ها کار میکنی و باید بین ما و اونا یکیو انتخاب کنی. در نتیجه به احتمال زیاد این رو بخش هایه اطلاعاتیه امریکا هم میدونن
    لطفن نظرتونو بگید. ممنون.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)