صفحه 7 از 167 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 1663

موضوع: اصلاح رزومه و مدارک قبل از ارائه به سفارت جهت کم کردن احتمال کلیرنس طولانی و ریجکت

پیش فرض پاسخ : اصلاح رزومه و مدارک قبل از ارائه به سفارت جهت کم کردن احتمال کلیرنس طولانی و ر

من می خوام مقاله های فارسی که توی کنفرانس های داخلی دادم و پتنت داخلی رو از رزومه حذف کنم 3 ;تا مقاله هست در زمینه نانو کامپوزیت..یعنی در کل می مونه یه مقاله ISI که اون هم در زمینه نانوکامپوزیته..و از چهار تا پروژه ای هم که توی سابقه کارم آوردم دو تا شو کم کنم..که در زمینه کامپوزیت های کربنی بوده..هر چند اصلا کاربرد نظامی نداشته و مربوط به اتومبیل یوده ولی یه جورای کامپوزیت های کربنی برای هواپیماها هم استفاده می شه..به نظرتون این مشکلی ایجاد می کنه یا من دارم حساسیت زیادی به خرج می دم؟ حذف کردن این ها از رزومه مشکلی بوجود نمیاره؟
    من شروع کارم توی شرکتی که الان هستم از اوایل دوره فوق بوده..یعنی همزمان با فوق کار هم می کردم.2 سال و نیم حین فوق و 2 سال هم بعدش...به نظرتون ممکنه این برای آفیسر عجیب باشه و سوال کنه در این مورد؟ لازمه این هم حذف کنم و شروع کارم و از اتمام دوره فوق بنویسم؟

ApplyAbroad Champion
    hossein2266 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اصلاح رزومه و مدارک قبل از ارائه به سفارت جهت کم کردن احتمال کلیرنس طولانی و ر

نقل قول نوشته اصلی توسط TrueLOgic نمایش پست ها
    سلام. من یه سابقه کاری دارم که میخام کاملن از رزومه حذفش کنم. از اونجایی که کاملن همزمان با دوره فوقمه حذفش هیچ جایه خالی توی رزومه بوجود نمیاره. اما توی رزومه همه دانشگاهها نوشتمش. سابقه کاریم طراحی Embedded System با کاربرد مخابرات نظامی بوده. شرکتی هم که باهاش کار میکردم شناخته شدست. یه بار صاحبه شرکت که تویه کانادا هم یه شرکت داره رو تو فرودگاه ونکور از طرف حراست فرودگاه خاسته بود ن و بهش گفته بودن که ما میدونیم تو داری تو ایران با نظامی ها کار میکنی و باید بین ما و اونا یکیو انتخاب کنی. در نتیجه به احتمال زیاد این رو بخش هایه اطلاعاتیه امریکا هم میدونن
    لطفن نظرتونو بگید. ممنون.
    نظر شخصي من اينه كه سابقه كارتو حذف كني بهتره . درضمن، هر كلمه حساسي كه توي موضوعات TAL هست رو از تو research interests كه تو رزومت مياري هم حذف كن.

موفق باشي.

ApplyAbroad Champion
    hossein2266 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط baran_ra نمایش پست ها
    من می خوام مقاله های فارسی که توی کنفرانس های داخلی دادم و پتنت داخلی رو از رزومه حذف کنم 3 ;تا مقاله هست در زمینه نانو کامپوزیت..یعنی در کل می مونه یه مقاله ISI که اون هم در زمینه نانوکامپوزیته..و از چهار تا پروژه ای هم که توی سابقه کارم آوردم دو تا شو کم کنم..که در زمینه کامپوزیت های کربنی بوده..هر چند اصلا کاربرد نظامی نداشته و مربوط به اتومبیل یوده ولی یه جورای کامپوزیت های کربنی برای هواپیماها هم استفاده می شه..به نظرتون این مشکلی ایجاد می کنه یا من دارم حساسیت زیادی به خرج می دم؟ حذف کردن این ها از رزومه مشکلی بوجود نمیاره؟
    من شروع کارم توی شرکتی که الان هستم از اوایل دوره فوق بوده..یعنی همزمان با فوق کار هم می کردم.2 سال و نیم حین فوق و 2 سال هم بعدش...به نظرتون ممکنه این برای آفیسر عجیب باشه و سوال کنه در این مورد؟ لازمه این هم حذف کنم و شروع کارم و از اتمام دوره فوق بنویسم؟
    در مورد سوال اولتون، بهتره كه حذفشون كني چون كه موضوعات TAL هستند. (البته كماكان مقاله ISI شما باقي ميمونه كه نميشه كاريش كرد)

در مورد سوال دومتون، اينكه تاريخشو از كي بزنيد اصلا مهم نيست و هيچ مشكلي براتون پيش نمياد، مهم اينه كه شركتتون كار حساسي از نظر اونا ميكنه يا نه! اگه شركتتون شركت حساسي نيست اسمشو بياريد در غير اين صورت اسمشو حذف كنيد.

موفق باشيد.

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

به نظر من بعیده که سفارت ها بطور رندم بررسی دقیق کنند. این یه جور هزینه کردن امکانات با چشم بسته است. شدت گیری که به پرونده ها میدن به احتمال 99 درصد بر اساس نظر افسر ویزاست.
    اونا احتمالن
    1- ابتدا بر اساس رزومه یه تصمیم کلی میگیرن
    2- تو جلسه مصاحبه خود موجود درخاست دهنده رو با دقت بررسی میکنن و سعی میکنن یه دید نسبت به تیپ شخصیته طرف و صداقتش پیدا کنن و تا اونجا که میشه از زیر زبونش حرف بکشن.
    3- در نهایت افسر ویزا درخاست میده که چند لایه Security Check لازمه
    و به این ترتیب فرایند کلیرنس شروع میشه.
    من یه بررسی کردم و میبینم اکثر اونایی که رزومه خفن دارن یا زبان بیش از حد قوی دارن یا یه جورایی یه چیز خاص دارن کلیرنسشون طئلانی میشه.
    لطفن نظرتون رو بگید
    با قسمتی از حرف های شما موافقم و با قسمتی نه.
    به نظر من تمام موارد بالا هست و رندوم چک دقیق هم هست. علتش رو هم از تجربیات خودم میگم. من و دوستم از نظر رزومه کاری کاملا طابق النعل بالنعل شبیه هم بودیم. دانشگاه لیسانس، دانشگاه فوق استاد راهنما. دانشگاه دکترایی که پذیرش داشتیم، فاندمون، استاد راهنمایی آمریکا. همه چی جز به جز شبیه هم بود. حتی سفارتی که اقدام کردیم. فقط یک فرق داشتیم کلیرنس من 9 ماه طول کشید و کلیرنس اون 1 روز. این فقط میتونه به علت رندم چک باشه. در مصاحبه هم چیز خاصی نداشتیم. سوال های معمولی و برگ زرد در عرض 5 دقیقه.
    اما از بحث خارج نشیم. در جوب اون دوستمون که دانشجوی دکترا بوده و تو رزومه و فرم دی اس نشون نداده بگم که این مورد اصلا برای دانشگاه مهم نبود و به نظر من حتی میتونست پوان مثبت هم باشه. اما در مورد سفارت شما به نظر من اگر جایی عنوان نکردید که دانشجوی دکترا هستید دیگه به روتون نیارید. اما حواستون باشه حتی اگر مقاله ای به اسمتون باشه که تو اون اشاره شده دانشجوی دکترا هستید بعدا کار دستتون میده.
    در جواب اینکه این دوسال رو چکار میکردید به نظر من بگید که زبان میخوندید که نافل و جی آر ای بدید بیاید آمریکا.

موفق باشید.
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

سلام. من یه سابقه کاری دارم که میخام کاملن از رزومه حذفش کنم. از اونجایی که کاملن همزمان با دوره فوقمه حذفش هیچ جایه خالی توی رزومه بوجود نمیاره. اما توی رزومه همه دانشگاهها نوشتمش. سابقه کاریم طراحی Embedded System با کاربرد مخابرات نظامی بوده. شرکتی هم که باهاش کار میکردم شناخته شدست. یه بار صاحبه شرکت که تویه کانادا هم یه شرکت داره رو تو فرودگاه ونکور از طرف حراست فرودگاه خاسته بود ن و بهش گفته بودن که ما میدونیم تو داری تو ایران با نظامی ها کار میکنی و باید بین ما و اونا یکیو انتخاب کنی. در نتیجه به احتمال زیاد این رو بخش هایه اطلاعاتیه امریکا هم میدونن
    لطفن نظرتونو بگید. ممنون.
    به نظر من شما این سابقه کار رو از رزومتون حذف کنید. اما در مورد اون مساله ایی که در پ.خ مطرح کرده بودید که دوست دارید سریع رجکت بشید تا بلاتکلیف باشید به نظر من یکبار دیگر هم فکر کنید. رجکت شدن در کلیرنس به معنی این هست که هیچوقت نمیتونید تا پایان عمرتون آمریکا تشریف بیارید و اگر واقعا اهل علم و دانش باشید آمریکا گزینه بسیار خوبی هست چون پول زیادی برای پژوهش صرف میشه. در ضمن من همواره به همه دوستانی که در مرحله اولیه پذیرش قرار دارند میگم که هموراه این رو در نظر داشته باشید که ممکنه بعد از تمام تلاش ها یا در ویزا رجکت بشید و یا کلیرنستون طولانی بشه زندگیتون خراب بشه. پس برای جلوگیری از این مقوله همه تلاشتون رو بکنید اما در هر مرحله انتظار مشکلات و شکست رو داشته باشید. از کارتون استعفا ندید، خونه زندگیتون رو نفروشیدید و ...
    جمع بندی اینکه در این وادی قدم بگذارید اما پل ها رو هیچوقت پشت سرتون خراب نکنید.

با آرزوی موفقیت برای تمامی دوستان
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

ApplyAbroad Champion
    hossein2266 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط jason_mac نمایش پست ها
    به نظر من شما این سابقه کار رو از رزومتون حذف کنید. اما در مورد اون مساله ایی که در پ.خ مطرح کرده بودید که دوست دارید سریع رجکت بشید تا بلاتکلیف باشید به نظر من یکبار دیگر هم فکر کنید. رجکت شدن در کلیرنس به معنی این هست که هیچوقت نمیتونید تا پایان عمرتون آمریکا تشریف بیارید و اگر واقعا اهل علم و دانش باشید آمریکا گزینه بسیار خوبی هست چون پول زیادی برای پژوهش صرف میشه. در ضمن من همواره به همه دوستانی که در مرحله اولیه پذیرش قرار دارند میگم که هموراه این رو در نظر داشته باشید که ممکنه بعد از تمام تلاش ها یا در ویزا رجکت بشید و یا کلیرنستون طولانی بشه زندگیتون خراب بشه. پس برای جلوگیری از این مقوله همه تلاشتون رو بکنید اما در هر مرحله انتظار مشکلات و شکست رو داشته باشید. از کارتون استعفا ندید، خونه زندگیتون رو نفروشیدید و ...
    جمع بندی اینکه در این وادی قدم بگذارید اما پل ها رو هیچوقت پشت سرتون خراب نکنید.

با آرزوی موفقیت برای تمامی دوستان
    در مورد نكته اي كه امين جان گفتند من 100% موافق نيستم. يعني من موردي سراغ دارم كه تو كليرنس 1 بار رد شده اما دفعه دوم كلير شده. يعني اينكه رد شدن تو كليرنس ، لزوما به معناي اين نيست كه دوباره نميتونيد كلير بشيد. اما با صحبتهاي شما در مورد اينكه دير كلير شدن بهتر از رد شدن تو كليرنسه موافقم البته به شرطي كه فرد مورد نظر تا زماني كه كلير نشده تغييري تو شرايط زندگيش نده و زندگي عاديشو ادامه بده.

نكته ديگه كه واقعا بايد بهش توجه كرد اينه كه شايد بيشتر كسايي كه دير كلير ميشن و يا تو كليرنس رد ميشن، خودشون علتشو بتونن حدس بزنن اما خيلي وقتا چيزي در موردش نميگن. همين باعث ميشه كه ديگراني كه تازه ميخوان پروسه ويزا رو شروع كنن كاملا گمراه و نگران ميشن! دركل تاجايي كه فهميدم ما ميتونيم با رزومه و مداركي كه به سفارت ارايه ميديم تو كوتاه شدن كليرنس كمك كنيم اما همه اينها بخشي از پروسه هست و قسمتهاي نامعلوم پروسه كه كاري از دست ما بر نمي آد و هيچكي هم نميدونه دقيقا چيا هستن، هميشه وجود داره و همونا ممكنه باعث طولاني شدن و يا حتي ريجكت تو كليرنس بشه.

موفق باشيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط jason_mac نمایش پست ها
    با قسمتی از حرف های شما موافقم و با قسمتی نه.
    به نظر من تمام موارد بالا هست و رندوم چک دقیق هم هست. علتش رو هم از تجربیات خودم میگم. من و دوستم از نظر رزومه کاری کاملا طابق النعل بالنعل شبیه هم بودیم. دانشگاه لیسانس، دانشگاه فوق استاد راهنما. دانشگاه دکترایی که پذیرش داشتیم، فاندمون، استاد راهنمایی آمریکا. همه چی جز به جز شبیه هم بود. حتی سفارتی که اقدام کردیم. فقط یک فرق داشتیم کلیرنس من 9 ماه طول کشید و کلیرنس اون 1 روز. این فقط میتونه به علت رندم چک باشه. در مصاحبه هم چیز خاصی نداشتیم. سوال های معمولی و برگ زرد در عرض 5 دقیقه.
    اما از بحث خارج نشیم. در جوب اون دوستمون که دانشجوی دکترا بوده و تو رزومه و فرم دی اس نشون نداده بگم که این مورد اصلا برای دانشگاه مهم نبود و به نظر من حتی میتونست پوان مثبت هم باشه. اما در مورد سفارت شما به نظر من اگر جایی عنوان نکردید که دانشجوی دکترا هستید دیگه به روتون نیارید. اما حواستون باشه حتی اگر مقاله ای به اسمتون باشه که تو اون اشاره شده دانشجوی دکترا هستید بعدا کار دستتون میده.
    در جواب اینکه این دوسال رو چکار میکردید به نظر من بگید که زبان میخوندید که نافل و جی آر ای بدید بیاید آمریکا.

موفق باشید.
    مرسی از جوابتون. من جایی اشاره نکردم دانشجوی دکترا هستم. اما خب مثلا سمینار داخلی شرکت کردم از طرف فلان دانشگاه که طبعا ذکر نمیشه دانشجوی چه مقطعی بوده.
    پی میگم ریسرچ و خوندن زبان و این چیزها... امیدوارم بهش گیر نده چون پیچوندن بلد نیستم

نقل قول نوشته اصلی توسط Aseman2011 نمایش پست ها
    مرسی از جوابتون. من جایی اشاره نکردم دانشجوی دکترا هستم. اما خب مثلا سمینار داخلی شرکت کردم از طرف فلان دانشگاه که طبعا ذکر نمیشه دانشجوی چه مقطعی بوده.
    پی میگم ریسرچ و خوندن زبان و این چیزها... امیدوارم بهش گیر نده چون پیچوندن بلد نیستم
    اتفاقا به نظر من اگه ازتون پرسيد اين مدت چي كار مي كرديد علاوه بر خوندن زبان، مي تونيد بگيد كه كار ارشد رو ادامه داديد و توي كنفرانس شركت كرديد و الان داريد مقاله تهيه مي كنيد.
    كساني كه در گرفتن وقت از سفارت عجله مي كنند، يا وقت هاي چند گانه مي گيرند، باعث ضايع شدن حق افراد بعدي مي شوند... وقتي يك دانشجو مي تواند وقت اضطراري بگيرد، با وسواس خود باعث جدايي اعضاي خانواده هاي ديگر و دور شدن همسران از هم يا از بچه هايشان مي شود.

Junior Member

سلام دوستان
    راستش كيس من كمي پيچيده است و به نظرات تك تك شما دوستان شديدا احتياج دارم:

من 7 سال پيش با ليسانس در شركت نفت استخدام رسمي شدم. تقريبا 3 سال بعدش همزمان با كار فوق خوندم و يكي دو سال بعداز فوق هم باز همزمان با كار دكترا شروع كردم. الان ترم دوم دكترا هستم و در شركت نفت هم شاغلم. همه اينها رو دقيقا تو رزومه دانشگاه آوردم كه البته الان خيلي پشيمونم.

راه حلي كه براي كوتاه شدن كليرنس به نظرم رسيده اينه : (لطفا نظر بدين)
    - اسم شركت رو تغيير بدم. مثلا به جاي National Iraniam Oil Company (NIOC بنويسم Iran Oil Compay كه خيلي اسم تابلو و معروفي نباشه در عين حال با رزومه دانشگاه هم خيلي مغاير نباشه.
    -فقط همون 3 سال اول كه بين ليسانس و فوقم فاصله بود رو به عنوان كار تمام وقت بيارم.
    - فواصلي رو كه درس مي خوندم توي سابقه كار حذف كنم.
    - فاصله بين فوق و دكترا رو هم بگم پارت تايم كار مي كردم و زبان و همچنين براي كنكور دكترا ايران مي خوندم. كه اگر ديدند توي رزومه دانشگاه همه 7 سال سابقه رو نوشتم، بگن خوب پارت تايم همكاري مي كرده.

فقط نميدونم اگر آفيسر مستقيم پرسيد كه كارت دولتي بوده يا نه ، چي بگم؟؟؟؟؟
    البته اينم ميدونم كه كارمند رسمي دولت بودن يك tie خوب محسوب ميشه ولي اصلا دوست ندارم كليرنس طولاني داشته باشم. چون به نظرم با شرايط فعلي كه همه خوب برگ زرد مي گيرن خيلي هم نياز به tie خاص نيست. آيا نظر شما هم همينه؟
    منتظر نظرات شما هستم

Senior Member naeemtop آواتار ها

سلام

من کارآموزی رو تو رزومم تو قسمت empolyment گذاشتم. آیا باید تو ds 160 هم ذکر کنم؟

ممنون
    By failing to prepare, You are preparing to fail / برای همه دوستای خوبم که دارن میرن واسه ویزا آروزی موفقیت میکنم !
    آماده همکاری برای مقاله : تحلیل آماری پایان نامه های مهندسی توسط شبکه های عصبی و RBF . بهینه سازی با الگوریتم زنتیک (پیغام خصوصی)

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)